|
Здається, навіть діти знають, що таке ліфтинг. Настільки часто «пливе» це слово з екранів телевізорів, з чергового рекламного плаката, зі сторінок модного журналу. Косметичні новинки обіцяють «безопераційну» підтяжку обличчя, омолодження на 10 років та інші чарівні перетворення. Ви коли-небудь замислювалися, який відсоток цієї інформації достовірний?
Отже, почнемо з того, що старіння шкіри буває декількох типів. Я зараз маю на увазі безпосереднє біологічне старіння шкіри, а не зміни під впливом різних факторів. Так от, біологічне старіння шкіри буває двох типів: Дробнозморшкуваті і деформаційного.
Дробнозморшкуваті тип старіння шкіри
характеризується безліччю дрібних зморшок на обличчі - саме про такі особи говорять «печене яблуко». При цьому овал обличчя може залишатися досить чітким. Цьому типу старіння схильні, як правило, худорляві жінки з сухою шкірою обличчя і її зниженим тонусом. До речі, такий тип старіння шкіри характерний для жінок, що палять, адже під впливом нікотину погіршується постачання шкіри поживними речовинами, вона стає тоншою.
Деформаційний тип старіння
характеризується «сповзанням» овалу обличчя і втратою його чітких контурів. При цьому зморшок на обличчі може бути небагато, але контури особи «обпливають» і як би спускаються вниз. Цей феномен називається «бульдожа щоки». Характерний такий тип старіння для повних жінок.
Нагадаю, що існує кілька типів старіння в залежності від факторів, що роблять негативний вплив на шкіру: фотостаріння, міостареніе, гормональне і, власне, біологічне старіння шкіри.
Зазвичай перші явні ознаки негативних змін шкіри проявляються у віці близько 35 років. Дослідники стверджують, що саме в цьому віці шкіра починає «видавати» негативні відгуки про неправильному догляді і зловживанні сигаретами, засмагою, сонячним і штучним, неуважності до міміки і безлічі інших причин. У цьому віці процес ділення клітин сповільнюється, відмерлі клітини мають властивість накопичуватися на поверхні, що відразу ж позначається на зовнішньому вигляді. Тоді ж і виникає розмова про лифтинге особи. У якому випадку його можна застосовувати?
Ліфтинг буває поверхневим і глибоким. Типи ліфтингу принципово розрізняються за механізмом дії.
Поверхневий ліфтинг
створює на поверхні особи найтоншу плівку, яка підтягує шкіру і «підтримує» овал обличчя. Результат використання таких засобів - дуже швидкий, видимий, але нетривалий ефект, так званий «моментальний ліфтинг». Зазвичай такий ефект заявляється виробниками при використанні сироваток і спеціальних кремів. При постійному застосуванні таких засобів шкіра, безсумнівно, буде виглядати набагато краще, але тут ефект буде залежати від типу старіння шкіри, віку і типу шкіри. Більш вираженим і тривалим буде ефект у жінок з Дробнозморшкуваті типом старіння, тому що при ньому внутрішні шари шкіри не піддаються інтенсивним змінам, на відміну від деформаційного типу старіння.
Глибокий ліфтинг
- Більш тривала процедура, що вимагає серйозного підходу і ... терпіння, тому як ефект розвивається тільки в результаті постійного застосування якого-небудь засобу протягом певного курсу (як правило, середній курс триває 3 місяці і більше). За цей термін відбувається ефект накопичення - фізіологічної кумуляції, при якій шкіра отримує стимул до тривалої виробленні власного колагену шкіри.
Компоненти для поверхневого ліфтингу
Гідролізований, тобто, частково розщеплений, тваринний або рослинний колаген. Цей компонент фактично здійснює механічну підтримку овалу обличчя - висихаюча плівка дещо зменшується в розмірах і підтримує шкіру.
Полісахариди, вироблені спеціальними бактеріями, або природного походження, наприклад, полісахариди морської капусти - альгінати.
Білкові молекули синтетичного походження.
Мікрокапсули з необхідними речовинами, наприклад, з гіалуронової кислотою, білковими молекулами та іншими складовими, здатними відновлювати рельєф шкіри за рахунок набухання і утримування вологи в ній.
Мікропатчі, настільки популярні останнім часом, фактично є «охоронцями» необхідних для ліфтингу речовин. Вони поступово (протягом певного часу) вивільняються і забезпечують ефект підтяжки.
Компоненти для глибоко ліфтингу
Як вже говорилося, ці речовини стимулюють синтез власного колагену шкіри, тобто впливають на тонкі біохімічні механізми запобігання старіння. Таких речовин сучасна косметологія знає чимало. Це рослинні екстракти: соєвих бобів, грибів шиітаки, биопептиди пшениці. З цією ж метою застосовуються спеціально синтезовані білкові молекули, що впливають на «фактор росту» колагену всередині клітин. Речовини, що знижують активність ферментів, що беруть участь в процесі старіння.
Відповідальні виробники якісної косметики завжди вказують на упаковці або інформують в рекламних роликах про механізм дії крему або сироватки. Завіреннях виробників без обґрунтування ефективності не довіряйте, особливо, якщо вартість косметичного препарату досить низька.
Додаткові компоненти, як правило, входять до складу ліфтинговий коштів:
гіалуронова кислота, сечовина, амінокислоти - в якості надзвичайно гігроскопічних речовин, зберігаючих вологу в шкірі;
АНА - альфагідроксікіслоти, що є кераторегуляторамі - регуляторами оновлення клітин шкіри. Вони посилюють дію ліфтингових препаратів. До цього ж класу препаратів відноситься чистий ретинол;
антиоксиданти - захищають шкіру від зовнішніх негативних впливів, наприклад, ультрафіолету. Це вітаміни А, С, Е. Рослинні біофлавоноїди, наприклад, рутин і катехін. Каротиноїди, наприклад, бета-каротин. Уубіхінон або коензим Q - його біологічна ефективність у п'ять разів вища, ніж ефективність вітаміну Е. Із синтетичних антиоксидантів використовується ионол.
Обережно треба підходити до використання ліфтингу при наявності на обличчі набряків - поверхневий ліфтинг може викликати ще більші набряки. Те ж саме відноситься до набряків і грижам навколо очей. Ще одне попередження для людей, що мають в багажі дерматологічні захворювання, тому ліфтингова плівка може порушити обмінні процеси в шкірі.
Нарешті, необхідно розуміти, що ліфтинг не здатний впоратися з такими серйозними змінами, як глибокі мімічні зморшки, відвисання шкіри шиї. Кругова підтяжка обличчя за допомогою крему-ліфтингу також неможлива!
|
У наш час стала вельми популярною тема перемоги над старінням, завдяки науковим відкриттям в галузі генної інженерії. Чутки про те, що вчені можуть зупинити процес старіння на генетичному рівні, розбурхують розуми багатьох жителів нашої планети. Існує безліч конкуруючих теорій старіння, і кожна з них дає лише частина загальної картини. Більшість фахівців сходиться на думці, що старіння є феноменом, що включає цілий комплекс взаємозалежних процесів.
Генетичні чинники старіння, безсумнівно, існують, однак, тільки на 20% цей процес регулюється спадковістю людини. Решта 80% - це стан навколишнього середовища, кліматична агресія, виражена, насамперед, в сонячної активності, рівень стресу, стан імунної системи, незбалансовані дієти, спосіб життя. У середньому, перші зморшки вікового характеру повинні з'являтися в 60 років. Все, що раніше, - завдяки сонцю і стресів.
Основними інструментами старіння є вільні радикали. У процесі життєдіяльності в нашому організмі утворюються агресивні форми кисню (вільні радикали, або оксиданти), які провокують процеси, подібні з іржавіння або гниттям. Це розкладання буквально з'їдає нас зсередини.
Оксиданти необхідні організму, вони беруть участь у багатьох фізіологічних процесах. Однак, часто число вільних радикалів зростає, і тоді починаються руйнівні процеси. Причинами цього можуть бути, наприклад, інфекційні захворювання, паління або тривале перебування на сонці.
Ультрафіолетові промені - ворог шкіри номер один. Вони викликають утворення вільних радикалів, які атакують клітини і руйнують еластичні волокна шкіри. Завдаючи прямого впливу на епідерміс, ультрафіолет потовщує роговий шар, викликаючи пігментацію і необоротно ушкоджуючи клітини.
Під впливом як сонця, так і інших факторів, з віком структура і зовнішній вигляд шкіри змінюються. Епідерміс значно тоншає, клітини стають неоднорідними за розміром, зменшуються в об'ємі волокна сполучних тканин - еластину і колагену. Шар підшкірного жиру, що надавав настільки ніжні по контурах округлості, стоншується, м'язи починаються розтягуватися і провисати, що призводить до утворення надлишків шкіри і, отже, до появи зморшок і складок.
Всі ці невтішні факти змушують нас шукати способи продовжити молодість і протистояти віковим змінам шкіри. У профілактиці старіння дуже важливе дотримання балансу. Асорті з фітнесу, правильного харчування і косметики не вирішить проблему. Головне - індивідуальний підхід і розумне поєднання різних аспектів здорового способу життя. Рівень фізичних навантажень повинен визначатися станом здоров'я. Для когось допустимі тільки шахові партії два рази на тиждень, а комусь необхідні щоденні велосипедні прогулянки.
Важливо дотримувати правильний режим і раціон харчування. Подбайте про збалансоване прийомі вітамінів, мінералів, вуглеводів, білків і жирів. Жорсткі дієти і прагнення вживати тільки знежирені продукти неминуче призведе до раннього старіння шкіри - позначиться недолік ненасичених жирних кислот.
Крім того, наш організм часто потребує додаткових антиоксидантах, які діють як пастка для вже відомих нам вільних радикалів. Антиоксиданти - це захист проти прискореного старіння (окислення). Вони допомагають організму знижувати рівень пошкодження тканин, прискорюють процеси одужання, при цьому збільшуючи тривалість життя. Природні антиоксиданти містяться в багатьох корисних і смачних продуктах, як правило, рослинного походження, якими необхідно збагатити свій щоденний раціон. Найважливішими антиоксидантами є вітаміни С, Е, бетакаротин, селен, біофлавоноїди (що містяться, наприклад, в шкірці апельсинів, лимонів, томатів).
Антиоксиданти містяться в ягодах: чорниця, ожина, суниця, малина, червоний виноград, вишня, дуже корисні чорнослив і родзинки. З овочів - це капуста, буряк, червоний перець, баклажани, шпинат. Злаки також містять це незамінна речовина молодості.
Третій «кит», на який спирається профілактика старіння шкіри, - косметичний догляд. Тут також важливий індивідуальний підхід. Тільки власний рецепт краси, в якому враховуються всі аспекти способу життя та потреби шкіри, буде ефективний.
Сучасні косметичні засоби дозволяють протистояти віковим змінам шкіри, починаючи з 20-25 років
. «Деякий час тому виробники кремів пишалися активними транспортними молекулами, які могли безперешкодно проникати в глибокі шари шкіри і активно стимулювати роботу ослабевающих клітин
. Сучасні науково-виробничі лабораторії випускають препарати, які впливають тільки на поверхневий шар шкіри - епідерміс
. Тепер крему або сироватці немає необхідності «пролазити» всередину, ризикуючи внести дисбаланс в роботу шкіри
. Крем дає завдання епідермісу, а той, у свою чергу, направляє «агентів» (так звані сигнальні молекули) в більш глибокі шари, не порушуючи звичного ходу подій
. Тому дуже велике значення сучасна косметологія приділяє засобам очищення, як поверхневого, так і глибокого
. Щоб надати повноцінне вплив, крем повинен потрапити в шкіру повністю і засвоїтися, а не лежати на поверхні «мертвим вантажем»
.
У зв'язку з таким «поверхневим» способом впливу на глибокі механізми оновлення шкіри, практично немає ризику звикання до косметичних інгредієнтів. Саме за таким принципом діють профілактичні засоби для тих, кому 20-25 років. Така косметика запобігає старінню зовнішнього шару шкіри. Її основне завдання - забезпечити належний рівень зволоження, зміцнити бар'єрні функції, зберегти «капітал молодості». Це тенденція світової медицини: "Профілактика завжди доступніше, ефективніше і дешевше», - коментує дерматолог, експерт компанії Avon, Світлана Ковальова.
Коли процес старіння стає більш інтенсивним, з'являються не тільки дрібні зморшки, але і більш глибокі, порушується однорідність кольору шкіри. Це означає, що прийшов час скористатися косметичним засобами, які більш ефективно борються з видимими ознаками старіння шкіри. Зокрема, такі засоби перешкоджають процесу гликации. Глікації - це «склеювання» волокон колагену з глюкозою, що підсилює з віком. Змінені внаслідок цього процесу волокна колагену гірше утримують воду і деформуються. У результаті гликации сповільнюються природні процеси відновлення, що відбивається на зовнішньому вигляді шкіри.
Косметичні засоби, що перешкоджають гликации, усувають і попереджають втрату шкірою пружності, повертають їй тонус, зволожують і вирівнюють.
Завдяки комплексу, що складається з фізичної активності, здорового харчування та правильно підібраних косметичних засобів, є можливість ефективно уповільнити процес старіння, що відбивається, насамперед, на нашій зовнішності. Але найголовніше, що скріплює і направляє всіх трьох «китів» в потрібну сторону - це внутрішній настрій. Позитивне ставлення до життя, вміння любити, гідна самореалізація - без цього ні суперкрем, ні супервітаміни, ні супертренер не зможуть продовжити молодість. «Art de vivre» - мистецтво жити - передусім!
Компанія AVON
тел .: (495) 792-36-99
www.avon.ru
|
|
|
|
|
|