Нічний догляд за волоссям
 За весь день волосся піддаються впливу багатьох шкідливих факторів: внутрішніх і зовнішніх. І тільки вночі настає період, вільний від цього. Використовуйте нічний час, щоб допомогти волоссю швидше відновитися і ефективніше відпочити. Правильний нічний догляд - запорука здорового волосся днем.

Головне правило: нічний догляд повинен бути регулярним. Тільки тоді можна чекати гарних результатів. Тому стежте, щоб щоночі ваше волосся отримували все найкраще.

Шовкові наволочки

Шовкова наволочка - це не просто секрет наших бабусь, користуватися шовкової невеличкий на подушку радять і сучасні експерти по волоссю. Цей матеріал менше абразивний, ніж бавовняна тканина, тобто забезпечує менше тертя і стирання поверхні волосини. Шовк дозволяє волоссю ковзати по подушці, що не чіпляючись і не скочуючись, і це в кінцевому підсумку запобігає поломку і сплутування волосся.

Інша причина - шовк менше поглинає вологу, а це значить, не забирає зволоженість волосся, а навпаки, дозволяє їм зберегти зволоження. Тобто, шовкова наволочка - це свого роду, кондиціонер для волосся.

 Нічний догляд за волоссям


шовкова хустина

Шовковий шарф або хустку може зберегти укладку і зволоженість не гірше шовкової наволочки. Це гарний прийом, якщо ви перебуваєте в подорожі, і не впевнені, що зможете завжди спати на шовковій подушці.

Не варто зав'язувати хустку занадто щільно. Шовкова косинка повинна бути чистою і сухою. Шовковий шарф можна використовувати навіть в тому випадку, якщо є така ж наволочка. Тому що шарф, швидше, захищає укладку, зберігаючи її, що називається «волосок до волоска». А наволочка призначена, щоб захистити від тертя.

 Нічний догляд за волоссям


Вода і локони

Це секрет для тих, у кого волосся в'ється від природи. Щоб кучері зберігали рівномірний завиток, достатньо їх зволожити. Збризніть локони водою перед сном, потім покрийте голову шапочкою для душу. Зверху надягніть атласну косинку або шовкову хустку, і насолоджуйтеся спокійним сном. Ця маленька хитрість допоможе зберегти натуральний і рівний завиток протягом ночі. Спробуйте - і ви побачите різницю.

Зачіски на ніч

Це важливий елемент нічного догляду, який зберігає волосся здоровими. Звичайно, мова не йде про складні укладаннях. Завдання нічний зачіски - дозволити волоссям не сплутуватися і максимально відпочити.

Власниці короткого волосся можуть залишити все як є. Тобто, їм не потрібно прибирати волосся. Для довгого прямого волосся можна порадити низький кінський хвіст. Це позбавить від поплутаних волосся вранці, зберегти природний блиск волосся. Але тільки одна умова: ніяких гумок. Для того щоб прибрати волосся у хвіст, потрібно використовувати тасьму або стрічку (краще шовкову). Зав'язувати нещільно, щоб на волоссі на ранок не залишилося сліду від зав'язки.

Якщо волосся довге і кучеряве, то доведеться потрудитися, щоб зберегти завитки пружними і красивими. Для цього вам знадобиться трохи вологи і затиски. Вибирайте пластикові і легкі затискачі, які не залишають на волоссі слідів. Закрутіть кожен локон навколо пальця і ​​зафіксуйте затискачем. На ранок вам буде досить зняти шпильки і струснути головою - все завитки будуть доглянутими і рівними.

 Нічний догляд за волоссям


Розчісування перед сном

Після того, як протягом дня волосся піддавалися різним стайлінгові продуктам, немає кращого засобу позбавити їх від цих продуктів, ніж звичайне розчісування. Не варто прагнути до горезвісних 100 розчісування, але «попрацювати» гребінцем потрібно. Велику користь принесе щітка з натуральної щетини, крупна і плоска за формою. Розчісування не тільки вичешет лак і мус для укладання, а й розпрямить волосся перед сном, убереже їх від поломки.

Провітрюйте спальню перед сном

Якщо в кімнаті, де ви спите, занадто тепло і душно, то волосся буде втрачати вологу, і стануть жирними, бо буде виділятися піт. Дуже холодне повітря, навпаки, зробить волосся ламкими, і також позбавить зволоженості. Оптимальною температурою повітря в спальні вважається 20-22 градуси.

 Нічний догляд за волоссям


Зволоження перед сном

Існує зволожуючий крем для обличчя, але є зволожуючий нічний крем і для волосся. Цей продукт часто позиціонується як незмивний кондиціонер, але іноді має і маркування «крем». Додаткове зволоження вночі буде означати, що волосся не втратять вологу. І не бійтеся, що зволожуючий незмивний продукт для волосся зробить їх жирними по відчуттях. Нові формули не обтяжують волосся, тільки краще наносити їх не від самих коренів, а з середини довжини волосся до кінчиків. На ранок прокинетеся з блискучими і здоровими пасмами.

Якщо говорити про домашніх альтернативах покупним зволожуючим засобам для волосся, то слід знати про чотири найпростіших і доступних:

- Вода.   Здавалося б, що простіше? Зволоження - значить вода. І якщо зволоження недостатньо, значить - не вистачає води. А вода має бути присутня у повсякденному догляді і дієті. Рада пити більше води протягом дня корисний і для волосся, а не тільки для схуднення. Достатня зволоженість організму дозволяє вночі не черпати вологу з шкіри і волосся.

- Гліцерин.   Цей компонент допомагає залучати вологу з навколишнього середовища, і не дає власної волозі випаровуватися. Гліцерин можна купити в будь-якій аптеці за доступною ціною. Ви можете додавати його в шампуні, кондиціонери, спреї для волосся. А перед сном спробуйте такий простий рецепт: Додайте гліцерин до води, закупорьте складу в пляшку з розпилювачем, і обробіть волосся перед сном. Досить кількох крапель гліцерину на пляшку. До речі, до подібних природним зволожувачів можна віднести і мед, спробуйте медовий спрей перед сном (мед + вода).

- Алое вера.   Це природний зволожувач і рН балансир для волосся. Не має значення, що ви використовуєте, сік або гель, - властивості однакові. Додавайте алое вера в спреї, кондиціонери, якими користуєтеся перед сном.

- Масла. Рослинні масла володіють хорошими зволожуючими властивостями. Якщо ви плануєте вранці мити голову, то можна на ніч користуватися навіть важкими маслами, такими як масло кокоса, оливкова або авокадо. Але якщо є мета всього лише зберегти свою вологу, то придивіться до такого продукту як «сухе масло», він не ускладнює волосся і не робить їх жирними.
Автор: Тамара Василівна


 Перша сивина: що робити?
 Сиве волосся - відомий ознака старіння. Однак перші сиві волоски можуть з'явитися досить рано, навіть до появи перших зморшок. Поганий настрій, невпевненість, апатія - це все може супроводжувати перший сивину. Чи варто відразу записувати себе в баби, якщо можна ефективно впоратися з ситуацією?

Сивина говорить про відсутність меланіну в пігментах волосся. Причини сивини можуть бути самими різними: вік, генетика, хімічні зміни або впливу навколишнього середовища. Проблема в тому, що природним способом збільшити кількість меланіну неможливо. Тому, отримуючи сивину, вся стратегія зводиться до маскування, приховування сивого волосся. Є кілька способів, які допомагають це зробити. Перед вами 6 головних секретів, виберіть свій.

1. Виривання сивого волосся

Якщо ви бачите перший сивий волос, то можна зробити дуже просто - вирвати волосок різким рухом. І забути про нього. Виривати 2-3 волоска в день - це не позначиться критично на густоті волосся, адже здорова людина втрачає в день до 100 волосся. Однак зрозуміло, що коли ви бачите вже не один, і навіть не 5 сивого волосків, а цілу пасмо, стратегія з вириванням не підходить. Будемо шукати інші шляхи.

 Перша сивина: що робити?


2. Туш для волосся

Косметична промисловість щедро відгукнулася на бажання дівчат зафарбовувати сиві волоски і тонкі прядки. З'явилося ціле покоління нових продуктів: туш для волосся, маркер для волосся, ручка для волосся, кольорові муси ... Ці продукти тримаються тільки до наступного миття волосся, їх доведеться наносити повторно після кожного миття. Туш для волосся призначена для маскування окремих волосків, у той час як рідкий маркер може зафарбувати і невелику прядку, він являє собою рідкий продукт як рідкий лайнер для очей. Мус діє як будь-який інший стайлінгові мус, тільки має деякий відтінок. Він зафарбовує сивину найгірше, але при слабкій сивині ефективний.

 Перша сивина: що робити?


 Перша сивина: що робити?


Туш, маркери, помада для волосся бувають дуже яскравих екстремальних квітів, що імітують фарбування кольоровою крейдою, але є відтінки і для зафарбовування сивини: коричневі, чорні, руді - можна підібрати тон-в-тон до свого натурального кольору волосся. До речі, в якості туші або маркера для волосся можна використовувати такі ж продукти, але призначені для вій або брів.

 Перша сивина: що робити?


3. Ополіскування волосся

Цей прийом також діє до наступного душа. До такого ополіскуванню іноді вдаються, щоб зберегти колір фарбованого волосся. Але й для коригування сивини метод підійде. Прийом полягає в тому, щоб додавати трохи фарби в шампунь, або використовувати готовий шампунь відтінку. І кожен раз при митті волосся ви будете «зафарбовувати» свої сиві волоски. Спосіб не стійкий, але його перевага в тому, що він абсолютно не псує волосся і шкіру голови.

 Перша сивина: що робити?


4. Напівперманентні фарбування волосся

Це варіант фарбування, яка не змивається при митті волосся, але є більш щадним порівняно з перманентом. Напівперманент (фарби з маркуванням «semi-permanent») дає здоровий колір волосся і блиск, але триває максимум до 12 застосувань шампуню.

 Перша сивина: що робити?


Таку фарбу можна купити для домашнього використання, або пофарбуватися напівперманент в салоні. У вас можуть бути сумніви - чи варто користуватися напівперманент, адже якщо мити голову через день, то фарба не протримається на волоссі і місяці. Чи вигідно це, якщо врахувати, що вартість напівперманент майже така ж, як у стійкої фарби? Перевага є. Вам буде набагато простіше повертатися до свого кольору, не буде проблеми відросло контрастних коренів волосся і неохайного вигляду. Так що - розгляньте варіант з напівстійкого фарбуванням.

5. Стійкий барвник

Цей спосіб використовує сильні концентрації перекису водню, щоб отримати перманентний результат. Зрозуміло, що це більш небезпечний для стану волосся спосіб, хоча і тривати фарбування буде довше (більше 24-х застосувань шампуню).

Одна з порад - скористайтеся допомогою професіонала. Салонне фарбування тримається довше, клієнтки салонів це підтверджують. До того ж, в салонах використовуються барвники та доглядають кошти більш високої якості, що скоротить шкоду, заподіяну волоссю під час фарбування.

 Перша сивина: що робити?


Багатьох хвилює проблема, коли коріння відростають і створюють не привабливий вигляд волосся. Є кілька простих порад:

- Повторне фарбування проведіть пір'ям або пасмами, починаючи від коріння,

- Уникайте таких зачісок як кінський хвіст або пучок - затягнуті волосся виявляють кордон забарвлених і відросло волосся;

- Використовуйте об'ємні укладання або кучеряві локони, чорних або сивих коренів буде майже непомітно;

- Повторне фарбування не менш важливо робити теж в салоні, і бажано у того ж майстра, тоді він зможе підібрати потрібні концентрації і відтінки фарб, щоб не нашкодити волоссю;

- Використовуйте кондиціонуючі продукти, що додають блиск - відблиски на волоссі приховують кордон фарбування.

 Перша сивина: що робити?


6. Прийміть свою сивину

Розгляньте варіант, що можливо взагалі не комплексувати з приводу своєї сивини - прийняти її раз і назавжди. Якщо попрацювати над своїм образом і стилем, сивина може додати гламурності і витонченості. Сиве волосся, як правило, йдуть жінкам з оливковою кольором шкіри або темним. Але стежите за постійною зволоженістю сивого волосся, щоб вони виглядали природно, а не мляво. Для цього раз на тиждень використовуйте кондиціонер глибокої дії.

 Перша сивина: що робити?

Автор: Тамара Василівна