Як доглядати за штучними волоссям?
 Якщо в минулі століття перуку могли собі дозволити, в основному, представники знаті, то зараз цей зручний і практичний атрибут краси став набагато доступніше і популярнішим. Але, незважаючи на своє штучне походження, без належного догляду він швидко втрачає свою привабливість. Як же правильно про нього подбати?

Доглядаючи за перукою, можна значно продовжити термін його служби і надовго зберегти його первозданні зовнішні дані. Догляд за ним включає в себе три основних етапи: чистка (миття), розчісування і зберігання. При скоєнні процедур важливо враховувати особливості матеріалу, з якого був виготовлений перуку.

 Як доглядати за штучними волоссям?


Ретельно чистимо і моєму

Як і натуральне волосся, перуку досить швидко забруднюється і починає втрачати свою пишність і красу. Тому він потребує регулярного чищення і миття. Синтетичні волосся миють трохи рідше, ніж перуки з натурального пасом, які більш чутливі до частинок бруду і пилу.

Визначаючи частоту ванних процедур для перуки, потрібно виходити з декількох чинників:

- Тривалості носіння перуки (чим довше, тим, відповідно, брудніше);

- Ступеня вологості повітря (надлишок вологи в атмосфері сприяє якнайшвидшому забрудненню);

- Місця носіння перуки (в приміщенні він менше брудниться, ніж на вулиці);

- Довжини перуки (довгі і розпущене волосся швидше стають брудними) та ін.

 Як доглядати за штучними волоссям?


Зазвичай перуку рекомендується мити після 8-10-ти його застосувань. Для синтетичного перуки не варто використовувати звичайні миючі засоби: їх склад може нашкодити штучним пасмам. Краще придбати шампуні і кондиціонери, спеціально розроблені для перук. Воду для миття бажано пом'якшити, прокип'ятивши або додавши в неї соду (2 чайні ложки на літр). Перед водними процедурами бажано розчесати перуку, щоб позбутися від поплутаних волосся. Миють перуку приблизно за такою схемою:

 Як доглядати за штучними волоссям?


1. Заповнюють раковину або таз прохолодною водою і розчиняють у ньому 1-2 ковпачки шампуню.

2. Занурюють в приготовлену рідина перуку і залишають його на 5-7 хвилин, щоб він просочився нею.

3. Обережно, без розтирання полощуть перуку. Якщо на ньому є плями від помади, пудри або інших засобів для макіяжу, то їх видаляють за допомогою м'якої зубної щітки.

4. Залишки шампуню змивають холодною водою.

5. Акуратно промокають перуку рушником, розташувавши його на ньому подібно вовняний светр і залишивши так на 15-30 хвилин. На цьому етапі добре на пасма нанести незмивний кондиціонер.

6. Вішають перуку сушитися на відкритому повітрі, без використання фена. Бажано застосовувати спеціальну підставку-голову або вішалку. Не варто сушити перуку в сильну спеку або на відкритому сонці, що призведе до втрати кольору і блиску локонів.

7. Після сушіння перуку кілька разів обережно струшують і додають йому початкову форму.

При необхідності процедуру миття повторюють за тією ж схемою. Якщо під час сушіння хочеться трохи підправити форму перуки, то робити це краще вручну, без використання гребінця або щітки. Зазвичай штучні пасма, як і натуральні, сохнуть не менше 10 годин.

Акуратно розчісуємо

Після того як перука гарненько підсохне, його можна розчесати. До речі, це потрібно робити після кожного його застосування, щоб не допустити поплутаних волосся. Потрібно ретельно вичісувати кожне пасмо по черзі, починаючи з нижньої частини. Для зручності знадобляться шпильки або невидимки. Не варто занадто сильно тягнути і висмикувати поплутані вузлики. Краще акуратно за допомогою пальців розібрати їх по волоссю.

 Як доглядати за штучними волоссям?
  Як доглядати за штучними волоссям?


Якщо перуку погано піддається гребінці, то використовуйте спеціальний спрей. А в критичних випадках знадобляться маленькі ножиці, якими можна зрізати частину волосків в спутанном пучку, щоб легше його розпустити. Після закінчення процедури слід одягти перуку на голову і ще раз його розчесати, надавши йому остаточну форму і об'єм. Категорично забороняються всілякі завивки синтетичних пасом (використання бігуді, прасок або плойок). З перукою з натурального волосся такі процедури можливі.

 Як доглядати за штучними волоссям?


Дбайливо зберігаємо

Бажано перуку зберігати з одягненою на нього спеціальною сіткою для волосся. При наявності довгих пасом їх потрібно об'єднати в хвіст, акуратно згорнути його калачиком і в такому положенні укласти в сітку. Не потрібно його закручувати занадто сильно, якщо тільки того не вимагає певна зачіска. Чи не ховайте перуку в глибину шафи або тумбочки. Для кращого збереження йому потрібен постійний приплив повітря. Кращий варіант для його розміщення - спеціальні вішалки, верхній кут дзеркала або голова манекена (бюст).

 Як доглядати за штучними волоссям?
  Як доглядати за штучними волоссям?


Зберігайте перуку подалі від південних вікон, постійно відображають гарячі, сонячні промені. У надії уберегти його від пилу, не кладіть його в пластиковий пакет. Можна просто накрити його легким хусткою або шарфиком. Важливо, щоб у приміщенні, де зберігається перуку, було сухо, трохи прохолодно, була відсутня пил і цвіль.
Автор: Альбіна Рогова


 Дай подую! Вибираємо фен
 Тема вибору подарунків актуальна завжди. А чи відомо вам, що перше місце в списку найбільш популярних подарунків жінкам займає фен? Можливо, раніше хтось би і здивувався такому «неромантичними» подарунку, але сьогодні фен - бажаний презент для багатьох дам різного віку. Тим більше, що сучасний фен - це не просто апарат для сушіння, він уміє набагато більше! Якими ж саме функціями повинен володіти сучасний фен - будемо розбиратися в цій статті.

Історична довідка

Цікаво вже саме слово «фен» - воно бере початок від назви теплого альпійського вітерця, який називається фён. З часом «фён» трансформувався в «фен», залишивши в минулому інші назви нового пристрою - наприклад, «Лорелея» або «бриз». До речі кажучи, з'явилися такі прилади в Німеччині в 1900 році, але тодішні красуні, щоб укласти зачіску повинні були володіти незвичайною силою - важило винахід порядку 2 кілограм! Наука не стояла на місці - до 20-х років минулого століття новинка важила вже «всього» 850 г. Для порівняння зазначимо: сучасні фени важать близько 300 г!

 Дай подую! Вибираємо фен


 Дай подую! Вибираємо фен


Для чого потрібен фен?

«Не занадто розумне питання», - можливо, подумає хтось. Проте думка про те, що фен потрібен тільки для сушіння волосся - давно застаріло! Сьогодні фени бувають, як мінімум, чотирьох класів.

До першої групи належать найпростіші фени, що мають одну насадку . Такий фен знадобиться тим, хто використовує фен виключно по першому призначенню - сушить волосся. Насадка у такого фена щілинна, яка також називається концентратором . У підстави вона кругла або овальна, а потім звужується - це потрібно для того, щоб подавати струмінь повітря в потрібне місце.

 Дай подую! Вибираємо фен


До другої групи відносять ті фени, які мають більше однієї насадки . Найпопулярніша насадка після стандартної щілинний - це насадка-дифузор . З нею, до речі, пов'язаний найпопулярніший міф - мовляв, вона служить для створення укладання. Насправді ж ця кругла насадка з пальчиками служить для швидкого сушіння волосся. Чому? По-перше, вона має досить великий розмір, а значить, здатна висушувати велику поверхню швидше. По-друге, пальчики проникають ближче до коріння волосся, вплітаються в них, що забезпечує надходження теплого повітря краще, ніж ця може зробити щілинна насадка. Також така насадка додає об'єм!

 Дай подую! Вибираємо фен


 Дай подую! Вибираємо фен


Третю групу складають фени-щітки або фени-стайлери (Мультистайлер) . Такий прилад має кілька насадок для випрямлення або, навпаки, завивання волосся, у тому числі у вигляді щіток. Найсучасніші з них поєднують в одному пристрої фен, плойку, праску, щітку ... Деякі серед таких фенів мають спеціальні обертові частини, які полегшують укладання. Щітки ж мають різну форму і розміри, що робить можливим створення різних ефектів. Так, універсальна кругла щітка з пластмасовими зубчиками допоможе створити красиві м'які локони; щітка з натуральною щетиною додасть волоссю блиск; щітка з ховаються зубцями створить акуратні й рівні завитки. Цей варіант фена ідеальний для тих, хто любить експериментувати зі своєю зачіскою і укладанням!

 Дай подую! Вибираємо фен


 Дай подую! Вибираємо фен


 Дай подую! Вибираємо фен


Останню, четверту групу складають професійні пристрої для сушки і укладання , Найчастіше такі прилади ви можете побачити в перукарнях і салонах краси.

Потужність фена

Звичайно, окремого підпункту заслуговує питання потужності фена. Безумовно, на перший погляд може здатися, що краще всього зупинитися на найпотужнішій моделі. У реальності із занадто потужними фенами (особливо якщо мова йде про домашніх, а не професійних фенах) буває безліч проблем: користуючись самостійно, легко обпекти шкіру голови і саме волосся, навіть не встигнувши зробити укладку!

 Дай подую! Вибираємо фен


В цілому потужність фенів варіюється між 200 і 2100 Вт Для простої ж сушіння вистачає 400-800 Вт Ця ж цифра підійде і для укладання тонкого, рідкісних і слухняних волосся. Якщо ви - володарка густих, довгих або жорсткого волосся - зупиніть свій вибір на потужності від 1500 Вт

Швидкість видування повітря і температура

Сучасні фени володіють декількома швидкостями видування повітря - від 4 до 12, а також декількома температурними режимами (як правило, 4-5). По можливості, використовувати найвищу температуру потрібно рідше - краще сушити волосся трохи довше на низькій температурі, ніж щодня пересушувати їх на високій. До речі, високу температуру можна використовувати тільки для сушіння волосся, але ніяк не для укладки!
У деяких фенах передбачена можливість обдування холодним повітрям - така функція допоможе добре зафіксувати укладку. Краще всього використовувати цю функцію окремо для кожного локона: посушити і поклали гарячим повітрям - відразу ж зафіксували холодним протягом 15 секунд.

На що ще звернути увагу?

Перед покупкою фена варто задати собі і наступні питання:
• чи зручно тримати фен в руці?
• підходить мені його вага?
• чи влаштовує довжина кабелю?
• чи потрібно мені кільце для підвішування фена?
 Дай подую! Вибираємо фен


• занадто шумить фен?
• компактний чи фен? Чи зможу я брати його з собою в поїздки?

Безумовно, це дрібниці - в порівнянні, наприклад, з потрібними вам насадками, але ж набагато приємніше придбати модель, яка буде радувати вас у всіх відносинах, чи неправда?
Автор: Яна Колосовська