Приймаємо ванну правильно
 Водні процедури - корисне лікувальне, профілактичне і гігієнічний засіб, і, безсумнівно, одне з найбільших задоволень у житті. Те, що митися необхідно, в наш освічений вік не викликає сумнівів ні в кого. Та й не тільки в наше століття, судячи за деякими свідченнями історії, навіть первісні люди розуміли цю немудру істину і по можливості вибирали місця стоянок там, де було джерело, і використовували його не тільки для пиття.

А в Стародавній Греції користувалася популярністю богиня Гігіея (дочка Асклепія, бога врачевателя) - богиня чистоти і здоров'я, до речі, наука «гігієна» знайшла свою назву якраз на честь цієї богині.

 Приймаємо ванну правильно

Були, правда, в історії людства смутні часи, коли корисність обмивання тіла якісь похмурі особистості ставили під сумнів, але на щастя не всі поділяли цю думку, і люди продовжували купатися в природних водних джерелах, в купальнях, термах, балії, діжках і ... в ваннах. Звичайно, робити це років 100-200 тому було не так просто як зараз, тому навіть прекрасні дами приймали ванну і взагалі милися аж ніяк не кожен день.

Активно і дуже часто митися чоловік заходився лише в XIX столітті. Причиною цьому була, як вважають деякі дослідники, промислова революція і як наслідок, зіпсувати екологія. По всій Європі задиміли заводи і фабрики, загули паровози і пароплави, з'явився автомобільний транспорт. Поступово повітря наповнилося димом і кіптявою. Видільна система людини прийнялася працювати з більшим навантаженням, ніж у більш «екологічно чисті» минулі століття і, щоб зберігати чистоту шкіри, волосся, і не відлякувати оточуючих виглядом і запахом, митися доводилося все більш часто.

А адже люди в ті роки ще не стикалися з «чудесами» хімії, серед яких доводиться жити, і якими доводиться харчуватися нам. Не дивно, що ми просто змушені митися щодня, а то й двічі на день, без цієї гігієнічної процедури просто складно відчувати себе комфортно і впевнено.

Душ або ванна? А чи треба вибирати?
Звичайно, душ - чудова, легка і швидка гігієнічна процедура. Приймати його можна кожен день, і навіть два рази на день - з ранку і перед сном. Вранці душ (особливо контрастний) відмінно справляється із завданням струсити сон і стати активною і бадьорою, а ввечері теплий душ очистить, допоможе розслабитися і заспокоїтися після трудового дня.

Контрастний душ - прекрасний гарт не тільки для судин, які стають більш еластичними, а й для шкіри, яка молодіє, набуваючи пружність і здоровий колір. Зміцнюється нервова система і підвищується імунітет. І це не кажучи про пряме призначення душа - очищати шкіру, змиваючи бруд, піт, відмерлі шкірні лусочки, - і з цим завданням він відмінно справляється за допомогою миючих засобів і мочалки.

Так, душ - це чудово, однак теплу, ніжну ванну він навряд чи замінить. У наш час, коли більшість людей мають і душ, і ванну, остання стала не стільки засобом для миття, скільки чарівним ритуалом для розслаблення, зняття стресу, очищення душі і тіла.

Якщо в повсякденності ми цілком можемо задовольнятися душем, для підтримки гігієни тіла цього вистачить, то не зайвим буде, хоча б раз на тиждень приймати справжню ванну, приготовлену за всіма правилами «ванного мистецтва».

 Приймаємо ванну правильно
 Прості правила для ванни
Як б не була приємна ванна, щодня приймати її не слід, шкіра в теплій воді набухає, втрачає жир, стає дуже сухою, краще це робити раз на 3 - 4 дні. Ванна може бути: гарячої, теплої і холодної.

- Гаряча ванна.   Ванни з температурою 40 - 43 градусів вже вважаються гарячими, вони стимулюють обмін речовин і добре впливають на судини, але перебувати в ній довше 10-15 хвилин не варто. Навіть якщо ви чудово себе почуваєте, більш тривала процедура може негативно впливати на серце. І взагалі, краще, якщо вода не покриватиме ділянку серця, особливо якщо любите більш гарячу воду для ванни.

- Холодні ванни   (18 -20 градусів) показані при неврозах, при втраті апетиту, неврастенії, а також для загартовування організму. Систематично прийняті холодні ванни додають бадьорості, підвищують тонус шкіри, покращують настрій. Ось тільки довго в такій ванні не вилеже, та й не потрібно, 6-30 секунд цілком достатньо.

- Тепла ванна . Найкомфортніша, загальнокорисних і правильна ванна - тепла, температура води в ній приблизно 33 - 37 градусів, тобто трохи нижче або вище, ніж температура тіла. Така ванна розслабляє і заспокоює, знімає напругу, її добре приймати перед сном. Довго лежати у воді не слід - 20-30 хвилин цілком достатньо, щоб розслабилися м'язи, розширилися пори, відступило нервову напругу.

Отже, наповніть ванну і поринете в неї: тіло по шию знаходиться у воді, під голову помістіть спеціальну подушечку або рушник, вимкніть світло, і насолоджуйтеся. Дозвольте неприємностей, хвороб, тривог, покинути тіло через розкрилися пори і розчинитися у воді. Після ванни облийтеся прохолодною або холодною водою, обітріться рушником, нанесіть на шкіру підходяще косметичний засіб, і в ліжко! Навіть якщо час сну ще не настало, просто полежіть під ковдрою, спокій і тепло посилять цілющу дію ванни.

Корисні добавки зроблять відпочинок у ванній ще приємніше, посилять її сприятливий вплив на шкіру. Що ж найчастіше додають у ванну? Ну, звичайно, це різноманітні піни для ванн, морська сіль, відвари трав, ефірні масла, яблучний оцет, мед і молоко, вино і т.д.

Піна на любителя ...
Розкішна ванна, заповнена білосніжною піною, - неодмінний атрибут красивого життя в багатьох фільмах. Так, звичайно, виглядає красиво, а от чи корисно? До складу піни, в загальному випадку, входять - піноутворювач, поверхнево-активні миючі речовини, ефірні олії, мінеральні солі, натуральні (або синтетичні) рослинні екстракти. Щоб вирішити для себе питання користуватися чи ні піною для ванни, слід уважно вивчити її склад, особливо якщо піна недорога. У недорогий піні більш імовірно виявити штучні інгредієнти замість натуральних олій і екстрактів трав. Достаток «хімії» у складі піни, плюс ще барвники, ароматизатори та віддушки навряд чи додадуть вам краси і здоров'я, особливо якщо ви використовуєте піну регулярно. Основне призначення піни не очищати шкіру, а просто пінитися, красиво виглядати і створювати приємний запах, не більше того.

Але є піни, які містять і натуральні ефірні масла (а не синтетичні), і натуральні солі, і справжні екстракти трав (а не замінники) - від застосування такої піни ефект буде не тільки естетичний, але і оздоровчий.

Так, піна для ванни, що містить екстракти череди, ромашки, м'яти, м'яко доглядає за шкірою, знімає набряки і роздратування, дуже корисна при застуді. Піна з екстрактом троянди або сандалового дерева сприятливо впливає на суху, чутливу шкіру. Останнім часом деякі компанії пропонують піни з їстівним запахом, а деякі з них навіть вигляд мають їстівний. Аромати шоколаду, карамелі, меду, кока-коли, какао, ванілі, шампанського, лікеру ... - при бажанні ви можете в них буквально купатися, але краще не дуже часто.

 Приймаємо ванну правильно
 Чи не піною єдиної ...
Крім піни, збагатити ванну можна, використовуючи солі, різні трав'яні відвари, настої, а то й просто квіти, листя рослин, як засушені, так і свіжі. Для трав'яних ванн можна використовувати полин, деревій, лист смородини, соснові бруньки, шавлія і багато інших рослин. Вони надають ванні своєрідний аромат, вдихання якого надає заспокійливу і освіжаючий вплив.

- Ванна з ялівцю   - Не просто ванна, а ритуал, в якому основу складають унікальні властивості ялівцю. Ви можете використовувати як гілки ялівцю, так і ефірна олія.

- Ванна з морською сіллю   - Не тільки покращує стан шкіри і позбавляє від акне, але також знімає втому, стомлення, зменшує болі в суглобах. Натуральна морська сіль продається в аптеках, для ванни досить 350-500 р

- Ванна з кухонною сіллю   - Очищає пори шкіри і покращує її загальний стан, має загальнозміцнюючу дію на організм. Досить у воду з температурою 37-38 градусів додати 500 г солі - і ванна готова.

- Ванну для пружності тіла   можна приготувати, використовуючи суміш плодів ялівцю, трави розмарину і чебрецю, хвої сосни, листя шавлії і м'яти.

- Ванна бадьорості   з додаванням 5-6 крапель олії чайного дерева допоможе при хронічній втомі і швидкій стомлюваності, корисна також для проблемної шкіри

- Винна ванна . Ванна з червоним вином покращує кровообіг, знімає нервову напругу, підвищує імунітет і позитивно впливає на стан шкіри. У теплу воду додайте 1 л сухого червоного вина і 150 г меду, і пориньте у ванну на півгодини. Ніжна шкіра і позитивний настрій після такої ванни гарантовані.

- Омолоджуюча ванна   - Оцтова. Додайте 2 склянки яблучного оцту в ванну, і на 12:00 ліфтинг-ефект забезпечений, цю ванну вважають альтернативою хірургічної підтяжки, правда, на жаль короткочасною.

При знаходженні в ванні ви можете масажувати тіло м'якою губкою, нанести на обличчя маску - це буде дуже ефективно, так як пори в цей час відкриті, шкіра зможе увібрати всі корисні речовини.

Не забувайте: ванна це не просто гігієнічна процедура і можливість догляду за шкірою, це ще й чарівний засіб для відпочинку душі і тіла, приймайте ванну хоча б пару разів на тиждень, додайте в своє життя ще трохи радості, задоволення і спокою.
Автор: Ольга Травлеева