Енергетичний самомасаж особи, або таємниця даоських ченців
 І ніжних рук моїх торкання,
як метелики нічний політ ... ..


Масаж можна сміливо назвати королем косметичних процедур. Адже, якщо крему, маски, пілінги, компреси викликають різну реакцію шкіри в залежності від її типу, та й індивідуальних особливостей організму, начебто алергічних реакцій, подразнення, то масаж, зроблений умілими, ніжними руками, та ще з любов'ю і обережністю, ніколи не принесе шкоди.

З незапам'ятних часів красуні різних країн, рас і народів застосовували масаж маслами, перлами, золотом, сріблом, шовком, нефритовими і сердоліковими масажними камінням. Але і за допомогою звичайних людських рук, навіть своїх власних, можна творити чудеса. Зручність самомасажу полягає в тому, що його можна проводити щодня і самостійно, без чиєїсь допомоги. Самомасаж - не тільки корисна але і приємна процедура. Поплескування, погладжування стимулюють лицьові нерви і підшкірні тканини. Активізується обмін речовин, поліпшується циркуляція крові.

Однією з найбільш ефективних вважається практика даоського самомасажу   - І не дивно, адже даоські Вчителі виглядають вражаюче юними і здоровими. Судячи з їх зовнішності, активності і рухливості, їм можна дати років на двадцять менше, ніж насправді. Техніка даоського омолоджуючого і оздоровляющего самомасажу налічує приблизно п'ять тисяч років. Донедавна вона належала до списку таємних знань. В даний час багато СПА-центри включають даоський масаж в комплексні програми догляду за шкірою обличчя, шиї та декольте, до складу яких входять пілінги, масажі, маски, апаратні й інші методи, але оволодіти технікою самомасажу при бажанні може кожна людина.

Якщо в звичайному масажі застосовується механічний вплив на шкіру і м'язи, то в даосском використовується ще й життєва енергія Ци, тому його ефективність вище. Для початку потрібно навчитися зосереджувати енергію в долонях. Це не так складно, як здається на перший погляд. Точки, в яких зосереджується енергія, знаходиться в середині долонь, сконцентруйте на них увагу - і відчуйте тепло. Можна потерти долоні один об одного, щоб пробудити енергію. Спробуйте вдихати повітря через ніс, а видихати долонями. Перша вправа можна вважати підготовчим перед безпосереднім самомассажем:

  1. Встати прямо, підняти праву руку ладьнью до неба і подумки уявити, як у неї вливається космічна енергія, ліву руку тримати долонею донизу і подумки збирати в неї енергію йде від Землі, потім міняти їх місцями. На рівні живота долоні зустрічаються і знаходяться один проти одного, відбувається змішування енергій, і в долонях накопичується сила, яка і буде перетворювати ваше обличчя.

2. Ця вправа зміцнює м'язи обличчя, попереджає появу зморшок, підвищує пружність і покращує колір обличчя - його іноді називають «сухим умиванням».

Долоні, наповнені енергією, підносимо до обличчя і робимо 24 кругових руху вгору, в сторони, вниз. При цьому права рука рухається вгору-вправо-вниз, а ліва-вгору-вліво-вниз. Дотики дуже ніжні і легкі, при цьому не забуваємо мислення дихати долонями. Потім легенько кладемо долоні на щоки, голову піднімаємо і опускаємо вниз, ніжно торкаючись долонь, немов потираючись про них щоками - робити це потрібно теж 24 рази.

3. Включає в себе цілу серію рухів, спрямованих поліпшення стану шкіри навколо очей і самих очей:

  а)   Великі пальці як би впираються в вилиці, а вказівний і середній разом описують кола навколо очей: велике коло - вгору по носі, вліво (ліва рука)-вправо (права рука) по бровах, вниз, всередину, знову вгору, і перехід на малий коло - прямо по верхньому століттю, обігнути куточки очей і по нижньому століттю зовсім поруч з віями, і перехід на велике коло - всього 22 кола, притому, дуже ніжно.

  Цей рух дуже добре допомагає в боротьбі зі зморшками і незамінне для тонізації шкіри.

  б)   Закрити очі злегка увігнутими (як чаша) долонями так, щоб їх середина знаходилися перед очима. Кілька секунд почекати, відчуваючи, як очі насичуються енергією з долонь. Потім зробити 12 рухів очима по вертикалі (вгору-вниз вважається як один раз), по горизонталі, по діагоналі і кругові рухи за годинниковою і проти годинникової стрілки. Потім підстави долонь накласти на очні западини і 12 раз не дуже сильно натиснути на очі.

  Ця вправа чудово впливає на самі очі, підвищує гостроту зору, знімає втому, надає жвавість і блиск погляду. Ви можете робити його і окремо, завжди, коли втомлюються очі.

  в)   Трьома пальцями злегка впертися у верхню кістку очної западини (тобто там, де брову) і невідривно і м'яко тиснути, як би намагаючись її підняти, повільно рахуючи до 36-ти. Потім трьома пальцями впертися в нижню кістка очної западини і невідривно і м'яко тиснути, як би намагаючись її опустити, повільно рахуючи до 36-ти.

4. Цей рух розгладжує зморшки на лобі і запобігає їх появі, попереджає і лікує гайморит, головні болі, безсоння.   Вказівний і середній пальці поставте з боків біля крил носа, і легко піднімайте вгору з боків носа до перенісся. Над переніссям, над бровами пальці розходяться кожен у свій бік (вліво ліва рука, вправо права рука) і трохи опускаються на віскі. Потім виконуйте теж саме, але пальці піднімаються вище лінії брів і ковзають по лобі. І так продовжуємо, поки не дійдемо до коренів волосся.

  Пальці рухаються повільно, в'язко. Потрібно зробити 3 таких цикли. Потім вказівним і середнім пальцем почніть легко "барабанити" по лобі від середини до скронь і назад - від скронь до середини чола, піднімаючись від перенісся до лінії волосся і опускаючись.

  5. Запобігає появі зморшок в кутах очей, стимулює роботу мозку, лікує головні болі, невроз, хвороби очей.

  Притиснути долоні до скронь близько зовнішніх куточків очей. Погладжувати віскі тією частиною долоні, яка примикає до великого пальця від кутів очей до скронь. 16 разів.

6. Ця частина присвячена щоках, покращує їх пружність і колір.   Накласти всі пальці на щоки кінчиками пальців до очей і гладити щоки від середини особи до країв, рухаючись вниз до підборіддя, потім знову вгору. Таких циклів - вгору-вниз, потрібно зробити 8.

7. Ця вправа зменшує носогубні складки, покращує колір губ, підкреслює лінію скул.

  Вказівний і середній пальці помістіть над верхньою губою, а безіменний і мізинець - під нижньою так, щоб губи опинилися між пальцями. Тепер ведіть пальці до вух, як ніби малюючи посмішку. Зробити так 22 рази.

При регулярному енергетичному масажі, безсумнівно, ваша шкіра набуде яскравий свіжий колір і позбудеться від зморшок.
Автор: Ольга Травлеева


 Особливості боротьби зі зморшками в різному віці
 У поєднанні ж з активним і здоровим способом життя, застосування підходящої косметики надовго подарує молодість і красу вашій шкірі.

Будь-яка жінка бажає залишатися молодою як можна довше. Саме тому багато хто з нас починають боротьбу зі зморшками практично відразу після 30 років. Але так чи виправдано вживання серйозних омолоджуючих комплексів у віці 30-40 років і наскільки ефективно вони будуть сприйматися шкірою пізніше, коли в цьому дійсно виникне потреба? Чи не краще прислухатися до думки фахівців і вибрати правильну стратегію боротьби зі зморшками, відповідну певному віку? Деякі ж поради будуть корисні представницям різного віку.

У будь-якому віці кращою зброєю проти зморшок є здоровий спосіб життя. Щоб зберегти хороший тонус шкіри і її здоровий колір, потрібно намагатися щодня висипатися, бажано в добре провітреному приміщенні, віддавати перевагу збалансованої їжі, не курити і не вживати багато алкоголю, намагатися не їсти пересолену їжу, особливо вечорами (щоб уникнути набряків на обличчі) і, звичайно, захищати шкіру від сонця. Важливим є і розуміння потреб своєї шкіри. Наприклад, необхідно добре її зволожувати, якщо вона цього дійсно потребує, але при цьому намагатися не перевантажувати епідерміс. Багато купуються на рекламу і прагнуть використовувати якомога частіше різноманітні креми, сироватки, концентровані косметичні засоби, що помітно перевантажує шкіру і не дає їй дихати.

У 30 років   шкіра ще пружна і еластична і про вікові зморшках мова ще не йде. Наявні в цьому віці дрібні зморшки в куточках очей і на лобі, є скоріше результатом виразною міміки, а не процесів старіння шкіри. У той же час в цьому віці шкіра вже помітніше починає реагувати на відсутність достатньо кількості сну: на поверхні різкіше проступають мімічні зморшки, а колір обличчя вже далекий від ідеального. Так як старіння шкіри являє собою неминучий природний процес, то головним завданням у 30 років є максимальний захист шкіри від агресивного впливу зовнішнього середовища, що допоможе сповільнити її в'янення.

Обов'язково використання крему з такими антиоксидантами як вітаміни С і Е і рівнем SPF не менше 15. Антиоксиданти допомагають шкірі позбутися від токсинів і нейтралізувати вільні радикали, які щодня піддають клітини шкіри агресивного впливу через паління, стресів, забруднення навколишнього середовища та нераціонального харчування. А крем з сонцезахисним фактором від 15 і вище, допомагає захистити шкіру обличчя від 93% ультрафіолетових променів, які в першу чергу відповідальні за старіння шкіри.

Починаючи з 40 років , Шкіра стає вже менш еластичною і її тургор помітно слабшає. Міжклітинний обмін і, отже, оновлення клітин, сповільнюється, через що шкіра набуває землистого відтінку, мімічні зморшки проступають помітніше, а особа часто виглядає втомленим. Шкіра під очима першого відчуває вплив вікових змін: мішки, кола під очима, зморшки. Головне завдання в цьому віці - «наситити» шкіру киснем, щоб надати їй свіжість і сяйво, а також, щоб стимулювати оновлення клітин і надати шкірі пружність. До складу кремів для сорокарічних повинні входити фруктові кислоти, вітамін А, ретинол.

Отшелушивающий ефект фруктових кислот допомагає шкірі звільнитися від відмерлих лусочок епідермісу, які роблять колір обличчя тьмяним. Ретинол робить шкіру більш гладкою і світиться зсередини. Глибоке вплив усіх компонентів крему дозволяє стимулювати клітинний обмін та активізувати утворення нових клітин. Не слід забувати, що фруктові кислоти і вітамін А підвищують чутливість шкіри до ультрафіолетового випромінювання і можуть викликати легкий ефект роздратування шкіри. Саме тому крем з такими інгредієнтами краще використовувати взимку, коли сонячна активність знижується, а під час літніх місяців використовувати інший тип крему, з високим рівнем захисту від сонячних променів.

Після 50 років   щільність шкіри зменшується, знижується її здатність протистояти щоденного агресивного впливу зовнішнього середовища. Клітинний обмін сповільнюється, рівень гормонів знижується, що провокує початок процесу атрофії тканин. Зовні можна спостерігати нечіткий овал обличчя, опущення щік, а також поява глибоких зморшок навколо рота, в області носогубного трикутника і т.д. Основне завдання в цьому віці - «наситити» шкіру водою, щоб зменшити ефект зморшок, а також стимулювати виробництво колагену шкірою, що призведе до збільшення її щільності і еластичності.

Щоб забезпечити достатній рівень зволоження, зупиніть свій вибір на косметичних засобах з пептидами, які відповідальні за регенерацію шкіри. Вони посилюють захисний бар'єр шкіри і сприяють збільшенню щільності дерми. Також бажано, щоб антивікової крем стимулював виробництво шкірою власного колагену, який відповідає за збереження її структури і еластичності. У програму боротьби з віковими зморшками варто включити і регулярне проведення пілінгу у косметолога, що допоможе зберегти свіжість і красу шкіри.

Виконуючи ці рекомендації, можна легко підібрати, що відповідають віку косметичний засіб, який допоможе ефективно боротися зі зморшками. У поєднанні ж з активним і здоровим способом життя, застосування підходящої косметики надовго подарує молодість і красу вашій шкірі.
Автор: Наталя Біатова