Вся правда про відмову від шампуню
 Рух No Poo (Без шампуню) поки не скорочується. Форуми та соціальні мережі наповнені щасливими історіями «Я не мила волосся цілий місяць! »Або« Я мою голову тільки водою! ». А дерматологи і трихологи починають «бити тривогу»: вони попереджають нас про те, що наслідком No Poo може бути втрата волосся!

У цьому місяці в американській пресі з'явилося дуже багато матеріалів про проблему випадіння волосся. Справа в тому, що в США вересня оголошено Місяцем особливої ​​уваги до алопеції (National Alopecia Awareness Month). І в деяких з цих матеріалів було приділено велику увагу науковому обґрунтуванню сумнівам про користь відмови від шампуню. Напевно, прийшов час і нам дізнатися якомога більше про популярний захопленні.

Що таке No poo?

Це рух, учасники якої вирішили відмовитися від покупного шампуню і кондиціонера, заради здоров'я та прихильності більш натуральним продуктам. Є кілька варіантів, як учасники руху дотримуються нових принципів:

- Деякі взагалі відмовляються від шампуню, і миють голову тільки водою;

- Є ті, хто тільки ополіскує голову травами, кондиціонером;

- Є варіант, коли жінки погоджуються на застосування тільки сухого шампуню і ополіскування волосся водою;

- Деякі виступають за застосування тільки саморобних шампунів і кондиціонерів (вони робляться з масел, харчової соди, оцту та ін.).

Чому зараз жінки відмовляються від шампуню? Тому є кілька пояснень. По-перше, наявність в шампунях такого інгредієнта як сульфат свинцю (як відомо, сульфати є небажаними компонентами для волосся і шкіри). По-друге, є думка, що шампуні обтяжують волосся і навіть призводять до їх надмірної жирності. Аргумент в тому, що шампуні надто кардинально позбавляють шкіру голови і волосся шкірного сала, що провокує на виробництво надлишкової кількості шкірних масел і сала.

Чому дерматологи проти?

Добре, що останнім часом з'явилося чимало думок авторитетних фахівців з приводу захоплення відмови від шампуню. Бо раніше доводилося довіряти, в основному, б'юті-блогерам. І ось, що говорять трихологи і дерматологи:

Чистота голови має першорядне значення для здоров'я волосся. Масла на шкірі голови є сприятливим середовищем для зростання грибків, що може привести до запалення шкіри голови. І тому зневага до чистоти шкіри голови може мати серйозні наслідки: дріжджові інфекції, запалення і втрата волосся.

Інше питання: наскільки безпечні домашні склади з содою і яблучним оцтом, а також ополіскувачі з лимонним соком? І тут теж немає хороших новин. Фахівці наполягають, що сода і оцет шкідливіше, ніж шампунь промислового виробництва. Домашній шампунь може пошкодити волосся: яблучний оцет і лимонний сік є навіть більш руйнівними по відношенню до кольору волосся, ніж сульфати, оскільки володіють кислим середовищем, що може змінювати і руйнувати колір. А харчова сода сушить шкіру голови і волосся, що може призвести до ламкості, витончення волосся, а також до руйнування волосяного фолікула. І, як наслідок, - до втрати волосся.

 Вся правда про відмову від шампуню


Але якщо ви продовжуєте сумніватися з приводу безпеки покупного шампуню, вам буде важливо знати, що здорові продукти на ринку є. Треба тільки правильно їх вибирати.

Ідеальний шампунь, ідеальний догляд

Отже, що таке безпечний шампунь? Який продукт шукати в магазині?

- Якщо вас бентежать сульфати - купуйте безсульфатний продукт. Це шампуні і кондиціонери з маркуванням "sulfate-free".

- Уникайте засобів з парабенами.

- Виключіть зміст у шампуні і кондиціонері спиртів (алкоголю), вони сушать і навіть пересушують волосся.

Але важливо навіть не наявність хорошого продукту, а правильна процедура догляду за волоссям. Увага до шкіри голови - головна умова здорових і густого волосся. Ви повинні доглядати за шкірою голови так само, як доглядаєте за шкірою обличчя і тіла. А це означає, що приділяти час очищенню, масажу, зволоженню і лікуванню.

Шукайте в засобах для волосся ті ж інгредієнти, які ви шукайте в продуктах для шкіри, в число яких можуть входити ретинол, пептиди, саліцилова кислота, колаген, гіалуронова кислота, натуральні масла, біотин, вітаміни. До речі, багато ці інгредієнти мають тільки масляну формулу (тобто, розчиняються тільки в олії), тому при жирній шкірі голови і жирних волоссі можна знайти і безмасляні альтернативи, наприклад безмасляної альтернативою саліцилової кислоти є екстракт кори верби.

Якщо шкіра голови суха - шукайте шампуні кремовою, непрозорою і густої консистенції. Якщо шкіра і волосся жирні - можна користуватися прозорими і гелевими текстурами.

Використання сухого шампуню схвалюється фахівцями. Знову ж таки, мова не йде про домашніх складах з кукурудзяним борошном, яка має занадто великі гранули, забивають пори шкіри голови. Сухі шампуні від відомих брендів мають безпечні формули, але якщо ви сумніваєтеся, дивіться на етикетки і шукайте інгредієнти, корисні для шкіри голови. Є сухі шампуні від лупи, від жирності, від сухості - враховуйте свій тип волосся при покупці.

 Вся правда про відмову від шампуню


І ще одна важлива порада: слідкуйте за якістю свого життя, на стан волосся впливає харчування і гормональний баланс. Захищайте волосся від сонця і агресивного впливу навколишнього середовища, і тоді вам не потрібно буде слідувати руху No poo.

У статті використані рекомендації американських фахівців дерматолога Dr. Dennis Gross і трихолога Elizabeth Cunnane Phillips, опублікованих у пресі в рамках National Alopecia Awareness Month (місяця особливої ​​уваги до алопеції).
Автор: Василина Кузіна


 «Гладимо» волосся без прасування
 Оперативно і просто розгладити волосся нам допомагають вірні і зручні прасування. Проте їх регулярне використання може серйозно пошкодити структуру волосся через надмірне їх нагрівання. Але є й альтернативні, більш нешкідливі способи випрямити волосся. Пропонуємо познайомитися з кількома з них.

Спеціальна косметика

Для початку можна придбати шампунь, до складу якого входять елементи, що розгладжують і пом'якшувальні структуру волосся. Але не поспішайте брати перше ліпше засіб на полиці. Намагайтеся купувати тільки хороші продукти, які позитивно вплинуть на структуру волосся. Не забувайте добре обполіскувати волосся після шампуню. Інакше його залишки обтяжать їх, і зачіска буде виглядати неохайно. Додатково бажано використовувати маски або бальзами з тієї ж лінії що і шампунь.

Гребінець для мокрого волосся

Ще один не менш популярний спосіб розгладження волосся - це розчісування їх після миття. Після чого голову обертають рушником, даючи волоссю кілька хвилин перепочити, і повторюють розчісування. Робити це необхідно до тих пір, поки волосся не стануть прямими. Не користуйтеся гребінцями з металевими зубчиками, вони ушкоджують волосся або сильніше їх сплутують.

 «Гладимо» волосся без прасування


Цей спосіб не рекомендується жінкам з сухими і фарбованим волоссям. У кожному разі користуйтеся гребінцем з широкими зубчиками, кістяними або пластиковими щітками. Після процедури розчісування волосся обов'язково потрібно скропити доглядають спреєм, приділивши особливу увагу їх кінчиків. Такий крок згодом вбереже волосся від перетину або зламів.

Старий, добрий фен

Випрямляють волосся і за допомогою звичайного фена. Для цього потрібно розділити волосся на кілька секцій залежно від їх густоти. Для зручності їх можна заколоти спеціальними зажимами. Візьміть велику круглу щітку в одну руку, намотайте на неї одну з пасом. У другу руку візьміть фен і під несильним натиском розмотуйте пасмо під струменем гарячого повітря. Фен в цьому випадку буде працювати як випрямляч.

 «Гладимо» волосся без прасування


Якщо ж у вас вперті волосся і одного фена буде недостатньо, то завжди можна скористатися спеціальними косметичними засобами, призначеними для випрямлення. Але перед їх придбанням обов'язково ознайомтеся з їх складом. Він не повинен містити шкідливих речовин типу парабенів і силікону. Після того, як ви висушили волосся гарячим повітрям, пройдіться по ним холодним струменем з фена. Це допоможе додати їм додатковий блиск, і зачіска буде виглядати просто чудово.

Звичайна плойка

Є ще один спосіб випрямлення - за допомогою плойки. Для цього повністю висушіть волосся, нанесіть на них спеціальний засіб, який допомагає захистити від високих температур. Розділіть волосся на пасма і уздовж кожної поступово переміщайте плойку вниз. Але врахуйте, що термічний вплив плойки не менше агресивно, ніж того ж прасування, тому даний спосіб не можна використовувати занадто часто. При розгладженні волосся плойкою можна використовувати випрямляють кошти для більш оптимального результату.

 «Гладимо» волосся без прасування


Чудо-сироватки

У магазинах можна купити різні випрямляють сироватки, які випускають багато виробників косметичної продукції. Вони, як правило, мають тривалий і сильний ефект. Якщо від природи ваше волосся лише злегка в'ються, то найчастіше крім сироваток ніяких інших засобів для випрямлення не потрібно. Якщо ж у вас дуже кучеряве і норовливі волосся, то найімовірніше такі сироватки будуть малоефективними. І, щоб домогтися бажаного результату, разом з ними потрібно використовувати фен або ж плойку.

Кератіновой хімія

Мабуть, самим кардинальним способом випрямлення волосся на сьогодні вважається саме хімічна випрямлення за допомогою кератину. Для цього на волосся впливають спеціальним хімічним складом, який змінює початкову хвилясту структуру волосся. Результат в цьому випадку може тривати від трьох до шести місяців.

 «Гладимо» волосся без прасування


Але нерідко після подібної процедури волосся починають втрачати свою красу і стають млявими. Результат багато в чому залежить від ступеня кваліфікації майстра і якості складу хімічного препарату. Ніколи не робіть хімічна випрямлення в домашніх умовах, самостійно. Після такої процедури вам найімовірніше доведеться змінити всю лінію по догляду за волоссям і вибрати лікувальну або відновлює серію.

Гладких, слухняних і здорових вам волосся!
Автор: Альбіна Рогова