Догляд за волоссям: що міфи, а що - правда
 Деякі помилки і упередження тягнуться з самого дитинства. Наприклад, є дівчата, які досі вважають, що, якщо постригти волосся в п'ятницю тринадцятого, то хтось із членів сім'ї помре. Або, що треба щодня розчісувати шевелюру рівно 100 разів. Ви теж в це вірите? Представляємо добірку найпоширеніших міфів у догляді за волоссям.

- Розчісувати довге волосся треба 100 разів на день, так вони будуть здоровими.
- Насправді.
  Розчісування потрібно волоссю. Воно дозволяє донести природні масла зі шкіри голови до сухих кінчиків, зволожуючи волосся по всій довжині. Але надмірно часте розчісування призводить до поломки волоса, руйнуванню. 100 разів - це занадто багато! Обмежтеся розчісуванням 15-20 разів, цього буде більш ніж достатньо. Використовуйте при цьому гребінець зі 100-відсотково натуральною щетиною (наприклад, кабана), ніколи не тягніть волосся при розчісуванні і будьте з ними максимально ніжними.

- Стрес робить волосся слабкими і сприяє випаданню волосся.
- Насправді.
  Дійсно, стрес знижує активність кровообігу в шкірі голови, а від цього безпосередньо залежить здоров'я волосся. Тому дане висловлювання далеко не міф. Правильне харчування і антистресова терапія повинні бути присутніми в ваших заходах по догляду за собою, в іншому випадку стрес буде відбиватися на стані вашого волосся.

 Догляд за волоссям: що міфи, а що - правда
 - Миття волосся щодня зберігає їх чистими і здоровими.
- Насправді.
  Це далеко від істини. Тільки дуже жирне волосся потребують щоденного миття, всі інші повинні дотримуватися оптимального ритму в митті волосся - через день. Інакше кінчики волосся будуть позбавлені життєво необхідного природного масла, стануть руйнуватися. Перукарі також радять такий прийом: чергувати - один день миття з шампунем, один день тільки полоскання і кондиціонування, щоб шампунем користуватися не щодня.

- Басейни роблять волосся зеленими.
- Насправді.
  Якщо ви блондинка, то таке можливо. Хлор, що міститься у воді басейну, перетворює світлі відтінки волосся в зелений. Особливо, якщо ваше волосся були сухими перед зануренням у воду. Вихід такий - перед тим, як зайти в басейн, нанесіть на волосся кондиціонер і не змивайте. Це дозволить волоссям не поглинати шкідливі хімікати.

- Яйця, майонез, оливкова олія - ​​кращі кондиціонери для волосся.
- Насправді.
  Краще тримати ці продукти в холодильнику, а не у ванній на туалетному столику. Звичайно, якщо застосовувати їх на волосся, то якийсь ефект буде, як після будь-якого зволоження, яке корисне для волосся. І начебто ці продукти мають корисні для волосся інгредієнти, такі як кератин, амінокислоти. Але молекули білка яйця і майонезу занадто великі, щоб проникнути всередину волоса. У той час як ті ж самі складові, але в складі спеціальних засобів для волосся, здатні дати кондиціонуючий і зволожуючий ефект.

 Догляд за волоссям: що міфи, а що - правда
 - Не можна фарбувати волосся під час вагітності.
- Насправді.
  Так, фарбування волосся під час вагітності не рекомендується, особливо під час першого триместру. Основні побоювання - хімікати можуть проникнути всередину і нашкодити розвитку плода. До того ж, структура волосся під дією гормональних змін стає інший, і фарбування просто може не вийти. Але головна все ж причина - небезпека для майбутньої дитини. Хоча деякі перукарі радять при дуже гострої необхідності постаратися пофарбувати волосся так, щоб не торкнутися шкіру голови і уникнути поглинання шкідливих речовин організмом.

- Холодна вода робить волосся блискучим.
- Насправді.
  Прохолодне ополіскування допоможе закрити кутикулу волоса і дозволить краще відображати світло, тому завершувати душ холодною водою - корисно не тільки для здоров'я, але і для краси.

- Лупа заразна.
- Насправді.
  У більшості випадків, то, що ми називаємо лупою, це не зовсім лупа. Це всього лише лущення сухої шкіри голови, особливо внаслідок різниць температур (коли холодно на вулиці і занадто тепло будинку). Це суха шкіра голови, а не вірус і не інфекція. Сухість шкіри не заразна. Хоча справжня лупа і заразна, але вона, повторююсь, зустрічається вкрай рідко зараз.

- Якщо часто стояти на голові, то волосся буде швидше рости.
- Насправді.
  Отримання більшого припливу крові до шкіри голови благотворно позначається на зростанні і здоров'я волосся, але цього можна досягти більш легким способом, регулярно масажуючи шкіру голови.

- Якщо поголитися на лисо, то після цього волосся буде густішим і стануть швидше рости.
- Насправді.
  Це найпоширеніший міф. Гоління ніяк не впливає на структуру волосся. Може бути короткочасний ефект, коли при відростанні все волосся будуть однієї довжини і це створить ілюзію густоти, але зовсім скоро все повернеться, і волосся стане нерівномірно зростати, випадати, утоньшаться.

 Догляд за волоссям: що міфи, а що - правда
 - Стрижка волосся під час повного Місяця прискорить процес росту волосся.
- Насправді.
  Якщо ви в це не вірите, то переконати в цьому складно, оскільки наукових доказів цьому немає. Матеріалісти кажуть, що такий ефект, швидше, психологічний. Однак люди, що займаються або захоплюються астрологією, не сумніваються у впливі Місячних циклів на зростання всього: від рослин на грядках до волосся на голові. Та й жінки всього світу завжди звіряють своє відвідування перукарні з Місячним календарем.

- Якщо ви пострижеться волосся в п'ятницю, 13-го, то хтось із членів сім'ї помре.
- Насправді.
  Не більше ніж марновірство. Проте один відомий стиліст відповів на це так: «Нехай це і неправда, але я боюся це спростовувати і, про всяк випадок, не буду пробувати».
Автор: Юлія Шестакова


 Чи не мети, снігопад ...
 У сучасному світі приблизно 68% населення розвинених країн страждає від лупи. І це не тільки неприємно, але ще й негарно.

Від чого це відбувається?
На шкірі голови, як і на всьому тілі, відбувається постійне злущування рогового шару епідермісу. Але дрібні, рогові частинки не видимі для неозброєного ока, і видаляються при розчісуванні, не викликаючи ніяких відчуттів.

- Як правило, лупа з'являється або через прискореного оновлення клітин і посиленого відторгнення старих, ороговілих клітин шкіри голови.

- Або причиною її появи може бути грибок під назвою малазезія . Спочатку він поводиться тихо і непомітно, але при зміні погоди, стресах, порушенні режиму живлення або зміни шампуню, ріст грибка збільшується. Відбувається опір імунної системи зростанню грибка і починається перевиробництво ороговілих клітин. Що в кінцевому підсумку і призводить до утворення лупи.

- Поява лупи може викликати і неправильно підібраний шампунь, а також зловживання засобами для укладки, забарвлення і хімічна завивка. Все це призводить до негативних змін у водно-ліпідної мантії шкіри голови і провокує розвиток лупи.

Різновиди лупи
Всю лупа підрозділяють на суху, коли шкіра голови сохне і лущиться, і на жирну себорею з підвищеним виробленням шкірного сала.

Те, що показують у рекламі по телевізору, - лупа, обсипав одяг - це якраз суха лупа.

Жирна лупа, навпаки, злипається і залишається на голові. Виявити її можна, якщо потерти голову пальцями. Вона залишиться на пальцях у вигляді жирного блиску.

Як боротися

 Чи не мети, снігопад ...
   - Профілактикою проти появи лупи є правильний догляд за волоссям.

- Якщо вже з'явилася, то фахівці радять рідше розчісувати волосся, щоб не дратувати шкіру голови.

- Потрібно також нормалізувати свій психічний стан, навчитися менше нервувати, на виникнення проблем реагувати адекватно, не впадаючи в паніку, і вирішувати їх спокійно. У цьому може допомогти йога, медитація, аутогенне тренування.

- Як можна швидше позбутися від шкідливих звичок, таких як алкоголь і куріння.

- Змінити свій щоденний раціон, відмовившись від гострої, жирної, солоної, солодкої їжі, різних напівфабрикатів.

- Вживати більше круп, овочів, фруктів, нежирного м'яса, молочнокислих продуктів.

- Лупа не дружить з вітамінами, якщо в організмі достатня кількість вітамінів групи В, А, Е, С, по лупа зникне.

- Для позбавлення від лупи можна звернутися до фахівців, вони порадять спеціальні засоби.

- Голову можна мити гарячою водою. Для миття краще брати відстояну злегка теплу воду. Обполіскувати голову корисно водою, підкисленою лимоном.

- Сушити волосся краще всього природним шляхом.

- Телевізійної рекламі, напевно, довіряти не варто ...

 Чи не мети, снігопад ...
 Зате можна в домашніх умовах використовувати для позбавлення від лупи природні засоби .

1. 2-3 рази на тиждень втирати в шкіру голови злегка підігріте лляне масло на 40-50 хвилин перед миттям голови.

2. Потовкти ¼ склянки зерен кедрового горіха до кашки і втирати в шкіру голови 2 рази на тиждень. Курс 1 місяць.

3. Залити 2 ст. ложки подрібнених сухих листя мати-й-мачухи 500 мл окропу, настоювати в термосі 2-3 години, процідити, споліскувати волосся після миття. З цього складу можна робити примочки до шкіри голови.

4. 2 ст ложки квіток синьої волошки залити 2 склянками окропу, укутати і настоювати 1 годину, процідити. Щовечора втирати рідину в шкіру голови протягом 1 місяця. Волосся після процедури не споліскувати.

5. Взяти ½ склянки ягід обліпихи, потовкти їх, залити ½ склянки оливкової олії, прогріти півгодини на водяній бані, настоювати добу в темному місці. Втирати в коріння волосся перед кожним миттям за півгодини, зверху вкривати голову махровим рушником.

6. При жирній шкірі голови купити в аптеці спиртову настоянку календули і касторове масло. 2 ст. ложки настоянки змішати з 1 чайною ложкою касторової олії і втирати в шкіру голови за 1:00 до миття. Якщо шкіра голови суха, то настоянка і масло змішуються в пропорціях 1: 1.
Автор: Наталя Алексєєва