Масляне очищення волосся: це працює!
 Любов до оливкової олії я привезла з Італії. Воно там всюди: в соусах, заправках для салатів, його використовують при смаженні і взагалі щедро кроплять їм більшість страв, що прикрашають багаті італійські столи. А ще пляшка оливкової олії обов'язково стоїть у ванній кожній другій італійки. Його використовують для волосся. Я спробувала цей знаменитий італійський рецепт краси, і мені допомогло!

Поки будете читати цю статтю, зробіть собі найпростіше італійське блюдо - Брускети. Візьміть тост хліба, полийте оливковою олією, додайте зверху свіжі помідори, сир і базилік. Влаштовуйтеся зручніше, і слухайте про корисний італійський секрет. Секрет здорового волосся.

Я приїхала в Італію, і мені пощастило зупинитися біля самої типовою італійської господині. Вона говорила, не перестаючи, і також без перерви, готувала. Їй хотілося мене нагодувати, розпитати. А коли вона помацала мої сухі, знебарвлені прядки волосся, скривилася і вручила мені невелику пляшку оливкової олії, коли я прямувала у ванну.

Знаменитий рецепт

Рецепт виявився вкрай простий. І багато про нього знають. Його називають масляним обгортанням, масляним лікуванням або масляним очищенням. У деяких блогах мені зустрічалося таку назву методу: Oil Pre-Shampoo . Як видно з назви, це обробка маслом волосся перед застосуванням шампуню.

Як це працює

Трохи теорії. Шампуні містять поверхневі речовини, які видаляють бруд, домішки і масла з волосся, залишаючи їх чистими. Але коли волосся занадто чисті, виникають проблеми.

Шкірне сало - масло, отримане з сальних залоз, - є природним зволожувачем. Шкірне сало створює захисний шар на волоссі, запобігає від випаровування води, тим самим допомагаючи зберегти волосся зволоженими, м'якими і здоровими.

Захисний бар'єр потрібний, щоб утримувати вологу всередині волосся. Коли вода вступає в контакт з волоссям, він набухає, наповнюється. А висихаючи, волосся як би «здуваються». Це називається гідро-втому. Явище вкрай небажане для волосся, призводить до того, що волосся стають слабкими, сухими, схильними до поломки.

Попереднє лікування волосся маслом (перед шампунем) робить волосся сальними, і в даному випадку, це те, що потрібно. Тому що додаткові масла зменшують кількість води, яка волосся вбирають під час миття. Це також гарантує, що деяка кількість масел залишається на волоссі і робить їх м'якими і зволоженими. А деякі масла, такі як кокосове, можуть скоротити втрати білка, що дуже актуально для будь-якого типу волосся, адже білки роблять волосся міцними і здоровими.

Як правильно?

Якщо обгрунтування потрібності масляного попереднього миття волосся вам багато чого прояснило, то залишається дізнатися, як робити це правильно, щоб отримати всі переваги для волосся.

Яке масло.   Не будь-яке масло підходить для процедури. Потрібно такий, який здатний проникати вглиб волосся. А це оливкова або кокосове.
 Масляне очищення волосся: це працює!


Скільки часу буде потрібно.   Вам варто знати, що маслу потрібно якийсь час для того, щоб почати «працювати». Від 4 до 8:00 - ось, скільки потрібно для масляного лікування. Тому, якщо ви звикли мити голову вранці, то масляне лікування слід робити на ніч.

Скільки масла потрібно. Все залежить від довжини волосся і від типу волосся (жирні, сухі, нормальні). Якщо волосся жирне, то може вистачити кількох крапель. Якщо - сухі, то правильну кількість ви знайдете експериментальним шляхом. Головне - вам не потрібно, щоб масло стікало з волосся, вони повинні стати лише трохи вологими на дотик.

Тепле масло або холодне?   Питання вірний, бо є чимало рецептів гарячого масляного лікування. Розігрів масла полегшує рівномірний розподіл продукту. Однак класичний рецепт не припускає нагрівання масла. Тому що дуже високі температури висушують волосся. Вам треба лише трохи нагріти масло до злегка теплого, але не гарячого стану. А краще діяти так: нанести масло, накрити волосся плівкою, а потім теплим рушником (розігріти на змійовику або батареї). Тепла рушники достатньо, щоб полегшити проникнення масла всередину волоса.

Як часто вдаватися до Oil Pre-Shampoo?   Багато що залежить від стану волосся. Нормальним волоссю достатньо одного разу на місяць. Сухим рекомендується частіше масляне лікування до тих пір, поки волосся не нормалізуються. А італійки роблять таку процедуру не часто, але всякий раз, коли помічають, що волосся відчули себе гірше (стали сухими, січеться або ламкими).

Мій досвід

Моє волосся, хоч і жирні від природи, але після багаторічного мелірування стали неслухняними, млявими, сухими на кінцях. Додайте сюди літній відпочинок під палючим сонцем без головного убору. Загалом, мені дуже знадобився цей італійський рецепт. І я приїхала з пляжів Середземномор'я з абсолютно здоровими волоссям. Застосовувала рецепт щодня цілий тиждень. А зараз скоротила частоту процедури до 1 разу на 10 днів. Ніяких побічних ефектів не помітила, і не витратила зайвих грошей на салонне відновлення і дорогі засоби догляду за волоссям. Хоча, прямо скажу, що натуральне оливкове масло коштує не дешево, але плюси в тому, що його можна використовувати не тільки для рецептів краси.

Якщо у вашого волосся намітилися якісь проблеми, раджу, перш ніж бігти за кератиновим лікуванням в салон, спробуйте класичний оливковий рецепт. Шкоди точно не буде.

Інформація для скептиків

А цей абзац для тих, хто не довіряє домашніми рецептами і користується переважно косметикою дорогих і перевірених часом брендів. Ідея Oil Pre-Shampoo близька і цим виробникам. Капсули з маслом - популярний засіб для волосся. У складі - рослинні олії, вітаміни. До речі, розмір капсули підказує, скільки вам буде потрібно масла, якщо будете шукати домашні альтернативи у вигляді оливкової олії. Картинки з струменіючим на волосся маслом - не зовсім відображають суть методу.

L'oreal Professional випускає серію масел для волосся Serie Nature Huile Richesse Pre-Shampoo Oil for Dry Hair, у французького бренду Phyto є капсули з маслом Pre-Shampoo - Huile Dales Pre-Shampoo Intense Hydrating Oil Treatment, майже всі професійні марки для волосся також пропонують подібні продукти. Так що, метод визнаний і в народі, і у професіоналів.

 Масляне очищення волосся: це працює!


 Масляне очищення волосся: це працює!

Автор: Тамара Василівна


 Мед - це ваш новий шампунь
 Миття волосся медом - нове захоплення дівчат, які ведуть «зелений» спосіб життя. Спробуйте цей метод, і ваші волосся зміняться.

Рух 'no-poo' (без шампуню) час від часу набирає популярність, але інтерес спадає, як тільки з'ясовується, що саморобний шампунь не в змозі дати нам результат, на який ми розраховуємо. Наприклад, так було з ідеєю миття волосся содою або кондиціонером. Спробували, а вийшло, що сода сушить волосся і шкіру голови і змінює баланс жирності, а кондиціонерів не сподобалися, бо утяжеляют і погано вимиваються.

Тому цілком логічно, що з'явилася нова ідея - це шампунь з меду .

  Щоб почати слідувати методу миття медовим шампунем, вам буде потрібно небагато: органічний мед, вода і чистий контейнер. Змішайте 1 столову ложку меду з неповним склянкою теплої води. Мед розчиниться, склад стане однорідним, і ваш новий шампунь готовий.

Увага: використовуйте тільки свіжий мед, якщо мед піддався якийсь обробці - то користі для волосся не буде.

Обробляйте волосся якомога ближче до коріння, ніжно масажуйте протягом 1 хвилини, потім обполосніть водою. Вимийте волосся медовим розчином і дайте їм висохнути природним шляхом, не використовуючи фен або інструментів для укладання.

Ви відразу відчуєте, що волосся стали м'якими, слухняними. Після першого миття у вас не буде тих же відчуттів, як після миття пінливим шампунем з магазину. Але жирності не буде, не хвилюйтеся. Вам напевно сподобаються не тільки перші результати, а й сама процедура, адже ванна кімната наповниться яскравим природним ароматом, а якщо кілька крапель шампуня потраплять в рот - це додасть приємних емоцій.

 Мед - це ваш новий шампунь


Практичні поради, якщо ви вирішили мити волосся медом

- Одного контейнера (мед + півсклянки води) вистачає на 1 або 2 миття, залежно від густоти і довжини вашого волосся. Отриманий склад потрібно зберігати не довше 1-2 тижнів.

- Через 2 або 3 миття робіть ополіскування за допомогою яблучного оцту, розчиненого у воді.

- Мийте волосся медом як зазвичай, через день, не частіше.

- У перервах між миттям волосся використовуйте сухий шампунь, щоб видалити шкірне сало і жир, якщо є необхідність.

Ваша нова медова стратегія

Медове митті краще практикувати хоча б 1 місяць без перерви, щоб побачити результати. Це може бути не так просто, тому що захочеться випробувати звичні відчуття чистих, знежирених до скрипу волосся і пінливого шампуню. Можна тільки побажати вам стійкості або хоча б цікавості, якщо хочете побачити гарні результати.

Крім ради про сухому шампуні, є ще одне важливе доповнення. Волоссю потрібне зволоження і тонізація. І тому 1 раз на тиждень в медовий шампунь можна додавати по кілька крапель ефірного масла лаванди, чайного дерева або вітаміну Е в олії.

Після закінчення «медового місяця» ви зможете оцінити користь, яку дало волоссю нове домашнє засіб. Блондинки побачать яскравий медовий відтінок, брюнетки зможуть теж відчути трендовую мідь. Але не це головна мета, до якої ми прагнемо. Основну вашу гордість складуть здорові, слухняні, зволожені і блискуче волосся.

Мед - не тільки шампунь

Отриману медову суміш (мед + вода) можна легко трансформувати в інші засоби для волосся:

- Додайте оливкову олію і зробіть доступну бальзам-маску,

- Якщо в мед не додавати води, а тільки оливкове масло, то можна отримати Засоби відтінків для блондинок. Правда, потрібно ще літо і сонце. Нанесіть на волосся медово-масляну суміш і вийдіть на відкрите сонце. Через 1:00 повертайтеся у ванну і змивайте склад.

- Додавайте водний розчин меду в свій улюблений шампунь і мийте волосся як зазвичай. Виходить легка версія нового засобу, який допоможе плавно перейти до чисто медовому миття волосся.

Виробники теж люблять мед

Сучасні покупні продукти для волосся з медом - популярні і різноманітні. Є цілі медові серії або окремі бестселери. Мед як доглядає, зволожуючий і натуральний консервуючий інгредієнт застосовується і в бюджетних продуктах, і в засобах високого рівня. І якщо у вас є марки, яким ви довіряєте, то можна використовувати їх версією медових шампунів. Найяскравіші приклади - медові шампуні від Garnier, L'Oreal, Lush, The Body Shop, Herbal Essence, Palmolive.

 Мед - це ваш новий шампунь


 Мед - це ваш новий шампунь


 Мед - це ваш новий шампунь

Автор: Тамара Василівна