Як запобігти пошкодження волосся
 Пошкодження волосся призводить до посічені кінчики, ламкості, сухості. Ми часто пишемо про те, як це лікувати: за допомогою салонних процедур, бальзамів-ополіскувачів або домашніх засобів. Але головне, мабуть, - не доводити до того, коли зміни у волоссі вимагається втручання фахівців. А значить - займемося профілактикою.

Виявляється, ми щодня піддаємо своє волосся випробуванням. Це і фен, і невірні зачіски, і шпильки ... Давайте більше не робити цього і берегти своє «багатство». Дізнайтеся, що ще сприяє щоденного пошкодження волосся.

1. Пошкодження волосся починаються у ванній
Вологі або мокре волосся - найбільш вразливі. Вода руйнує природні водневі зв'язки у волоссі. Вони відновлюються, тільки коли волосся висихають. Тому піддавати волосся розчісування відразу після миття не варто. Якщо потрібно розподілити бальзам-кондиціонер, то застосовуйте тільки гребінь з широкими зубчиками, а краще - щетинну пензлик. А розподіляти будь-який продукт по волоссю (від шампуню до масел для волосся) випливає, починаючи з кінчиків.

2. Обережніше з рушниками та хустками
Так і стоїть перед очима картинка: симпатична дівчина виходить з душу в білосніжному халатику і з чалмою, зробленої з рушника, на голові .  Один з стилістів назвав рушник, огорнуте на мокрих волоссі, - тихим вбивцею .  Страшно? Виявляється, будь-яке покриття мокрого волосся, будь то рушник або хустинку, може викликати найбільший збиток .  Повторюємо: з вологим волоссям варто бути найбільш делікатними .  Рушник може волосся стягнути, викликати розтягування і пориви, тертя рушники про волосся позбавляє їх природного захисту, блиску, гладкості .  І дуже важливо - не терти рушником волосся при сушінні .  Після миття коштує всього лише промокнути вологу рушником .  Потім нанесіть на волосся незмивний кондиціонер (раз на тиждень) або кокосове масло (воно більше інших здатне утримувати вологу, і робить волосся гладкими) .  Якщо робите масляне тепле обгортання на ніч, то спочатку покрийте волосся плівкою, а потім рушником .  Так волосся не зруйнуються від тертя об рушник .

 Як запобігти пошкодження волосся
 3. Не підсмажуйте волосся феном
Так, саме, деякі стилісти порівнюють те, як ми відчуваємо своє волосся гарячим феном з технологією приготування картоплі фрі. Занадто довгий вплив гарячим повітрям на волосся призводить до того, що вода на волоссі нагрівається до кипіння, і на поверхні волосся утворюються міхури і навіть опіки. Якщо вам доводиться сушити волосся гарячим феном (а краще цього виключити), то ви повинні робити це дуже швидко, не тримати фен в одному положенні, постійно рухатися. Більш безпечні фени з іонною технологією, а також керамічні та турмалінові.

4. Міняйтеся
Носіння однієї і тієї ж зачіски може привести до пошкоджень волосся. Якщо носите кінський хвіст, то міняйте його висоту. З пучком - те ж саме, у коси теж можна варіювати напрямок плетіння, спосіб плетіння. Крім того, одна і та ж зачіска викликає стрес волосся, оскільки волосся відчувають напругу в одному і тому ж місці.

 Як запобігти пошкодження волосся
 Зверніть увагу на сучасне покоління шпильок і гумок, вони більш безпечні, практично не ламають волосся. Є невидимки з пластиковими наконечниками, м'які й еластичні гумки. Але навіть супер-безпечні гумки і шпильки нашкодять, якщо вони жорсткі, стежте за цим при покупці.

5. Пошкодження волосся тривають і уві сні
Вихід - шовкові наволочки. Вони не вбирають вологу, залишають волосся і шкіру зволоженими, що не плутають волосся, не ламають їх. Бавовна і льон лише шкодять волоссю. До речі, якщо любите хустки і стрічки, то теж зверніть увагу на тканину, з якої вони зроблені. Атлас і шовк - самі підходящі.
Автор: Ваша Тамара Василівна


 Догляд за волоссям: поради від дерматологів
 Дерматологи Американської академії дерматології поділилися на сайті Академії своїми порадами по догляду за волоссям. Дещо ви, можливо, знаєте, але в цілому інформація здалася нам корисною і цікавою. Ділимося нею з вами, наші читачі.

Чому важливий догляд
Волосся - це не жива тканина, вони самі не можуть відновлюватися. Але фокус у тому, що належний догляд може мати результати і змінити зовнішній вигляд волосся. Основний догляд за волоссям повинен бути спрямований на:
- Зволоження, це додасть м'якості і пружності волоссю.
- Повернення природного блиску. Це одна з найважчих завдань, але навіть після серйозного пошкодження волосся можна їм повернути блиск. Найкраще з цим справляються продукти, до складу яких входить диметикон (dimethicone), він покриє волосся силіконовою плівкою, яка поверне блиск, скоротить пухнастість і впорається зі статичною електрикою.

Дерматологи воліють ... брюнеток
Лікарі радять фарбувати волосся в колір, трохи темніше власного. Це простий трюк, який не змінить ваш вигляд кардинально, але буде корисний волоссю. Пошкодження будуть нівельовані, волосся буде виглядати набагато більш здоровими. Дерматологи вважають, що трохи темне волосся (чим натуральні) виглядають краще. Просто раз на місяць можете фарбувати волосся на тон темніше власного, фарбами без аміаку і освітлювання.

 Догляд за волоссям: поради від дерматологів
 Ніхто не любить погарячіше
Про шкоду гарячого фена ми знаємо. Але цікаво пояснення, яке дають дерматологи з цього приводу. Якщо ви піддаєте мокрі (або вологі) волосся сушінні феном з максимально гарячої температурою повітря, ви, по суті, перетворюєте своє волосся в порожнисті усередині, після вони практично руйнуються, стають крихкими і ламкими. Вода, яка знаходиться у волоссі, не випаровується, утворює мікроскопічні бульбашки всередині волосся. Яке ж рішення пропонують дерматологи? Якщо користуєтеся феном, то починайте з низьких температур, а гаряче повітря пускайте вже на майже сухе волосся, для укладання.

Shampoo-free
Популярне рух «без шампуню» підтримують не тільки економні дівчата і пріверженіца еко-стилю життя, але і дерматологи. Один з їхніх популярних порад: мийте волосся шампунем якомога рідше. Якщо не відмовляєтеся від шампуню, то запам'ятайте прості правила його нанесення: шампунь потрібно наносити тільки на кінчики, розподіляючи повільно і обережно. І тільки потім отриману піну розподіляйте на верхню частину волосся. Не піддавайтеся на рекламу, яка пропонує шампуні «для росту волосся», «шампуні 2 в 1 - стайлінг і шампунь» і т.д. Такі шампуні не принесуть користі, краще підберіть максимально м'який і відповідний вашому типу волосся.

Доктор - ваш кращий друг
Не бійтеся йти до лікаря, якщо у вас є якісь проблеми з волоссям. Чомусь ми готові йти до фахівця, коли у нас є шкірні захворювання, а от щодо волосся сумніваємося. Будь-яке відхилення від норми має стати сигналом йти до лікаря, будь то лупа, занадто суха шкіра голови або випадання волосся. Дерматологи - ваші друзі, вони підкажуть рішення проблем. Чим раніше ви до нас зверніться, тим легше буде впоратися з проблемою.

 Догляд за волоссям: поради від дерматологів
 Попереджений значить озброєний
Не довіряйте виробнику і його рекламним трюкам, перевіряйте ще інформацію про продукти для волосся, поповнюйте свої знання про безпечні способи догляду за волоссям. Деякі хімічні речовини в складі шампунів можуть дійсно сильно нашкодити, оскільки проникають в кров і в шкіру, викликають ризики здоров'ю.

Дешево - не означає погано
Ще в 2009 році дерматологи з Американської академії дерматології попередили своїх пацієнтів, що на ринку достатньо хороших бюджетних коштів, і не варто довіряти тільки дорогим брендам або салонну косметику. Продукти для волосся, які продаються в аптеках, нітрохи не гірше люксових. Це ж стосується homemade засобів.
Автор: Василина Кузіна


 Брудні волосся? Ні, здорові!
 Надихнувшись рухом «shampoo free» (без шампуню) автор матеріалу не мила волосся п'ять тижнів! І тепер каже, що її волосся ще ніколи не були такими здоровими, як зараз. Читайте також історію жінки, яка відмовилася від шампуню 4 роки тому (!), І не шкодує.

Якщо пам'ятаєте, на нашому сайті вже був опублікований один досвід життя без шампуню. Почитайте, цікаво & gt; & gt; & gt ;. А тепер нові експерименти.

Історія Перша
Цю історію опублікувала блогер Амбер Генуске (http://www.stylelist.com/amber-genuske), вона пише для Stylist.com.

«У мене світлі і довге волосся. Намагаюся за ними стежити, і ніколи не думала, що зможу прожити без шампуню більше тижня. А тут п'ять тижнів! Все дуже просто: я потрапила в такі умови, де абсолютно не було можливості мити голову. Саме це допомогло зрозуміти, як здорово не мити волосся так часто.

Влітку 2010 року я поїхала до Приштини, Косово. Це був тур-стажування для студентів від некомерційної організації. Косово на той момент вже оговтався від балканських військових конфліктів 90-х років, і рівень комфорту, наданий для нас, був цілком прийнятний. Тільки за винятком наших душових.

Душ в нашій квартирі був, але це була така незручна тоненька цівка, що мені неможливо було ретельно промити моє довге волосся. А адже я звикла мити голову через день. Але за таких умов я прийняла рішення взагалі не мити волосся, не мучитися. І проходила весь час стажування з моторошним безладом на голові.

А як же чудо здорового волосся? Воно почалося пізніше. Коли я повернулася до Штатів, я миттю попрямувала в душ, щоб ретельно промити своє волосся. І коли вже стала сушити їх рушником, помітила, що багато чого змінилося. Я повернулася з Косово з прекрасними волоссям!

 Брудні волосся? Ні, здорові!
Амбер демонструє свої здорове волосся, якими вони стали після п'яти тижнів без шампуню.


Вони стали пружними, густими, товстими, ніяких посічених кінців і взагалі ніяких неприємних відчуттів навіть при розчісуванні!

Звичайно, після такого успіху я вирішила, що більше не буду мучити свої дорогоцінні волосся шампунями і кондиціонерами, від яких вони истончились і стали млявими. Тепер мій відхід такий. Я, природно, не чекаю, коли пройде 5 тижнів, перш ніж я помию волосся. Зараз я мию волосся раз на тиждень. У перервах між миттям користуюся дитячою присипкою за типом сухого шампуню. Чому дитяча присипка? Мені здається, у неї самий натуральний склад. А ще - просто порівняйте ціну хорошого сухого шампуню і дитячої присипки - різниця майже в 5 разів!

Виходить, що п'ять тижнів, в які я турбувалася про волоссі, обернулися справжнім здоров'ям для них. Я, нарешті, задумалася, скільки непотрібною хімії виливаю на волосся, як вони, бідні страждають, і це позначається на їхньому здоров'ї ».

Історія Друга
Чотири роки живе без шампуню блогер Cherie Ve Ard (http://www.technomadia.com/author/serolynne/). І вона теж каже, що її волосся ніколи не були такими здоровими і слухняними як зараз. Ось її сповідь.

«Зауважте, я не кажу, що я не мою голову, просто я не використовую шампунь. Очищаю волосся натуральним рецептом: сода плюс яблучний оцет.

А почалося все в 2007 році. Тоді моє волосся стало моторошно сухим, ламким і поплутаними. Порятунком стало те, що я дізналася про цілий рух «nopoo» ​​(без шампуню) і вирішила спробувати. Мені нічого було втрачати, моя шевелюра була просто жахливою.

Я дізналася, що людям не просто не потрібні шампуні, а вони ще й шкідливі для нас. Шампунь позбавляє волосся натуральних олій, заповнити їх ми намагаємося кондиціонерами і тими ж шампунями, але знову і знову позбавляємося масел. Погоня за зволоженням стає нескінченною. Сучасні шампуні містять багато хімічних речовин, у тому числі мінеральних масел (це побічні продукти перегонки нафти), лаурилсульфат натрію (контакт з тілом з ним взагалі протипоказаний!).

 Брудні волосся? Ні, здорові!
Це наша друга героїня зараз. І не подумаєш, що людина не користується шампунем!


Отже, 4 роки без шампуню. Що ж змінилося в моїх волоссі? Я постараюся чесно підвести підсумок:

- Поліпшити зовнішній вигляд волосся. Раніше вони були кучерявими, неслухняними.
- Я економлю дуже багато грошей на покупці шампунів і кондиціонерів.
- Економлю і час. Швидкий душ - ось, що мені потрібно щодня, а волосся я мою не частіше разу на тиждень, останнім часом - всього два рази на місяць.
- Економія води, а також еко-чистота, адже я не забруднює навколишнє середовище: не викидаю упаковку, не змивають у стічні води хімікати.

Я можу посперечатися з тими, хто поки сумнівається, що без шампуню жити краще. Багато хто вважає, що волосся буде погано пахнути. Це не так. Мої пахнуть яблуком або просто свіжістю (яблуком через яблучного оцту).

Інша омана - волосся без шампуню погано вкладаються. Це теж не так. Навпаки, більш слухняне волосся краще для укладання. Якось я спробувала кондиціонер, і це було жахливо. Волосся знову стали сохнути, стовбурчитися. Мене врятувало масло жожоба. Я й донині його використовую, наношу іноді після миття волосся пару крапель олії жожоба на волосся, вони краще укладаються, і з'являється хороший блиск ».

Як вам ці дві історії? Ви спробуєте життя без шампуню?
Автор: Ваша Тамара Василівна