Як відновити природний блиск волосся в домашніх умовах
 З обкладинки глянцевих журналів на нас дивляться шикарні жінки з ідеальними фігурами і з спокусливими, сяючими здоровим блиском, волоссям. Напевно, багато хто, гортаючи сторінки подібних видань, сумніваються в природній красі цих дам. Можливо! Без фотошопа сьогодні нікуди. Але, я то вже не з чуток знаю, що досягнення живого і насиченого блиску волосся - це не міф, а реальність!

Сучасна індустрія краси сьогодні пропонує масу можливостей з відновлення здорового блиску волосся: кератіновой терапія, елюмінірованіе, ламінування і багато чого ще. Це звичайно вихід для тих представниць прекрасної статі, які мають необхідними матеріальними можливостями. Як відомо, процедури ці не з дешевих, а ефект тримається всього близько двох місяців. Потім - знову в салон за новою дозою хімікатів. Безперервна хімічна атака якась! А як бути тим, кому це задоволення не по кишені чи банальна алергія на препарат? Або просто, такий варіант оздоровлення волосся категорично не влаштовує?

Відновлюємо блиск волосся - з чого почати?

Волоссю від природи дано властивість - блищати. За певних умов це властивість втрачає силу. Тому необхідно створити таку «атмосферу» для свого волосся, при якому втрата блиску була б зведена до мінімуму. Волосся, як і будь-яка частина тіла, потребують ретельного догляду. Для їх життя та зростання необхідний хороший кровообмен, доступ свіжого повітря, масаж, підживлення відсутніми елементами і мінеральними речовинами. Все це легко здійснимо і в домашніх умовах.

Як відомо, блиск - це наслідок здоров'я волосся. Тому спочатку необхідно відновити їх пошкоджену структуру. Іноді цього достатньо, для того щоб розпрощатися з тьмяним кольором. Відновлення структури волосся іноді займає від декількох тижнів до декількох місяців, але воно того варте!

 Як відновити природний блиск волосся в домашніх умовах


Отже, перше з чого потрібно почати - з правильного догляду.

1. Постарайтеся мити голову не кожен день. Шампунь містить луг, яка висушує волосся, робить їх тонкими і млявими. Особливо це небезпечно для пошкодженого волосся, які можуть не тільки ламатися через лужних компонентів, але і активно випадати.

2. Намагайтеся використовувати шампуні і бальзами на основі природних компонентів.

3. Мийте голову в теплій воді. Високі температури мають таке ж негативний вплив, як і луг.

4. Розчісуйте волосся гребінцями і гребенями, виготовленими тільки з натуральних матеріалів.

5. По можливості не користуйтеся феном та іншими електронагрівальними приладами.

6. Не ставте жорстких експериментів з волоссям. Це стосується всіляких хімічних завивок, випрямлень та ін.

7. Харчуйтеся правильно. Ваш раціон повинен містити всі необхідні макро- і мікроелементи. Рекомендую замінити шоколад та інші солодощі на сухофрукти: інжир, курагу, чорнослив. Налягайте на горіхи і боби.

8. Постарайтеся частіше бувати на природі, дихати свіжим повітрям. Як відомо, міська атмосфера дуже агресивно впливає не тільки на волосся, але і на весь організм в цілому.
Ці прості правила допоможуть вашим волоссю вийти зі стресу і почати самостоятельною боротьбу за виживання. Далі їм необхідно тільки трішки допомогти і природний блиск не за горами!

 Як відновити природний блиск волосся в домашніх умовах


Живильні маски і відвари для блиску волосся

Маска з блакитної глини

З давніх часів глина використовується в цілющих цілях. Маска з блакитної глини особливо корисна для волосся. Вона нормалізує кровообіг в тканинах, за рахунок чого до волосся починає надходити всі необхідні елементи з організму. Її компоненти також живлять і зміцнюють коріння волосся, надають їм блиск і шовковистість.

Для приготування маски вам знадобляться блакитна глина і тепла вода. Замісити ці інгредієнти і втирайте отриману кашку в корені волосся. Обмотайте голову поліетиленовим пакетом, а зверху рушником. Через годину промийте волосся теплою водою. Рекомендується робити цю маску не більш двох разів на тиждень.

Маска з алое

Алое називають аптекою в мініатюрі. Його широко використовують і в індустрії краси в якості основного і допоміжного компонента для приготування різноманітних косметичних засобів. Проте ефективність алое збільшується в кілька разів, якщо його використовувати в натуральному вигляді.

Для приготування маски з алое вам знадобиться: 1 ст. ложка свіжовичавленого соку алое, 1 ст. ложка меду, 1 ст. ложка свіжовичавленого соку цибулі ріпчастої, 3 ст. ложка реп'яхової олії. Підігрійте суміш на водяній бані і нанесіть на корені волосся. Накиньте зверху поліетиленовий пакет і обмотайте голову рушником. Тримайте маску близько 1:00, потім змийте теплою водою і слабким розчином шампуню.

Відвар з кропиви і мати-й-мачухи

Змішайте листя кропиви і мати-й-мачухи в рівних пропорціях. На склянку сухої суміші береться один літр води. Залийте траву окропом і дайте їй настоятися близько 10-15 хвилин. Обполіскуйте цим відваром волосся після миття.

Листя мати-й-мачухи зміцнюють волосяну цибулину і видаляють омертвілі шари епідермісу. А кропива надає волоссю блиск і еластичність.

 Як відновити природний блиск волосся в домашніх умовах


Психотерапія для волосся

Моя прабабуся часто говорила, що волосся як діти: їм потрібна турбота, ласка і увага. Ще з дитинства вона привчала мене розмовляти зі своїм волоссям. Я раджу всім, хто незадоволений своєю шевелюрою, попросити у неї прощення за свої образливі думки і слова. Мийте, розчісуйте своє волосся з любов'ю і вдячністю. Хваліть їх, і робіть їм компліменти якомога частіше, і тоді в один прекрасний день вас приємно здивує ваше відображення в дзеркалі.

Ці нехитрі поради - ключ до краси, здоров'ю і блиску ваших волосся. Головне не лінуватися, а використовувати його якомога частіше!

Взагалі, догляд за волоссям не таке вже й складне заняття. Потрібно тільки зробити його своєю звичкою і тоді, ця, на перший погляд, втомлива процедура, стане приємним часом проводження.
Автор: Нелля Дорофєєва


 Кларіфаінг: коли потрібен цей вид шампуню
 Що може шампунь? Очистити волосся від пилу і бруду, надлишків шкірного сала, залишків стайлінгових продуктів ... Чи всі враховано?

Ви коли-небудь помічали, що іноді ваші волосся відчувають себе втомленими, виглядають тьмяними, обтяженими, швидко стають жирними, вже через кілька годин після миття, а то й одразу після миття волосся?

Волосся накопичують не тільки видимі для нас пил, бруд, жир. Вони здатні вбирати в себе лаки для волосся, муси і гелі, компоненти жорсткої води і важких металів, хлор і хімічні речовини з басейнів, і навіть віск і зволожуючий крем, які містяться в косметиці, шампунях, кондиціонерах. Все це може залишатися на волоссі протягом довгого часу.

Ось для цих моментів, коли волоссю вже не допомагає звичайний шампунь, створений особливий продукт - шампунь кларіфаінг   (від англійського слова Clarifying Shampoo, що дослівно можна перекласти як «уточнююче шампунь»). Завдання шампуню кларіфаінг - видалити всі шкідливі накопичення, надати волоссю новий імпульс, відновити первісний блиск і здоров'я. Це продукт для глибокого очищення. До речі, переваги цих шампунів можуть оцінити власниці дуже жирного волосся. Для них кларіфаінг може стати справжньою знахідкою, тому що він дуже ретельно прибирає всі шкірне сало з волосся.

Як часто варто користуватися шампунем кларіфаінг?

Відповідь на це питання залежить від того, який спосіб життя ви ведете. Для середньої людини кларіфаінг-шампунем можна користуватися 1-2 рази на місяць . Хоча є й рекомендації:

- Якщо ви використовуєте жорстку воду для миття волосся, а також дуже багато стайлінгових продуктів, то користуватися кларіфаінг-шампунем можна раз на тиждень, і навіть два рази на тиждень .

- Якщо ви займаєтеся плаванням, і відвідуєте басейн щодня, то очищення шампунем кларіфаінг показано на щоденній основі .

- Якщо ви миєте волосся м'якою водою, майже не користуєтеся кондиціонерами і стайлінгові продуктами, то для вас достатньо застосовувати кларіфаінг через місяць .

- Для фарбованого волосся кларіфаінг-шампунь краще використовувати не частіше разу на місяць . Занадто часте вплив кларіфаінга на фарбоване волосся може призвести до швидкої втрати кольору. І не використовуйте кларіфаінг в перші кілька тижнів після фарбування, перший прийом - не раніше ніж через 4 тижні після фарбування.

 Кларіфаінг: коли потрібен цей вид шампуню


Як застосовувати кларіфаінг?

Нанесення цього шампуню, в принципі, нічим не відрізняється від застосування звичайного шампуню. Принцип такий же: нанести, спінити, змити. Правда, є деякі окремі правила. Процедуру можна розділити на два етапи: спочатку обробляємо шкіру голови, потім - саме волосся.

1. Видавіть на долоню кількість шампуню, розміром з п'ятак. Нанесіть на корені волосся. Потім ще раз, і ще, і ще. Тобто, краще всього наносити зовсім маленькими порціями, оскільки шампунь концентрований. Вмассируйте в шкіру голови і робіть легкий масаж протягом 60 секунд. Кларіфаінг не дає багато піни на брудних волоссі, це нормально. Після нанесення і масажу слід дуже ретельно прополоскати волосся.

2. Для другого етапу буде потрібно меншу кількість шампуню. Наносити шампунь варто знову ж маленькими порціями, але тепер тільки на волосся. Піни буде побільше. Залиште шампунь на волоссі на 2 хвилини. У цей час можна зайнятися, наприклад, епіляцією. Далі - дуже-дуже добре промити волосся. Другий крок може бути повторений, якщо ваші волосся особливо потребують очищення (наприклад, після довгого впливу шкідливих речовин або поганого клімату).

І ще одна порада по застосуванню. Шампунь кларіфаінг не має своїм завданням зволожити волосся, тому після його застосування бажано скористатися кондиціонером.

Які шампуні Кларіфаінг є на ринку?

Якщо ви вперше чуєте про подібні шампунях, вам, звичайно, цікаво, чи є такі продукти в широкому продажі, і хто їх виробляє. Практично кожна лінія професійних засобів для волосся має в своїй лінійці кларіфаінг. У російських салонах майстри часто користуються кларіфаінг-шампунями від Redken, Paul Mitchell . Є кларіфаінг-шампуні, які дбайливо ставляться до пофарбованим волоссям, і навіть спеціальні шампуні кларіфаінг для щоденного використання, а також шампуні для плавців (вони позбавляють від накопичення хлору).

 Кларіфаінг: коли потрібен цей вид шампуню


У марок мас-маркету також є кларіфаінгі. Наприклад, можна згадати Herbal Essences Drama Clean Refreshing Shampoo   і Garnier Fructis Pure Clean Fortifying Shampoo , Обидва ці шампуню підходять для щоденного використання (якщо є така необхідність).

 Кларіфаінг: коли потрібен цей вид шампуню


Варто зазначити, що кожен продукт повинен бути підібраний відповідно до вашого типу волосся, тому особливі вказівки варто шукати на упаковці.

 Кларіфаінг: коли потрібен цей вид шампуню


Шампунь глибокого очищення своїми руками

Кларіфаінг можна спробувати зробити вдома. Рецепт дуже простий. Інгредієнти, які потрібні:
- Сік одного свіжого апельсина;
- Вода;
- 1 столова ложка меду;
- 5-7 крапель сандалового масла.

Змішайте всі інгредієнти, і застосуєте в душі як шампунь. Крім приємного аромату і скриплячому чистоти волосся, вас чекає дуже сильний блиск.
Автор: Юлія Шестакова