Купероз. Частина 1
 Більше 90% жінок стикається з судинними проблемами: у когось варикоз, хтось скаржиться на судинні зірочки, але найбільше жінок засмучує судинна сіточка на обличчі - купероз.

З'являється купероз через порушення кровообігу в шкірному покриві і проявляється у вигляді місцевого розширення дрібних судин (капілярів). Розширені судини мають вигляд зірочок або сіточки.

  Схильні до куперозу більше жінки, ніж чоловіки; светлокожие частіше страждають куперозом, ніж темношкірі.

  Розташовуються судинні проблеми частіше на обличчі (купероз) і ногах (телеангіоектазії).

  Де б не з'являлися сіточки й зірочки, радості своїм власникам вони не приносять. Бували випадки, коли цілком добропорядну жінку сприймали за алкоголічку лише тому, що її обличчя було синюшного кольору через купероза.

  Одне радує в цій ситуації - що купероз небезпеки для життя не представляє.

  Причин купероза досить багато:

  Основна причина купероза - спадковість. Недарма його називають вродженим системним захворюванням судин.

  Якщо у вашій родині хтось страждає куперозом, велика ймовірність «роздобути» його і собі. Тим більше, якщо купероз «відзначився» на обличчі і мами, і тата.

  Але купероз може бути і придбаними (отриманими в наслідок яких-небудь причин).

До провокуючим факторів належать:

1. Підвищена чутливість шкіри. У цьому випадку на ній часто спостерігаються почервоніння або запалення, супроводжувані печінням, почуттям поколювання, сверблячкою. Почервоніння можуть виникати на будь-якій ділянці обличчя.

Спочатку почервоніння бувають тимчасовими, але поступово набувають постійного характеру і стають більш помітними через зміни судин. Вони розширюються і втрачають еластичність. Це вже і є справжнісінький купероз, при якому і Ви, і оточуючі помічають сіточку судин (телеангіектазії).

  2.   Надмірне сонячне опромінення, зловживання солярієм сприяють пошкодженню судинної стінки і стійкого розширення дрібних судин на обличчі і тілі.

  3. Куріння.

  4. Робота в умовах різких перепадів температури.

  5.   Лазні, гарячі ванни і сауни призводять до посилення кровообігу в шкірі, тим самим провокуючи розширення судин.

  6.   Захворювання серцево-судинної системи (особливо хронічні захворювання вен).

  7. Жіночі захворювання, що ведуть до гормональних порушень (кісти яєчників, фіброміоми і т.д.). Вагітність, аборти, клімакс.

  8.   Гормональні порушення. Деякі гормональні протизаплідні засоби провокують появу купероза.

9.   Стрес теж залишає сліди у вигляді купероза.

10.   Провокують купероз:
  - Шоколад і какао;
  - Кава і міцний чорний чай;
  - Маринад, консервовані солоності;
  - Копченості;
  - Алкоголь (Існує думка, що червоне вино сприяє появі купероза. Однак, за даними французьких учених, червоне вино зміцнює стінки судин, завдяки великому вмісту флавоноїдів. Помірне споживання вина знижує ризик серцево-судинних захворювань і діє як потужний антиоксидант. А ось великі його кількості або кріплені вина, безумовно, купероз провокують);

  - Надмірне споживання спецій (гірчиця, перець);
  - Зловживання гострою або гарячою їжею.

  11.   На ногах судинна сіточка може виникати через постійну ходьби на високих підборах.

  12.   Важка фізична праця.


  Попередити купероз значно простіше, ніж займатися лікуванням.

  Візьміть до уваги наступні поради:

1. Не зловживайте продуктами, провокуючими купероз.

2. Не паліть або не перебуваєте в одному приміщенні з курцями.

3. Зменшіть кількість випитого кави і чаю. Не можете відразу - пийте остившім.

4. Обов'язково щодня доглядайте за шкірою:
  підберіть м'які очищаючі засоби, уникайте пінок, які можуть її підсушувати.

  Очищаючі препарати не повинні містити спиртові добавки або подразнюючі речовини. Багато компаній стали включати в них лікувальні добавки, які починають доглядати і відновлювати шкіру вже на стадії очищення (молочко очищає для зняття макіяжу від Faberlic з Аквафтемом, маслом виноградних кісточок і віт. С і Е;

  - Чи не застосовуйте для глибокого очищення шкіри скраби з грубими абразивними частинками - косметологи рекомендують віддавати перевагу гранулам воску жожоба, тому вони мають сферичну форму, завдяки чому «прокочуються» по шкірі, і жожоба має компоненти ідентичні її ліпідам. При очищенні шкіри не користуйтеся мочалкою, спонжем, масажною щіткою або рукавичкою.

  Навіть шкіра з куперозом потребує глибокої очищенні, але механічні частки скрабу, салонні процедури вапоризації, жорсткого хімічного пілінгу і мікродерабразіі травмують і дратують її.

  Для такої шкіри застосовується:

• пілінг на основі ензимів - ферментів (папаїн, бромелайн) (Ензимний пілінг від deKAROline),

• можливий м'який хімічний пілінг, в залежності від вираженості проблеми (Neoskin Re-Surface Пілінг з АНА і ВНА від Faberlic),

• ніжні скраби на основі гелю (Ніжний скраб на основі гелю з Аквафтемом, гелем алое і гранулами воску жожоба від Faberlic),

• гоммажи (кисневий гоммаж від Faberlic з Аквафтем-ПРОТЕКТА (віт. Е), екстрактами манго і папайї та маслом кунжуту), які рекомендується не скачувати, а просто рясно змивати водою.

  - Якщо шкіра ніжна або чутлива, спочатку слід застосовувати спеціальні косметичні засоби, дбайливо доглядають і захищають її.

  - Виключіть тоніки і косметику, яка містить спирт, ментол, яскраво виражені парфумерні віддушки, ефірні олії м'яти, гвоздики, евкаліпта, фруктові кислоти. Акуратно ставитеся до косметики з медом.

  - Обов'язково користуйтеся захисними денними і живильними кремами, тому шкіра з куперозом часто має порушену або недостатню водно-ліпідну захисну мантію (особливо в зимовий період).

- Користуйтеся сонцезахисними кремами для обличчя і тіла.

  - Хороший ефект надають салонні і домашні процедури холодних грязьових масок або обгортань. Вони насичують шкіру необхідними речовинами і мікроелементами, зміцнюють стінки судин і відновлюють нормальну мікроциркуляцію (грязі мертвого моря, сапропель).

- Якщо купероз виник на тлі інших проблем шкіри (витончення, зрілість і т.д.), необхідно підібрати комплексні засоби, спрямовані на основну проблему, але з акцентом на купероз.

5.   Всі косметичні процедури слід проводити строго по масажних лініях пальцями рук. Чи не застосовуйте пензликів, спонжів і губок, тобто всього того, що може травмувати шкіру.

6.   Після вмивання шкіру можна промокнути м'яким рушником, а ще краще дати їй висохнути самостійно.

7.   Обов'язково застосовуйте сонцезахисні препарати в період активного сонця (березень-жовтень в середній смузі Росії). Уникайте прямих сонячних променів. Загоряння тільки посилить проблему купероза.

8.   Чи не перегрівайте шкіру! Сауни, лазні, пляжі, пісні біля багаття, смаження шашликів у мангалу - максимально обмежте своє перебування в місцях, де є перепади температури.

  У спекотні дні пийте якомога більше чистої прохолодної води. Намагайтеся проводити більше временив прохолодних приміщеннях, але і сидіти постійно під кондиціонером то ж не варто.

  Можна освіжати особа спеціальними спреями - тонікамі, які розпорошуються поверх макіяжу.

9.   Для чоловіків з чутливою шкірою і схильністю до куперозу слід підібрати спеціальну м'яку косметику для і після гоління + доглядають креми. Для гоління краще використовувати електричні бритви або стежити за тим, що б леза завжди були гострими. Тупе лезо «здирає» шкіру. Не застосовувати спиртовмісні лосьйони і гелі після гоління!

Далі буде...
Автор: Валерія Маслова


 Маленькі хитрощі в боротьбі зі старінням
 Процес старіння неминучий, але ми можемо зробити його мене помітним для оточуючих за допомогою невеликих хитрощів. Існує кілька правил, які допоможуть вам повернути час назад.

• Будьте пильні з безперервною захистом від сонця. Використовуйте сонцезахисні креми, темні окуляри, що блокують ультрафіолетові промені, і носіть капелюхи. Використовуйте захисні засоби вранці, перш ніж вийти з дому, і, якщо необхідно, перед виходом з роботи, прямуючи додому. Пам'ятайте, що сонцезахисний крем, який ви використовували вранці, зменшує захист через 2:00 після нанесення. Уникайте різних спортивних ігор на вулиці опівдні; висока температура і піт роблять неможливим збереження сонцезахисного крему на шкірі.

• Носіть сонцезахисні окуляри, що захищають область очей від ультрафіолетових променів і постійного примруження, яке є причиною виникнення зморшок.

• Не паліть! На додаток до ризику раку легенів і серцево-судинним захворюванням, куріння є причиною передчасного старіння шкіри й ушкодження кровоносних судин. Це уповільнює загоєння ран, і обмежує здатність шкіри до самовідновлення.

• Добре харчуйтеся. Поживна дієта (ми рекомендуємо діабетичну або середземноморську, багату фруктами, овочами, горіхами, бобовими, рибою, цільним зерном і мононасиченими жирами, типу оливкової олії) поліпшить вашу шкіру і здоров'я в цілому. Уникайте оброблених вуглеводів і цукру, які є причиною нестійкого рівня інсуліну в крові. Уникайте насичених жирів, транс-жирів (містять жирні кислоти типу "транс"). Достатня кількість води також необхідно для оптимізації здоров'я і здорової шкіри.

• Не забувайте щодня доглядати за шкірою: обов'язковим є очищення, тонізування, зволоження і додаткові процедури в залежності від її типу (ретиноїди, відбілюючі крему, антиоксиданти).

• Дуже важливим є хороший сон. Необхідна кількість сну покращує вашу шкіру, здоров'я і розумову здатність.

• Уникайте стресів. Стрес робить негативний вплив на багато систем вашого організму. У наш час існує величезна кількість факторів, що викликають стрес (кар'єрний пресинг, соціальну напругу, забруднення), причому, найчастіше, наступаючих одночасно. Тренування, медитації, дихальні вправи і заплановане "час відпочинку" зменшують напругу, тим самим покращуючи здоров'я і зовнішній вигляд шкіри.

• Включайте антиоксиданти і есенційну жирну кислоту (EFA) у вашу дієту. Антиоксиданти мають здатність нейтралізовувати вільні радикали. Есенціальна жирна кислота (EFA), що знаходиться в таких продуктах, як риба і лляне насіння, сприяє відновленню клітин, володіє протизапальними властивостями і допомагає підтримувати хороший стан епідермісу.

• Належним чином відлущує шкіру. Здійснюйте відповідні (хімічні, механічні, або і ті й інші) отшелушивающие процедури для вашої шкіри. Використовуючи занадто багато отшелушивающих засобів, застосовуючи їх занадто часто або з великою інтенсивністю, можна викликати роздратування і підвищену чутливість шкіри. Однак, якщо не проводити відлущування, шкіра може стати сухою і сумній, крім того, може розвинутися схильність до прищів. Починайте завжди повільно, і нехай комфорт вашої шкіри буде для вас путівником.

• Будьте ніжні зі шкірою в області ока. Постарайтеся надто НЕ морщитися і не хмуритися, оскільки це призводить до появи зморшок. Використовуйте крему для очей, що відповідають вашому типу шкіри.