У переддень весни: Повернути волоссю силу і блиск!
 Зимові морози відступають, по-весняному починає пригрівати сонечко, оживає природа, ось тільки зовнішній вигляд волосся після холодного періоду багатьох абсолютно не радує. Тьмяне, мляве, ламкі - волосся стають такими до кінця зими і ранньою весною з цілого ряду причин.

Тут і накопичилася за зиму вітамінне голодування (адже в овочах і фруктах, що збереглися з осені, вміст вітамінів поступово прагне до нуля), і сухе повітря приміщень, і теплі головні убори на вулиці. А ті, хто і в мороз ходять без головного убору, чи то зберігаючи зачіску, чи то бравіруючи гартом, мало того, що ризикують здоров'ям, але і зовсім можуть залишитися без шевелюри. Від холоду кровоносні судини звужуються, циркуляція крові на шкірі голови сповільнюється, коріння волосся не отримують життєво важливих елементів. У результаті зменшуються сила і краса волосся, волосся посилено випадає, а котрі залишилися, теж не блищать красою, і вже більше схожі на пучок сушеної трави, ніж на хвилясті локони.

Так що ж робити: змиритися з сезонним погіршенням стану волосся, як з неминучістю, заспокоюючи себе тим, що скоро з'явиться весняна зелень, перші зелені вітаміни, пригріє сонечко, ми скинемо головні убори, вимкнемо опалення, і волосся самі собою відновляться? Так, можна вчинити і так, але ж красивою хочеться виглядати не через пару місяців, а зараз!

Допомогти волоссю впоратися з проблемою весняної реабілітації не так вже й складно.

Мити м'яким шампунем, відповідним типу вашого волосся, і не дуже гарячою водою. Від занадто гарячої води волосся псуються не гірше, ніж від стресу. По можливості, рідше користуватися феном. На відкритому повітрі вкривати волосся від вітру і морозу.
Ну, і трохи-трохи більше уваги, більше часу на догляд, більше харчування - маски, відновлюють і зміцнюють бальзами, лосьйони.

 У переддень весни: Повернути волоссю силу і блиск!
 Маски
Маску можна придбати готову, а можна зробити самим. Для приготування масок для волосся знадобляться різноманітні рослинні масла, яєчний жовток, лимонний сік, кисломолочні продукти і відвари трав. Загальні правила приготування та використання масок прості: маска робиться кімнатної температури, або трохи підігрівається на водяній бані, компоненти повинні бути ретельно подрібнені і рівномірно перемішані. Наноситься живильний засіб по всій довжині волосся і на корені, залишається на термін від 5 до 120 хвилин, залежно від складу і призначення. Для посилення ефекту можна скористатися поліетиленовою шапочкою або утеплюючим ковпаком.

- Рецепт відмінною маски зміцнюють волосся: яєчний жовток, столову ложку коньяку, чайну меду добре збити і нанести на 20 хвилин на волосся. Якщо сильно пробивається сивина, можна додати ще й столову ложку хни.

- Поживна і зміцнює маска - реп'яхову олію з червоним перцем. Можна додати перед втиранням у волосся вітаміни з ампул - B12, B6, А і Е. Правда, з перцем потрібно бути обережніше, якщо у вас чутлива шкіра голови.

- Чи поліпшить стан волосся маска з оливкової олії, сухого порошку гірчиці і яєчного жовтка. Всі компоненти беремо по дві столові ложки, плюс жовток, плюс 2 столові ложки гарячої води - все ретельно перемішуємо і наносимо на волосся.

- Маску з гірчицею досить потримати на шкірі голови 15 хвилин. Ця маска покращує кровообіг шкіри голови, надовго залишає відчуття приємного тепла, а волосся після неї ростуть швидше, стають сильними і еластичними.

- Наступна маска допоможе зміцнити волосся і полегшить їх розчісування, що особливо важливо для тонкого волосся схильних до спутиванню. Для її приготування змішуємо по 1 ст. ложці сухих трав шавлії, подорожника, кропиви і материнки. Тепер заливаємо суміш літром окропу і залишаємо на годину настоюватися. Тепер проціджуємо, додаємо в настій розім'яту чорний хліб і заважаємо, поки не вийде кашка. Теплу суміш наносимо на шкіру голови і волосся, утеплюємо і тримаємо 1, 5:00. Шампунь для змивання маски краще не застосовувати, вона і так відмінно змивається.

- Гарбузова маска для всіх типів волосся: 200 г м'якоті потовчіть до стану кашки і змішайте з рослинним маслом, можна взяти реп'яхову олію, рицинова, оливкова. Нанесіть на 20 хвилин, покрийте. Потім промийте теплою водою з шампунем.

- Відмінно живить волосся і просто касторове масло без всяких добавок. Раз на тиждень наносьте його на волосся на 20 хвилин.

- Корисно наносити на волосся майонез (краще натуральний саморобний). Усього лише раз на тиждень - і вони засяють, стануть м'якими.

 У переддень весни: Повернути волоссю силу і блиск!
 Лосьйони і ополіскувачі
Великими помічниками по догляду за волоссям є лосьйони для волосся і ополіскувачі, їх зовсім нескладно приготувати самостійно.

- Світле волосся добре обполіскувати міцним ромашковим відваром.

- Для темного волосся можна використовувати як ополіскувача не концентруватися настій кави (3 ч.л. натуральної кави, 1/2 л окропу), природно, без цукру.

- Нескладно приготувати і так звану «хлібну воду», вона добре зміцнює волосся і додає їм блиск. Чорний хліб потрібно залити окропом, і, коли вода настоїться, полоскати волосся після миття.

- Лосьон від лупи. Зріжте нижні листки алое деревовидного, промийте, вичавіть сік і додайте до нього суміш спирту та води (1: 3). Зберігати цей лосьйон потрібно в холодильнику. Втирайте в шкіру по проділах через день протягом місяця. Такий курс лікування і від лупи допоможе позбутися і волосся зміцнить.

- Якщо волосся швидко стають жирними, полощіть їх відваром з кори дуба. Готують його так: 1 ст. ложка кори заливається 0, 5 літра крутого окропу і кип'ятиться на водяній бані 15 хвилин, потім настоюється 30-40 хвилин, проціджують - і ополіскувач готовий.

 У переддень весни: Повернути волоссю силу і блиск!
 Бальзами
Доглядати за волоссям можна не тільки за допомогою масок і лосьйонів, але й припомощи відновлюють, що зміцнюють і захищають бальзамів. Бальзами мають в основному кремову основу і, залежно від вхідних в них компонентів, мають різне призначення. Вони бувають з кондиціонуючим ефектом, з обполіскувати ефектом, просто зміцнюють без всяких ефектів. Наносять бальзам на вологе волосся після миття голови, по всій довжині, і обов'язково розподіляють за допомогою гребінця, щоб кожен волосок від кореня до кінчика був покритий цілющим складом. Через кілька хвилин (від 2 до 15) бальзам змивається теплою водою.

У зміцнюють бальзами входять цинк, оленів, лінолева та ін. Кислоти, витяжки корисних рослин, таких як хвощ польовий (природне джерело окису кремнію), шавлія, хміль, виноград та ін., Натуральні масла (жожоба, авокадо та ін.). Бальзами з хорошим складом надають відновлюючу і живильну дію на волосяну цибулину, проникають під лусочки волосся і заповнюють пошкоджені місця.

Часто в бальзами, особливо з кондиціонуючим ефектом, вводять антистатики (наприклад, цетрімоніум хлорид). Волосся після застосування таких бальзамів не електризується, легше розчісується, добре вкладаються в зачіску.

Кислоти (лимонна, молочна або оцтова) також часто входять до складу бальзамів. Їх призначення - нейтралізація залишків лугів, що містяться в миючих засобах. Бальзами-ополіскувачі, до складу яких вони входять, призначені відновлення кислотно-лужного балансу, закріплення кольору у фарбованого волосся і додання волоссю блиску. Зволожуючі добавки роблять волосся еластичними і м'якими.

живлення
Живити волосся потрібно не тільки зовні, але і зсередини. Не забувайте про вітаміни і мінерали, так необхідні для гарного стану волосся. Вітамін А і вітаміни групи В допомагають волоссю рости, рятують від сухості, лупи і свербіння, вітамін С - зміцнює їх, саме він відповідає за підтримання в доброму стані капілярів, які несуть кров до коріння волосся, сприяє засвоєнню заліза і захищає волосяну цибулину. Вітамін Е - один з кращих друзів волосся, шкіри і нігтів, він живить волосяні цибулини, стимулює ріст волосся і відновлює їх блиск. Його можна приймати або в чистому вигляді (дотримуючись дозування), або ввести в свій раціон горіхи, пророслі зерна пшениці, сир, соняшникова олія.

Включайте в раціон морську рибу і морську капусту, куряче м'ясо, картопля, банани, ківі, цитрусові, гарбуз, квашену капусту, каші - по можливості намагайтеся урізноманітнити своє меню. Вівсянка, соя, сочевиця, волоські горіхи - відмінні джерела біотину, а гречана крупа, бобові, креветки - цинку. Зимовий раціон кілька мізерний, а глянцеві фрукти і овочі з супермаркетів, хоча і мають блискучий і привабливий вигляд, часто не містять в достатній кількості потрібних і корисних речовин. Тому має сенс в кінці зими почати приймати мультивітамінні комплекси з мінералами.

Поєднуючи дбайливий повсякденний догляд, спеціальні засоби, і раціональне харчування можна уникнути багатьох проблем з волоссям в цей складний для них період. Весна на носу! Приділіть вашому волоссю належну увагу, і під променями весняного сонця вони засяють, дивуючи і захоплюючи блиском, пружністю і силою.
Автор: Ольга Травлеева