|
Мода на кучеряве волосся завжди була, є і буде. Але не все від природи володіють красивими кучерявими локонами. До яких хитрощів вдавалися жінки всіх часів, щоб змінити свою зовнішність. Найдієвішим способом завити волосся стала хімічна завивка або перманент. Але досі ми задаємо собі питання: перманент - добре це чи погано?
Сама по собі сучасна процедура перманенту для волосся безпечна. Років 10 тому хімічна завивка негативно позначалася на стані волосся. Вони сильно травмувалися, завивка могла призвести до випадання. Сьогодні справа йде зовсім інакше.
Сучасні якісні хімічні засоби для перманенту не тільки не шкодять волоссю, але можуть поліпшити їх вигляд і стан. Але дійсно якісні склади коштують недешево. Що ж являє собою перманент, як він впливає на волосся?
Перманент: як це відбувається?
Основна складова волосся - протеїн кератин. Цей протеїн містить багато сірки. Між атомами сірки молекул кератину існують хімічні зв'язки. Ось саме ці зв'язки створюють структуру, яка і визначає форму кожного волоса.
Структуру волосся можна змінити. Причому існує
кілька способів
.
- Короткочасного ефекту можна домогтися, просто обернувши волосся навколо гарячої форми для завивки. Але цей ефект триває недовго. Білок швидко розпрямить волосся.
- Щоб досягти довготривалого ефекту і використовують
перманент волосся
. Хімічна речовина руйнує зв'язки між білками. І звільнені молекули можуть приймати будь-яку форму. Так можна завити пряме волосся або розпрямити кучеряве. Після надання форми волоссю необхідно ще й закріплення отриманого результату. Волосся обробляються іншим складом, який формує нові зв'язки між молекулами. Змінена форма зберігається протягом 3-6 місяців. Все залежить від складу і структури волосся. Але виросли нові волосся не зміняться. Те, що закладено природою, змінювати поки не навчилися.
Склади, які застосовують для перманенту волосся
Для перманенту волосся використовують три види складів: лужні, кислотні та екзотермічні.
-
Лужні склади
. Такий склад підходить тільки для здорових, сильних волосся. Після обробки таким складом виходять пружні, стійкі завитки.
-
Кислотні склади
. Такі склади можна використовувати навіть для завивки пошкоджених, слабких або тонких волосся. Кислотні склади діють більш щадяще. В результаті виходять гнучкі кільця.
-
Екзотермічний склад
. При нанесенні цих складів волосся нагріваються. Склад проникає глибше в кутикулу волосся. У підсумку виходять стійкі, пружні завитки.
Технології, які застосовують для завивки волосся
-
Крупний перманент
. Для накручування волосся використовують великі бігуді. У підсумку виходять не кучері, а великі хвилі. Обсяг і рухливість вибирають ті, кому не подобаються кучерики. Хорош крупний перманент для неживих тонкого волосся.
-
Кореневої перманент
. Така технологія тільки підводить волосся біля коріння. Зачіска виглядає пишно. Підходить такий перманент для коротких стрижок, а так само для відросло завитків.
-
Спіральний перманент
. Такий вид перманенту можна робити тільки на довгому волоссі. Для цього використовують спеціальні довгі бігуді. У підсумку виходять довгі романтичні локони. Дуже добре робити спіральний перманент для тонкого волосся. Зачіска отримає додаткову пишність і обсяг.
-
Скріплює перманент
. Завиваються заздалегідь скріплення пасма. У підсумку виходять природні хвилі і кучері.
-
Розширює перманент
. При такому перманенті накручуються лише волосся в середній частині голови і на кінцях. На маківці кучері НЕ накручують. У підсумку виходять локони різної довжини. Їх підстригають по одній лінії. Зачіска виходить висока, пишна.
-
Зливається, або плямистий перманент
. При такому вигляді перманенту волосся завивають лише окремі локони. Основна частина волосся залишається прямою.
Поради по догляду за волоссям після перманенту
• Перманент можна робити і самостійно, але краще довіриться професійного перукаря.
• Перед процедурою завивки краще не фарбувати волосся хною, вона заважає перманенту.
• Відкладіть перманент, якщо у вас «критичні дні». На тлі зміненого гормонального фону може не вийде бажаний ефект.
• Після проведення завивки Не мийте голову два дні - завитки можуть послабитися.
• Купуйте спеціальний шампунь для волосся з завивкою. Такі шампуні містять спеціальні речовини, які підтримують необхідний баланс вологості і зберігають завитки довше.
• Для розчісування не використовуйте щіток. Купуйте гребінець з рідкими зубцями. Розчісуйте тільки вологе волосся. Причому починайте з кінчиків.
• При укладанні локонів використовуйте спеціальні пінки або муси.
• Намагайтеся не використовувати фен. Сушіть волосся природним шляхом.
• Регулярно підстригайте кінчики волосся, хоча б раз на місяць. Якщо волосся дуже густе, то обов'язково проводити филировку. Ця процедура покращує зовнішній вигляд волосся і освіжає завитки.
• Якщо ви все-таки користуєтеся феном, то робіть укладання за допомогою дифузійної насадки. Коли волосся відросте, таке укладання приховає кордон між завитими волоссям і відрослими прямими.
Якщо ви будете правильно доглядати за своїм волоссям, то зможете пишатися ними довгі роки.
|
Ламінування волосся - найшвидший спосіб надати волоссю здоровий, доглянутий вигляд. І не просто надати вигляду, а дійсно зробити їх здоровими. Ламінування волосся можна порівняти з ламінуванням паперу. Кожна волосина покривається захисною плівкою, яка надає волоссю гарний вигляд і додатковий об'єм. І все це всього за один сеанс. Але виникає безліч питань, пов'язаних з цією процедурою. Спробуємо відповісти на основні з них.
У чому ж полягає процедура ламінування волосся?
На волосся наноситься спеціальний склад. Після його нанесення на волосся відбувається іонне обволікання. Негативно заряджені компоненти складу притягуються до позитивно заряджених волоссю. Зверху утворюється захисна целюлозна плівка, яка і склеює відшарувалися лусочки волоса. Нанесений склад залишається на волоссі на півгодини, а потім ретельно змивається.
Які компоненти входять до складу для ламінування волосся?
Основою складу є натуральна целюлоза. А так ж протеїни сої та пшениці, біологічно активні речовини, вітаміни, волога, іноді барвники. Застосовується РРТ покриття, яке входить до складу перлів.
Що дає ламінування волоссю?
- Захисна целюлозна оболонка споює відшарувалися лусочки волосся. Волос згладжується, зникають шорсткості і нерівності. Цей ефект дуже помітний на травмованих волоссі, посічених і пересушені. Навіть дуже слабкі волосся набуває незвичайну гладкість і здоровий блиск.
- Кожна волосина обволікається плівкою. А це означає, що його обсяг збільшується приблизно на 10-15%. Так що ламінування вирішує проблему рідкісних, необ'ємних волосся.
- Після ламінування волосся надзвичайно еластичні і слухняні. Укладу займає менше часу і сил. Та й тримається набагато довше. Вся справа в целюлозної плівці. Всім відомо, що укладання неможлива без фена. Гаряче повітря розігріває плівку, а та утримує надавати їй форму.
- Усі барвники для волосся з часом змиваються, особливо щадні. А після ламінування колір волосся зберігається набагато довше. Адже спочатку змивається захисна плівка, а тільки потім сама фарба.
- Крім того, є спеціальні відтінкові склади, які не просто ламінують волосся, але і фарбують їх.
- Целлюлозная плівка захищає волосся від шкідливих впливів середовища: морозу, вітру, сонячних променів, дощу і снігу. Ламінування захищає волосся від шкідливого впливу фена і неправильного розчісування. Волосся після ламінування не електризується.
Скільки часу тримається ламінування на волоссі?
Зазвичай ламінування тримається 1-2 місяці. Змиватися захисний шар починає через місяць. Але відбувається змивання плавно.
Коли можна проводити повторне ламінування волосся?
Процедуру ламінування можна проводити повторно вже через місяць. При цьому можна не турбуватися про перенасичення. Волосся вбирають рівно стільки складу, скільки їм необхідно.
Чи не шкодить ламінування волоссю?
Досі не було виявлено ніяких шкідливих впливів ламінування на волосся. Компоненти складу тільки натурального походження. У складу немає діаміновой основи. Немає ніякого запаху. А, головне, він не викликає ніякої алергічної реакції. Захисна целюлозна плівка дозволяє волоссю і шкірі голови дихати, тому й немає пошкоджень.
Чи є протипоказання для проведення ламінування волосся?
Протипоказань для проведення процедури ламінування волосся немає. Процедуру можна проводити в будь-який час, на будь-якому волоссі, будь-яку кількість разів.
Чи можна поєднувати ламінування з іншими процедурами для волосся?
Ламінування прекрасно поєднується з іншими видами процедур для волосся. Крім того, ламінування підсилює їх ефект. Як вже говорилося, фарбування тримається довше. Так само краще помітний ефект від перманенту. Волосся гладкі, що не распушаются. Взагалі, ламінування рекомендують проводити після лікування волосся. Наприклад, якщо провести ламінування після лікувальної маски, то її ефект триватиме протягом 1-2 місяців. Адже целюлозна плівка скріплює лусочки волосся разом з поживними і цілющими речовинами маски.
Хоч ламінування волосся - процедура не дешева, але вона того варта. Здорові, блискучі, красиві, слухняні волосся - мрія кожної жінки. І ця мрія стала реальністю.
|
|
|
|
|
|