|
Ви мрієте про блискуче волосся, як у моделей з обкладинок журналу? Вам набридло щодня робити живильні маски для волосся, щоб вони не виглядали такими млявими? Ви їдете у відпустку і хочете захистити своє волосся від шкідливого впливу сонця і солоної води? Тоді процедура ламінування волосся - це те, що вам потрібно.
Ламінування є панацеєю від усіх бід з волоссям. Ну, майже всіх. Ідеально ламінування підходить, якщо у вас посічені, слабкі і ламкі волосся, якщо вони ослаблені частим фарбуванням або хімічною завивкою. Ламінування допоможе і в тому випадку, якщо щоранку ви переживаєте болісну муку, розчісуючи сплутані локони. Єдиний мінус - триває цей ефект не вічно.
Незважаючи на застереження лікарів-трихолог, багато відпочинку нехтують захистом волосся від ультрафіолету і морської води. У більшості випадків причиною цього є проста лінь, адже треба кожен день, а, може, і не один раз, наносити на волосся спеціальні засоби. Відмінною альтернативою може стати ламінування.
При ламінуванні волосся покривається тонкою дихаючої плівкою, яка захищає його від шкідливого впливу навколишнього середовища.
Якщо ж ви вже повернулися з відпустки, то ламінування допоможе повернути волоссю красивий і здоровий вигляд. Поживний склад, нанесений перед ламінуванням, довше не вимиється з волосся і буде живити їх протягом декількох тижнів, а
плівка виключить появу посічених кінчиків і створить ефект блискучого волосся
.
Вирішивши спробувати нову для себе процедуру ламінування, я вирушила в московський салон
CityChic
. Процедури ламінування, або глянцевания, розрізняються тим, що в різних салонах використовують препарати різних фірм. У
CityChic
майстри користуються добре зарекомандовавшімі себе професійними засобами L'Oreal.
Процедура починається з нанесення на волосся живильної сироватки, яка потім "закріплюється" в структурі волосся за допомогою перукарської праски.
Треба відзначити, що закріплюється на волоссі не тільки сироватка, але і фарба для волосся, тому, якщо ви робите ламінування після фарбування, то колір довше не змиється і залишиться яскравим. Крім того, настійно раджу робити ламінування одночасно зі стрижкою, особливо якщо у вас кучеряве волосся, бо при розпрямленні волосся праскою легше зробити ідеально рівні контури стрижки.
Завершальним етапом є нанесення на волосся вітамінного спрею, який є більш швидкодіючою альтернативою маски для волосся. Тепер не треба чекати 20 хвилин, поки подіють корисні речовини, досить посидіти всього 3-5 хвилин, змити залишки - і можна вирушати робити укладку.
Вся процедура триває півтора-дві години, в залежності від довжини волосся. До речі, вартість процедури в салонах
CityChic
від довжини волосся не залежить.
Ефект від першої процедури триватиме близько трьох тижнів, після чого рекомендується зробити ламінування ще раз. У наступні рази, обіцяють, плівка на волоссі буде зберігатися до шести тижнів. Але вже після першого разу помітно поліпшується зовнішній вигляд волосся, вони виглядають більш здоровими і доглянутими, легше розчісується, стають дуже гладкими і приємними на дотик, а головне - набувають чудовий блиск!
|
Навіть дуже побіжний погляд на полицю супермаркету, де виставлені засоби для волосся, вражає величезною різноманітністю шампунів, які зараз є на ринку. Для сухих, для жирного, для витких, для фарбованого волосся і навіть антивікові. А чи дійсно шампуні для фарбованого волосся чимось відрізняються від інших, або це черговий маркетинговий хід компаній-виробників?
Якщо у вас фарбоване волосся, то ви, мабуть, вже не раз пробували новинки для збереження кольору, але не бачили особливих результатів. Я теж пробувала багато чого. І більшість шампунів для фарбованого волосся, які є на ринку, мало мене влаштовували. Є лише дуже мало пропозицій, реально зберігають колір і одночасно з цим не псують волосся. Тому що більшість їх інгредієнтів, що допомагають зберігати колір, агресивні і жорсткі по відношенню до волосся.
Давайте розбиратися. Які інгредієнти потрібні в шампуні для фарбованого волосся, які дійсно тримають колір, і як взагалі правильно вибрати продукт для фарбованого волосся.
Перше, що потрібно зробити, це
уважно вивчити етикетку шампуню
. Ви відразу помітите, що більшість шампунів для фарбованого волосся всього лише обіцяють «велику глибину кольору і блиску», а не «додати кольору волоссю». Це означає, що такі шампуні містять інгредієнти (такі як силікони і компоненти для кращого кондиціонування), здатні зробити волосся блискучим і зволожити шкіру голови, що дає, звичайно, відчуття більшої легкості, ефект блиску і шовковистості волосся. І тут ми потрапляємо в пастку, розуміючи, що волосся виглядає набагато краще, і наше самопочуття теж покращився. Виробник нас змусив повірити, що його продукт «працює». Хоча до збереження кольору дані відчуття не мають ніякого відношення, адже, правда?
Тоді, може, потрібні
шампуні з барвниками
? - Звучить резонне питання. І треба сказати, що в останні роки багато марки виходять на ринок з такими шампунями, що містять трохи фарбувальних інгредієнтів. І такий шампунь, звичайно, може «продовжити колір». Правда, не поспішайте в магазин! По-перше, колірна гамма цих шампунів досить груба. Іншим словами, жовті барвники додаються в шампуні для блондинок, медові відтінки в таких продуктах призначаються для більшості брюнеток, а коричневі барвники потрапляють в шампуні для каштанових або дуже темного волосся. По-друге, часто ці барвники просто роблять красивим сам продукт, але на волоссі вони більшу частину часу «не працюють». Барвники, що містяться в шампунях, дуже погано "прилипають" до волосся, будь-яке зіткнення з шапкою, гребінцем і, тим більше, з вологою може призвести до втрати фарбувального шару. При кожному митті волосся ви просто змиваєте фарбувальний шар, і колір йде в каналізацію.
Не будемо «фарбувати» всіх виробників в одну фарбу, але все-таки більшість використовують не найкращі інгредієнти в фарбувальних шампунях. А якщо барвники будуть більш стійкими? Так, це може призвести до того, що колір затримається на волоссі довше, але не очікуйте чудо-результатів! Крім того, будьте готові до певних запобіжних заходів у використанні таких шампунів. Фарба може затриматися не тільки на ваших волоссі, але і на шкірі, на рушник, і навіть забарвити вашу раковину.
Одним з факторів, що позбавляють фарбоване волосся кольору, є миючі інгредієнти в шампунях. А вони містяться у всіх шампунях, без винятку, адже без них шампунь не буде очищати волосся. Навіть шампуні для фарбованого волосся містять часом дуже сильні поверхнево-активні речовини (наприклад, сульфати натрію, амонію). Тому головною пересторогою у виборі шампуню для фарбованого волосся може бути тільки
вибір продукту з більш м'якою формулою
, В них чистячі інгредієнти не такі хімічно-активні.
Крім того, одним з виходів у збереженні кольору може стати більш рідкісне миття волосся (якщо це дозволяє тип вашого волосся). Важливо також використовувати кондиціонуючі і стайлінгові продукти
із захистом від сонячних променів
, Це допоможе утримати колір довше.
Висновки
Підведемо підсумок. Моя порада: зберігайте свої гроші. Шампуні для фарбованого волосся у своїй масі не відрізняються від звичайних. Більшість з них тільки впливає на поліпшення зовнішнього вигляду волосся і додає блиску (і в цьому немає сумнівів), але вони не можуть зробити колір більш стійким. Що ж стосується шампунів з барвниками, то кольору вони додати можуть, але тільки до наступного митися волосся. А ось на що варто звертати увагу при покупці шампуня для фарбованого волосся - це очищаючі інгредієнти в складі, формула шампуню для фарбованого волосся повинна бути більш м'яка.
|
Вирушаючи на відпочинок до моря, ми беремо з собою купу кремів для обличчя і тіла. Але часто забуваємо, що палюче сонце шкідливо не тільки шкірі, але і волоссю. Як же піклуватися про своїх локонах влітку на відпочинку?
В принципі, сонце дуже корисно для організму в цілому. Але ось волоссю воно дуже шкідливо. Сонце їх висушує, а надмірний перегрів негативно позначається на кровопостачанні коренів, що призводить до випадання волосся. Тому, відправляючись до моря, не забудьте про головний убір.
Як і для шкіри, для волосся випускаються спеціальні засоби по догляду, які містять компоненти, що захищають волосся від шкідливих впливів ультрафіолетових променів і морської води.
Взагалі час знаходження на відкритому сонці без захисних засобів залежить від кольору вашого волосся. Так, рудоволосі і блондинки можуть перебувати на сонці без шкоди волоссю не більше 7 хвилин, брюнетки - 10 хвилин, володарки русявого або каштанового волосся - 14 хвилин, а шатенки - 17 хвилин.
Догляд за волоссям: ДО
Що ж робити, якщо ви не подбали про волосся заздалегідь і не придбали спеціальних захисних засобів? У цьому випадку вас врятує мигдальне масло. Просто додайте кілька крапель в шампунь перед миттям. У підсумку ваші волосся не тільки оздоровляться, але й отримають привабливий блиск.
Ще один спосіб захистити волосся від ультрафіолетових променів - змащувати волосся перед походом на пляж оливковою (можна взяти і мигдальне) маслом. У підсумку ви отримуєте не тільки захист, але й ефект «мокрого волосся». Але після пляжу необхідно волосся вимити з шампунем, а якщо немає такої можливості, то хоча б сполоснути волосся мінеральною водою.
Догляд за волоссям: ПІСЛЯ
Навіть захищені волосся після спекотного сонця потребують догляду. Найкраще допомагають спеціальні живильні маски. Їх можна приготувати самостійно.
-
Маска для сухого волосся
: Вершки - 2 ст.л., оливкова олія - 0, 5 ч.л., лимонний сік 1 ч.л. Все змішати і розтерти. Наносити на чисто вимите вологе волосся, ретельно втираючи в шкіру голови. Залишити на 15 хв. Суміш змити теплою водою, сушити природним способом. Ні в якому разі не на сонці і не феном.
-
Маска для жирного волосся
: М'який знежирений сир - 1 ч.л., молоко - 1 ч. Л, м'якоть дуже стиглого абрикоса - 2 ст.л., лимонний сік - 1 ч.л. Все змішати і розтерти. Наносити на чисто вимите вологе волосся, ретельно втираючи в шкіру голови. Залишити на 10 хв. Суміш змити теплою водою, але не гарячою, а потім сполоснути прохолодною. Висушити природним способом.
-
Відновлення пошкоджених волосся
. Якщо ж у вас не вийшло захистити своє волосся від шкідливих впливів, і вони потьмяніли, стали ламкими, то їх можна швидко відновити, використовуючи вітамін Е. Його можна купити в аптеці (капсули або масляний розчин). Вітамінне масло втирають у корені волосся один раз на тиждень перед миттям. Через 20 хвилин на волосся наноситься сирий яєчний жовток. Його слід втирати в кінчики волосся, масажуючи шкіру голови, так, щоб утворилася пінка. Цю маску слід потримати 15 хвилин, а потім ретельно прополоскати водою, гарненько вимиваючи жовток. При ніж використання шампуню не потрібно.
Зміна іміджу
Якщо ви зважилися на стрижку, то літо - саме час. Саме стрижку рекомендують фахівці перед відправкою на південь. Тим самим ви додасте більше сил волоссю для боротьби з палючим сонцем. І ви забудете про ламкість і посічених кінчиках.
А от від фарбування волосся краще відмовитися. Адже саме по собі фарбування - стрес для волосся. Крім того, під впливом сонячних променів, тільки що фарбоване волосся можуть прийняти зовсім інший відтінок. Якщо ви все ж не можете відмовитися від фарбування, то проводите цю процедуру натуральними фарбами: хна, кава, цибуля, журавлина.
- Так, щоб надати волоссю відтінок
"червоне дерево"
, Необхідно змастити чисте волосся журавлинним соком і залишити на 4-6 годин. Для досягнення більшого ефекту в сік можна додати хну.
-
Каштановий колір
волоссю можна надати декількома способами. Заварюють міцний чай - на 1 склянку води береться 3 ч.л. чаю, кип'ятити 3 хвилини. А потім цим відваром заливається 25 г хни. Цей відвар наноситься на чисті сухі волосся і витримується протягом 2, 5:00. Замість чаю можна взяти кави або відвар кори крушини.
- Темне волосся придбають
сяючий відтінок
за допомогою чаю. Береться 50 г чаю, 1 л води і кип'ятиться 15 хвилин. Відвару дати настоятися, зцідити і обполоснути волосся. Не змивати. Сушити без фена.
- Світле волосся отримають
золотистий відтінок
, Якщо їх промивати цибульним екстрактом. Крім того, ви зміцните волосся і посилити їх зростання. Приготування: цибулиння 100 г, вода 1 л. Лушпиння залити гарячою водою, кип'ятити протягом півгодини. Дати настоятися ще 30 хвилин, процідити, остудити. Споліскувати сухі чисті волосся, не змивати. Сушити без фена.
- Так само без застосування хімічних засобів можна зробити
мелірування
. Перед походом на пляж ретельно змочіть окремі пасма лимонним соком. За 2-3 дні ваші пасма посветлеют. Але таким способом все волосся не варто знебарвлювати - можна сильно пошкодити їх.
Нехай ваш відпочинок не насупиться нічим, і піде на користь всьому: і тілу, і душі і волоссю!
|
|
|
|
|
|