Фарбована блондинка - як захистити волосся влітку?
 Влітку багато пробують прояснені пасма, змінюють колір волосся, фарбуються модним прийомом ombre. Але ультрафіолетові промені руйнують колір і структуру. Волосся потрібно захищати. А як?

Ромашка

Блондинки знають про чарівну силу ромашки. Ми називаємо цю квітку «аптечної ромашкою», а за кордоном його можна зустріти під ім'ям «єгипетська ромашка». Найпростіший спосіб, яким блондинки зберігають і роблять яскравіше свій колір волосся - це ополіскування відваром ромашки. Для відвару беруться сушені квітки ромашки (цільні або размельченниє, можна тільки сердцевинки).

 Фарбована блондинка - як захистити волосся влітку?


Квітки аптечної ромашки багаті речовиною «апігенін» - це золотий пігмент, який підсилює природний світлий відтінок волосся, але покращує і робить яскравіше і пофарбовані в блонд волосся.

Для тих, хто не любить витрачати час на домашні засоби, відмовлятися від ромашки не варто. Тому що виробники засобів для волосся знають про чарівну силу ромашки, і включають цей інгредієнт у свої шампуні та кондиціонери. Якщо у вас світле волосся (свої або пофарбовані), купіть на літо продукти з ромашкою. При цьому, зверніть увагу, щоб з ромашкою був і шампунь, і кондиціонер. При митті волосся шампунем акцентуйте увагу на коріння, а при обполіскуванні - на кінчики волосся.

 Фарбована блондинка - як захистити волосся влітку?

Klorane: Шампунь і кондиціонер французької марки Klorane з ромашкою

Лляна олія

Відоме також як масло лляного насіння, цей натуральний інгредієнт є джерелом великої кількості Омега-3 жирних кислот. Омега-3 добре просочуються глибоко в волосяні фолікули, позбавляючи волосся від пошкоджень і оновлюючи його. Лляна олія дуже добре зволожує, зберігає структуру волосся, не дозволяє кольором вимиватися і руйнуватися від сонця.

 Фарбована блондинка - як захистити волосся влітку?


Наносьте перед миттям голови лляне масло на волосся, раз на 1-2 тижні. Масажуйте, а потім ретельно промивайте волосся. Обробка волосся лляною олією допомагає зберегти колір первозданним на 40 днів і більше.

Є й засоби промислового виробництва з маслом лляного насіння. Як правило, це шампуні, що захищають колір.

 Фарбована блондинка - як захистити волосся влітку?

Шампунь і бальзам для захисту кольору Kérastase's Bain Chroma Captive з лляною олією

Молочна кислота

Молочна кислота багатьом відома як інгредієнт в відбілюючих кремах і сироватках від гіперпігментації. Її освітлюючі властивості можна використовувати і для волосся. Молочна кислота продається в аптеках, можна купити і додавати в шампунь, зробивши таким чином саморобний освітлюючий шампунь. Він підтримуватиме освітлений колір волосся, безпечно і натурально. За допомогою молочної кислоти можна освітлити волосся на 2-3 тони після 3-х тижнів постійного використання.

За таким принципом діють і покупні шампуні з молочною кислотою. Наприклад, засоби по догляду за волоссям Go Blonder від John Frieda: шампунь і бальзам-ополіскувач, що створюють ефект «сонячного поцілунку» на натуральних, мелірованого і забарвлених світлому волоссі. Молочна кислота у складі буде поступово Депігментовані структуру волосся, додаючи їм природний вигляд злегка вигорілих на сонці. При цьому молочна кислота не має шкідливого впливу - навпаки, вона кондиціонує волосся, пом'якшує, розгладжує і зміцнює їх.

 Фарбована блондинка - як захистити волосся влітку?

John Frieda: освітлюючі шампунь і кондиціонер John Frieda з молочною кислотою

Сонцезахисна косметика

Освітлення діє на волосся більш руйнівна, ніж фарбування в темніший відтінок. Тому фарбованим блондинкам слід обов'язково захищатися від сонця, адже їх волосся вже досить ослаблені.

- Чи знаєте ви, що фільтри SPF для шкіри і волосся однакові? Це означає, що для захисту волосся можна використовувати сонцезахисні засоби, призначені для шкіри. Звичайно, мазати жирний крем на волосся не варто. Але можна скористатися легкими текстурами в спреї, вони не будуть обтяжувати волосся, а для пляжу забезпечать потрібну захист від шкідливих сонячних променів.

- Купіть лак для волосся з фільтром від сонця. На етикетці має бути написано, що засіб захищає від UVA / UVB променів. Як правило, ці лаки забезпечують дію миттєво, як тільки ви завдали їх на волосся. Тому корисно мати лак з сонячним фільтром в сумочці протягом усього літнього періоду, а особливо на відпочинку.

 Фарбована блондинка - як захистити волосся влітку?

Shiseido: універсальний спрей від сонця для волосся і тіла Refresh Sun Protection Spray for Hair / Body від Shiseido

- Використовуйте влітку незмивні кондиціонери і бальзами. Вони обволікають волосся захисною пінкою, що дає додатковий захист від будь-якого зовнішнього впливу.

Захист кольору

Слід запам'ятати кілька загальних і простих рекомендацій. По перше , Не поспішайте мити волосся в той же день, як пофарбували волосся. Стилісти взагалі радять витримати до першого миття після фарбування якомога довше (хоч тиждень!). Це допоможе кольором зберегтися довше, інакше він буде швидко зникати. По-друге , Слід використовувати правильно підібрані шампуні та кондиціонери. Рекомендація користуватися спеціальними шампунями для фарбованого волосся - це не маркетинговий хід, щоб продати більше продуктів. Засоби для фарбованого волосся випускаються без поверхнево-активних інгредієнтів і часто без сульфатів, які руйнують колір. По-третє , Будь-яке стайлінгу буде кращим захистом кольору, ніж відсутність такого. Хоч стилісти і не радять влітку обтяжувати волосся великою кількістю лаку і мусу, але їх наявність на волоссі може стати серйозним захистом кольору. Носіть з собою будь укладальні засіб, воно вам замінить капелюх і засоби з фільтрами SPF.
Автор: Василина Кузіна


 Масляні ванни для волосся: переваги та недоліки
 Зазвичай масляні волосся у багатьох людей асоціюються з неохайною, сальної шевелюрою. Можливо, це одна з причин того, що масло в догляді за волоссям використовується не так часто. А даремно! Його чудові властивості, що дозволяють дбайливо відновлювати і живити пошкоджені волосяні цибулини, варті того, щоб «спокутувати» ваше волосся в цілій масляній ванні.

Використовувати масла в догляді за шкірою обличчя і тіла звикли і полюбили багато жінок. Багаті вітамінами, мікроелементами та мінералами, вони чудово зволожують і пом'якшують шкіру, захищають від шкідливих впливів навколишнього середовища, запобігають старінню і допомагають при сонячних опіках. Так чому ж такі корисні властивості масла не випробувати нашим волоссю?

 Масляні ванни для волосся: переваги та недоліки


Для масляної ванни достатньо кількох крапель

Незважаючи на назву, процедуру «олійні ванни» не варто розуміти буквально. Не варто повністю занурювати волосся в миску з маслом. Досить кілька крапель підігрітого на водяній бані масла нанести на вологе волосся по всій довжині - з голови до кінчиків. Потім потрібно накрити їх шапочкою для душу і рушником, залишивши так на 2-4 години, а краще на всю ніч. Масляні залишки слідують ретельно змити м'яким шампунем. Не слід часто і сильно втирати олію в шкіру голови, інакше його частинки будуть накопичуватися, закупорюючи пори і обтяжуючи волосся.

 Масляні ванни для волосся: переваги та недоліки


Переваги помітні після першого разу

Ефект від масляних процедур можна помітити вже після першого їх застосування, не кажучи вже про їх регулярному використанні. Завдяки їм, волосся знову знаходять втрачений блиск, шовковистість і м'якість. Масло проникає глибоко в структуру волосся, впорядковуючи розташування його лусочок і захищаючи їх від несприятливих зовнішніх впливів. Масляні ванни здатні запобігти пошкодженням волосся перед майбутньою хімічною завивкою, знебарвлення або випрямленням за допомогою прасування.

 Масляні ванни для волосся: переваги та недоліки


Особливо корисні масляні процедури для сухих, кучерявого волосся з пористою будовою. Як правило, кучерики досить примхливі, часто сплутується, утворюють грудочки і насилу піддаються укладанню. Серед промислових косметичних засобів дуже складно підібрати підходяще. Набагато простіше «викупати» кучеряве волосся у ванні з натуральним маслом. Після неї кучері набувають природний, здоровий вигляд, стають більш слухняними і блискучим.

Ложка дьогтю у ванні з маслом

Як би не були чудові масляні ванни, і у них є недоліки. Насамперед, це стосується фарбованого волосся: масла можуть взаємодіяти з пофарбованими часточками, змиваючи або змінюючи колір волосся. Тому краще використовувати масляні процедури до фарбування волосся, а не після.

 Масляні ванни для волосся: переваги та недоліки


Зловживання олійними ваннами може призвести до втрати об'єму волосся, через зменшення їх вологості і природного жирового мастила. Бажано не використовувати процедуру частіше 2-3-х разів на тиждень. Ще один недолік таких ванн - в утяжелении волосся через залишилися в них частинок масла. Уникнути цього можна завдяки ретельному, дворазовому миття голови із застосуванням м'яких шампунів.

Вибір масла індивідуальний

Найпростіший спосіб - це взяти звичайне рослинне масло. Звичайно, можна придбати і готові косметичні масла, але коштують вони недешево і нерідко містять шкідливі для волосся і шкіри силікон і хімікати. Набагато краще самим підібрати натуральні масла, які підходять вашому типу волосся. Одні з найпопулярніших і поширених олій:

- Оливкова,
- Аргановое,
- Кокосове,
- Масло Ши (каріте),
- масло какао,
- Мигдальне,
- Масло макадамії,
- масло жожоба,
- Персикове ...

 Масляні ванни для волосся: переваги та недоліки


Яке з них краще - сказати складно. Одні з них володіють хорошими відновними якостями і стимулюють ріст волосся (масло магнолії, рицинова, мигдальне), інші захищають і очищають (пальмова, макадамії, какао), треті підвищують блиск і м'якість (масло Ши, Жожоба, персикове). Для сухих і кучерявих волосся ідеально підходять масла Ши, Аргана, Абіссінії.

 Масляні ванни для волосся: переваги та недоліки


Але, мабуть, найбільш доступне серед всіх - це оливкова. Його не можна назвати найефективнішим, та й запах його не особливо приємний. Однак з нього найпростіше почати «олійні експерименти» над волоссям. Для кращого результату допустимо використовувати і суміш декількох масел, наприклад, мигдального, касторової олій з маслом авокадо або оливкової, кокосового з касторовою олією. У кожному разі спосіб застосування масляних ванн однаковий.

 Масляні ванни для волосся: переваги та недоліки


Спробуйте «задобрити» своє волосся, і вони з вдячністю відповідять вам своєю красою і здоров'ям!
Автор: Альбіна Рогова