Бальзами для волосся
 Бальзами відомі з глибокої давнини, і тепер вони у величезному асортименті продаються в магазинах, аптеках і спеціальних салонах. Бальзами не тільки захищають волосся, але і запобігають їх сухість, ламкість, сплутування, полегшуючи тим самим розчісування.

Якщо волосся вже пошкоджені, то бальзами виконують функцію ліки, відновлюючи структуру пошкодженого волосся і попереджаючи їх випадання.

Бальзами також очищають шкіру голови і волосся від лупи, служать ефективним зволожувачем, що важливо для волосся, як пересушені літнім сонцем, так і сухих від сухого повітря зимових приміщень.

Якщо використовувати бальзами систематично, то волосся можна зберегти красивими і здоровими до глибокої старості. Хоча зловживати бальзамами теж не варто, щоб не погіршити волосся і не зробити їх тьмяними.

Існують бальзами для сухих, жирних, пошкодженого волосся, зміцнюють бальзами.

 Бальзами для волосся
 Способи нанесення
- Лікувальні бальзами наносять на вологе волосся, надягають поліетиленову шапочку і обгортають голову махровим рушником на 30-40 хвилин. А потім змивають.
- Якщо бальзам застосовується в профілактичних цілях, то його наносять на чисте вологе волосся масажними рухами, а потім змивають.
- Бальзами для відновлення структури волосся тримають на волоссі 10-15 хвилин.
- Ефект від бальзамів буде відчутним, якщо застосовувати їх курсами протягом 1 - 1, 5 місяців.

Бальзами для жирного волосся

1. 2 ст. ложки сухих подрібнених коренів лопуха залити 1стаканом окропу і кип'ятити на повільному вогні 15 хвилин, остудити, процідити. Втирати в шкіру голови через 1 день. Курс 1 місяць.

2. Змішати по 1 чайній ложці подрібнених квіток ромашки аптечної, листя берези, трави звіробою, залити оливковою олією на 4 пальці, додати 1 ст. ложку лимонного соку, перемішати, закрити кришкою і настоювати 7 днів в темному місці. Процідити, втирати в коріння волосся на півгодини, зверху поліетиленова шапочка і рушник. Потім добре промити шампунем.

3. Для жирних і ламких волосся. Змішати 2 ст. ложки горілки, 1/3 склянки оливкової олії і ¼ склянки дьогтю. Зберігати в холодильнику в закупореній пляшці. Втирати в шкіру голови перед миттям, не частіше 2 разів на тиждень. Тримати 1:00, змити теплою водою і добре промити шампунем.

 Бальзами для волосся
 Бальзами для сухого волосся

1. Бальзам для зміцнення волосся. Змішати 1ст. ложку касторової олії, 1 ст. ложку мигдалевого масла і ¼ склянки горілки, добре перемішати і втирати в шкіру голови. Цей склад наносять на волосся, щоб полегшити укладання і надати волоссю блиск.

2. Змішати 1ст. ложку соку алое, 1ст. ложку меду, 1 жовток, 1 чайну ложку соку часнику, 2 склянки відвару кропиви (2ст. ложки залити 2 склянками окропу, настояти півгодини, остудити, процідити). Нанести на корені волосся і по всій довжині на 10 хвилин, змити теплою водою, обполоснути відваром кропиви.

3. Для пошкоджених ламких сухого волосся. Жменя сухих квіток ромашки аптечної залити рослинним маслом так, щоб масло покривало квіти на 2 см. Додати 2 ст. ложки потрійного одеколону, настоювати тиждень в щільно закритій банці в темному місці, процідити. Втирати в коріння волосся і розподіляти по всій довжині на 1:00. Зверху шапочка і рушник. Добре промити шампунем і сполоснути відваром ромашки - 2 ст. ложки на 1 літр окропу.

Бальзам для змішаного волосся

2 чайні ложки пальмового масла трохи підігріти на киплячій водяній бані. Додати 3 ст. ложки чистої води, змішаної з 1 ст. ложкою яблучного оцту. Добре збити, додати 1 ст. ложку меду, 1 краплю ефірного масла розмарину, 1 краплю ефірного масла лаванди. Перелити в скляну банку з щільною кришкою. Зберігати в холодильнику. Наносити на волосся на 3-5 хвилин перед миттям голови.
Автор: Наталя Алексєєва


 Ваше волосся «вмирають»? Рішення: ножиці або правильний догляд
 Якщо ваше волосся сухе і слабкі, задайте собі питання «Чому? ». По-перше, можливо, їм не вистачає вітамінів, по-друге, ви використовуєте не підходящий для вашого волосся шампунь або кондиціонер, по-третє, має місце бути неправильний догляд.

Про вітаміни замовте слово
Під дією авітамінозу волосся блякне, слабшають, стають сухими і ламкими. Авітаміноз може виникати не тільки у весняний період, а й протягом усього року внаслідок неповноцінного харчування, в якому відсутні вітаміни. Причинами можуть стати недостатнє і неякісне харчування, порушення процесів травлення, тривале застосування лікарських засобів, особливості обміну речовин.

Найнеобхіднішими для краси вашого волосся вважаються вітаміни А, С, Е ,, вітаміни групи В і жирні кислоти Омега-3.

- З ламкістю і сухістю волосся «бореться» вітамін А . Його зміст можна поповнити, приймаючи в їжу печінку, риб'ячий жир, яєчні жовтки, вершки і вершкове масло.
- Щоб уникнути надмірного випадання волосся, слід уникати нестачі фолієвої кислоти ( вітаміну В9 ), Яка міститься в зелені (шпинат, зелений салат, петрушка), буряках, моркві, помідорах, бобах, дріжджах, молоці, м'ясі, рибі та інших продуктах.
- Якщо ваше волосся виглядають млявими, зверніть увагу на споживання продуктів свійської птиці, в яких міститься всім необхідний вітамін В12 .
- Блиск тьмяним волоссю додасть вітамін Е , Що міститься в бобових, горіхах, злакових, насінні, рослинних оліях і печінки тварин.
- Ви ніколи не прогадаєте, якщо складете свій щоденний раціон з продуктів, в яких міститься аскорбінова кислота ( вітамін С ). Саме завдяки їй ми підтримуємо свій імунітет, здоров'я всіх органів, як кажуть, «від кінчиків пальців до кінчиків волосся» і навпаки.

З мікроелементів важливі залізо, сірка, цинк, мідь, кремній та інші. Горіхи і халва, соя і гречка, шипшина і білі гриби, пшеничні висівки і печінка тварин - це ще не повний список продуктів, що містять залізо, яке «бореться» з ламкістю волосся. Справитися з тьмяністю і ламкістю допоможе сірка, якої збагачені часник, соя, печінка, квасоля, риба, м'ясо індички і кролика.

 Ваше волосся «вмирають»? Рішення: ножиці або правильний догляд
 Шампунь шампуню ворожнечу
Озвучена мета будь-якої косметичної компанії - зробити жінку красивою. Латентна мета - отримання максимального прибутку. Така система стосується всіх компаній, що виробляють креми, декоративну косметику, засоби по догляду за волоссям і т.п. Щоб компанії заробити гроші, потрібно не тільки вміти продавати, але і необхідно пропонувати якісну продукцію. На жаль, сьогодні якість многой продукції залишає бажати кращого. Адже неправильно підібраний шампунь може погіршити стан вашого волосся, спровокувати випадання і виникнення лупи. Тому рішення приймаєте ви: зробити правильний вибір або бути обдуреними.

Нескладні правила при покупці шампуня:

- По-перше, уникайте придбання засобів по догляду за волоссям на ринках і сумнівних торгових точках. Інакше існує ймовірність, що ви не зміцните волосся, а просто втратите їх.

- По-друге, звертайте увагу на терміни придатності косметичних продуктів і місця зберігання його в магазинах. Виставлені на вітринах товари під дією прямих сонячних променів можуть швидко зіпсуватися: поміняти консинстенции, колір, запах і втратити свої корисні якості.

- По-третє, орієнтуйтеся на зовнішній вигляд упаковки і «ім'я» виробника.

- По-четверте, якщо ваша шкіра схильна до алергій, обов'язково переконайтеся, що на шампуні / кондиціонері / бальзамі для волосся є позначка «протестовано під дерматологическим контролем». При цьому вам підійде нічим не підфарбовані і не пахнуть шампуні, тобто без барвників і ароматизаторів.

- По-п'яте, з певної марки виберіть відповідне саме для вашого волосся засіб .  Ознайомтеся, для яких типів волосся підходить розглянутий вами шампунь, як часто можна його застосовувати, з яких компонентів складається .  Головна мета шампуню - відмити шкіру голови і саме волосся, тому основним компонентом повинна бути миюча основа (детергенти або, як інакше їх називають, синтетичні детергенти - сурфактанти) .  Якщо з сурфактантов ви побачите назви «амонію Лайре сульфат» або «амонію лаурет сульфат», то пам'ятайте, такий шампунь добре миє волосся, але не підходить для сухих і ламких волосся .  Якщо з сурфактантов ви побачите назви «натрію Лайре сульфат» або «натрію лаурет сульфат», то знайте, ці компоненти використовуються в більш дорогих якісних шампунях, які підходять для пошкодженого волосся .  Крім миючої основи в шампуні входять спеціальні добавки (ароматизатори, барвники, кондиціонуючі і біологічні активні добавки, рослинні масла та інші) .  Для сухого волосся підходять засоби з оливковою олією, маслом кокоса і жожоба .  Також на шампунях зазвичай є позначки «для пошкодженого волосся», «для сухих і ламких волосся», «для жирного волосся», «для всіх типів волосся», «для фарбованого волосся», «розгладжує», «відновлюючий», «лікувальний шампунь »,« шампунь для частого миття »і т . п .  У вас завжди є вибір!

 Ваше волосся «вмирають»? Рішення: ножиці або правильний догляд
 Догляд за волоссям

- По-перше, перед миттям волосся ретельно розчешіть їх.

- По-друге, мити здорове волосся рекомендується не рідше 1 разу на тиждень, а взимку - не рідше 2 разів у міру забруднення, при цьому, якщо у вас жирне волосся - від 2 до 3 разів на тиждень, сухі - мінімум 1 раз на залежно від довжини волосся.

- По-третє, не варто використовувати дуже гарячу або холодну воду. Оптимальна температура - 35-45 градусів, при цьому, чим жирніше волосся, тим вода повинна бути прохолодніше.

- По-четверте, правильно використовуйте шампунь: спершу налийте на долоню, вспеньте і лише після цього нанесіть на мокре волосся.

- По-п'яте, не рекомендується мити голову звичайним милом, після якого вони стануть ще більш сухими і тьмяним.

- По-шосте, після використання шампуню нанесіть на волосся кондиціонер-ополіскувач або бальзам. Дотримуйтесь правилам, зазначеним на упаковці.

- По-сьоме, після процедури промокніть волосся сухим рушником і відразу не розчісуйте. Якщо ви не поспішаєте, то дайте вашим волоссю «відпочити» від фена, випрямлячів і плойок - дозвольте їм висохнути природним шляхом. У продажу є спеціальні препарати для тих, хто не уявляє можливої ​​сушку без фену і не обходиться без випрямлячів для волосся (спреї з термозахистом).

- По-восьме, для розчісування використовуйте якісний гребінець або гребінь, виготовлені з натуральних матеріалів.

- По-дев'яте, хоча б 1 раз на 3-6 місяців міняйте шампунь на інший, бо волосся поступово звикають до постійного засобу і перестають реагувати на його корисні компоненти. Через якийсь час ви завжди можете повернутися до колишнього шампуню.

Подбайте про здоров'я вашого волосся - і вони віддячать вас своєю красою!
Автор: Alesya Marchenko