Що таке хороша стрижка, і як цього домогтися
 У кінофільмі «Working girl» героїня Мелані Гріффіт перед важливою зустріччю вимовила фразу, яка стала крилатою: «Запорука успіху ділової жінки - хороша стрижка». При цьому взяла ножиці і сама собі швиденько «приготувала» цю стрижку. Самій собі робити стрижку - це, звичайно, тільки в крайньому випадку. Тим більше що прикмета, кажуть, погана. Тому доведеться йти в салон і підстригтися. А як сходити так, щоб не було потім болісно боляче, а навпаки рішуче добре?

Кожна жінка, в принципі, інтуїтивно відчуває, коли їй зробили добре і грамотно, а коли не дуже, нехай навіть всі в один голос твердять, що «ой, тобі так здорово! ». Але є кілька цілком зрозумілих моментів, на які варто звернути увагу, щоб вирішити, чи підете ви наступного разу до цього майстра чи ні.

Отже, кілька правил хорошою стрижки:

• Хороша стрижка   - Це, перш за все форма, яка не пропаде після миття голови або після будь-яких погодних катаклізмів: дощ, вітер, сніг. Тобто, звичайно, так, як було при виході з салону, не буде. Але форма не зникне. І після чергової хорошою укладання стрижка буде саме такою, як була при першому виході з салону.

• Хороша стрижка   й без укладки має чіткі обриси і акуратний вигляд. Ніяких стирчать окремих волосків, краї рівні. Якщо стрижка гарна тільки з укладанням - це не дуже грамотна стрижка.

 Що таке хороша стрижка, і як цього домогтися
 • Більшість стилістів вважають, що найкраща укладка для хорошою стрижки   - Це просто струсити голову після миття волосся. Зачіска повинна відразу придбати хороший і доглянутий вигляд. Якщо цього не відбувається, і потрібен спеціальний додатковий догляд - це не зовсім практична стрижка.

• Хороша стрижка   полегшує життя, а не ускладнює її. Якщо вам доводиться проводити біля дзеркала більше часу в турботі про свою голові, якщо ви кожну хвилину думаєте, а що там у мене, чи не вилізло мало що, якщо ви шукаєте постійно дзеркало, щоб переконатися, що все гаразд, таку стрижку можна назвати хорошою .

• Хороша стрижка   - Це завжди гарний настрій. Якщо ви дивитеся на себе в дзеркало, і вам не приносить задоволення те, що ви бачите, вам зробили щось не те. Стрижка може бути відмінна, і майстер грамотний, але вам конкретно це не йде, не підходить, загалом. Це часта помилка початківців майстрів, які роблю завчені зачіски. Потрібно шукати майстри з досвідом і баченням стиліста, які «бачать» не тільки стан волосся, але і манеру, стиль кожного клієнта.

• Хороша стрижка   - Це можливість трансформації. Тобто її можна буде видозмінювати тільки за допомогою укладання. Скористаєтеся гелем - буде гладка класична форма, а якщо начісування або щипці і лак - більш вечірній варіант ... І так далі. До речі, хороший майстер про всі варіанти трансформації повинен вам розповісти, і коротко описати, як і що робити. Тоді це буде стрижка, яка тільки додасть вашому образу додаткових фарб. Ви зможете варіювати імідж в залежності від ситуації і настрою.

• Хороша стрижка   відростає повільніше. Звичайно, підстригання ніяк не впливає на ріст волосся, просто хороший майстер робить таку форму, яка тримається довго, і ріст волосся не так помітний. І навіть якщо ви не встигнете в наступному місяці забігти в салон, хороша стрижка відросте красиво і збереже форму.

 Що таке хороша стрижка, і як цього домогтися


Як цього добитися?

Це до багатьох приходить тільки з досвідом, шляхом проб і помилок. Але рано чи пізно будь-яка жінка розуміє, що від того, що вона скаже майстру, залежить те, що вона отримає в результаті. Майстра - не екстрасенси і не телепати, і здогадуватися не можуть, що ви хочете отримати в результаті. Тому потрібно запам'ятати кілька правил, як домогтися від майстра того, що ви хочете.
  1. Не пускайте все на самоплив. Тільки перевіреного майстра можна довіритися повністю і сказати: «зробіть те, що вважаєте за потрібне». Тому беріть відповідальність за результат на себе.


  2. Приготуйтеся витратити більше часу на попередні «переговори», ніж зазвичай. Надмірна сором'язливість, а тим більше байдужість тут неприпустимі. Допоможіть майстру зрозуміти, що ви хочете.


  3. Якщо ви у цього майстра вперше, тим більше потрібно витратити якомога більше часу на попередні розмови і консультації.


  4. Не буває майстрів, які не зможуть виконати ваші побажання. Техніка стрижки, якою володіють більшість майстрів, дозволяє їм зробити будь-який обсяг або форму. Так що тут головне - правильно зрозуміти один одного.


  5. Дозвольте почати стрижку тільки тоді, коли переконаєтеся, що майстер вас зрозумів.


  6. Не соромтеся, принесіть фотографії зі стрижками, які ви плануєте робити. Нехай майстер має ці фото перед собою. Це аніскільки його не понизиться і не принизити його професіоналізм, не бійтеся.


  7. Згадайте знаменитостей, які носять схожі стрижки, назвіть прізвища майстру. Фото не завжди може дати повну картину, а ось образи часто можуть сказати більше.


  8. Обов'язково скажіть, для якого випадку робите зачіску. Це теж треба знати майстру. Якщо це повсякденна стрижка, майстер вибере універсальний усереднений варіант, а якщо ви планує святковий вихід, буде зроблений більш сміливий і виразний образ з великим обсягом.


  9. Хороший настрій майстра - теж половина справи. Тому, хоча перед вами і професіонал, все ж допоможіть людині зібратися, чи не нервуйте і не наказуйте. Перед вами - партнер, а не слуга.


  10. Обов'язково розпитайте майстра, якщо він сам цього не розповість, як правильно в домашніх умовах укладати волосся і доглядати за волоссям. Ці поради від професіонала часто бувають цінніше рекомендацій з глянцевих спеціалізованих видань!

І ще кілька рекомендацій, як поліпшити результат від походу в салон.

Ніколи не варто йти в салон:

• У поганому настрої.   Це аксіома. Краще перенести візит на інший час, якщо це можливо. Або спробуйте максимально розслабитися і забути про проблеми перед тим, як сядете в крісло.

• На бігу.   Вам потрібно достатньо часу для гарного результату. У хороших закладах майстрів не обмежують за часом, навпаки, там є відмінне правило: вами будуть займатися так довго, як ви цього захочете.

• У пориві емоцій.   Зовнішні зміни, безумовно, допомагають провести зміни внутрішні, але бігти в салон з настроєм кардинально все відразу поміняти не варто. Краще цей порив перечекати. І тільки якщо бажання все змінити збереглося - тоді дозволяйте майстру робити з вашою головою сміливий експеримент.

Якось Клара Новікова в одному з інтерв'ю на запитання: «Хто вас так добре стриже», розповіла таку історію. Вона була на гастролях в одному дуже маленькому і непрезентабельному російському містечку, і їй дуже потрібно було привести себе в порядок перед концертом, а свого майстра вона тоді ще з собою не возила. Ось і пішла до місцевої перукарню на свій страх і ризик. Результат був просто приголомшливим! Це була ультрамодна стрижка, з хорошою формою, зроблена зі смаком і стилем. Вона «привезла» цю стрижку в Москву і першим ділом пішла до свого майстра з тим, щоб та запам'ятала все досконально і наступного разу робила тільки так. Про що ця історія? Про те, що в кожному салоні можна знайти хорошого майстра. А ще про те, що свого майстра треба шукати, дружити з нею, і іноді «виховувати», показуючи час від часу, що ви хочете на сьогоднішній день. Ви змінюєтеся, ростете, і краще, якщо ваш майстер буде рости разом з вами.
Автор: Юлія Гнедина


 Навіщо нам волосся, чому ми їх втрачаємо, і що з цим робити?
 Волосся - це унікальний інструмент самовираження жінки. Доглянуті гарне волосся асоціюються з жіночністю, м'якістю, чуттєвістю. Зачіска, в якійсь мірі - відображення внутрішнього світу жінки. По тому, як виглядають її волосся, ми можемо засудити про рівень культури, естетичного розвитку і смаку, її соціальний статус і ставленні до життя і до себе.

Колись у вікопомні часи, коли наші предки спустилися з дерев, все їхнє тіло було вкрите густим волосяним покривом, він зберігав тепло і служив захистом від зовнішніх загроз. Йшов час, змінювався клімат і спосіб життя, потроху людина втратила майже весь шерстяний покрив за непотрібністю, зате відростив волосся в особливо важливих місцях. Волосся на голові прикривали верхівку, а, отже, і мозок від перегрівання під палючими сонячними променями (панамок тоді ще не було), захищали від холоду, створювали вентилюється прошарок між шкірою і одягом.

У наш час, через десятки тисяч років після формування сучасного людського вигляду, волосся поступово втрачають свою роль. Вони вже не так важливі для регуляції температури тіла - з'явилися головні убори, центральне опалення, облисілі індивідууми прекрасно виживають і дають потомство, передаючи нащадкам у спадок слабенькі рідке волосся. Тому все менше стає на землі володарів густою, пишною шевелюри. А тут ще й проблеми сучасної цивілізації - стреси, екологічне забруднення середовища, їжа, все більш бідна вітамінами. У таких умовах волосся вимагають особливого ставлення, уваги, догляду. Ну і, звичайно, не варто самим створювати собі проблеми.

Надмірна втрата волосся може бути викликана:   неправильним харчуванням, браком свіжого повітря, нестачею сну, неправильним доглядом за волоссям, появою лупи, деякими захворюваннями.

Шкідливий вплив на волосся надають антибіотики, сечогінні засоби, а також деякі гормональні препарати.

Фігура або шевелюра

Однією з головних причин випадіння волосся у жінок експерти вважають загальну одержимість схудненням. Жінки їдять все менше, ставлять на собі сумнівні експерименти - голодують, пробують різні дієти, ковтають небезпечні препарати і прагнуть виглядати не товщі голлівудського ідеалу. Все це призводить до того, що організм не отримує достатньої кількості необхідних для здоров'я поживних речовин.

Волосся не є основним жизнеобеспечивающим органом, і якщо стоїть питання перед організмом, куди направити убогий потік харчування, серцю чи волоссю, відповідь очевидна. Волосся забезпечуються за залишковим принципом, поступово стають крихкими, ламкими, а потім просто випадають. Має значення і стан транспортної мережі, по якій харчування доставляється до волосяних фолікулів, - кровоносних судин. Якщо відбулося звуження капілярів, то новий волосся рости не зможе.

Волосся на потилиці і з боків голови зберігаються краще, бо кров разом з харчуванням до цих ділянок надходить більш активно. Крім того, в цих місцях знаходяться тонкі шари жиру і м'язів, які перешкоджають стиску кровоносних судин. А ось віскі, лоб і тім'я містять досить тонкий жировий шар і не мають м'язових волокон. Саме тут часто відбувається звуження кровоносних посудин у результаті стресів або при ходінні взимку без теплого головного убору. Якщо це відбувається досить часто, то недовго і зовсім облисіти.

Перше і головне що ми можемо зробити для волосся - це налагодити правильне, достатнє, збалансоване харчування!

Звичайно, я не закликаю нікого об'їдатися надміру (щоб і волоссю дісталося корисностей із загального столу), адже правило тонкої талії ніхто не відміняв: чим тонша талія, тим довше життя, а й морити себе голодом не варто. Дослідники довели що, знижена поживна цінність раціону (нижче 1500 ккал на день) викликає постійний дефіцит життєво важливих вітамінів і мінералів. А якщо скоротити калорійність до 1000 ккал на день, то поступово виникне хронічна нестача білків, жирів і вуглеводів, і тут вже проблем з волоссям не уникнути

Які ж компоненти в їжі допоможуть нашим волоссю?

 Навіщо нам волосся, чому ми їх втрачаємо, і що з цим робити?
 Приблизний хімічний склад здорового волосся такий: 15% води, 6% ліпідів (жирів), 1% пігменту, 78% білка.

Отже, саме білок - головний з компонентів їжі, який «відповідає» за стан волосся.

Необов'язково це м'ясо - хорошими постачальниками білка є риба, соя, горіхи, бобові та гриби. Чимало білка міститься в яйцях, сирі, сирі, молоці. Білки в харчуванні повинні складати приблизно 1/5 частину.

На вуглеводи повинне доводитися близько 2/3 денного раціону. Бажано, щоб це були корисні вуглеводи, які містяться у свіжих фруктах, овочах, крупах і коричневому рисі. Цукор і борошняні продукти краще обмежити, але відмовитися від них нереально, та й не потрібно. Навіщо нам зайві стреси! Адже їх споживання часто має і психологічні причини.

Жири - це також необхідний компонент харчування, джерело енергії і жирних кислот, певний набір яких нам необхідний. Причому, нам потрібні як насичені, так і поліненасичені жирні кислоти. Дисбаланс жирних кислот призводить до втрати волосся. Продукти, багаті жирними кислотами - жирна риба (тунець, сьомга, оселедець), злакові, горіхи, оливки, авокадо - обов'язково повинні входити в раціон. Жири також служать для перенесення і засвоєння жиророзчинних вітамінів: нестача жирів зменшує можливість всмоктування вітамінів A, D, Е, К.

Таким чином, жорсткі дієти, які передбачають обмеження жирів і вуглеводів, значно погіршують якість волосся. Для стану волосся важлива і клітковина, яка міститься у фруктах, овочах, бобових. Від неї багато в чому залежить правильна робота шлунково-кишкового тракту, а значить, вона необхідна для засвоєння всіх складових їжі.

Не менш важливо, щоб продукти, що входять в меню, містили необхідний набір мікроелементів. Гарбузове та соняшникове насіння, устриці - джерело цинку;
спаржа, огірки, топінамбур, суниця - кремнію; кабачки, цибуля, абрикоси, капуста, картопля, малина - сірки.

Випадання волосся може бути пов'язано з дефіцитом заліза, в деякій мірі виправити ситуацію допоможе коригування меню. Залізом особливо багата печінка, горіхи, халва, пшеничні висівки, шипшина, яєчний жовток, соя, гречана крупа, білі гриби і лисички.

Загалом, здавалося б, більше продуктів хороших і різних - і волосся буде рости на радість нам і захоплення оточуючих. Але не так все просто!

Не секрет, що на сьогоднішній день овочі та фрукти містять набагато менше корисних речовин, у тому числі і вітамінів, ніж раніше. Таким чином, ще одним вашим зброєю в боротьбі проти випадіння волосся повинні стати спеціальні вітамінно-мінеральні комплекси для волосся і шкіри . Але й вони не є панацеєю.

Наприклад, щоб припинити випадання волосся, викликане дефіцитом заліза, необхідно спочатку наситити їм всі органи, де «зберігається» цей мінерал - кістковий мозок, селезінку, печінку. І тільки після цього організм «вирішить» виділяти порцію заліза і для волосся. Але, оскільки існує поріг всмоктування заліза з продуктів харчування, просте збільшення кількості з'їдених продуктів (а також біодобавок) кардинально ситуацію не поліпшить. У цьому випадку варто звернутися до фахівця, який поставить діагноз і призначить необхідні лікарські засоби.

Чи не їжею єдиної

 Навіщо нам волосся, чому ми їх втрачаємо, і що з цим робити?
 Якщо на гребінці залишається більше 150 волосся в день можна говорити про надмірне випаданні волосся і бити тривогу. Для початку проаналізуйте, чи правильно ви харчуєтеся, можливо, справа в незбалансованої дієті. Правильний діагноз в цій проблемі - половина успіху. Якщо самостійно впоратися з проблемою не вдається, зверніться до фахівця трихолога, який поставить діагноз, призначить медикаментозні засоби, запропонує фізіотерапевтичні процедури, підбере спеціальні косметичні засоби.

Якісні косметичні засоби забезпечені хорошою провідною системою, здатної доставляти поживні речовини до коріння волосся. А от розраховувати на суттєву допомогу шампуню при випаданні волосся не варто. Шампунь (любой) - засіб догляду, його основне завдання - очистити волосся і шкіру голови. І навіть якщо на шампуні написано «проти випадіння волосся», він не може замінити спеціальних сироваток, масел і лосьйонів, які, на відміну від шампуню, мають кращу проникаючу здатність і можуть перебувати в контакті з шкірою голови тривалий час.

Не впадайте у відчай, всі види випадіння волосся, хіба що, крім спадкового, піддаються лікуванню. Хоча, можливо, в недалекому майбутньому вчені зможуть «перепрограмувати» навіть спадкову інформацію, зараз до цього створені всі передумови і ведуться роботи в цьому напрямку.

Ну і звичайно, не забувайте: достатнє і збалансоване харчування - неодмінна умова краси волосся.
Автор: Ольга Травлеева