Геть апельсинову кірку! Боремося з целюлітом
 На жаль, не існує «універсальних» методик для лікування целюліту за допомогою одного тільки спеціального косметичного засобу або фізіотерапевтичних процедур. Для того щоб домогтися результату, потрібен комплексний підхід!

«Апельсинова кірка»   або целюліт - це специфічна для жінок зміна жирової тканини, що входить до складу шкіри, яке проявляється появою мелкобугристой поверхні шкіри. Як же боротися з такою напастю як целюліт? Мчати щодуху в магазин чи аптеку і купувати на всю зарплату дуже дорогі антицелюлітні креми і лосьйони? Однак ці «дорогоцінні» флакончики почнуть діяти тільки в разі дотримання дієти і регулярних тренувань. Тому, щоб дійсно привести свою фігуру в норму і позбудеться від целюліту, потрібно діяти комплексно.

Антицелюлітне меню

Переїдання, алкоголь і куріння кави, малорухливий спосіб життя - все це стимулює розвиток целюліту.

Антицелюлітне меню повинне включати в себе цільнозернові продукти, бобові, фрукти і овочі, помірна кількість пісних білків, сою, нежирні молочні продукти, а також горіхи, рослинне масло і рибу. Практично до мінімуму потрібно скоротити смажену, копчену, жирну і солодку їжу.

Важливо!   Харчуйтеся не рідше ніж 5 разів на день: 3 основних і 2 легких прийому їжі.

Жорстка мочалка

У нелегкій боротьбі з целюлітом може допомогти звичайна жорстка мочалка. Такий банний аксесуар необхідний для інтенсивної обробки таких проблемних зон як стегна, сідниці, живіт і передпліччя. Жорстка мочалка повинна розігріти вашу шкіру, тому використовувати її потрібно активно, але не до такої міри, щоб травмувати шкіру.

Цікаво!   Справитися з горбиками допоможуть електричні і механічні масажери, які можна купити практично в будь-якій аптеці.

Контрастний душ

Контрастний душ - дуже хороший засіб, здатне запобігти целюліт. Крім того, ця процедура приємна і є дуже корисною для нервової системи. Для кращого ефекту після контрастного душу потрібно наносити на шкіру антицелюлітний препарат, тоді він проникне в усі клітини і тканини шкіри, так як в цей час вона добре підготовлена ​​для "прийому" біологічно активних речовин.

Антицелюлітні ванни

Сольова ванна.   Для ефективного лікування целюліту можна приймати ванну з морською сіллю, особливо сіллю Мертвого моря. Розчиніть у гарячій воді 500 г крупної солі і вилийте у ванну.

Ванна з оливковою і апельсиновим маслом.   Розвести в мигдалевому маслі кілька крапель ефірного масла апельсина або кориці, і все це вилити в теплу ванну. У процесі прийому ванни шкіру може пощипувати.

Важливо!   Температура води не повинна перевищувати 37 ° С. Час прийому ванни - 20 хвилин.

Скраби

Користуючись антицелюлітним скрабом, ви робите собі масаж, шкіра стає м'якою і шовковистою, пори очищаються, а кровообіг нормалізується.

Кавовий скраб.   Масло кавових бобів володіє сильним антицелюлітним і аквадренажних ефектом. При регулярному використанні такого скрабу, шкіра стає гладкою і пружною, ненависна "апельсинова кірка» починає помітно зменшуватися.

• Взяти 2 столові ложки спитого або меленої кави. Додати в каві 1 столову ложку персикового або мигдального масла з 2 краплями ефірного масла апельсина. Після душу нанести кавову гущу на проблемні місця масажними рухами. Залишити на 5 - 10 хвилин. Змити теплою водою.

• Змішати 2 столові ложки кавової гущі з 1 столовою ложкою «з гіркою» сметани або жирних вершків. Нанести на розпарену шкіру круговими, масажними рухами знизу вгору. Масажувати треба 5-10 хвилин.

Соляний скраб.   Морська сіль, видаляючи омертвілі клітини, допомагає пом'якшити шкіру і дозволяє краще вбратися крему або інших засобів. Відлущуючи стару шкіру ми відкриваємо пори, даємо шкірі можливість не тільки «дихати», але і вбирати антицелюлітні косметичні засоби.

• Взяти 2 столові ложки оливкової олії і зміщувати з 2 столовими ложками дрібної солі. Додати 1 столову ложку сметани або вершків. Готовий скраб налити в долоню і інтенсивно розтирати «проблемні зони» в напрямку знизу вгору.

Важливо!   Соляні скраби не підходять власницям дуже тонкою, чутливою і схильної до почервоніння шкіри.

Автор: Інна Сєдих


 Стомлені сонцем, або рудий, рудий, веснянкуватий ... Частина 2
 Боротися з пігментацією складно, та й, у багатьох випадках, дорого. Набагато легше попередити їх появу.

1. Слідкуйте за станом свого здоров'я. Якщо причина появи пігментних плям - наявність якого-небудь захворювання, то косметичні процедури допоможуть незначно. Іноді пігментні плями зникають самостійно, коли усувається першопричина захворювання (їх появи). Лікар допоможе призначити комплексне лікування (десенсибілізуючі препарати, антигельмінтні, антигістамінні і т.д.).

2. Правильно і ретельно доглядайте за шкірою. Не секрет, що вікові пігментні плями частіше виникають на недоглянутою шкірі. У порівнянні з молодою (20-25 років), зріла шкіра (55-60лет) тонше в 3 рази. У ній порушений синтез меланіну. Регулярний догляд дозволяє продовжити молодість шкіри і попередити появу пігментних плям.
До речі, в ретельному догляді потребує шкіра тіла і рук. «Розсип» пігментних плям по плечах і спині краси не додасть (якщо Ви, звичайно, не бразильська кіноактриса), а пігментні плями на руках видадуть вік!

3. Використовуйте крему з сонцезахисними фільтрами. Починаючи з квітня-травня і до вересня-жовтня, застосовуйте денні крему з УФ-захистом. Ступінь захисту залежить від Вашого цветотипа. Навіть смагляві потребують таких кремах. В даний час сонцезахисний крем - комплексне засіб по захисту і догляду за шкірою. Багато жінок помилково думають, що сонцезахисні креми застосовуються тільки на відпочинку біля моря. У місті, по дорозі на роботу, достатньо 20-30 хвилин, щоб сонячні промені «зробили свою чорну справу». Звичайно, пігментні плями з'являться не відразу, але й не варто дивуватися, коли вони «випливуть», здавалося б, без видимої причини. Тому з першими променями яскравого сонця міняйте звичайний денний крем на крем з УФ-захистом, особливо, якщо Ви светлокожая, маєте веснянки або вже проводили відбілюючі процедури.

Збираючись до моря, запасіться сонцезахисними кремами не тільки частка особи, але і для тіла. Пам'ятайте про руки!

Якщо Ви плануєте провести зимовий відпочинок у горах, пам'ятайте, що тамтешнє сонце не менш активно, ніж літній біля моря!

Відвідуєте солярій? - Використовуйте спеціальні захисні засоби.

Існує думка, що «клин клином вибивають»: існуючі пігментні плями «замаскує» під засмагою. Частково це так, але коли засмага «сходить», пігментні плями ще більш помітні.

4. Чи не застосовуйте тоніки-спреї (особливо з ефірними маслами цитрусових або парфумерними композиціями) для освіження обличчя і тіла в сонячну погоду.

5. Наносьте духи на волосяну частину голови або внутрішній згин ліктя.

Що ж робити, якщо відображення в дзеркалі не радує? - Починаємо боротьбу з пігментацією.

Тітка Ася для шкіри

  Залежно від походження пігментні плями по-різному піддаються лікуванню. Найбільш стійкі і потребують тривалого лікування - вікові і сонячні пігментні плями.

  Природно, що більшість пігментних плям світлішає взимку і починає темніти з першими сонячними променями. При повторних експозиціях посилюється інтенсивність пігментних плям, і можуть утворюватися нові.

  Завдяки тому, що стала відома «хімічна фабрика» з виробництва меланіну, з'явилася можливість впливати на кінцевий результат (пігментацію) практично на всіх рівнях синтезу меланіну.

  Раніше з метою відбілювання шкіри широко застосовувалися ртутні мазі і крему.

  На даний момент є менш токсичні і більш ефективні депігментірующіе (усувають пігментацію) препарати .

За механізмом дії дані препарати діляться на:

1. Інгібітори ферменту тирозинази (аскорбінова кислота, арбутин, койевая кислота);

2. Речовини, оборотно пригнічують синтез меланіну (гідрохінон, азелаїнова кислота, мідь, цинк, залізо).


  Найзнаменитішим і ефективним речовиною, гнітючим синтез меланіну, є гідрохінон . При цьому гідрохінон є і самим токсичною речовиною: він пошкоджує меланоцити. Таким же чином гідрохінон може надходити і з іншими клітинами шкіри. Токсична дія гідрохінону обумовлено ще й тим, що він може проникати в кровотік, потрапляючи в глибокі шари шкіри. Внаслідок чого можуть спостерігатися різні ускладнення (дерматити, алергічні реакції і т.д.).

  Гідрохінон досі широко використовується в країнах Азії та Африки. У деяких країнах Європи гідрохінон заборонений в якості косметичних засобів і може використовуватися тільки під наглядом і за призначенням лікаря.

Арбутин   - Інгібітор ферменту тирозинази. Останні дані показують, що арбутин значно знижує синтез меланіну. На відміну від гідрохінону, арбутин не токсичний, не пошкоджує клітини шкіри, «працює» прицільно з меланоцитами.

  Як відбілюючий речовина вперше було застосовано і описано в японській косметології. Ця речовина - лідер серед відбілюючих речовин, застосовуваних великими японськими косметичними виробниками.

  Арбутин - 100% натуральний продукт, одержуваний, в основному, з мучниці.

  Подібним чином працює койевая кислота. Незважаючи на хорошу переносимість шкірою, койевая кислота може викликати почервоніння, печіння і лущення шкіри. Препарати з койевой кислотою краще застосовувати під наглядом косметолога.

  У косметологічній практиці широко застосовується і аскорбінова кислота (вітамін С ). Про те, що продукти, що містять віт. С, володіють отбеливающими властивостями, було відомо не одне сторіччя (описані відбілюючі властивості цитрусових, квашеної капусти і т.д.). Але застосовувати аскорбінову кислоту в чистому вигляді не було можливості через нестійкість. Зараз ця проблема вирішена.

  На додаток слід зазначити, що вітамін С зміцнює стінки судин, стимулює синтез колагену, сприяє регенерації шкіри, має протинабрякову ефектом і антиоксидантною дією.

Косметологічна практика

  Для відбілюючих процедур самий час - осінньо-зимовий період, протягом якого знижено вплив сонячного випромінювання на шкіру.

  Відбілюючі процедури, так само як і крему, слід застосовувати під контролем косметолога-дерматолога. Самостійне «лікування» може тільки погіршити пігментацію або привести до дерматиту. Не слід починати відразу з сильнодіючих засобів, якщо тільки їх не призначає лікар. Чим раніше почнеться корекція пігментних плям від моменту їх появи, тим краще може бути результат.

Основні правила застосування відбілюючих програм

Як правило, відбілююча процедура складається з двох етапів:

1. Пілінг:

  - лазерний:   під дією найтоншого лазерного променя випаровується внутрішньошкірна рідина - в результаті на шкірі утворюються сухі клітини, які і злущуються.

  Кількість і глибину процедури визначає лікар. Але ця процедура відноситься до розряду хірургічних і вимагає анестезії, попередньої підготовки і відновного періоду.

- дермабразія:   під тиском на шкіру подається порошок окису алюмінію, який «соскребает» поверхневий шар епітелію. Відлущені клітини разом з порошком окису алюмінію відсмоктуються з поверхні шкіри за допомогою вакууму. Дана процедура не тільки вирівнює колір обличчя, але і має омолоджуючий ефект. Однак, така процедура «важка» для сухої і чутливої ​​шкіри, не застосовується при купероз.

- Броссаж:   представляє собою видалення клітин поверхневого шару шкіри за допомогою апаратного масажу щітками. Не потребує спеціальних умов і підготовки шкіри. Малоефективний.

- хімічний пілінг:   володіє хорошими отбеливающими властивостями процедури хімічного пілінгу. За допомогою різних кислот (феноловий, гліколева, трихлоруксусная, фруктові кислоти і т.д.) видаляються поверхневі шари шкіри.

  Може бути: поверхневим (застосовуються альфакіслоти - АНА), середнім (трихлороцтової кислота) і глибокий (феноловий кислота).

  Кислоти рівномірно відлущують омертвілі клітини, таким чином, забезпечуючи відмінний результат.

  Дану процедуру проводити повинен лікар-дерматолог! Кількість сеансів, глибину пілінгу і чим його проводити - визначає лікар. Поверхневий пілінг можна здійснити самостійно в домашніх умовах, дотримуючись загальних правил. Феноловий пілінг токсичний. У деяких випадках потрібно реабілітаційний (відновлювальний) період.

  Майте на увазі: який би метод пілінгу Ви б не вибрали, шкіра після нього дуже вразлива і часто запалена. Якщо після першої процедури Ви досягли непоганого результату і розраховуєте на більше, знайте, що після 10-15-20 процедури шкіра може втратити здатність відновлюватися. Виникає порочне коло: пілінг-запалення - посилення пігментації.

  Для чутливої ​​шкіри з пігментацією більше підходить м'який хімічний пілінг ферментами, ніж процедури з механічною чищенням.

2. Відбілювальний засіб

  Застосування відбілюючих кремів, що впливають на синтез меланіну (з вищеописаними речовинами).

Відбілюючі засоби сушать шкіру. Тому їх слід застосовувати курсом. Відбілюючий засіб слід наносити під денний крем.

Під час відбілюючих процедур слід користуватися сонцезахисними кремами.

Салонні процедури (5-10) підкріплюються домашнім доглядом.

Додаткові методи в боротьбі з пігментацією

1.   Раніше широко використовувалися такі способи боротьби з пігментацією:

- 1 ст.л. 3% перекису + 1/3 ч.л. нашатирного спирту. З даної суміші робили примочки на 10 хв. строго на пігментні плями! Суміш може пересушувати шкіру. Застосовувати в другу половину дня.

  Даний спосіб викликає широку дискусію серед косметологів: хтось відзначає хороші результати після застосування, хтось - виражені побічні ефекти!

- Втирати в область пігментних плям 2% ртутну мазь. Ртутну мазь можна застосовувати без алергопроби! Її попередньо наносять на невелику ділянку ліктьового згину на 24 години. Якщо через добу не буде ніяких змін, то мазь можна застосовувати. Слід зауважити, що ртуть досить токсична, і використовувати такий крем протипоказано: вагітним, годуючим, людям, страждаючим захворюваннями нирок, печінки, хворобами ясен. Ртутні крему і мазі застосовують строго обмежений час (не більше 6-7 днів) і не наносять на вологу шкіру, відразу після ванни або душу, після сауни, лазні, солярію.

  Ртуть містять крему краще вибирати на жировій основі. Токсичні речовини в такому кремі відносно мало проникають в організм.

- Протирати шкіру саліциловим спиртом.

  Вищеперелічені засоби володіють вираженим подразнюючим дією і можуть підсилити пігментацію!

  Дані методи повинні застосовуватися обмежена в часі і під наглядом косметолога-дерматолога.

2. Існує спеціальна лікувальна косметика на основі саліцилового спирту, молочної, лимонної кислот, перекису водню. Проте, дана косметика швидко втрачає свої відбілюючі властивості. Вона вимагає спеціального підходу і контролю.

3. Допомагає впоратися з пігментацією кріотерапія. Рідкий азот наноситься безпосередньо на область пігментації. Паралельно застосовуються депігментірующіе кошти, щоб уникнути повторного утворення плям.

4. Фототерапія - усунення пігментних плям під дією імпульсного світла без пошкодження шкіри. Лазерний прилад випромінює світлову хвилю певної довжини, до якої сприйнятливий пігмент шкіри. Незначне почервоніння шкіри, що виникає після процедури, проходить протягом 2-3 днів. Досить 2-4 процедур з інтервалом в 2 тижні.

5. Пігментні плями вагітності не вимагають медикаментозного лікування. Корекція буде необхідна у випадку, якщо після перших післяпологових менструацій пігментація не зникла. Під час вагітності досить безпечних косметичних кремів і масок і обов'язково застосування сонцезахисних кремів (з SPF фактором не менше 25-30). Вибирайте сонцезахисні креми, що містять неорганічні фільтри (окис цинку і двоокис титану), тому ці речовини мають найменш дратівливою дією.

Вагітним протипоказані відбілюючі крему -   вони дратують і сушать шкіру. Особливо під час вагітності та годування груддю протипоказані засоби з ртуттю. Активні інгредієнти відбілюючих кремів можуть активно проникати в організм матері, що може бути шкідливо для плода.

Кращий засіб боротьби з пігментацією у вагітних - захист шкіри від ультрафіолету. Носіть сонцезахисні окуляри - доведено, що сонячні промені, що впливають на сітківку ока, сприяють посиленню пігментації.

6. Можна освітлити шкіру за допомогою мезотерапії, коли внутрішньошкірно вводяться мікроіньекціі відбілюючих коктейлів.

Домашні рецепти

1. Наші мами і бабусі для вмивання застосовували сироватку молока або кисле молоко. Робили примочки з соку квашеної капусти, соку свіжого огірка. Накладали наступні маски:

- 3 ч.л. толокняна або рисового борошна + 1 ч.л. яблучного оцту + 1 ч.л. меду змішували до однорідного пастоподібного стану. Суміш накладали на обличчя на 20-30 хв і змивали водою;

- 1 яєчний білок + 1 ч.л. вершків або сметани + 0, 5 ч.л. яблучного оцту. Збиту суміш наносили на обличчя на 30 хв і змивають водою.

- Сік огірка змішували з сиром в однорідну масу і наносили на 20-30 хв, після чого змивали. Замість огірка можна використовувати алое, червону або чорну смородину. Замість сиру можна використовувати густу сметану.

- Свіжий огірок натирали на дрібній тертці і дану кашку накладали на 20 хв.

- Дитяче мило натирали на тертці і змішували з перекисом водню і декількома краплями нашатирю.

- Післяпологові пігментні плями видаляли сумішшю молока і спирту (3: 1).

- Протирали плями свіжим ягідним соком (особливо суниці) або березовим соком.

2. Протирайте обличчя соком петрушки і лимона (1: 1). При сухій шкірі сумішшю соків протирати тільки місця пігментації. Цю суміш можна наносити під живильний крем.

3. Протирайте обличчя відваром з коріння петрушки (100гр. На 500мл. Води).

4. Акуратно протирайте пігментні плями соком редьки або соком кульбаби.

5. Застосовуйте каолін (білу глину) у вигляді масок. До каоліну можна додати сік лимона, сметану.

6.
10гр. дріжджів розмішати з 1ч.л. соку лимона. Накласти суміш на 20 хв.

7. 1ст. л. сиру змішати з 10 краплями нашатирного спирту і перекису водню. Суміш накладати на 15-20 хв.

8. Протирайте пігментні плями соком натертого хрону, розведеного водою (1: 1).

9. Відмінний результат можна отримати, протираючи обличчя відварами з лікарських рослин: чистотілу, мучниці, солодки, деревію. Вони багаті флавоноїдами і гидрохиноновую похідними.

10. Отбеливающими властивостями володіють ефірні масла цитрусових (лимон, петігрейн, грейпфрут, апельсин, бергамот, мандарин), завдяки входить до їх складу віт. С. і ефірному маслу лаванди. Але слід пам'ятати, що ці ефірні масла на сонці володіють фотосенсибілізірующих властивостями (посилюють опромінення і сонячні опіки)!

11. Відмінно відбілюють шкіру маски з екзотичними фруктами: папайєю, манго, ананасом. Ці плоди багаті фруктовими кислотами, які володіють отшелушивающим дією. З більш «рідних» фруктів стій ж метою можна застосовувати виноград (особливо білі сорти), яблука (бажано зелені сорти), полуницю і цитрусові. Пам'ятайте, що такі маски підсушують шкіру і повинні дуже акуратно застосовуватися при сухій і чутливій шкірі.

12. Змішати по 1ч.л. лимонного соку, яблучного оцту і кип'яченої води. Протирати щодня пігментні плями.

13. При жирній шкірі можна застосовувати порошок бодяги з 3% розчином перекису водню. Однорідну підігріту суміш втирають в пігментні плями. Не можна застосовувати дану маску при підвищеному оволосении і куперозе.

14. Змішати 1 с.л. соку петрушки і 1 с.л. меду. Суміш нанести на обличчя на 20-30 хв. Якщо в суміш додати соку лимона, то маску тримати не більше 15 хв!

15. Якщо турбує пігментація на руках, слід пройти спеціальні відбілюючі програми для рук. Зазвичай це пілінг і відбілюючі засоби.

Руки потребують щоденного догляду. При частому освіті пігментних плям можна застосовувати відбілюючі крему для рук постійно. При роботі на присадибній ділянці слід користуватися захисними кремами для рук. При інтенсивному сонці на руки слід наносити сонцезахисний крем!
Автор: Маслова Валерія