Домашня депіляція: ваксинг
 Депіляція гарячим воском вимагає великої навички, але саме вона найбільш ефективна і дозволяє позбавлятися навіть від жорстких волосся.

Проблема небажаного волосся хвилювала жінок ще в давні часи. Чого тільки не використовували спокусниці в гонитві за гладкою шкірою: і розтоплений цукор, і мед, і навіть деревну смолу. Сьогодні ж процедура видалення волосся з використанням липкої субстанції отримала красиву назву - ваксинг (або воскова епіляція), який можна зробити не тільки в салонах, але і вдома. Зараз процедура Ваксінг полягає в нанесенні на шкіру рідкої воскової маси, яка через деякий час застигає. Зрештою, віск за допомогою спеціальних тканинних або паперових смужок зривають разом з небажаними волосками, застиглими в ньому. Воскова епіляція ідеально підходить для дівчат і жінок з рясною рослинністю не тільки на ногах, але і в області бікіні і під пахвами.

Цікаво!   Епіляція гарячим воском менш болюча, ніж холодним: теплий віск прогріває шкіру, тим самим розкриваючи пори, небажане волосся видаляються набагато легше і з меншою хворобливістю.

Косметичні воски

Твердий (гарячий) віск

Основою воску є соснова смола або нафтопродукти. Під час процедури готовий склад, температура якого 38-42С, наноситься на потрібну ділянку тіла у напрямку росту волосся. Шкіра розігрівається, пори відкриваються, і волосок легко видаляється разом з воском.

М'який (теплий) віск

Віск складається з суміші смоли і размягчителей. Під час процедури, попередньо розігрітий, у спеціальних нагрівачах віск наноситься на шкіру по росту волосся. Після охолодження він знімається спеціальної паперовою смужкою проти росту волосся. Залишки теплого воску знімаються спеціальним маслом, що володіє заспокійливим ефектом.

Зараз з'явилася велика кількість восків з різноманітними фруктовими добавками. В якості добавок використовуються: різні ефірні масла, жасмин, шоколад, ваніль і т.д.

Ваксинг-технологія

 Домашня депіляція: ваксинг
   • Придбайте банку або касету для депіляції з косметичним воском, так він допоможе найбільш делікатно видалити небажане волосся на тілі.

• Вимийте ноги і витріть насухо махровим рушником, але не наносите ніякого крему або масла.

• Припудріть ноги спеціальною пудрою, до складу якої не входить тальк, пудра потрібна для видалення надлишків шкірного сала і кращого відділення воску з шкіри згодом.

• Нагрійте віск відповідно до інструкції. Косметичний віск повинен бути теплим, а не гарячим, і мати консистенцію рідкого меду.

• Отже, приступаємо до депіляції. За допомогою шпателя нанести у напрямку росту волосся напівпрозору смугу воску аж до ікри.

• Прикладіть спеціальну смужку тканини для депіляції і акуратно розгладьте.

• Чекайте пару хвилин поки віск застигне, але не затвердіє повністю, швидко потягніть смужку в протилежному напрямку росту волосся.

• Знявши воскову смужку, відразу ж притисніть долоню до очищеного ділянки шкіри.

• Після процедури збризніть шкіру спеціальним спреєм або змастіть кремом для депіляції, щоб заспокоїти шкіру.

Рада!   Залишки класичного воску можна видалити звичайним маслом для тіла: cмочіть ватний диск в маслі і протирати шкіру до тих пір, поки весь віск не змиється. Після цього можна скористатися засобами або сироватками, що сповільнюють ріст волосся.

 Домашня депіляція: ваксинг
 Обережно!

• Не використовуйте на воском один і той же ділянку шкіри більше одного разу протягом 1-2 днів, інакше можуть з'явитися синяки або синці.

• Перед тим як нанести віск на шкіру, обов'язково обережно перевіряйте його температуру рукою, щоб уникнути опіків.

• Протягом доби після процедури Ваксінг не відвідуйте сауну або лазню, що не загоряйте на сонці або в солярії.

• Не наносіть протягом доби на оброблену шкіру духи, дезодоранти і косметичні продукти з фруктовими кислотами, щоб уникнути появи роздратування на шкірі.

• Не знімайте небажане волосся за допомогою Ваксінг, якщо їх довжина менше сантиметра. Чим довше волоски, тим краще результат.

Цікаво!   У Древній Русі княгиня Ольга позбувалася непотрібних волосків на тілі за допомогою гарячої смоли і воску.

Протипоказання до воскової епіляції

Різні захворювання шкіри, цукровий діабет, інфекційні хвороби, варикозна хвороба, доброякісні шкірні новоутворення, такі як бородавки, родимки, папіломи; різні форми герпесу, а також індивідуальна непереносимість компонентів косметичних восків.

Після воскової депіляції волосся не росте до трьох тижнів. Вже після першої процедури структура волосся стає тоншою і, в більшості випадків, ростуть вони рідше.

Рада!   Щоб запобігти вростання волосків в шкіру, регулярно користуйтеся скрабами для тіла.

Автор: Інна Сєдих


 Шапки не минути
 З приходом зими всім нам необхідно більше дбати не тільки про шкіру, оскільки саме в даний період часу вона стає чутливішою, а й про наших волоссі.

Саме вдалий час року для демонстрації краси твого волосся - це літо. Ти обираєш різні і несхожі зачіски: сьогодні наївні кучерики, а завтра стримано-гладкі пасма. Друзі не перестають оцінювати їх красу, але що ти їм скажеш, коли прийдуть холоди, і вся розкіш сховається під шапкою?

Такий нешкідливий і вкрай необхідний в холодну пору аксесуар тягне за собою досить неприємні наслідки: волосся миттєво брудняться, частіше випадають, та й зачіска псується швидше, ніж її помічають. Виникає справжній філософське питання: бути шапці чи не бути? Не поспішай робити висновки: перш, ніж розквитатися з теплим аксесуаром, необхідно знати, яка турбота необхідна волоссю в зимовий період, і як зберегти зачіску "а-ля щойно з салону".

  Що за дивний ТИП?

Взимку поширені жирне коріння і сухі кінчики. Така «протилежність» виникає через те, що одна частина волосся під впливом холоду втрачає структурну вологість, а в іншій частині, під шапкою, перебуваючи в «парнику», активніше працюють сальні залози. Щоб забезпечити потрібний догляд і кінчиків, і коріння, одного шампуню буде недостатньо. Йди радам для того, щоб волосся сяяли красою і пишнотою:

- Якщо очі - дзеркало душі, то волосся - дзеркало організму. Взимку нестачі вітамінів не уникнеш, звідси і погане самопочуття, і волосся на гребінці. Необхідні в терміновому порядку мікроелементи та кальцій, тільки не перестарайся з «штучними». Їж більше овочів, фруктів, риби і молочних продуктів.

- Обов'язковий ритуал взимку - ретельне розчісування. Присвяти цього п'ять хвилин вранці і ввечері. Так ти розподіляєш природний жир, що виділяється шкірою голови, з коренів по всій довжині, що уповільнює забруднення волосся і надає їм природний блиск. Використовуй гребінця з натуральної щетини.

- Застосовуй шампунь з легким запахом. У шапці аромат стає не таким вже приємним, що може не кращим чином позначитися на чистих волоссі.

- При митті волосся, що знаходяться під шапкою, якість води відіграє не останню роль. Якщо вона занадто жорстка, волосся не тільки погано очищаються, але й псуються. Головний визначник жорсткості - погано піниться мило. Щоб пом'якшити воду, додай 0, 5 чайної ложки питної соди на 1 літр води.

- Намагайся уникати фарбування і хімічної завивки в зимовий період.

  Маски-шоу

Волосся завжди вимагають комплексного догляду, але в зимовий період краще відкласти в сторону кондиціонери і крему і віддати перевагу маскам, приготованим своїми руками. Вони краще насичують волосся поживними речовинами, глибше проникають в структуру, і в них міститься менше парфумерних композицій, що перекривають дихання волоссю.

Маска «Пекуча суміш»

Ходити в шортах по полях - Не твоя хобі, бо на кожному кроці тебе чекає вона - нещадна кропива. А, от, твоє волосся скажуть тобі велике спасибі за маску з пекучої трави: налагодяться кровопостачання, робота сальних залоз шкіри голови - і відразу ж припиняться небажані випадання.

Залий 2 столові ложки трави 400 мл окропу, остудити, додати столову ложку коньяку і 200 грамів житнього хліба. Нанеси суміш на волосся, накрий їх плівкою і походи 10-15 хвилин. Змий теплою водою.

Маска «Яєчко не просте, а золоте»

Регулярно живить волосся яєчної маскою. Для цього два яєчні жовтки змішай з однією столовою ложкою меду і з чашкою теплої води. Вмассируй і залиш суміш на волоссі на 15 хвилин, обгорнувши голову рушником. Обполосни водою. Волосся стануть м'якше, пушистее і запасуться харчуванням на всю зиму.

  Маска «Горе цибульне»

Бабусині рецепти перевірені не одним поколінням. Позбутися від випадіння волосся можна так: 4 частини натертого на дрібній тертці цибулі змішай з однією частиною меду, вмассируй в коріння волосся і залиш на 40 хвилин. Змий теплою водою, а не шампунем.

  РАДА ПАРИКМАХЕРА

Аріна Петрова, перукар-стиліст:

Взимку шапки і капюшони неминучі, але зачіску можна зберегти, якщо правильно мити голову.

Розчеши волосся м'якою щіткою і зроби круговий масаж подушечками пальців - так ти звільниш шкіру голови від відмерлих частинок, яких під шапкою утворюється багато. Змочи волосся теплою водою.

Шампунь наноси розміром з чайну ложечку. Пам'ятай, що волосся промивати не шампунем, а піною. Рівномірно розподіли піну і змивай її до тих пір, поки волосся не «заскриплять». Взимку я раджу не переборщувати засобами для укладання - вони забруднюють волосся. І пам'ятай: щоб зачіска завжди виглядала пишною і зберігала форму, одягай шапку через 2-3 години після сушіння волосся.

Ось ти і пройшла справжній курс перукаря. Тепер ти точно знаєш, що шапки можуть не тільки утеплювати волосся, але й інтригувати, адже, під ними ховається справжня краса, яку не соромно демонструвати навіть у самому вищому суспільстві.
Автор: Оксана Липкина