Позбавляємося від целюліту простими і доступними методами!
 Повільно, але впевнено зима здає свої позиції! Не за горами час квітучих садів, облягаючих джинсів, коротких шортиків і спідниць. А там, не встигнеш озирнутися, як почнеться купальний сезон. Щоб не відчувати себе чужою на цьому святі життя, варто починати готуватися до нього вже зараз.

Отже, упорядковуємо «проблемні зони». Так, впоратися з целюлітом непросто, але все ж можна, якщо використовувати всі методи відразу - правильне харчування, здоровий спосіб життя, фізичне навантаження, масажі із застосуванням спеціальних кремів та ефірних масел.

Почнемо з харчування!

 Позбавляємося від целюліту простими і доступними методами!

Переглядаємо меню і скорочуємо споживання їжі, що містить тваринні жири. Менше смажимо, віддаємо перевагу запеченим і тушкованим страв - це не просто смачно, але й дуже корисно. Замість червоного м'яса бажано їсти птицю, готувати по можливості без солоних і сметанних соусів.

Для зміцнення сполучної тканини і підвищення її еластичності вкрай необхідний вітамін С. Чи покриють необхідну добову дозу - один ківі, або грейпфрут, або манго, або апельсин, або гуава, 50 г червоного перцю або настій шипшини з 25 г сухих плодів.
  Дуже корисні червоні і темно-червоні фрукти і ягоди (вишні, чорна і червона смородина, полуниця, малина, ожина, червоний агрус, чорний і червоний виноград, червона і чорна смородина і т.д.) - хоча б 50 г на день. Так як зараз не сезон для цих ягід, можна вживати їх в замороженому вигляді.

Частіше включайте в меню свіжу білокачанну капусту. Крім того, що капуста є хорошим джерелом вітамінів, вона сприяє виведенню надлишків рідини і спалюванню жиру.

Побільше морепродуктів. Жирну рибу (сьомга, форель, сардини, оселедець, скумбрія) необхідно їсти 2 рази на тиждень, не варто відмовлятися і від пісної риби (тріска, хек), а раз на два тижні слід балувати себе такими морськими делікатесами, як креветки, краби, кальмари і т.п.

Незважаючи на загальновизнаний думку про згубний дії картоплі на вагу і фігуру, в боротьбі проти целюліту страви з цього коренеплоду просто необхідні. Картопля робить шкіру більш пружною, а що міститься в цьому овочі калій виводить з організму зайву рідину.

Дуже корисна городня зелень - петрушка, кріп, кмин, майоран. В принципі, її можна вирощувати навіть на балконі (якщо він утеплений, то і взимку) або на підвіконні. Теж стосується і лука! Лук, і в зелених вигляді і цибулинами, - просто незамінний помічник у боротьбі з целюлітом. Він багатий залізом, магнієм і кальцієм, а ці елементи сприяють розщепленню жирів. До того ж цибуля (особливо цибулю-порей) містить ефірні масла, що стимулюють травлення і виводять рідину з організму.
Вершкове масло їсти можна, але мінімальна кількість (1 кавову ложечку на день), віддаючи перевагу олії - оливковій і маслу з виноградних кісточок.

Не забуваємо про пиття

Вимивати шлаки необхідно. Добре для цього підходить настій із березового листя або нирок. Між прийомами їжі необхідно випивати по одній чашці теплого настою. Можна використовувати й інші сечогінні трави, а також зелений чай.
Не забувайте про цілющі властивості і простий чистої води (мінеральної, джерельної, талої). Новий день починається не з чашечки кави, а зі стаканчика води!

Корисно в плані боротьби з целюлітом кожен день пити чудо-коктейль - напій на основі сколотин з додаванням розім'ятої полуниці, суниці або чорниці (можна мороженої). Ягоди нормалізують структуру жирової клітковини, укріплюють сполучну тканину, а пахта покращує процес травлення.

Фізичне навантаження

 Позбавляємося від целюліту простими і доступними методами!

На жаль, для багатьох з нас реальністю є щоденна сидяча робота, та й у вільний від роботи час ми також воліємо вести малорухливий спосіб життя. Наслідки такого проведення часу: слабкий струм лімфи, застій в кишечнику і букет різних проблем, в тому числі і целюліт.

Тому, так важливо хоча б 2, а краще 3 рази на тиждень гарненько навантажувати свій організм фізичними процедурами. Найефективніші з них: ходьба, плавання і їзда на велосипеді. Ходіть пішки. Завжди і скрізь! Саме ходьба допомагає зберегти ноги стрункими, а сідниці - підтягнутими. Тримайте спину прямо, підборіддя злегка підніміть вгору, ногу винось вперед прямо, опускаючи спочатку п'яту, потім всю ступню цілком. На це у вас повинно йти часу мінімум 45 хвилин. Трохи більше 2:00 в тиждень - невже це так складно ?!

Знайдіть час і для ранкової гімнастики (фітнесу), з її допомогою можна усунути застійні явища в кінцівках і нижньому відділі тулуба. Гімнастика (або фітнес) покращує живлення тканин і всіх внутрішніх органів киснем, знімає втому м'язів, підвищуючи їх еластичність і пружність, стимулює кровообіг, що забезпечує виведення шлаків.

  Ви можете скласти свій антицелюлітний комплекс - просто з великого спектра фізичних вправ треба вибрати ті, які впливають на м'язи стегна (передня і задня поверхня), сідничні м'язи, м'язи живота (прес), особливо нижнього відділу і низ спини. Адже саме в цих місцях починає розвиватися целюліт.

Загальні рекомендації для проведення занять:

1.   Краще проводити заняття щодня по 15 - 30 хвилин.

2.   Кількість повторень в кожному вправу робити від 15 і вище.

3.   Виберіть 1 - 2 вправи для впливу на кожну групу м'язів (передня поверхня стегна, задня поверхня стегна, сідничні м'язи, м'язи живота, низ спини) і виконуйте їх регулярно. Щоб поліпшити результат, при заняттях фітнесом слід користуватися антицелюлітним кремом і непогано б одягати на час заняття неопренові шорти (на годину).

Косметичні процедури на дому

Розтирання морською сіллю або ванна з нею благотворно діють на проблемні місця. Така процедура зміцнює сполучну тканину, підтягує шкіру.

Підвищити пружність шкіри і усунути набряклість допоможе спеціальне обгортання: лікувальну глину (блакитну, білу) змішайте з теплим настоєм ромашки до отримання м`якої кашки, нанесіть на уражені целюлітом зони, дайте висохнути, через 20 хвилин змийте теплою водою. Можна робити обгортання з морськими водоростями, ефект посилиться, якщо відповідні ділянки покрити зверху поліетиленом. Якщо зверху плівки одягнути щільні шорти, потім накритися теплою ковдрою і сидіти або лежати протягом 1:00, то кажуть, що ефект приголомшливий.

Існує цілий розділ спеціальної антицелюлітної косметики   - Креми, гелі, лосьйони. Одні більш ефективні, інші менш, але в кожному разі їх дія дає кращий результат, якщо поєднувати їх з масажем. Чіткий натиск руками або масажним приладом істотно прискорює рух лімфи по тканинах організму. Усуває застій лімфи заблокованою при целюліті роздутими жировими клітинами.

Так що головна процедура при даній проблемі - масаж ! "Вбиває" жир в тканині, враженій целюлітом, масаж за допомогою ефірних масел грейпфрута, розмарину, ромашки, ялівцю, лимона, кипариса рослинним, рожевим або анісовим маслами. Потрібно змішати по 3 краплі будь-яких чотирьох масел (з вище названих) з 50 мілілітрами масла основи (персика, мигдального, жожоба). Цю суміш потрібно втирати щодня в підготовлену шкіру на протязі 2-х тижнів, потім зробити перерву на 7 днів і знову повторити курс. Непогано підтягує шкіру наступна суміш: по три краплі олії імбиру, кориці, бергамота, рожевого масла, чотири краплі пачулі і кілька крапель олії шипшини змішати з 20 мілілітрами масла основи.

Тканини, порушені целюлітом, бажано масажувати щодня, оскільки масаж збуджує кровообіг і обмін речовин Сухий масаж рукавицею повинен стати для вас звичною процедурою. Два рази на день - вранці і ввечері - розтирайте проблемні ділянки протягом 5 хвилин. Після цього прийміть душ (краще контрастний) і змажте шкіру кремом.

Дуже ефективний від целюліту медовий масаж . Мед (натуральний і не засахарівшійся) наноситься на долоні, а потім рухами переноситься на масажованих зону по черзі (живіт, стегна, ноги). Коли мед нанёсён на тіло, міцно притискаємо (приклеюємо) долоні до тіла і різко відриваємо. Поступово рухи повинні ставати все більш різкими і сильними. Мед як би вбивається в шкіру, і на поверхні залишається тільки тоненький шар. Через деякий час на руках і на тілі почне з'являтися біла маса. Масаж виконується протягом 5-10 хвилин, потім необхідно прийняти теплий душ і нанести зволожуючий крем.

Другий варіант цього масажу виконується з піалою .  У розпарене тіло круговими рухами втирається мед .  Потім за допомогою піали (притискуючи її до тіла і переміщаючи) робиться масаж .  При натисканні, повітря з піали виштовхується, а тіло туди як би засмоктується .  Періодично слід "відривати" піалу від тіла .  Процедуру проробляти мінімум 2 рази на тиждень .  Регулювати тривалість масажу слід відповідно до індивідуальними особливостями .  Метод медового масажу - дієвий, але не безпечний і хворобливий .  Якщо у Вас ніжна шкіра або проблеми з судинами, то підходити до такого масажу потрібно дуже обережно .  При розширенні капілярів («червоні прожилки») на стегнах, при розширенні вен або при існуванні небезпеки закупорки судин (тромбоз) ні електричний, ні мануальний масаж проводити не можна .  Якщо у вас є з цим проблеми, але ви не впевнені, чи занадто далеко зайшли ці порушення, краще проконсультуватися з приводу масажу у лікаря-спеціаліста .

У цьому випадку, можливо, більше підійдуть щадні засоби, такі як кавова маска для тіла від целюліту і жирових відкладень . У кавову гущу додамо блакитної глини і трохи води (краще мінеральної) до густоти сметани. Легенько масажуючи, наносимо маску на злегка вологу шкіру. Через час змиваємо теплою водою. Кофеїн сприяє розпаду жиру, а глина "витягає" надлишок рідини з підшкірної тканини.

Боротьба з целюлітом - справа, звичайно, не просте, але якщо рухатися в усіх напрямках одночасно, то й самі не помітите, як шкіра на проблемних місцях замість апельсина стала нагадувати персик!
Автор: Ольга Травлеева