|
Яйця, йогурт, мед - ці продукти можуть стати не тільки корисним сніданком. Багато чого, що зберігається у нас в холодильнику - унікальні по простоті й ефективності продукти для краси і здоров'я шкіри, нігтів, волосся ... Поговоримо сьогодні про волоссі і доступною красі для них.
Є багато скептиків домашніх засобів. Деякі жінки з недовірою ставляться до простих продуктам, коли мова йде про використання їх зовнішньо. Звичайно, рівна консистенція покупних коштів, приємний аромат і сучасна упаковка роблять свою справу. Але задумайтеся! Найчастіше аромат - це результат хімічних добавок та ароматизаторів, не завжди дружелюбних нашій шкірі, гладка текстура досягається додаванням речовин, що не приносять користь, а упаковка - це токсичний пластик або скло, що пропускає світлові промені, що шкодять антиоксидантам і мінералам.
Наприклад, чи знаєте ви, що натуральне масло авокадо за складом і консистенції дуже близько до масел, складовим природне покриття нашої шкіри, а м'яка кислотність лимона може бути використана як нешкідлива альтернатива хімічному пілінгу.
Я чесно зізнаюся, що мене в домашніх засобах бентежить тільки складність приготування, тому для даного огляду я відібрала найпростіші рецепти. Тому що, тільки в цьому випадку ми можемо говорити про переваги домашніх засобів перед покупними.
Пробуємо прості та ефективні продукти для волосся:
• Яйце для всіх типів волосся
Сире куряче яйце - чи не найкращий продукт для краси волосся. Жовток, багатий жирами і білками, зволожує, а білок містить ферменти, що харчуються бактеріями, завдяки чому видаляються небажані масла.
Цілком яйце можна використовувати для нормального волосся, білки - використовуємо тільки для лікування жирного волосся, а жовтки зволожать сухі, ламкі волосся. Застосовувати яйце краще на чисте вологе волосся. Залишаємо на 20 хвилин і змиваємо прохолодною водою (в гарячій і теплій воді яйце може «зваритися!»), Потім моєму волосся шампунем, щоб остаточно усунути залишки такої яєчної маски.
Застосовувати натуральне куряче яйце для лікування волосся краще не частіше 1 разу на місяць, при використанні тільки білків допустима періодичність 1 раз на 2 тижні.
• Йогурт для тьмяних волосся
Стайлінгові продукти, забруднення навколишнього середовища залишають волосся не в кращому вигляді, втрачаються натуральний блиск, свіжість, обсяг. Молочні продукти, такі як сметана і йогурт, допомагають позбутися проблеми. Молочна кислота м'яко прибирає забруднення, у той час як молочний жир зволожує.
Половину склянки сметани або йогурту легкими масажними рухами наносимо на вологе волосся. Залишаємо на 20 хвилин. Після змиваємо теплою водою, потім - прохолодною, і після моєму волосся шампунем. Допустима періодичність йогуртового лікування - 1 раз на 2 тижні.
• Лимон і оливкове масло від свербіння шкіри голови
Часто шкіра голови страждає від сухості, лупи, свербіння. І пов'язано це з поганим харчуванням, стресом, суворим кліматом. Якщо сухість чи не викликана грибком, то лікування може бути дуже простим і швидким. А головне - доступним. Для цього буде потрібно тільки лимон і оливкове масло. Лимонний сік подібно будь пілінговими засобу, позбавить від пластівців і лусочок шкіри, властивих сухості, а оливкове масло зволожить шкіру голови.
Робимо таку суміш: 2 столові ложки свіжовичавленого лимонного соку, 2 столові ложки оливкової олії, 2 столові ложки води. Наносимо на вологу шкіру голови. Залишаємо суміш на 20 хвилин, а потім змиваємо і моєму волосся звичайним шампунем. Лікування можна застосовувати не частіше 1 разу на 2 тижні.
• Пиво для тонкого волосся
Нехай чоловік або бойфренд поділяться з вами стаканчиком пива. Цей ферментований напій містить щедру дозу дріжджів, які відмінно діють на втомлені і тонке волосся.
Змішайте півсклянки пива без газу (налийте пиво в миску і залиште на пару годин, гази вийдуть) з 1 чайною ложкою будь-якого рослинного масла (краще яке-небудь легке масло, наприклад, соняшникова або рапсової) і одним сирим яйцем. Нанесіть суміш на чисте вологе волосся, залиште на 15 хвилин, потім змийте прохолодною водою (знову попереджаю - не гарячою, інакше яйце «звариться»).
Інший рецепт ще більш простий. Налийте пиво без газу в пляшку-розпилювач і бризкайте на сухе волосся. Коли рідина випарується з поверхні волосся, на волоссі залишиться білок (з пшениці, солоду і хмелю), який продовжить зміцнювати волосся і покращувати їх структуру. Лікування пивом можна застосовувати 1 раз на 2 тижні.
• Мед для сухих і пошкоджених сонцем волосся
Жорстка вода і сонце не кращим чином позначаються на волоссі. Вони зневоднюються, стає тьмяним, ламким, що не гнучкими. Мед - натуральний зволожувач - нам допоможе.
Масажними рухами наносимо на чисте вологе волосся чистий органічний мед. Якщо волосся довге, то буде потрібно півсклянки меду. Якщо мед густий, то додайте в нього пару столових ложок оливкової олії, це полегшить нанесення, а також додасть додаткової користі. Якщо волосся сильно зруйновані, можна застосувати в складі суміші ще кілька «ударних» інгредієнтів, таких як авокадо або яєчний жовток.
Лікування медом краще застосовувати не частіше 1 разу на місяць.
• Борошно для жирного волосся
Кукурудзяне борошно або кукурудзяний крохмаль - саме недороге засіб для жирного волосся, прибирає зайвий жир і сало з поверхні волосини.
Розпорошите на волосся 1 столову ложку кукурудзяного борошна або кукурудзяного крохмалю на сухе волосся. Щоб розпорошення відбулося рівномірно, можна для цих цілей використовувати ємність з-під солі або перцю (таку, з дірочками). Через 10 хвилин розчесати волосся. Лікування може бути повторено через день.
• Авокадо для кучерявого волосся
Авокадо володіє найкращою комбінацією масел і білків, яка живить волосся, а також володіє сглаживающим ефектом, що дуже важливо для неслухняних і кучерявого волосся.
Розімніть половину авокадо в пюре. Нанесіть суміш на чисте вологе волосся. Залиште на волоссі на 15 хвилин. Потім сполосніть водою і вимийте волосся шампунем. Для посилення складу можна в пюре авокадо додавати 1-2 столові ложки будь-якого зволожуючого інгредієнта (сметана, яєчний жовток, майонез). Лікування проводити кожні 2 тижні.
• Сода для пошкодженого волосся
Сода, і входить до її складу бікарбонат натрію, руйнує жир, а також видаляє будь-які забруднення.
Змішати 1 або 2 столові ложки харчової соди з невеликою кількістю води, щоб вийшла пастоподібна суміш. Вмассируйте у волосся і залиште на 15 хвилин. Змийте водою, а потім вимийте волосся шампунем. Застосовувати лікування 1 раз на 2 тижні.
Сподіваюся, що після цих простих і ефективних засобів, ваше упередження проти домашніх природних складів для волосся поступово пропаде.
|
Волосся прикрашають жінку, суперечці немає. Особливо, коли вони густі, блискучі, і, як кажуть, «що ллються немов шовк». До того ж, розкішне волосся це не тільки красиво, адже вони виконують певні захисні функції, влітку захищають важливу частину нашого тіла від перегрівання, а взимку - від переохолодження.
Варто ще й врахувати думку ізотериків про те, що волосся - це свого роду антени, завдяки яким ми сприймаємо енергії Космосу, накопичувачі цієї енергії і передавачі, дозволяють обмінюватися інформацією з навколишнім світом (згадаймо біблійну легенду про Самсона і Далиле). Але навіть, якщо не брати до уваги ізотеричними складову, ясно, що волосся - красиві і здорові від рождения - це багатство, щедрий подарунок, яким нагородила нас природа.
Ось тільки зберегти цей подарунок і пронести через роки, на жаль, вдається далеко не всім! Частково за цілком природних причин, але багато в чому і через власну недбалість, ліні, відсутності необхідних знань і марнотратства.
Що маємо - не бережемо, втративши - плачемо ...
На жаль, поки волосся здорові і красиві, ми приділяємо догляду за ними зовсім небагато уваги, а ось різних експериментів зі зміною кольору піддаємо невиправдано часто, хапаючись за голову (в прямому сенсі) тільки, коли волосся починають сіктися, ламатися, тьмяніти, рідшати і інше.
Часте освітлення, фарбування, хімічні завивки, лаки, плойки, просто грубе розчісування і сушка гарячим феном - це далеко не повний список зовнішніх причин, що викликають поступове погіршення стану волосся. До нього можна додати і вплив прямих променів яскравого сонця, вітру, і екологічні фактори - стан води і повітря в більшості регіонів далекі від ідеальних.
Окрім зовнішніх факторів, що погіршують стан волосся, є і внутрішні - в першу чергу, це нераціональне харчування, жорсткі дієти, шкідливі звички (куріння, алкоголь), життя в умовах тривалого стресу, хронічні захворювання, гормональні зміни, спадковість і т.д.
Так, не все в наших руках, ми не можемо вплинути на склад хромосом, змусити час йти назад, закрити всі шкідливі підприємства у вашій області, але ми можемо дбайливим доглядом, своєчасним лікуванням, здоровим способом життя врятувати наше волосся від багатьох неприємностей, запобігти появі багатьох проблем.
Ну, а якщо проблеми все-таки виникли, потрібно постаратися зробити все залежне для виправлення ситуації, це буває складно, але в більшості випадків можливе.
Задача: відновити і зберегти!
Відновлення волосся найчастіше вимагає і часу, і зусиль, і матеріальних витрат. Найпростіший випадок - якщо пошкодження торкнулися тільки зовнішнього рівня волосся (стержня), і не пошкоджена Паросткова зона. Ці зовнішні пошкодження волосся, звичайно, дуже псують зовнішній вигляд волосся, але якщо не посилювати їх стан своїми подальшими діями, через якийсь час відбудеться відновлення, відросте нове волосся, зіпсовані кінці будуть зрізані, і всі прийде в норму.
Гірше, якщо сталося порушення функцій сальних залоз, і з якихось причин (стан нервової системи, бактеріальне чи грибкове ураження) відбувається порушення евакуації секрету сальної залози, тобто виникає себорея, жирна або суха. Одночасно з осаліваніі (у разі жирної себореї) волосся або появою сухої лупи (суха себорея), відбувається і порушення кровопостачання в прикореневій зоні, що часто веде до випадання волосся. У цьому випадку без допомоги хорошого фахівця не обійтися, і навіть шампуні спеціального призначення можуть не тільки не надати потрібної дії, а й навпаки посилити проблему. Адже лупа як така може бути симптомом різних захворювань шкіри голови, не тільки грибкових, але і різних дерматитів, авітамінозу та інших. Так що, однаковий підхід до вирішення цієї проблеми часто не спрацьовує.
Допомога фахівців буде потрібно, якщо ви звернули увагу на збільшення кількості випадних в день волосся (більше 100 волосся в день), без видимих причин.
Випадання волосся може бути першим сигналом серйозних порушень в організмі
, Не пропустіть його.
В усіх інших випадках поліпшити стан волосся, активізувати відновлювальні процеси можна і власними силами за допомогою ефективної косметики для волосся або ж перевіреними століттями народними засобами і методами.
Солідні авторитетні компанії, - такі як Loreal, Londa, Schwarzkopf, Wella, Lebel, Kanebo, Living Nature, Selective, пропонують безліч цілком якісних засобів для догляду, оздоровлення, відновлення і збереження волосся з урахуванням особливостей типів волосся - бальзами і маски для волосся, сироватки і вітаміни для волосся.
У режимі оздоровлення
У період оздоровчої роботи з волоссям бажано встановити для них щадний режим - хоча б на якийсь час відмовитися від усього, що шкодило їх станом, тобто не сушити волосся гарячим феном, що не укладати за допомогою гарячих щипців, не використовувати засоби для укладання з сильною фіксацією, хімічні фарби і т.д. Навіть до таких повсякденним процедурам як миття волосся та його розчісування підійдемо уважно і обережно.
Шампунь, по-перше, обов'язково повинен відповідати типу волосся, по-друге, бажано, щоб до складу його входили: вітаміни групи В, кераміди, лецитини, і рослинні екстракти: жожоба, ромашки, персика, мигдалю, авокадо, паростків пшениці, шавлії , подорожника. Вода для миття волосся повинна бути м'яка, або хоча б кип'ячена. Раніше рекомендували дощову, але тепер у зв'язку зі станом екології ця рада не підходить.
Перед миттям волосся обов'язково розчісували, щоб вони менше плуталися під час процедури, для сухих, а тим більше фарбованого волосся робимо десятихвилинний масаж шкіри голови, втираючи при цьому реп'яхову, рицинова, лляне або конопляне масло. Шампунь багато фахівців рекомендують наносити двічі, під час першого нанесення змивається з волосся пил, бруд, сало, а під час другого волосся і вже очищена шкіра голови вбирають в себе корисні компоненти з миючого засобу. Але це питання спірне, в принципі, якщо ви використовуєте в завершальний етап миття відповідний бальзам (ополіскувач), ніякої причини наносити шампунь двічі я не бачу. Під час миття не слід посилено терти волосся один про одного, просто легенько масажуючи, втирайте шампунь з помірною силою, рухаючись від коренів волосся до кінчиків.
У період відновлення та оздоровлення ослабленого волосся особливо корисно застосовувати
шампуні, приготовані в домашніх умовах
, Так як вони не містять консервантів і інших хімікатів, ризик нашкодити - мінімальний. Яйця, житній хліб, кефір, гірчиця - прекрасна основа для такого домашнього шампуню і для лікувальних масок. Ось деякі з них:
-
Кефирно-хлібна маска для сухих і ламких волосся
Беремо 1/2 склянки теплого кефіру, 150 гр. чорного хліба, 1 ст. ложку касторової (або реп'яхової) масла. Хліб залийте кефіром, додайте масло, все перемішайте, відставте на 30 хвилин, щоб хліб розбухнув. Нанесіть маску по всій довжині волосся на 20 хвилин перед миттям голови.
-
Яєчний «еліксир здоров'я» для волосся
Збийте два яйця, додайте столову ложку соку лайма і ложку оливкової олії. Ретельно перемішайте, нанесіть на волосся і залиште на 20-30 хвилин. Ретельно змийте маску теплою водою за допомогою шампуню.
-
Ополіскувач для жирного волосся
Для зміцнення жирного волосся можна приготувати розчин з гірчицею: 1 ст. ложку гірчиці розвести в 1 л теплої води, і цим розчином кілька разів сполоснути голову після миття. Потім ретельно прополоскати волосся і промити підкисленою водою.
- Корисно після миття обполіскувати волосся настоєм ромашки, кропиви, лопуха, березового листя, липового цвіту, м'яти, яблучним оцтом
На користь станом волосся піде і дбайливий масаж за допомогою масажної щітки. Робити його рекомендується два-три рази на день. Почавши з потилиці, плавними круговими рухами пройдіться по черзі у всіх напрямках.
Не забувайте про
правильне харчування
. Щоб волосся було здоровим і красивим необхідно дотримуватися здорового, збалансованого раціону з усіма необхідними для нормального росту волосся поживними речовинами, вітамінами і мінералами.
-
Для відновлення яскравості кольору, блиску і сили
волоссю необхідні вітаміни групи В (В1, В2, ВЗ, В5, В6, В9, В10, В12), їх джерела: злакові культури, м'ясо птиці, молочні продукти, пивні дріжджі, темно-зелені овочі, капуста, риба, печінка.
- Такі продукти, як яйця, молоко, вершкове масло і рослинна олія, гарбуз, хурма, морква, обліпиха, тверді сири, багаті мінералами і містять у складі вітамін А, допоможуть у
реабілітації волосся
.
- Універсальним антиоксидантом, який надає
еластичність і блиск
волоссю, є вітамін Е, його джерела: горіхи, шпинат, листова зелень, морепродукти, печінка, соняшникова олія і насіннячка, пророщені зерна.
Неважко помітити, що всі ці продукти є і джерелами мінералів, так потрібних для краси нашого волосся, це - залізо, цинк, кремній, сірка, кальцій, магній. Якщо ваше меню різноманітно, то проблем з їх утриманням у раціоні не буде.
Постійний грамотний і дбайливий догляд, застосування відновлюють косметичних засобів, повноцінне харчування, здоровий спосіб життя і оптимізм здатні створити чудеса, повернувши волоссю силу, блиск і здоров'я і зберігши їх на довгі роки!
|
|
|
|
|
|