Весна ... Рятуємо волосся і шкіру від наслідків зими
 На світі мало людей, які б не чекали весну, не тішилися яскравим променям сонця, распускающейся зелені і появі перших квітів. Але, на жаль, багато з нас навесні виглядають не так добре, як хотілося б, відчувається млявість, часта зміна настрою, втома.

Фахівці називають це весняним нездужанням. Зазвичай воно досить скоро проходить, а запобігти цьому процесу допоможуть ефективні поради :

- Слід включити в свій раціон побільше свіжих овочів і фруктів, що залишилася з зими капусти, моркви, буряка, першої зелені у вигляді редиски, зеленої цибулі.

- Обмін речовин покращиться, якщо вживати більше молока, сиру, молочнокислих продуктів, заодно це благотворно позначиться на стані шкіри і волосся.

- Шкіра посвіжішає, якщо вранці випивати склянку морквяного соку з ½ чайної ложки оливкової олії. Цією ж рідиною можна протирати обличчя, якщо шкіра дуже суха і бліда, а хвилин через 10 вмитися теплою водою.

- З'явилися зморшки згладить протирання вранці і вечорам томатним соком.

- Вечорами не варто довго засиджуватися за комп'ютером або перед екраном телевізора, краще вийти на свіже повітря, а потім раніше, хоч би на півгодинки, лягти спати.

- Лікарі кажуть, що навіть коротка ранкова гімнастика перед відкритою кватиркою навесні може підбадьорити краще, ніж пара чашок міцної кави.

 Весна ... Рятуємо волосся і шкіру від наслідків зими
 Рятуємо волосся
- Після зими, на жаль, тьмяніють волосся і стають менш пишними, фахівці радять розчісувати їх щіткою 159-200 разів у різних напрямках - від потилиці до чола, зліва направо ... Зараз до речі, продають зручні щітки, на яких є і зубчики і щетинки.

- Ослаблені волосся після миття корисно обполіскувати відваром висівок . 200гр. висівок залити 500 мл води, поставити на вогонь, довести до кипіння, вимкнути вогонь, настоювати 10 хвилин, віджати і відваром обполіскувати волосся 1-2 рази на тиждень.

- Добре зміцнює волосся розчин дьогтю, його народні цілителі рекомендують втирати у волосся в лазні перед миттям. Але не всі готові до таких процедур, тому можна вимити волосся дігтярним милом, яке продається в магазинах.

- Зміцнює волосся і натуральне коров'яче молоко, але купити його потрібно на ринку. До 1 склянці молока додати 1 чайну ложку потрійного одеколону і втерти в шкіру голови і у волосся, дати висохнути, а потім розчесати масажною щіткою від чола до потилиці. Вимити шампунем і сполоснути, світле волосся відваром ромашки, темні - відваром кропиви: 1 ст. ложку сухої сировини залити 1 літром окропу, настоювати 20-30 хвилин, процідити, остудити до теплого стану.

- Волосся стають міцнішими і ростуть краще, якщо їх мити яєчним жовтком хоча б 4-5 разів поспіль 1 раз в 5-7 днів.

 Весна ... Рятуємо волосся і шкіру від наслідків зими
 Приділяємо увагу особі
- Якщо є проблеми зі шкірою губ, то ввечері після чищення зубів їх слід помасажувати м'якою щіткою і змастити олією. Якщо губи тріскаються, то на ніч їх слід змастити крапелькою меду.

- Для втомлених очей ввечері корисно зробити компрес з слабкою заварки чаю або з відвару ромашки, змочивши в рідині шматочки вати або марлі і поклавши їх на повіки на 20-30 хвилин.

- Увечері варто позалицятися за руками - вимити їх теплою водою, помасажувати намиленої щіточкою, обполоснути і змастити жирним кремом.

Увечері, і особливо в суботу-неділю необхідно більше уваги приділити своєму обличчю.

- Маска з калини з медом омолоджуюча
Розморозити 2 ст. ложки калини, якщо калина суха, то залити 2 ст. ложки невеликою кількістю окропу і дати розбухнути, воду злити окремо. Калину подрібнити разом з кісточкою, змішати з 1 ст. ложкою меду, накласти на обличчя на 10 хвилин. Змити водою кімнатної температури.

- Маска для поліпшення кольору обличчя
2 ст. ложки вівсяних пластівців залити окропом так, щоб вода тільки закривала їх. Коли розмокнуть, додати 2 ст. ложки сметани і 1 чайну ложку меду, перемішати, нанести на обличчя на 15 хвилин. Зняти серветкою і вмитися теплою водою, потім прохолодною.
Автор: Наталя Алексєєва


 Гудбай, шампунь! Назавжди!
 Можливо, багато хто пригадає (а комусь розкажуть мами і бабусі), що ще в 50-ті роки минулого сторіччя було прийнято мити голову раз на два тижні. А митті волосся щотижня деякі вважали занадто частим. Я пам'ятаю, коли ходила в школу, то у нас в родині неділю було банним днем, і ми мили голову теж раз на тиждень.

Прихід сучасних шампунів, звичайно, порадував радянську жінку. Вони були такими запашними, пінними. Просто прелесть, особливо в порівнянні з нашими, пам'ятайте, такі в скляних пляшечках? Ті абсолютно пінилися. Коли я вчилася в школі, то іноді помічала, що до п'ятниці волосся вже були не такими чистими, але все одно мама не дозволяла мити волосся так часто, як хочеться. Не знаю вже, чому, але так було у нас прийнято.

І ось пан Відал Сассун відкрив для нас цілий світ. «Мийте волосся так часто, як цього хочете» - говорив він, і пропонував жінкам купувати нові шампуні та кондиціонери. Можливо, в цьому був маркетинговий хід, а не турбота про нашу красу. Завдяки новій установці, жінки і чоловіки стали мити голову частіше, майже щодня день, а значить, - і купувати шампуні частіше. От уже точно - «золоте дно»! Нескладно порахувати, що продажі махом виростали в 7-10 разів! Адже волосся стали мити не раз в 1-2 тижні, а 7 разів на тиждень.

Все б нічого, але основне наслідок більш частого миття волосся - це не тільки і навіть не стільки порожні гаманці. Хоча і це неприємно усвідомлювати, що хтось на нашому бажанні бути красивими добре поживився. Головний недолік сучасного підходу до миття волосся - це значне погіршення їх стану. Розповіді про бабусь з російських сіл, у яких до старості були коси завтовшки з кулак - це не міфи. Запитайте своїх рідних, подивіться на старі сімейні фотографії.

Остаточно переконали мене спробувати «життя без шампунів» фото 30-х 40-х років минулого століття. Красуні тих років демонструють розкішне волосся, при цьому варто враховувати, що шампунів в сучасному розумінні цього продукту тоді взагалі не було! Особливо в Росії. Взагалі, до 1930-х років жінки не користувалися шампунем. Було прийнято мити волосся милом раз на два тижні, а ще раніше, на початку століття і зовсім мили волосся раз на місяць. Але фото тих років ніяк не свідчать про те, що волосся жінок того часу якось потребували більш частому митті. Так навіщо нам зараз мити волосся щодня, якщо волосся тих жінок виглядають густим і блискучим без всяких додаткових стайлінгу?

 Гудбай, шампунь! Назавжди!


Щоденне миття позбавляє волосся натуральних олій, які забезпечують блиск і захист, агресивні хімікати, що входять до складу шампунів, стоншують волосся і сушать шкіру голови. Така проблема як лупа почасти також наслідок частого застосування шампунів, запитаєте знову ж у своїх бабусь - про лупи в минулому столітті і не чули. Чим частіше ми миємо волосся шампунем, тим більше позбавляємося натурального шкірного сала, і ми змушені його з новою силою виробляти, заповнюючи втрати. Саме тому волосся сучасних жінок стають жирними вже протягом 24 годин після миття. Коло замикається: більше сала - частіше миття, а частіше миття - більше сала.

Крім того, з віком вироблення сала дещо сповільнюється, і жінки за 40 отримують грандіозну проблему сухості, яка посилюється щоденним миттям голови.

Яке рішення?
Так, постає питання - яке ж рішення? Не мити голову начебто не гігієнічно. Забруднення середовища зараз сильніше, ніж раніше, і відмовитися від миючих засобів тим більше не вийде. Я спробувала ось що - відмова від покупних пінних шампунів, використання натуральних рецептів і якомога рідше . А тепер відзвітуюся про те, що у мене вийшло.

Які домашні рецепти замінять покупні шампуні
Отже, якщо відмовлятися від шампунів, то треба їх чимось замінити. Я користувалася всього одним рецептом, але їх набагато більше. Тому коротенько запропоную вам на вибір декілька доступних рецептів:

  1. Сода
Можна брати стільки соди, скільки вміщується на долоні, додавати води і цією кашкою мити коріння волосся. Можна приготувати суміш тривалої дії. Для цього в пляшку насипте півсклянки харчової соди і додайте 4 чашки теплої води. Добре збовтайте і тримайте у ванній. Один з популярних рецептів миття волосся содою наступний: описаним вище складом масажуйте шкіру голови, змивайте теплою водою, а полоскайте натуральним оцтом. Це так званий циганський метод. Оцту потрібно - чверть склянки, якщо у вас коротке волосся, і півсклянки, якщо у вас довге волосся. До такого миття волосся звикають не відразу, але приблизно тижня через три-чотири волосся адаптуються, і мити голову ви будете не частіше разу на тиждень.

2. Мило
Купуйте рідке мило в магазині органічної косметики, в аптеці або у тих, хто робить home-made мило. Змішайте в рівних частинах це мило з водою, але краще замість води використовувати різні трав'яні чаї, вони додадуть відмінний запах. Додайте дві чайні ложки олії чайного дерева, воно допомагає позбутися лупи і навіть від вошей. Склад готовий.

3. Яйця
Яєчний жовток вирішує багато проблем. Він не тільки миє волосся, але робить їх товщі. Якщо у вас жирне волосся, то змішайте жовток одного яйця з соком одного лимона. Тільки залишати на волоссі таку суміш варто подовше, ніж простий шампунь. Якщо волосся сухе, то яєчний шампунь буде такою: збийте яйце, 2 столові ложки оливкової олії і сік одного огірка. Залиште на волоссі на 15 хвилин. Якщо запах залишиться на волоссі - прополощіть розведеним яблучним оцтом.

4. Алое Віра
Дуже просто - делікатно вмассіруйте сік алое вера в шкіру голови. Цей спосіб хороший ще й тим, що позбавляє від лупи, запобігає випаданню волосся, збільшує приплив крові, нормалізує рівень рН.

 Гудбай, шампунь! Назавжди!


5. Календула
У банку покладіть сушені квітки календули (можна заготовити самим, а можна купити в аптеці), залийте оливковою олією, щоб воно покривало квітки. Щільно закрийте і зберігайте у темному місці 2 тижні, щодня струшуючи. Після цього процідіть масло, додайте вітамін Е (натуральний консервант) і користуйтеся як звичайним шампунем. Про користь оливкової олії знають багато, а ось календула до цього додає протизапальні, протигрибкові та антисептичні властивості.

6. Кокосова олія
Відмінний запах і догляд вашому волоссю забезпечені. Змішайте кокосове масло з трав'яним чаєм, вмассіруйте в шкіру голови і добре прополощіть, волосся буде блискучими і шовковистим.

Особистий досвід
А тепер розповім про своє життя без шампуню. Експеримент почався так: три рази на тиждень я мила волосся сумішшю соди і води (1 ст. Ложка на 1 чашку води, збільшувати концентрацію соди не бажано). М'яко масажувала сумішшю шкіру голови. Волосся по довжині не чіпала. А після все волосся від коренів до кінчиків промивала розведеним яблучним оцтом (2 ст. Ложки оцту на 1-2 склянки води).

 Гудбай, шампунь! Назавжди!
Перший тиждень: «Жахливо, але буду триматися! »


Спочатку, як і попереджають багато б'юті-блогерша, волосся пристосовувалися. І виділяли навіть, здається, більше сала, ніж зазвичай. Тобто, десь тижнів два волосся було реально більш жирними. Але проблема вирішувалася кінським хвостиком, а також шапками і хусточками.

 Гудбай, шампунь! Назавжди!
Другий тиждень: «Вже краще, але поки все ще багато жирності»


Боялася, що буде неприємний запах від волосся. Але, схоже, це не більше ніж оману, принаймні, я запаху ніякого не відчувала. Та й звідки він буде, я ж волосся полоскала, мила, розчісувала чистим гребінцем.

 Гудбай, шампунь! Назавжди!
Третій тиждень: «Клас! Волосся не такі легкі, але зате вже значно товщі і не вимагають щоденного миття »


Скажу чесно, найскладніше - перші дні. Дуже хотілося взяти запашний і пінний шампунь, але я протрималася, а після стало легше і краще, десь на дев'ятому день. Іноді я мила їх раз на 3-4 дні содою, іноді просто полоскала водою, кілька разів кондиціонером з водою, іноді до складу соди додавала кілька крапель олії чайного дерева або оливкової олії.

 Гудбай, шампунь! Назавжди!
Четвертий тиждень: «Те, що потрібно! Тепер є блиск, здоровий вигляд, на дотик - чистий шовк! »


Перші зміни я помітила через три тижні такого утримання від шампуню. Волосся стали дуже приємні на дотик. Такі важкі, рівні. Ще волосся стали помітно товщі. Швидше за все, це результат роботи натуральних олій, які тепер залишаються на волоссі, а не змиваються при митті. Звичайно, ніякої сухості і ніякого статичної електрики і посічених кінчиків, і це очевидний плюс. До цього на волоссі була невелика хвиля, зараз вони явно обтяжать, і хвилястості немає, тому, напевно, метод можна рекомендувати тим, хто хоче заспокоїти свої неслухняні кучеряве волосся.

Як тільки користуюся феном, то волосся стає помітно гірше, тому зараз практикую виключно природну сушку при кімнатній температурі. Можливо, невеликий мінус в тому, що волосся стали кілька темніше, це факт, але це все також можна віднести до результатів роботи натуральних олій.

 Гудбай, шампунь! Назавжди!
Два місяці без покупного шампуню: «Ніколи б не подумала, що буде так здорово. Шкіра голови дихає і відпочиває, саме волосся як у дитини - м'які і блискучі »


До «новим» волоссю потрібно звикнути. Вони тепер дещо інші. Тобто шовковисте, важкі, блискучі, трохи жірновато на дотик, зовсім не ті відчуття як після використання щоденних шампунів. Але мені подобається, я як шкірою відчуваю, що краса стала натуральної, живий.

Чи повернуся я до покупному шампуню? Не знаю, якщо тільки в дуже рідкісних випадках. Подорожувати я зараз можу тиждень без миття волосся спокійно. Один раз, зізнаюся вам, використовувала шампунь, дуже вже захотілося запаху квітів. Але тут же зрозуміла, як помилилася, бо моментально згадала всі неприємні відчуття: сухість шкіри, свербіж невеликий, лупа якась .... Ні, поки тільки природні компоненти радують мене і моє волосся. Я готова жити без покупних розрекламованих шампунів і навіть, можливо, без кондиціонерів. І можу порадити вам наслідувати мій приклад. Якщо боїтеся перших «жирних» тижнів - спробуйте життя без шампуню у відпустці, на дачі, це того варте!
Автор: Юлія Шестакова