Стрімкі засідання. Частина 1. Запор.
 У туалеті. «Товариш, відчиніть! У мене понос! ». З-за дверей (натужно) - «Щасливчик! ».

  У реальному житті героям цього анекдоту зовсім не смішно. Чому виникають, і що робити з подібними швидкими несподіванками і довгоиграючими засіданнями - можна читати нижче.


Найчастіше справжньою причиною виникнення запору є хронічна нестача часу .  Перебуваючи в постійному цейтноті, ми не встигаємо навіть просто спокійно присісти і поїсти: з відчуттям, з толком, з розстановкою .  Що вже говорити про якість їжі - в кращому випадку це салатик з кулінарії або бутерброд, принесений з дому .  Хоча, тут варто відзначити, що добре б враховувати обидва чинники: і місце, і якість їжі .  Тому як фаст-фуд, з'їдений в спокійній обстановці, принесе не більше користі, ніж щось, дуже корисне і парне, з'їдене на бігу .  Так само не варто забувати про напої, і самим злим ворогом є так улюблена багатьма солодка газована .  Думаю, про її «користь» не потрібно говорити .  Вдома ми теж не встигаємо готувати нормальні страви, і дружно варимо пельмені .  Обмежений такою дієтою животик потерпить-потерпить, та й обрадує нас, наприклад, запором .  Він також може відреагувати нетравленням, гастритом, здуттям, але про це іншим разом .

  Іншою причиною виникнення запору є офісне життя більшості з нас. У той час, коли ми лівою рукою набираємо текст на клавіатурі, плечем тримаємо трубку телефону, а правою рукою ще щось записуємо, ми не можемо відгукнутися на благання організму прогулятися до найближчої вбиральні. І героїчно терпимо, в кращому випадку, до кінця робочого дня, а то й до пізньої ночі, доки не зробимо все домашні справи. І то, це за умови, що кишечник нам нагадає про себе. А якщо він цього не зробить, то і того більше - захід переноситься на наступний день. І все знову йде по колу - так з'являється хронічна форма хвороби. А малорухливий спосіб життя все це тільки посилює.

  Звичайно, все вищеописане не є єдиною причиною хвороби. Іноді цьому сприяють різні захворювання, такі як: хвороби шлунково-кишкового тракту, ендокринні захворювання, захворювання неврологічного характеру, прийом деяких лікарських препаратів. У цих випадках потрібно лікувати першопричину.

  Всі ми це знаємо, все це зрозуміло, як зрозуміло і те, що навряд чи ми зможемо щось кардинально змінити .  Але спробувати не просто можна, а й треба .  Так як це - хвороба, а значить, її треба лікувати .  Та нагінка, яка відбувається на роботі, нехай залишиться на совісті начальника, карми, держави (потрібне підкреслити) .  А вдома ми можемо поборотися за своє здоров'я .  Почнемо з того, що спробуємо щодня з'їдати хоча б по одному сирому овочі та фрукти (надалі добре б це кількість збільшити) .  Їсти продукти, багаті грубою клітковиною, пити 1, 5 - 2 літри рідини в день .  Хоча б іноді урізноманітнити свій раціон супами .  І на роботі, і вдома намагатися ретельно пережовувати їжу .  До речі, заради експерименту, можеш спробувати пережовувати їжу 25 - 50 разів, як радять доктора .  І ти виявиш, що після такої екзекуції, її в роті майже не залишається .  Звичайно, ходити в туалет "по-великому" на роботі незручно, тому постарайся привчити свій організм робити це вдома .  Ще краще робити це в один і той же час, вранці або ввечері .  Особливо напружуватися теж не варто, інакше є ризик дістати інші хвороби .  Але, якщо ти вже страждаєш запором, можна на перших порах допомогти собі легкими природними засобами, про які буде сказано нижче .  Це все допоможе запобігти хворобі або пом'якшити її прояви .  А в її лікуванні нам допоможуть народні методи .

Проносні засоби

1.   При хронічних запорах корисно вранці натщесерце їсти салат з вареної червоного буряка з рослинним маслом.

2. Взяти 2 яблука, видалити серцевину, порізати. Залити сумішшю 2 склянок молока і 2 склянок води, проварити протягом 5 - 7 хвилин. Приймати вранці натщесерце.

3.   Випивати натщесерце по150 мл морквяного соку або по 0, 5 склянки огіркового розсолу, змішаного з 3 ст. л. меду.

4.   Столову ложку сухих пшеничних висівок розмішати в ½ склянки кефіру. Пити напій 4 рази на день до їди.

5.   При частих запорах корисно з'їдати вранці натщесерце зрілий банан.

6.   Увечері перед сном випивати склянку кефіру, додавши в нього 1 ст. л. рослинного масла, або 1 склянку теплого молока з 1 ст. л. зацукрованого меду.

7.   Добре допомагає прийом теплого розсолу квашеної капусти, а також пюре з сирої або вареної гарбуза з медом.

8.   Змішати в рівних частинах кропиву, ромашку, пижмо, м'яту перцеву, плоди анісу, листя лісової суниці, корінь валеріани, корінь щавлю кінського і кору крушини. Столову ложку збору залити 1, 5 склянками окропу, нагріти на водяній бані 15 хвилин, годину настоювати в теплі, потім процідити. Розділити настій на 2 частини, пити вранці і ввечері після їжі. Курс лікування 4 тижні. Нову порцію готувати щодня. Наступні 2 тижні приймати відвар тільки кореня щавлю кінського: 1 ст. л. подрібненого кореня залити 1, 5 склянками окропу, потримати на водяній бані 30 хвилин, остудити, процідити. Пити по склянці перед сном.

9.   Взяти 50 г коренів кульбаби і подрібнити в кавомолці. Залити 300 мл горілки і настоювати 10 днів у темному місці. Приймати після їжі по 10 - 15 крапель, розбавлених водою, 2 - 3 рази на день.

10.   Приймати сік алое по 1 ч. Л. 3 рази на день за 30 хвилин до їжі. Перед використанням, лист алое краще потримати 2 - 3:00 в холодильнику.

11.   Змішати в рівних частинах плоди горобини звичайної, анісу і фенхелю, траву кропиви дводомної, листя ожини сизої. Покласти столову ложку збору в термос і залити склянкою окропу, настоювати півтори години, процідити. Приймати настій по 1/3 склянки тричі на день після їди. Курс лікування - до зникнення запорів.

12. При хронічному запорі 2 ст.л. сухих коренів лопуха настояти 2:00 в 2 склянках окропу і пити по 0, 5 склянки гарячого настою 2-4 рази на день.

13.   Взяти 1 ст.л. (без гірки) насіння льону залити склянкою води, прокип'ятити 15 хвилин, трохи остудити і отриманий кисіль теплим з'їсти вранці натщесерце. Можна також використовувати насіння льону, перемелених порошок, по 50 г 2 рази на день до їди, запиваючи водою.

14.   Залити пшеничні висівки склянкою окропу, добре розмішати, після того як суміш охолоне, з'їсти її вранці натщесерце. Через 1, 5-2 години можна їсти як звичайно, їжу нічим не запивати.

15.   Взяти 100 г волоських горіхів, потовкти їх, змішати з літром молока. Прокип'ятити, процідити і додати трохи цукрового піску. Приймати по 1/3 склянки після їжі 3 - 5 разів на день.

Далі буде…
Автор: Анна Віннер


 Менструальні болі. Як полегшити?
 Приблизно 50% всіх жінок відчувають біль протягом 1-2 днів під час менструації. Погодьтеся, мало приємного. Деякі дослідження показують, що 1 з 10 жінок відчуває настільки сильний біль, що не може нічого робити. Тому не будемо терпіти, а будемо боротися!

Найчастіше її описують як тиск, який відчувається в нижній частині живота або як тупий біль. Чим вона сильніша, тим більше вірогідності того, що ви можете відчути нудоту, головний біль або навіть почнеться приступ діареї. Крім того, ви можете відчути загальне нездужання, як ніби ви захворієте.

Менструальну біль можна пояснити будовою матки.   Це м'яз, і має властивість скорочуватися і розслаблятися. У одних це скорочення буває сильніше, ніж у інших. Через це хтось відчуває біль, а хтось ні.

Існує 2 види менструальної болю :

1.   Біль, пов'язана з природним будовою матки.

2.   Біль, яка викликана яким-небудь захворюванням жіночих дітородних органів, яке виникає через різних причин, зокрема, через переохолодження.

Щоб зняти біль   можете спробувати зробити наступне:

1.   Харчуйтеся правильно в ці дні. Намагайтеся їсти невеликими порціями, але часто.

 Менструальні болі. Як полегшити?

2.   Можете спробувати вдіяти фізичні вправи. Але не інтенсивні, щоб не посилити кровотечу. Віддайте перевагу йозі. До речі, доведено, що жінки, які регулярно займаються спортом, рідше страждають від менструальних болів.

Спробуйте таку послідовність.

Прийміть позу «Трупа». Для цього ляжте на підлогу. Розведіть ноги і руки. Розслабтеся. Дихайте повільно. Зробіть 10 глибоких вдихів і видихів.

Потім притисніть спочатку ліве коліно до грудей. Продовжуйте дихати. Зробіть 10 глибоких вдихів і видихів. Поміняйте ногу. І повторіть все для правого боку. Тепер підтягніть обидва коліна до грудей. Покачайтеся з боку в бік. Потім зупиніться в центрі. І знову зробіть 10 глибоких вдихів і видихів.

Далі починайте розгойдуватися вперед-назад, як м'ячик. Зробіть 5 погойдувань і прийміть сидячу позу. Схрестіть ноги і продовжуйте глибоко дихати.

Тепер змініть положення ніг. Для цього встаньте на коліна і сядьте на п'яти. Нахиліть тіло вперед і витягніть руки. Прийміть позу «Дитини». Перебуваєте в цьому положенні так довго, як вам цього захочеться.

3.   Якщо біль сильна, не терпіть. Прийміть знеболювальний засіб. Будь-яке, яке вам зазвичай допомагає. Такий біль, як і головний, терпіти не можна.

4.   Протизаплідні таблетки також можуть зменшити больові відчуття в цей період, через що містяться в них гормонів.

5.   Зменшіть споживання солі і кофеїну в це період. Так як вам не можна, щоб в організмі накопичувалася рідина. А кава підвищує тонус і посилює кровотечу.

6.   Навчіться розслаблятися. Відпочивайте, спите. Не забувайте глибоко дихати. Покладіть теплий рушник на живіт. Тепло також допоможе зняти біль.

7.   Можете спробувати зняти біль за допомогою точкового масажу. Для цього на нозі, з внутрішньої сторони знайдіть точку, яка знаходиться посередині між кісточкою і коліном. Натискайте на неї протягом 1-2 хвилин. Повторіть для іншої ноги.

8.   Спробуйте використовувати оливкову олію, щоб полегшити біль. Для цього підігрійте 1 ст.л. масла і масажними рухами нанесіть на хвору область.

9.   Вважається, що імбирний чай допомагає зменшити прояв болю. Для цього дрібно наріжте імбир і покладіть його в киплячу воду. Прокип'ятіть 15 хвилин і накрийте кришкою. Чай готовий.

10.   Можете спробувати банани. Якщо з'їдати один днем ​​і один на ніч, то можна полегшити свій стан. Деяким допомагає.

11.   Звичайно, не варто забувати і про шоколад. Особисто мені, після декількох шматочків шоколаду стає набагато легше.

12.   М'ятний і ромашковий чай володіють непоганими знеболюючими властивостями.

13.   Їжте більше овочів і фруктів.

14.   Приймайте мультивітаміни, особливо ті, які містять кальцій, калій і магній. Ці елементи допомагають запобігти і зняти менструальний біль, тому що знижують тонус матки.

15.   До речі, секс - відмінна профілактика та лікування болю в цей період. Що називається, проверенно і схвалено.

16.   Незважаючи на те, що в період менструації не рекомендується приймати ванну, вона допомагає полегшити біль. Додайте пару крапель лавандового ефірного масла, щоб підсилити ефект ванни. Тільки вода повинна бути теплою, а не гарячою.

17.   Намагайтеся не переохолоджуватися. Інакше в наступну менструацію вам обов'язково доведеться скористатися одним з цих рад.

Піклуйтеся про себе і про своє здоров'я. Не варто давати шанс болю зіпсувати вам життя. Боріться з нею, і нехай кожен день буде наповнений радістю, навіть у такий непростий період.
Автор: Віра Карабутове