|
Нарешті, прийшло довгоочікуване тепло! Геть панчохи, колготи, та інші утеплюючі компоненти одягу - час оголювати ноги, та й інші частини тіла, ще недавно надійно укриті від холоду і сторонніх поглядів. І так хочеться, щоб ці погляди були захопленими! А що ще може так привернути увагу, як стрункі, гладкі ніжки.
Ще з давніх часів світ знає чимало методів депіляції. Не тільки жінки, але і деякі чоловіки віддавали перевагу гладкій шкірі без зайвої рослинності - наприклад, давньоримські імператори волосся на тілі вискубували пінцетом. Імператор Август для пом'якшення волосся на ногах припікав ікри розпеченій шкаралупою волоського горіха, ну, а якщо копнути ще глибше, і то виявиться, що і шугарінг (видалення волосся за допомогою цукру), популярний останнім часом, є одним з найдавніших способів видалення волосся, що бере свій початок у древніх єгиптян.
В арсеналі сучасних красунь є досить багато способів позбавлення від небажаного волосся - від перевірених століттями, до розроблених зовсім недавно, на основі останніх досягнень науки і техніки. І сказати, які з цих способів краще, досить важко. Все вони мають і плюси і мінуси! Для початку розберемося з визначеннями, - «епіляція» і «депіляція».
Де
піляція - це процедури, які прибирають зовнішню частину волоса, не зачіпаючи (або майже не зачіпаючи) цибулину, фолікул, і тому їх результат досить нетривалий.
Е
піляція ж спрямована на руйнування волосяної цибулини і часто дозволяє домогтися повного припинення росту волосся. Провести епіляцію в домашніх умовах практично неможливо.
Методи епіляції
•
Лазерна епіляція
- На темний пігмент волоса (меланін) впливають лазерним випромінюванням - оброблений волосся руйнується, випадає і більше не виростає ніколи. Лазерна епіляція - методика, дійсно дозволяє радикально вирішити проблему небажаного волосся на тілі надовго чи назавжди. У світі ця технологія існує і успішно застосовується на практиці більше 20 років.
Мінуси.
Тривалість процесу, його досить висока ціна. До того ж, світле і сиве волосся лазеру не піддаються. Метод кілька болючий, правда, в сучасному обладнанні передбачено охолодження, яке дозволяє зменшити біль. Якщо неправильно розрахована довжина хвилі, може виникнути пігментація. Лазерну епіляцію не можна робити після засмаги, коли йде активне вироблення меланіну. Лазерний світло поглинається тільки «зрілими» волосяними фолікулами. Таких фолікул на тілі одночасно від 5 до 20%. Зруйновані фолікули вже надалі не ростуть, проте, проростають нові волосся. Повний цикл зміни волосся займає від 8 місяців до 2 років. На цей термін і розраховується курс процедур.
•
Електроепіляція
- Руйнування волосся за допомогою електрода, який вводиться в волосяну цибулину, колір волосся значення не має, що звичайно є плюсом. Всі способи електричної епіляції діляться на дві основні групи: з допомогою голки і за допомогою пінцета. Пінцетний метод є щадним і майже безболісним, однак особливою популярністю не користується через дуже малій швидкості. Суть його в тому, що кожен волосок захоплюється тонким пінцетом-електродом, який з'єднаний з апаратом, який продукує струм високої частоти. Струм по волосяного стрижня доходить до фолікула і руйнує його.
Мінуси.
Тривалість процесу.
•
Електроліз і термоліз
- Можна віднести до електроепіляції за допомогою голки. В обох методах руйнування волосяних цибулин відбувається за допомогою електричного струму. Але, якщо в основі першого - процес, що йде за рахунок утворення їдкого лугу в ході електорохіміческого дії струму (хімічний опік), у другому випадку використовується тепловий вплив змінного струму високої частоти і низької напруги.
Мінуси.
Швидкість обох методів досить низька, процедури болючі.
•
Фотоепіляція
- Видалення волосся за допомогою світлових спалахів. Пігмент меланін поглинає енергію, в результаті під впливом високої температури коріння волосся гинуть. Ця процедура практично безболісна, хоча відчуття у клієнток, звичайно, індивідуальні - все залежить від порога больових відчуттів. Лише невелика частина видимих волосків випадає відразу, решта випадають протягом декількох днів і навіть тижнів. Через 2 місяці процедуру слід повторити. Для повного знищення волосся потрібно від 3 до 10 процедур.
Мінуси.
Метод протипоказаний людям з підвищеною світлочутливістю, може викликати фотодерматит, не діє на світлі і тонке волосся. Після процедури не можна засмагати протягом 2 тижнів.
Незважаючи на такий вибір салонних методів епіляції, більшість жінок продовжують віддавати перевагу швидким, простим і порівняно недорогим методам депіляції. Тим більше, що виконувати ці процедури можна і вдома.
•
Вищипування і висмикування
- За допомогою пінцета або з використанням механічного епілятора (затискає волосся в крутиться барабані і висмикує його). До гідності медода відноситься простота і доступність. При висмикуванні волосся руйнується волосяна цибулина - в результаті через деякий час кількість виростають волосся може зменшуватися.
Мінуси:
Хворобливість, поява роздратування шкіри після видалення волоса, можлива поява врослого волосся при користуванні епілятором. Правда, з цим явищем можна боротися, використовуючи жорстку мочалку і скраб перед і після процедури.
•
Бритва
- Доступний, простий і економічний спосіб.
Мінуси.
Нетривалий ефект, іноді вростання волосся, можливість порізів, роздратування; волосся після гоління стають жорсткіше, вже на наступний день після депіляції з'являється легка «щетина».
•
Хімічна депіляція
- Крем-депілятор містить ферменти або речовини, що розчиняють білкові речовини, що входять до складу волосся. Після розчинення білків волосся легко видаляється. З переваг можна відзначити безболісність, відносну дешевизну, простоту застосування.
Мінуси:
Можливість алергічних реакцій на компоненти крему, іноді поява роздратування. При грубих, товстих волоссі крем може не розчиняти білки до потрібного стану.
• Біоепіляція (ваксинг)
- Видалення волосся за допомогою воску. Воскова депіляція - один з найбільш поширених способів боротьби із зайвими волоссям. Цей метод досить ефективний, відносно недорогий, дає хороші косметичні результати. Є кілька його видів: гарячий, теплий і холодний. Для рук і ніг застосовують в основному теплий і холодний. Технологія нескладна: на потрібні ділянки шкіри наноситься теплий віск, що покриваються зверху смужкою тканини. Через кілька секунд різким рухом знімають тканину разом з воском і волосками. Після цього шкіра обробляється спеціальними маслами та лосьйонами для уповільнення росту волосся. Для зменшення болю можуть застосовуватися засоби місцевої анестезії.
Переваги методу: доступність, дешевизна, швидкість (від 15 хв до півгодини), ефект ідеально гладкої шкіри настає відразу після процедури і тримається ще 2-4 тижні, а відросло волоски набагато тонше і світліше звичайного.
Мінуси:
дуже виражена болючість (причому, холодним воском болючіше, ніж гарячим, і він, звичайно, одноразовий, на відміну від гарячого). Віск «захоплює» волосся не коротше 5 мм. Так що, підходить тільки для довгих волосків. Потрібно дотримуватися обережності, щоб уникнути зараження, не слід приймати ванну відразу після процедури.
• Шугарінг (видалення волосся гарячим цукром)
набирає все більшої популярності. Процедура нагадує ваксинг: цукор розчиняють у воді з лимонним соком і кип'ятять до отримання в'язкого сиропу. Далі з сиропу робиться кульку, який розкочують по шкірі, і швидко здирають. При такому способі епіляції волосся видаляються з коренем. У результаті виходить дуже гладка, як у немовляти, шкіра. Метод не такий болючий, як при видаленні воском, так як в цьому випадку цукор контактує тільки з волоссям, не зачіпаючи шкіру. Видаляти шугарінг-суміш треба в протилежну сторону від росту волосся.
Мінуси.
Хворобливість, можливе роздратування шкіри. Перш, ніж ви опануєте цим методом досконало, доведеться трохи попрацювати - поекспериментувати і потренуватися. Сироп повинен бути такої консистенції, щоб шугарінг-суміш вийшла м'якою, в'язкою і не прилипала до пальців, рухи повинні бути різкими. Зате результат того вартий - шкіра гладенька і сяюча, як у прекрасних стародавніх єгиптянок!
|
Корекція купероза.
Своєчасне втручання і правильно підібрані процедури здатні не тільки значно зменшити вже наявні дефекти, а й запобігти подальшому розвитку купероза. Лікування захворювання залежить від його стадії, виду і розмірів судинної сіточки. Купероз буває різним за походженням (артеріальний, капілярний і венозний) і по проявах судинного малюнка (лінійний, деревовидний, павукоподібних і точковий).
Іноді процес настільки виражений, що боротися з ним доводиться не один рік. Чим раніше почнеться процес лікування, тим краще будуть результати.
Раніше вважалося, що купероз - невиліковне захворювання. Тим більше, вважалося, що його неможливо коригувати в домашніх умовах.
Зараз з'явилися досить сильні косметичні препарати, які допомагають зменшити і / або впоратися з куперозом навіть у домашніх умовах.
Якщо все ж проблема значно виражена, а косметичні препарати для домашнього догляду малоефективні, варто звернутися до косметолога-дерматолога.
Лікар призначає комплексне лікування:
1.
З'ясовується проблема купероза. Якщо причина відома, краще її усунути або, хоча б, мінімізувати її вплив. Для жінок важлива консультація гінеколога і ендокринолога.
2.
Корекція харчування.
3.
Прийом препаратів, що зміцнюють судини.
- Обов'язково призначаються вітаміни Р (флавоноїди, підвищують стійкість судин, зменшують проникність і ламкість капілярів), С (зміцнює стінки судин, має судинозвужувальну та протинабрякову дію) і К (знижує проникність судинної стінки).
- Призначаються препарати і харчові добавки з екстрактами рослин, зміцнюючими і відновлюють судини (масло виноградних кісточок, екстракт кінського каштана, арніки, глоду, шипшини і т.д.).
Основні методи лікування купероза і телеангіоектазій
Якщо судинна сіточка розташована на ногах, слід пройти консультацію у судинного хірурга (флеболога). Фахівець допоможе виключити захворювання вен і допоможе визначитися з лікуванням.
Застосовуються:
•
Склерозування
судин - для «споювання» розширених венул (діаметром від 2 мм). У судини вводиться спеціальна склерозуючий речовина.
Мікросклеротерапія - введення в підшкірні вінки за допомогою тоненьких голок спеціального розчину - склерозанта, завдяки чому вінки «спаюються». Протягом 5-7 днів після процедури рекомендується носити еластичні колготи або шкарпетки (компресійна пов'язка). Після склеротерапії можливі гематоми (синці), рубці.
•
Фотокоагуляція
(фототерапія) - лікування (припікання) світлом - найбільш ефективний безпечний метод видалення судин на обличчі і тілі. За допомогою яскравого спалаху імпульсного світла пошкоджуються розширені судини. Цей метод найбільш нешкідливий - після нього не утворюються рубці і корки. Іноді виникає почервоніння проходить самостійно протягом декількох годин.
Даний вид лікування добре зарекомендував себе при усуненні судинних родимок та новоутворень (гемангіом, «винних плям», судинних невусів і т.д.).
•
Радіохвильова коагуляція
- Припікання судин за допомогою радіохвиль. Рекомендується для усунення виражених судин. Допоміжний метод для видалення телеангіоектазій.
•
Озонотерапія
- Застосовується для усунення дрібних судин на ногах, що не можливо прибрати за допомогою процедури склерозування (діаметром менше 2мм). Після озонотерапії не залишається рубців і пигментаций.
•
Лазеротерапія
- Корекція купероза різними видами лазера (імпульсні, постійної дії, на барвниках і т.д.) залежно від виду купероза. Цей метод має ряд недоліків. Після лікування можуть спостерігатися опіки шкіри, рубці, гематоми і процес неоваскуляризації - утворення нової посудину істой сіточки.
•
Електрокоагуляція
- Припікання телеангіоектазій волоскові електродом. Однак, після такого сеансу можуть утворюватися точкові рубці і пігментні плями.
Закріпити лікування і попередити появу нових судинних зірочок і сіточок допоможуть наступні процедури:
- Мікрострумова терапія - покращує мікроциркуляцію і лімфодренаж, зменшує набряклість тканин.
- Мезотерапія - введення під шкіру лікарських препаратів, які зміцнюють судини і покращують загальний стан шкіри.
- Лімфодренажний масаж - усуває набряклість шкіри, сприяє швидкому виведенню токсинів і шлаків з шкіри.
Домашні рецепти
- Додавати в крем або наносити самостійно масло виноградних кісточок на все обличчя або проблемні ділянки.
- Протирати ділянки з куперозом і робити на них ділянки "аплікації" з відваром з листя берези, трави звіробою, ромашки, шавлії, квітів лаванди і волошки.
- Змішати по 1 ч.л. масла виноградних кісточок, масла зародків пшениці, масла авокадо і рослинного масла, настояного на квітках календули і траві звіробою. Отриману суміш втирати в шкіру з куперозом.
- Допомагає впоратися з куперозом масло волоського горіха. Його застосовують зовнішньо на проблемні ділянки. Волоський горіх, що вживається в їжу, допоможе при захворюваннях серцево-судинної системи.
- Змішати по 1 ч.л. масла мигдалю і льону, просочити марлеву серветку і накласти на проблемні ділянки на 15-20 хв.
- Протівокуперозним ефектом володіють ефірні масла розмарину, чебрецю, майорану, орегано, шавлії, меліси. Застосовувати їх слід після консультації косметолога, додавши в поживні олії (оливкова, виноградних кісточок, авокадо, макадамії і т.д.).
Косметичні процедури спрямовані на зміцнення епідермісу і судин шкіри, відновлення нормальної мікроциркуляції.
Для цієї мети корисні всілякі живильні, зволожуючі і антикуперозний процедури.
NB Класичний масаж протипоказаний !!!
У салонах запропонують маски з комплексом вітамінів (С, Р і К), лікувальними добавками (рутин, есцин, екстракт арніки, кінського каштана, гамамелісу і т.д.), поживними і зволожуючими добавками (арахісова, соєва і масло обліпихи, масло авокадо , жожоба, масло виноградних кісточок; гліцин, фруктоза і т.д.).
У домашніх умовах також рекомендується користуватися кремами з антикуперозний ефектом:
- Apaisance Creme Anti-Rouseurs від Lierac
містить екстракт макадамії, липи, арніки, безсмертника, жовтцю, есцин, солодкого мигдалю.
- Крем денний
C-Normalizer
для проблемної шкіри з куперозом від KORFF містить ДНК- комплекс, рослинну плаценту, еластин, ефірні олії, екстракт зеленого чаю, червоного винограду і арніки.
- Термальний крем проти купероза від
Ischia Thermae
містить термальну воду, алантоїн, масло жожоба і ши, ретинол, екстракти шафе, ромашки, ракітніка, есцин, рускусу шипуватої.
-
Creme Couperose
Крем для куперозной шкіри від GENJI містить екстракт гамамелісу, волошки, ромашки, кінського каштана, масло солодкого мигдалю і жожоба, масло макадамії, екстракт кропиви, едельвейса, звіробою, фукуса, віт. Є.
-
NEOSKIN
Антикуперозна сироватка для боротьби з судинними зірочками і ламкістю капілярів від Faberlic містить MDI-комплекс, есцин, віт. С, К і А, лецитин, масло макадамії.
Все, вище представлені, кошти мають комплексну дію і дають шкірі повноцінний догляд: зволоження, живлення, відновлення, захист і т.д.
Слід пам'ятати, що купероз вимагає тривалого лікування, а після корекції - підтримуючих процедур.
|
|
|
|
|
|