|
Мелірування - це один з найскладніших способів фарбування волосся. Він полягає в тому, що хімічної забарвленні піддаються тільки обрані прядки, а інша частина шевелюри залишається недоторканою. Сьогодні, мелірування є доступною процедурою для всіх жінок і чоловіків. Його можна зробити в будь перукарні або салоні краси і навіть у домашніх умовах.
Мелірування, як окремий вид зачіски, з'явився в 20 столітті. Історики моди пов'язують цю подію з двома іменитими особистостями: Жака Дессанжа і Бріджит Бордо. За легендою саме Дессанж вперше застосував такий спосіб забарвлення волосся на моделі Бордо. Це нововведення відразу ж було відзначено передовими модницями Франції. На перших порах тільки самі забезпечені верстви європейського суспільства могли дозволити собі таку ультрамодну зачіску.
Види мелірування. Його полюси і мінуси
У мелірування, як у будь-якої зачіски, є свої плюси і мінуси. Перш ніж зважитися на цей вид фарбування, їх необхідно дуже добре вивчити.
Правильно зроблене мелірування надає волоссю видимість додаткового обсягу. Волосся виглядають більш гладкими і доглянутими. Оновлювати колір мелірування можна з періодичністю в 2-3 місяці, що дозволяє економити не тільки час, але й гроші. До того ж воно дуже добре маскує сивину. Багато жінок мріють бути блондинками, але бояться відразу прейті в білий колір. Мелірування ідеально допоможе звикнути до нового образу.
Але у нього є і свої мінуси. Воно протипоказано для ламких і пошкодженого волосся. Тому перед фарбуванням їх необхідно підлікувати. До того ж, мелірування за часом займає близько 4-5 годин. Це не завжди доречно і зручно. Мелірування не рекомендується робити на свіжопофарбовані волосся, а так само волосся, пофарбоване хною, так як вони можуть придбати небажаний відтінок зеленого кольору.
Сучасні фахівці перукарської майстерності продовжують пошуки більш досконалих технологій мелірування. Створюються нові види фарб і способів їх нанесення. На сьогоднішній день відомо кілька найпопулярніших видів мелірування: класичне і американське.
Класичне мелірування - це просте знебарвлення окремих прядок волосся, а американське - їх фарбування, із застосуванням різноколірної фольги і однорідних барвників.
Мелірування в домашніх умовах
Завдяки сучасним барвним засобам мелірування тепер можливо зробити і в домашніх умовах, як самостійно, так і за допомогою друзів. Меліруясь будинку, ви зможете сильно заощадити і час, і гроші. Багато матеріалів легко виконуються з підручних засобів, а придбати необхідно тільки пензлика для нанесення фарби, а також гребінця. Набір інших інструментів залежить від обраного вами типу мелірування.
Класичне мелірування
Для отримання «пір'їнок» найпростішим способом вам знадобиться всього кілька гумок. Цей вид мелірування підходить тільки для волосся з короткою і середньою довжиною.
Розділіть голову на кілька зон, бажано за місцем проділу. На кожній зоні зробіть необхідну кількість тонких хвостиків. Приготуйте барвник і нанесіть його за допомогою пензлика на кінчики хвостиків. (Фарбу або освітлювач тримайте на волоссі відповідно до інструкції). Не знімаючи гумок, змийте хімічний склад з волосся. Якщо мелірування вийшло рівним і не вимагає додаткового доопрацювання, волосся необхідно промити за допомогою слабкого розчину шампуню.
Цей вид мелірування створює ефект відросло волосся - біля коріння пасма темніше, ніж у кінчиків. Для тих, хто не боїться експериментів, можна пограти з квітами. Так використання більш темної фарби, ніж у підстав коренів, створить цікавий ефект вуалі за рахунок більш насиченого кольору зовнішньої сторони зачіски.
Замість гумок можна використовувати поліетиленову плівку.
Чітко зафіксуйте її на голові і з допомогою гачка для в'язання або гребінця для фарбування, проробляючи дірочки, витягайте прядки на поверхню плівки. Далі слід стандартна процедура освітлення.
Ці два способи мелірування використовуються тільки при знебарвленні пасом або їх забарвленні в однорідний колір. Якщо ж ви хочете використовувати декілька колірних відтінків, тоді необхідно використовувати фольгу або пергаментний папір. Цей вид мелірування називається градуйованим.
Градуйоване мелірування
Розділіть волосся на чотири зони: скроневі, потиличну і тім'яну. Приготуйте необхідні розчини і приступайте до фарбування. Його необхідно починати з нижніх пасом. На фольгу або пергамент кладіть пасмо волосся, наносите фарбу і накривайте залишилися шматком матеріалу. Слідкуйте за тим, щоб всі прядки кожної зони були на одному рівні. Кожен рівень забарвлюється в окремий тон. Після фарбування змийте розчини невеликою кількістю шампуню і просушіть волосся феном для закріплення кольору.
При градуйованому мелірованії рекомендується використовувати від 2 до 5 колірних відтінків. Чим довше волосся, тим більше квітів ви можете використовувати. Сьогодні, як ніколи, в моді природна природність! Вибираючи при мелірованії правильні тони, ви з легкістю можете досягти цього ефекту.
Наприклад, любителям сонячного образу можна змішати наступні відтінки: темно- каштановий, світло-каштановий, темно-русявий, приглушений мідний, з теплими відливами і золотистий. Волосся будуть виглядати натурально, як ніби вони злегка вигоріли на сонці. Можна підібрати будь-яку іншу колірну гамму. Головне пам'ятати про поєднання кольорів один з одним.
Додатковий догляд за мелірованими волоссям
Меліроване волосся вимагають за собою особливого догляду. По можливості при кожній процедурі миття волосся намагайтеся використовувати спеціальні щадні кошти. Це всілякі шампуні на основі натуральних компонентів, бальзами та маски. Також можна звернутися і до засобів народної медицини. Ну, а найкраще проконсультуватися у фахівця і дотримуватися його рекомендацій.
|
Лущення, свербіж, сухість шкіри голови - ці симптоми відомі багатьом. Когось врятували нові шампуні або маски, а хтось досі не може знайти рішення. Пропонуємо діяти відразу в декількох напрямках: шукати вірну косметику, спробувати нову дієту, змінити щоденний догляд.
Розпізнати суху шкіру голови іноді не так просто. Але є кілька симптомів, які повинні вас насторожити:
- Одна з ознак сухості шкіри голови - роздратування і поколювання після фарбування волосся. Якщо не звернути на це увагу, то з часом суха шкіра призведе до лупи, запалень, нездоровим волосяних фолікулів і навіть до випадання волосся.
- Для нормальної шкіри голови досить миття та кондиціонування, щоб не відчувати сухості. Якщо це не так - то шкіра суха і їй потрібен додатковий догляд і зволоження.
- Якщо ви володієте сухою шкірою тіла та обличчя, то, швидше за все, у вас і суха шкіра голови.
Сухість шкіри голови зовні схожа на так званий псоріаз шкіри голови або суху лупу. Тому, якщо наші поради вам не допомагають, це означає, що треба йти до дерматолога або трихолога, причина може бути не в сухості. До речі, лупа іноді викликається або надмірно жирною шкірою голови, або надмірно сухою, тому з сухістю треба щось робити якомога швидше, щоб вона не перейшла в якесь важковиліковну хронічний стан (лупа, екзема, дерматит).
Харчування проти сухої шкіри голови
Почнемо з дієти. Багате вітамінами харчування або вітамінні добавки потрібні. Особливо влітку, тому що в теплу пору року волосся росте більш швидкими темпами, а значить - їм потрібна додаткова допомога. Для гарного росту волосся в харчуванні (або добавках) повинні бути присутніми біотин, кремній, вітаміни групи В, С і Е, залізо, омега-3 жирні кислоти.
Якщо ви страждаєте сухою шкірою голови, то в раціоні обов'язково повинні бути присутніми у великій кількості риб'ячий жир і омега-3 кислоти. Веганство в цьому випадку може бути причиною сухості шкіри голови. Якщо ви дотримуєтеся веганскої стилю харчування, то слід особливо подумати, звідки ви будете отримувати білки і залізо для здорового волосся і шкіри голови.
Гормони впливають
Надлишок гормону тестостерону у жінок є причиною багатьох проблем: акне, облисіння і в тому числі суха шкіра голови. Але ті, хто приймає оральні контрацептиви, можуть бути спокійні за свій гормональний фон, бо контрацептиви балансують рівень гормонів, у тому числі тестостерону. Якщо справа не в гормонах, розумним рішенням може бути перевірка щитовидної залози.
Інша помилка - проведення фарбування, завивки, лікування волосся в періоди ПМС і в критичні дні. У ці дні слід акуратно проводити всі операції з волоссям. А якщо доводиться йти на фарбування або завивку, до за 24 години до цього зробіть глибоке кондиціонування волосся і шкіри голови, щоб зберегти рівень рН.
Пілінг для шкіри голови
Іноді не відлущені частинки шкіри голови приймаються за лупа. У результаті жінки починають купувати шампуні від лупи і бальзами, які не вирішують проблему.
Шкіра голови так само потребує пилинге, як шкіра тіла та обличчя. Можна додати в шампунь кілька ложок цукру, щоб він допоміг позбавитися від мертвих клітин шкіри. При митті таким шампунем слід ретельно масажувати шкіру голови, тільки не нігтями, а подушечками пальців, щоб не пошкодити шкіру і не посилити проблеми зі шкірою голови (травми, лущення та ін.). Для тих, у кого шкіра голови лущиться сильно, можна порадити застосовувати раз на тиждень шампунь з саліцилової кислотою.
Зволоження
Який основний пораду дають дерматологи, якщо зустрічаються з сухою шкірою обличчя? Правильно: зволоження, і ще раз зволоження. Ця рекомендація зберігається і для шкіри голови. Багато хто з нас користуються кондиціонерами тільки на кінцях волосся, і не масажують їм шкіру голови, боячись обважнення волосся і жирності на кінцях. Але тим, у кого суха шкіра голови, можна порадити, хоча б інколи, наносити зволожуючий кондиціонер не тільки на волосся, але і на шкіру голови. Якщо користуєтеся незмивною кондиціонером, то можна додати в нього краплю олії для додаткового зволоження.
Фен сушить шкіру голови і волосся. Є порада: закінчуйте сушку феном до того, як волосся стали дуже сухими. До сухості також може привести часте і повторне застосування шампуню. Правила, що слід двічі наносити шампунь на волосся під час миття, існували в 1950-і роки, коли люди мили волосся раз на тиждень, і якість шампуня було зовсім іншим. В даний час досить невеликої кількості шампуню і одного застосування під час миття.
Якщо з сухістю шкіри голови не справляються кондиціонери, то зволоженню допоможуть
масла
. Нормальна шкіра виробляє сама досить шкірного сала, яке природним чином служить зволоженню. Якщо шкіра виробляє масел недостатньо, це призводить до сухості. Чому саме масла? Вони залишаються на шкірі довше, ніж креми чи лосьйони, тому є хорошим рішенням при лікуванні сухості шкіри. До найефективнішим і найдоступнішим маслам для зволоження шкіри голови відносяться: масло жожоба, риб'ячий жир, кокосове масло, деякі мінеральні масла.
Залишається проблема:
як зволожити шкіру голови так, щоб це не призводило до жирності волосся?
Це простіше, ніж здається. Намочіть волосся, так вони будуть менше поглинати масло. Потім візьміть ватяний тампон, змочений в маслі, і прикладіть безпосередньо до шкіри голови. Дійте ділянками, стежте, щоб тампон стосувався тільки шкіри голови, а не волосся. Залиште масло на кілька хвилин на шкірі голови. Потім слід вимити волосся шампунем як зазвичай і ретельно прополоскати голову.
Якщо ви часто додатково зволожуєте шкіру голови різними маслами, то вибирайте для використання шампуні з в'яжучими інгредієнтами, такими як масло чайного дерева, масло цитрусових, розмарину або ромашки. Це допоможе прибрати жирність з волосяних фолікулів. Крім цього, раз-два на місяць можна користуватися шампунем «кларіфаінг», який дуже добре справляється з надлишком жиру на коренях волосся.
При масляному лікуванні шкіри голови слід також звести до мінімуму використання різних стайлінгу. Вони будуть дуже швидко накопичуватися на шкірі голови і перешкодять лікуванню.
|
|
|
|
|
|