|
Зараз все частіше жінки скаржаться не на жирність волосся, а саме на сухість. І не тільки у зв'язку з віковими змінами (відомо, що після 40 волосся стає більш сухими і млявими). Швидше за все, забруднене повітря міст і велика кількість стайлінгу для волосся роблять свою справу. І однією з проблем останнього часу стилісти називають посічені кінчики і сухість волосся.
Давайте спробуємо не надто панікувати, а згадаємо
хороші засоби, що допомагають впоратися з проблемою сухості волосся
. Поговоримо також про профілактику.
1. Кокосове оновлення
Багате білками, жирними кислотами, вітамінами В і С, цинком, калієм і залізом, кокосове масло, безумовно, виявляється одним з кращих засобів позбавлення від сухого волосся назавжди. Треба купити банку кокосового масла і час від часу наносити невелику кількість на волосся, особливо, коли ви знаєте, що волосся переживають не найкращі часи, наприклад, стрес (від суворої зими або занадто спекотного літа). Якщо волосся довге, то наносите по пасмам, масажуючи шкіру голови. Потім накрийте теплим рушником і залиште на 15-20 хвилин. Далі - полоскання, миття, кондиціювання, як звичайно.
2. Мед і оливкове масло
Обидва інгредієнта знайомі більшості жінок, як неймовірно ефективні для шкіри і волосся. А тепер ви знаєте, що і для сухого волосся вони принесуть користь. Змішайте 4 столові ложки меду і 6 столових ложок оливкової олії. Нехай ця суміш побуде на волоссі від 15 до 30 хвилин під пластиковим пакетом.
3. Молоко і мед
Як і сотні років тому, ця суміш «працює» і радує нас, жінок. Користуйтеся такою маскою щотижня або раз на два тижні. Змішайте півчашки молока кімнатної температури і додайте 1-2 столові ложки меду. Якщо мед густий - трохи підтопило його на водяній бані. Нанесіть на волосся на півгодини або годину, якщо є час. Потім промийте звичайним шампунем. Після відчуєте, що волосся стали легкими, придбали м'якість і блиск.
4. Авокадо, оливкове масло і мед
Наступна натуральна маска також проста і одна з найефективніших в позбавленні від сухості і від сухих посічених кінчиків. Розімніть м'якоть одного стиглого авокадо, додайте 1 столову ложку меду і 2 столові ложки оливкової олії. Змішайте гарненько і нанесіть на волосся. Оберніть голову пластиковим пакетом або шапочкою. Через 20 хвилин можна маску змивати, хоча можна залишати і на годину, якщо бажаєте досягти глибокого зволоження.
5. 30-хвилинна маска для посічених кінців
Для дуже пошкодженого і сухого кінчиків волосся не пошкодуйте 30 хвилин. Для маски потрібно: 2 столові ложки меду, 1 столова ложка мигдалевого масла, 1 столова ложка яблучного оцту (якщо волосся довге, то всі інгредієнти беріть в подвійному об'ємі). Змішайте і нанесіть на волосся. Починайте від кінчиків, вмассіруйте суміш в них, а потім залишки розподіліть по всьому волоссю. Залиште на півгодини. Тільки врахуйте, що маска не зможе повністю позбавити від посічених кінчиків, їх все-таки найкраще підстригти. Але зовнішній вигляд волосся стане помітно краще, і нові посічені кінці будуть з'являтися повільніше.
6. майонезну оновлення
Майонез відновлює природну вологість волосся. Візьміть невелику кількість майонезу, капніть в нього пару крапель ефірного масла (щоб волосся приємно пахли після процедури). Масажуйте сухі ділянки волосся, залиште на 15-20 хвилин, потім мийте голову звичайним шампунем і користуйтеся стайлінгу.
7. Полуниця
«Суничні галявини назавжди! »- Так і хочеться заспівати, коли згадую про цю вдалу маску для сухого волосся. Приємний запах, багато-багато вологи і хороший блиск - ось це зробить з вашими волоссям полуниця. Візьміть 200 грамів свіжої полуниці, один яєчний жовток і 2 столові ложки оливкової олії. Змішайте в пюре. Нанесіть на волосся і чекайте 20-30 хвилин. Так просто!
Як бонус - трохи порад, як уникнути сухості волосся надалі.
Які фактори впливають на сухість?
- Довкілля.
Завдає шкоди нашим волоссю. Це і тепло, і хімічні речовини в повітрі. Вплинути на здоров'я волосся може дощ, вітер, сонце, вихлопні гази. Залишається захищати себе, щоб звести до мінімуму шкоду від усіх цих шкідливостей. Носіть головні убори, використовуйте домашні маски відразу, як побачили, що звичайні засоби для волосся (шампуні, кондиціонери) перестають справлятися.
- Часте миття.
Останнім часом переглядаються думки про те, що волосся можна мити так часто, як ви того хочете. Щоденне миття позбавляє волосся природного покриву натуральних олій, що живлять і захищають волосся. Тому варто звикати до іншого ритму миття - хоча б через день.
- Активні шампуні.
Подивіться на склад вашого шампуню, він може бути причиною сухості волосся. Спеціальні шампуні для сухого волосся не мають у складі сульфатів, і рН -сбалансіровани.
- Якість води.
Можливо, водопровідна вода у вашому регіоні занадто наповнена хімікатами. Вони потрібні, щоб позбавити від бактерій, але інша сторона медалі в тому, що всі ці хімікати руйнують і сушать волосся (і шкіру, до речі). Вугільний фільтр може допомогти впоратися з проблемою.
- Особливості харчування.
Будь-яка проблема з волоссям сигналізує про те, що у вашому організмі чогось не вистачає. Спробуйте додати продукти з омега-3 жирними кислотами. Чи є у вашому раціоні горіхи, яйця, риба? Це все здорові жири, що роблять волосся більш сильними і еластичними, живлять їх.
- Відсутність кондиціонування.
Для сухого волосся особливо важливо пом'якшувати їх поверхню після миття шампунем. Багато дівчат з сухим волоссям взагалі переходять на миття волосся без шампуню, тільки з кондиціонером. Не забувайте і про ефективні маски (раз на тиждень).
- Сушка волосся.
Намагайтеся сушити волосся природним шляхом якомога частіше. Для цього, мабуть, доведеться мити волосся не перед виходом, а задовго до цього. Шукайте нові способи укладання без гарячого фена: наприклад, завивка за допомогою кісок або бігуді, а обсяг - за допомогою сухого шампуню.
|
У зимові місяці, навіть ті, хто ніколи не стикається з цією проблемою, часто помічають на волоссі (а то й на плечах) некрасиві світлі лусочки, що надають їм неохайний вигляд, відчувають свербіж і дискомфорт шкіри голови. Так, появою лупи, чи інакше, розвитком сухої себореї, - відповідає шкіра на перепади температур і висушений повітря приміщень.
І добре б, із завершенням зимового опалювального сезону, закінчувалися і проблеми з лупою, але найчастіше з закінченням зими ситуація тільки погіршується і спонукає до довгої і впертій боротьбі.
Як попередити цю неприємність, і як правильно з нею боротися? Методів багато: і старі, перевірені століттями народні способи, і продукти сучасних косметичних технологій, і медичні препарати. У надії позбутися прикрої проблеми ми слідуємо радам, віримо рекламі, хапаємося за будь-які нові кошти, але часто результат всіх цих зусиль досить скромний, а то й прямо протилежний. Лупа зникає на час, щоб, набравшись сил, обрушитися на наші плечі і волосся з новими силами. Чому так відбувається?
Щоб успішно боротися, ворога потрібно знати в обличчя! А ось тут-то і починаються проблеми ...
Для початку визначіться, яка у вас себорея. Адже вона буває не тільки сухий, є і жирна. Відрізнити суху себорею від жирної нескладно: при сухій шкіра голови лущиться, лупа обсипається білими лусочками, при жирній себореї - лусочки склеюються, насилу відділяються від волосся і шкіри, волосся лисніють, шкіра свербить.
Методи лікування і препарати для різних видів себореї різняться.
Чому виникає лупа
До єдиної думки про природу лупи і ефективні методи боротьби з нею дослідники досі не прийшли. На думку багатьох лікарів, основна причина появи лупи - неадекватна поведінка цілком мирного мікроорганізму грибка
Pityrosporum Ovale
(друга назва -
Malassezia Furfur
), Що живе на шкірі голови.
Цей мешканець нашої шкіри зазвичай не доставляє ніяких неприємностей і навіть виконує деякі корисні функції, беручи участь в оновленні клітин шкіри. Проте ось, в силу деяких несприятливих факторів, порушується секреція сальних залоз голови і досі мирний грибок починає поводитися агресивно, посилено розмножуючись, при цьому значно прискорюється ріст епідермальних клітин. Цикл природного злущення шкіри замість місяця займає близько тижня, і ось ми отримуємо масу лусочок, кількість яких настільки перевищує норму, що вони стає помітними неозброєним оком. Часто виникають запальні процеси на шкірі, викликаючи свербіж та інші неприємні явища.
Кількість шампунів пропонованих і косметологією і медициною величезне, але борються вони, в основній масі, все- таки зі слідством, а не причиною. Шампуні вимивають лусочки лупи, заспокоюють свербіж, знімають запалення - це, звичайно, добре, але в більшості випадків недостатньо. Правда, буває, що навіть в косметичні шампуні виробники вводять різні лікувальні інгредієнти, наприклад шампуні від
NIVEA
лінії Liquid Clear System містять піроктон оламін і клімбазон (протигрибкові компоненти), і заспокійливий елемент полідоканол. Якщо ви вгадали, і ваша лупа має грибкове походження, такий шампунь вам допоможе, але користуватися ним тривалий час не рекомендується. А якщо не вгадали ...
Грибок - причина основна, але не єдина, тому не завжди протигрибкові препарати діють ефективно. Більше того, якщо лупа викликана не грибком, регулярне застосування шампунів, що містять протигрибкові компоненти, в кінцевому рахунку, може викликати розвиток резистентності грибкової флори до протигрибкової терапії, що зробить її марною, і призводить до додаткової алергізації організму. Тому шампуні, що містять протигрибкові компоненти, в принципі, повинні призначати лікарі-дерматологи за показаннями.
Такі лікувальні шампуні, крім протигрибкових компонентів, можуть включати гормональні засоби, протизапальні, протиалергічні та інші інгредієнти, в тому числі і впливають на роботу сальних залоз, і сповільнюють швидкість оновлення клітин. Але іноді й цього недостатньо. Адже щось же викликало порушення у виділенні шкірного сала ... І не завжди причина лежить на поверхні, це можуть бути неправильно підібрані засоби догляду та лікування волосся, стреси, нестача вітамінів і мінералів у харчуванні, або їх погане засвоювання в результаті хвороб, гормональні проблеми і т.д. Багато дерматологи не виключають і інфекційний характер себореї, так що про всяк випадок не нехтуйте заходами гігієни.
Чи не діставшись до причини, що ж спонукало грибок посилено розмножуватися (і грибок чи це), ми діємо навмання, і шанси впоратися з проблемою раз і назавжди, не дуже великі.
Комплексний підхід
Якщо лупа незначна, і немає причин підозрювати у виникненні лупи якісьабо серйозні порушення в роботі внутрішніх органів і захворювання шкіри, можна спробувати впоратися з нею підбором якісних засобів по догляду спеціального призначення (шампуні, бальзами, спеціальні маски, лосьйони і т.д. ) і нормалізацією харчування і способу життя (достатній сон, свіже повітря, рухова активність). Іноді цих заходів буде достатньо, щоб нормалізувати ситуацію.
В якості лікувально-профілактичних засобів, які варто починати застосовувати при перших ознаках себореї, можна відзначити серію гіпоалергенних дерматологічних шампунів
Фридерм
. Ця серія включає три медичних дерматологічних шампуню: Фридерм рН-БАЛАНС, Фридерм ЦИНК, Фридерм ДЬОГОТЬ. До складу шампуню Фридерм ЦИНК входить суспензія піритіону цинку (2%), його застосування сприяє усуненню свербежу шкіри волосистої частини голови і лупи незалежно від причин виникнення себореї. Фридерм ДЬОГОТЬ містить очищений кам'яновугільний дьоготь (0, 5%), - цей шампунь сприяє уповільненню проліферації клітин епідермісу, надає терпку і протигрибкову дію, очищає шкіру від жиру і лупи, в тому числі обумовленої себореєю, в тому числі і жирної, підходить для використання при себорейному дерматиті, екземі, атопічному дерматиті, псоріазі. А шампунь Фридерм рН-БАЛАНС є базисним, і може бути використаний для повсякденного догляду за волоссям всіх типів, особливо з чутливою шкірою і схильністю до розвитку алергічних реакцій.
Цілком гідний представник сімейства шампунів проти лупи «Шампунь Себопірокс-антіперхоть 911» від
Твінс Тек
, Особливо ефективний, якщо лупа викликана грибком. Цей препарат, крім боротьби з грибком, зменшує утворення частинок лупи, добре очищає шкіру голови.
Якщо заходи, застосовувані самостійно не допомогли, не займайтеся подальшими експериментами і зверніться до фахівця - дерматолога або трихолога - можливо, вам знадобляться додаткові дослідження. У складних випадках, коли причина появи себореї не очевидна, проводиться ретельна діагностика: дослідження крові, лабораторне вивчення стану шкіри голови і волосся (комп'ютерна мікроскопія волосся, трихограмма, біопсія шкіри голови).
По результату діагностики буде призначено відповідне лікування. Можливо, знадобляться й обстеження роботи внутрішніх органів - кишково-шлункового тракту, щитовидної залози, нервової системи і т.д.
Профілактика
Будь-яку проблему в сфері здоров'я легше попередити, ніж лікувати. Лупа не виняток! Уникнути появи цього неприємного явища допоможуть прості заходи профілактики.
- Вибирайте якісні засоби по догляду за волоссям, що відповідають вашому типу волосся. Якщо є сумніви, то не полінуйтеся звернутися за консультацією до грамотного фахівця. Те ж саме стосується і заходів, що вживаються при першій появі лупи, часто неправильний вибір косметичних засобів (шампунів, бальзамів, лосьйонів) і хаотичний застосування посилюють невелику проблемку і роблять її дуже серйозною проблемою.
- Чи не пересушуйте шкіру голови, це стосується застосування фенів, плойок, прасок та іншої техніки, особливо обережно слід користуватися ними в зимовий період, коли повітря в приміщення і так пересушене.
- Захищайте шкіру голови: взимку від холоду, влітку - від спеки і прямих променів сонця. Не нехтуйте головними уборами. Так, звичайно, зимова шапка псує зачіску, але врахуйте, що на морозі кровоносні судини звужуються, поживні речовини та вітаміни погано доходять до шкіри голови, ось і ще одна можлива причина появи лупи.
- Слідкуйте за повноцінним харчуванням. У меню повинні бути обов'язково присутніми в достатній кількості продукти, що містять:
• вітамін В6 - волоські горіхи, печінка, банани, риба;
• вітамін РР - капуста, томати, сир, фініки;
• кальцій - молочні та кисломолочні продукти, зелень, бобові, кунжут і пр .;
• цинк - насіння, яловичина, горіхи.
А ось жирного, солоного, солодкого, гострого можна поменше ...
- Зміцнюйте імунітет і стан нервової системи. Більше гуляйте на свіжому повітрі, не нервуйте через дрібниці, навчитеся розслаблятися і не впадати в паніку.
|
|
|
|
|
|