Красиві і здорові волосся
 Що таке гарні здорові волосся? Це надбання! І притому не республіки, а жінки. Давно не є секретом, що чоловіки буквально мліють від довгих жіночих волосся. А вони, як відомо в дефіциті.

Звичайно, можна наростити волосся в перукарні, але це вже, погодьтеся не те. Втім, прикрасити жінку можуть і не обов'язково довге волосся. Головне, щоб вони були пишними, густим і блискучим. І досягти цього не так вже й складно, як здається на перший погляд.

Звичайно, можна звернутися до фахівців, але за це доведеться викласти кругленьку суму готівкою. І потім, особисто я більше довіряю народних засобів. Користуюся ними і на волосся не скаржуся.

Мені здається, що сучасні жінки можуть мати такі ж розкішне волосся, які мали російські красуні минулих століть, просто потрібно засвоїти деякі правили і запастися терпінням.

- Наприклад, не мити волосся водопровідною водою, а тільки відстояною або кип'яченою. Вода не повинна бути занадто гарячою, не вище 40С.

- Перед миттям волосся слід розчесати, щоб видалити бруд, пил, зайвий жир.

- Після миття шампунем, сполоснути волосся водою з додаванням оцту (1ст. Ложка оцту на 1 літр води) або яблучним оцтом в тій же пропорції.

Про те, як часто слід мити волосся , Фахівці сперечаються не одне десятиліття. Мені здається, що все залежить від пори року і типу волосся.

- Жирне волосся і тим більше в спеку потрібно мити так часто, як часто вони брудняться.

- Здорові нормальні волосся зазвичай миють 1 раз на 5 днів, сухі - 1 раз на 7 днів.

- Але якщо ви відчуваєте потребу мити частіше, то мийте на здоров'я, не зациклюючись, ні на чиїх приписах.

- Намилюючим волосся зазвичай два рази.

- Не можна наносити шампунь на сухе волосся, їх попередньо потрібно обов'язково змочити.

- Волосся потрібно мити шампунями, призначеними саме для вашого типу волосся.

- Ні в якому разі не можна мити волосся милом, піною для ванн, гелем.

- Не можна розчісувати мокре волосся після миття. Треба дати їм висохнути природним шляхом, попередньо добре розтерши махровим рушником.

- Корисно розчісувати волосся на ніч, роблячи не менше 60-100 рухів гребенем.

 Красиві і здорові волосся
   Існує безліч народних засобів зміцнення, рощення волосся . Деякі з них.

- Маска з глини . 1 стакан рідкої глини змішати з 1 чайною ложкою арніки і 1 ст. ложкою лимонного соку, все перемішати і нанести на сухе волосся. Змити, коли маска підсохне теплою водою.

- Маска з майонезу . 1 ст. ложку майонезу змішати з 1 чайною ложкою меду, 1 ст. ложкою реп'яхової олії і одним жовтком, перемішати, нанести на волосся, надіти поліетиленову шапочку і укутати голову рушником. Змити через 1:00. Якщо волосся довге, то норма маски подвоюється.

- Маска з дріжджів . 20 гр. свіжих дріжджів розвести злегка теплою водою до сметаноподібної консистенції, додати збитий яєчний білок, перемішати і нанести на голову. Коли висохне, змити теплою водою (але не гарячою, інакше білок може заваритися) і промити волосся шампунем.

- Маска, що надає волоссю силу . 2 чайні ложки потрійного одеколону змішати з 1 ст. ложкою лимонного соку, 1 чайною ложкою гліцерину і ¼ склянки ледве теплої води. Перемішати, нанести на голову на 5 хвилин. Змити теплою водою без шампуню.

- Корисно мити волосся кислим сільським молоком, яке продають на ринках. Воно захищає волосся від пошкоджень, створюючи навколо них жирову плівку і живлячи корені волосся. Потрібно змочити волосся водою, а потім добре просочити кислим молоком, надіти поліетиленову шапочку, а зверху обв'язати голову махровим рушником. Через півгодини змити молоко шампунем. І сполоснути волосся підкисленою лимонним соком або оцтом водою.

- Перед тим, як лягти у ванну добре змочити волосся пивом і укутати. Через півгодини змити.

- Викопати влітку або восени коріння лопуха. Можна купити в аптеці. 1 ст. ложку подрібнених коренів залити 10 ложками окропу і проварити 10-15 хвилин на слабкому вогні. Наполягати 2:00. Процідити, втерти в шкіру голови. Змивати не потрібно.

- Цибулевий настій . Жменя цибулиння сполоснути холодною водою і залити 1 літром окропу, настоювати 15 хвилин, процідити, сполоснути волосся після митися.
Настій цибулиння зміцнює волосся, усуває лупу. Але якщо потримати його на голові довше, то волосся забарвляться в кольори від золотистого до оранжевого.

- Для поліпшення росту волосся і проти їхнього випадання . Настій з мати-й-мачухи 2 ст. ложки сухої сировини залити 2 склянками гарячої води, настоювати 1 годину, процідити і сполоснути волосся після миття.

Для початку краще вибрати який-небудь один рецепт і користуватися ним деякий час, потім перейти на інший. Народні засоби діють не миттєво, але зате ефективно і результат від них зберігається надовго.
Автор: Наталя Алексєєва