|
Щоб не було ніяких сумнівів з приводу відтінку волосся, ми попросили стилістів розповісти, як домогтися досконалості.
Вам варто бути брюнеткою, якщо:
- У вас тонке волосся. Темні відтінки візуально утолщают і надають обсяг. Рекомендується фарбувати нижні шари трохи більш насиченим, ніж верхні.
- У вас оливкова шкіра. Ніякої тон шкіри не підходить до шоколаду так, як оливковий. Багатий коричневий відтінок буде контрастувати з шкірою, в той же час, роблячи біліше зуби і виділяючи очі.
- Ви не любите відвідувати салон. Будучи брюнеткою, фарбувати волосся в домашніх умовах набагато легше. Крім того, темне волосся потребують менш трепетному догляді, а їх фарбування можна виробляти набагато рідше.
Вам варто стати блондинкою, якщо:
- У вас шкіра рожевого відтінку. Світле волосся чудово поєднуються з такою шкірою, завдяки цьому ви можете постійно грати з макіяжем, роблячи нові варіанти. З іншого боку шкіра теплого відтінку буде постійно контрастувати з каштановим волоссям, це підійде не кожній дівчині, тут все залежить від специфіки зовнішності.
- Ви хочете носити коротку стрижку. Дійсно, світле волосся чудово поєднуються із середньою довжиною, а також із зачісками виду «каре». У такому випадку ви можете частіше експериментувати.
- У вас поганий настрій. Багато стилісти радять освітлювати волосся, коли дівчина переживає стрес. Відтінок блонди надає сяйво обличчю і підвищує рівень позитивних емоцій.
|
На жаль, навіть
правильно підібравши колір
, Ми не завжди отримуємо потрібний відтінок. Результат фарбування саме вашого волосся може відрізнятися від того, який зображений на упаковці. Це залежить від стану волосся: чи не пошкоджені вони, забарвлювалися або осветлялись вони раніше, чи робили ви хімічну завивку і т.п. Добре, якщо вийшов результат нас все одно влаштовує, а якщо ні, то необхідна робота над помилками.
Проблема:
Колір волосся виходить темніше, ніж вказано на упаковці.
Причин цього може бути декілька. По-перше, таке може статися, якщо ваше волосся вже були пофарбовані. Якщо тримати фарбу на вже забарвлених волоссі протягом рекомендованих 30 хвилин, то ми отримаємо дуже насичений колір. Тому для раніше пофарбованих волосся необхідно зменшити час впливу фарби до 5-10 хвилин.
По-друге, ваш вихідний колір волосся може бути темніше рекомендованого. На упаковках фарби зазвичай друкується шкала залежності кінцевого результату фарбування від початкового кольору волосся. Врахуйте, що колір волосся у "дівчини з упаковки" виходить при фарбуванні самого світлого кольору з рекомендованих. Якщо ваш колір темніше рекомендованих, а ви хочете отримати саме такий відтінок, то необхідно попередньо освітлити волосся, наприклад за допомогою
Palette E20
або
Palette deluxe 100
.
По-третє, якщо у вас тонке волосся, то врахуйте, що вони прокрашиваются швидше, ніж нормальні або товсті. Кутикулярний шар у них більш тонкий, а значить, містить менше вільного простору, тому такі волосся легше і швидше насичуються барвником. Крім того, чим менше у волоссі внутрішнього простору, тим щільніше один до одного розташовані молекули барвника - і тим інтенсивніше виглядає колір. Таким чином, для фарбування тонкого волосся краще вибирати відтінок на один тон світліше бажаного, або скоротити час впливу фарби з 30 до 20-25 хвилин.
По-четверте, причиною більш темного кольору може бути висока пористість волосся. Таке волосся вбирають більше фарби, ніж потрібно. Щоб відновити волосся, необхідно регулярно (1-2 рази на тиждень) використовувати спеціальні маски, наприклад
Gliss Kur Total 19
.
Проблема:
При фарбуванні волосся з великим відсотком сивини коричневими відтінками колір волосся виходить дуже темним (практично чорним).
При нанесенні кольору на білу поверхню волоса колір завжди виходить більш яскравим і насиченим. До того ж, треба брати до уваги індивідуальне сприйняття кольору: у порівнянні з білим кольором сивого волосся до фарбування, коричневі відтінки завжди візуально будуть здаватися темніше. Для фарбування сивого волосся краще вибирати середньо-русяве або темно-русяве відтінки, або відтінки на тон світліше бажаного. До того ж, відтінки натурального ряду (русяве, каштанові і т.д.) профарбовують сивину краще яскравих. У лінії Palette до відтінків натурального ряду відносяться всі відтінки стійкої фарби
Palette ICC
, В номері яких міститься буква N.
Проблема:
Після висвітлення виходить жовтий, оранжевий або червоний відтінок.
Такі відтінки можуть бути наслідком неповного освітлення натурального жовто-червоного пігменту. Щоб надати волоссю потрібний тон, треба вибрати колір, протилежний тому відтінку, який ми хочемо прибрати.
Щоб нейтралізувати помаранчевий відтінок можна використовувати фарбу або шампунь, в яких міститься синій пігмент. Це може бути попелястий відтінок (наприклад,
Palette C9
,
Palette Фітоліно 219
,
Diadem 792
).
Щоб нейтралізувати жовтий відтінок можна використовувати тонуючу фарбу з фіолетовим пігментом - це кошти з перловим або сріблястим відтінками (наприклад,
Palette C10
,
Palette Фітоліно 218
і
298
,
Brillance 811
і
813
).
Щоб прибрати червоний відтінок, треба використовувати зелений пігмент. Він міститься у відтінках натурального ряду.
Проблема:
При фарбуванні відтінками натурального ряду знебарвленого волосся з'явився зелений відтінок.
Знебарвленим волоссю потрібно подвійну кількість пігменту, тому перед тонуванням зазвичай проводять попереднє пігментація. Для фарбування в світло-або середньо-русявий вимагається жовтий пігмент, в темно-русявий і світло-коричневий - мідний, а в середньо-коричневий і чорний - червоний пігмент.
Якщо ж ви вже пофарбували волосся і вийшов зелений відтінок, то його може нейтралізувати протилежний червоний відтінок.
Проблема:
Після фарбування освітленого волосся червоно-коричневими відтінками колір інтенсивно змивається.
У силу свого невеликого розміру червоні штучні пігменти вимиваються з волосся швидше натуральних. Це посилюється тим, що в освітленому волоссі немає власних натуральних пігментів, щоб зробити колір більш стійким. Крім того, збереження штучного фарбувального пігменту, привнесеного у волосся разом з фарбою, дуже сильно залежить від стану лускатого шару волосся. Якщо він пошкоджений (а прояснені волосся зазвичай мають більш пористу структуру), то при кожному митті голови колір буде змиватися ще інтенсивніше, ніж зазвичай, оскільки шампунь для видалення бруду відкриває всі лусочки.
Щоб колір довше тримався і був більш насиченим, можна зробити попереднє пігментація. Крім того, необхідно використовувати спеціальні засоби для фарбованого волосся, наприклад шампунь і бальзам для фарбованого волосся
Gliss Kur Захист кольору 30
або
Schauma Блиск кольору
.
Проблема:
Фарба не фарбує сивину.
Чим світліше відтінок, тим менше в ньому міститься пігменту і тим гірше він зафарбовує сивину. Так, освітлюючі на 4-6 тони відтінки зовсім зафарбовують сивину, освітлюючі на 2-4 тони - зафарбовує не більше ніж на 30%, яскраві відтінки - не більше ніж на 50%. Найкраще (до 100%) зафарбовують сивину натуральні відтінки. Якщо ви все-таки хочете пофарбувати волосся в яскравий модний колір, то необхідно змішати його з натуральним в потрібних пропорціях, які часто вказують на упаковці.
Отже, удачі вам у створенні нового образу! І нехай зміни вас тільки радують!
Дякуємо за допомогу в підготовці матеріалу Віру Машурова, провідного стиліста Schwarzkopf & Henkel.
|
Що таке лупа? Лупа - це лусочки, що утворюються в надмірній кількості на шкірі волосистої частини голови. Причин для утворення лупи багато. Це може бути і спадкова схильність, і недостатній кровообіг в шкірі голови, і проблеми з шлунково-кишковим трактом, і неправильний догляд за волоссям.
Хто в наш день не знайомий з цією напастю? Всім вона приносить купу проблем і величезний дискомфорт. Відмінні стилісти і фахівці в салонах краси, безумовно, допоможуть вам у боротьбі з лупою. Але чи так багато тих, хто може дозволити собі настільки дороге лікування?
Звичайно, лупа - це захворювання, але й воно прийшло до нас не вчора. Що ж робили тоді наші попередниці, наші бабусі? Уж, звичайно в ті часи не було всесвітньо відомих брендових шампунів від лупи. Але у наших мам і бабусь були досвід і жива природа. Безліч
старих рецептів
актуальні і сьогодні, особливо в настільки економічно нестабільному часу. Наведу вашій увазі деякі з них:
-
Вода з гамамелісу.
Це вода на основі гамамелісу - старе домашнє засіб проти багатого освіти жиру і лупи. Рецептура: Три краплі ефірного мелісового масла з 20 мл спиртової настоянки з березового листя. Потім додайте 80 мл настоянки гамамелісу, і все ретельно перемішати. Цією водою масажувати шкіру голови протягом двох тижнів, по п'ять хвилин вранці і ввечері.
-
Вода з фруктовим оцтом
. Щоб поліпшити кровообіг в шкірі голови можна змішати одне до одного фруктовий оцет і дистильовану воду. Цю суміш потрібно втирати в шкірні покриви голови між миттям волосся.
Я, для поліпшення кровообігу в шкірі голови, так само регулярно використовую настоянку пекучого (стручкового) перцю. Він не тільки покращує кровообіг, але і сприяє загоєнню мікроушкоджень, а також зміцнює волосяні цибулини. Для зручності нанесення, я злила настоянку з флаконів в тару від спрею для волосся. Розприскування більш економічно і зручно. Не забудьте змити на наступний день. (Примітка: буде кілька палити, але це скоріше нагадує розливає тепло).
Настої
- 50 грам насіння люпину; 30 грам моху; 30 грам кори верби; 1 літр води. Змішайте компоненти в емальованій каструлі і кип'ятіть протягом десяти хвилин. Процідіть і трохи остудіть. Цим відваром потрібно мити голову щовечора протягом двох тижнів.
- Всі компоненти змішати в рівних частках (по чайній ложці): Чебрець; польовий хвощ і розмарин; 100 мілілітрів окропу; фруктовий оцет. Змішані трави залийте окропом, додайте трохи оцту і дайте настоятися. Отриманим настоєм промийте волосся після миття. М'якими рухами вмассіруйте настій у шкіру голови і не змивайте. Це засіб гальмує утворення жиру сальними залозами, а також пом'якшує запальні процеси.
- 100 грам насіння кропиви; 200 мілілітрів води; 50 грам кореня мильнянки; 200 грам касторової олії. Насіння Крапов, заливши водою, прокип'ятіть хвилин десять. Потім додайте корінь мильнянки і кип'ятіть ще десять хвилин. Суміш процідіть і змішайте з касторовою олією. Даним засобом щовечора масажуйте шкіру голови. Але тут є один нюанс: насіння кропиви в старовину також використовували для позбавлення зайвого волосся, тому найголовніше - дотримати пропорцію і не переборщити з кропив'яним насінням.
Сьогоднішня косметична індустрії не дрімає, і будь-який шампунь, відповідний для вашого типу волосся по-своєму гарний. Але якщо є можливість зробити його трішки краще, чому б ні. Для цього можна у флакон з шампунем додати ефірну олію. Це можуть бути олія чайного дерева, масло бергамоту, масло пачулі (наведені ті масла, якими я сама найчастіше користуюся). Ці масла регулюють вміст жиру в волоссі і запобігають утворенню лупи. Для цього необхідно в 100 мілілітрів шампуню з нейтральним pH додати 60 крапель олії. Або ж, якщо вам не хочеться збагачувати шампунь, можна вибране вами масло додати у воду для ополіскування з розрахунку приблизно п'ять крапель на літр води.
Крім перерахованих вище масел від лупи допоможуть ароматичні масла з добре відомих і поширених в нашій країні рослин:
-можжевельніка,
- Лаванди,
- Лимона,
- Розмарину,
- Шавлії,
- Евкаліпта.
Пам'ятайте, що використання кремоподібних шампунів вимагає більш ретельного полоскання, ніж шампуню прозорого.
Якщо при лупи присутні такі симптоми як:
- Сверблячка і подразнення шкіри голови.
- Лупа падає великими пластівцями.
- Утворилися жовті кірочки на шкірі голови.
- Червоні плями і запалення.
Необхідно звернутися до лікаря
.
У кожної людини різна реакція волосся на одні й ті ж речовини. Тому вам необхідно спробувати, що з вище наведених коштів більше підійде саме для вас. Знайте, що кровообіг в шкірі голови і виробництво жиру сальними залозами безпосередньо залежать від психічного здоров'я.
Будьте здорові й прекрасні!
|
|
|
|
|
|