Целюлітні страждання ... або хвороба, якої нема?
 З усіх косметичних проблем і недуг целюліт найбільш обговорюємо в самих різних зацікавлених середовищах, від фахівців дерматологів-косметологів до широкої публіки на жіночих форумах в Інтернеті.

Важко повірити, але ще в 70-ті роки минулого століття про цей термін ніхто й не здогадувався, хоча само по собі явище нерівномірного розподілу жирових клітин в підшкірній клітковині, звичайно ж, існувало, ось тільки особливої ​​проблеми в цьому ніхто не помічав. І тільки з 1973 , Коли власниця косметичного салону в Нью-Йорку Ніколь Ронсард   написала статтю про целюліті в журналі Vogue, в нашу свідомість поступово почало входити поняття «целюліт» або так звана «апельсинова кірка», що означають «страшні і бридкі» горби і западини на шкірі.

Не забарилися й різні теорії на цей рахунок, одна страшніша за іншу, про токсини в целюлітних тканинах, отруєнні міжклітинної рідини та інші. І ось вже в 1980-1990 роках почався бум боротьби з целюлітом, який триває й досі. Та це й зрозуміло, адже целюліт перемогти неможливо, але з ним можна жити і боротися, і притому боротися роками. І це, можна сказати, золота жила для отримання нечуваного прибутку і для косметичних компаній, і для косметичних салонів. А тут ще й виробники БАДів підключилися з готовими рішеннями - чудодійними кремами і таблетками від целюліту.

Так що ж це таке, горезвісний целюліт, звідки він взявся на нашу голову, і як з ним боротися?

Дослівний переклад терміна «целюліт» з латині - запалення клітин, хоча, звичайно, ні про яке запаленні в нашому випадку мова не йде, але, тим не менш, «нова» хвороба, відкрита Ніколь Ронсар, принесла її творцю солідний капітал і поклала початок надзвичайно прибутковою області косметології, що швидко завоювала споживчий ринок більшій частині світу.

До речі, є цілком реальна хвороба, целюліт ( cellulitis ) - Це запалення сполучної тканини між суміжними тканинами або органами, її причиною найчастіше є стрептококова інфекція (іноді стафілококова), а лікується Cellulitis зазвичай антибіотиками, ніякого відношення до западинки і бугоркам на стегнах він не має.

 Целюлітні страждання ... або хвороба, якої нема?
 Звідки ростуть ноги у «целюліту»?
Незважаючи на те, що в науковій і околонаучной середовищі суперечки на предмет, чи вважати «апельсинову кірку» медичною проблемою або чисто косметичним недоліком, тривають, саме явище все-таки існує, від цього нікуди не дінешся. Більш того, в тій чи іншій мірі, воно актуально для 85 (за іншими даними 98) відсотків жінок.

Жирові клітини, накопичуючи жири, можуть істотно змінюватися в об'ємі. Між собою ці клітини пов'язані колагеновими волокнами, які роблять підшкірно-жирову клітковину рівною і пружною. Будова підшкірної клітковини у представниць прекрасної статі має свої особливості - вона досить пухка, і волокна сполучної тканини розташовуються таким чином, щоб було зручно збирати і утримувати жир, а жирові клітини виявляють схильність до деякого «кучкованія».

В силу своєї природи, «целюліт», в тій чи іншій мірі, є практично у всіх жінок, навіть у досить струнких, але сам по собі захворюванням не вважається (на відміну від ожиріння), і поважною загрози здоров'ю не представляє. Та й розглядати його буває іноді досить проблематично, тільки під певним освітленням і якщо стиснути шкіру пальцями.

В принципі, якщо надлишку ваги у вас не спостерігається, ви дотримуєтеся здорової дієти і помірно займаєтеся спортом, не паліть і не зловживаєте алкоголем, не страждаєте певними хронічними захворюваннями - ніяких передумов до того, що цей малопомітний «целюліт» (якщо він і спостерігається) перейде в більш виражену форму, немає.

 Целюлітні страждання ... або хвороба, якої нема?
 Небезпека та фізичні страждання виникають у випадках, коли в результаті ряду причин (гормонального дисбалансу, порушень роботи щитовидної залози, венозної і лімфатичної недостатності, екологічних чинників, пристрасті до шкідливих звичок, у тому числі і обжерливості, і т.п.) жирові клітини ( адипоцити) починають активно групуватися у вузли, пошкоджуються колагенові волокна і розвивається фіброз тканин . На цій фіброзної стадії порушується кровопостачання і рух лімфи, судини травмуються, передавлюються нервові закінчення, тверді горбки стають болючими при пальпації - тут вже без лікарської допомоги не обійтися.

Причини виникнення такого ускладнення до кінця не з'ясовані, важко виділити який-небудь фактор, наявність якого однозначно здатне в майбутньому так ускладнити нам життя. Часто у всіх бідах звинувачують генетику, але переконливих доказів того, що целюліт передається у спадок, немає. Швидше за все, мають місце схильність до його формування та успадкування особливостей обміну речовин.

Деякі фахівці вважають, що вирішальний період у формуванні шкірно-жирового шару жінки, і відповідно передумов до появи ускладнених форм целюліту в майбутньому - це віковий проміжок від 20 до 25 років. Саме в цьому віці потрібно особливо ретельно стежити за станом скелетно-м'язової системи, уникати різкого набору маси тіла, проводити профілактичні курси масажу, постаратися запобігти надлишкове відкладення жиру в нижній частині тіла. Вообщем, бережи здоров'я змолоду!

 Целюлітні страждання ... або хвороба, якої нема?
 Чи можна позбутися целюліту
Гиноидном ліподистрофія (наукова назва «целюліту») спостерігалася у жінок в усі часи, однак протягом століть особливого значення їй не надавали, і навіть оспівували як ознака яскравою жіночності. Чудові зразки «целюліту» демонструють моделі художників епохи Відродження і пізніших часів бароко, навряд чи в наше століття вважали б граціозними трьох дам, яких Рубенс зобразив на своїй відомій картині «Три грації».

Однак кожна епоха формує свої уявлення про жіночу красу, що змінюються з плином часу, до того ж дуже кардинально. І ось, в наші дні, коли струнка фігура і гладке пружне тіло є ідеалом для мільйонів жінок, коштувало рекламі згустити фарби щодо серйозності проблеми і запропонувати методи її подолання (дієти, косметичні засоби та процедури та ін.), Як жінки активно включилися в процес . Тобто, прийнялися вишукувати на стегнах, сідницях, жовтих «апельсинову кірку» і пробувати все нові і нові методи позбавлення від целюліту.

Але, на жаль, позбутися «целюліту» раз і назавжди неможливо, адже такий спосіб розподілу жиру в підшкірній клітковині природний для жінок, можна сказати запрограмований, і застосування практично всіх засобів матиме лише короткочасний ефект.

Непоганий результат показують такі апаратні методи як ультразвукові та електроімпульсні впливу, дійсно спостерігається і зменшення товщини дерми, і її однорідність і пружність. Отримані результати, ймовірно, можна пояснити поліпшенням мікроциркуляції в шкірі і підшкірній клітковині, зменшенням застійних явищ, стимуляцією ліполізу, стимуляцією роботи м'язів. Але знову-таки, через деякий проміжок часу все повернеться назад - і горбки і ямочки!

Найчастіше ефект від противоцеллюлитной заходів чисто психологічний. Адже іноді ознаки целюліту ніхто, крім його стурбованою власниці, не може виявити, навіть фахівець, озброєний мікроскопом. А ось результат деяких жорстких методів впливу, таких як механічний масаж, теплові процедури, ін'єкції, може бути взагалі зворотним очікуваному, аж до розвитку запалення і дійсного захворювання клітковини (cellulitis) з руйнуванням тканин.

Побічні ефекти, у вигляді різних проблем зі здоров'ям часто виникають при «лікуванні» харчовими добавками, і при «медикаментозної» боротьбі, і при радикальних хірургічних методах позбавлення від целюліту і жирових надлишків (ліпосакції).

Самий вірний і дієвий спосіб збереження стегон і сідниць у пружному та підтягнутий стані - зайнятися всерйоз своїм способом життя, знизити споживані калорії, переглянути раціон харчування, додати фізичної активності та ... позбутися зайвої прискіпливості до своєї зовнішності. Правда, нехтувати косметичними засобами, що підвищують пружність шкіри і поліпшують кровообіг, все-таки не варто.

Креми та інші косметичні засоби від «целюліту» (мазі, гелі, тоніки) на підшкірно-жирову клітковину впливати не можуть, зате поліпшити зовнішній вигляд шкіри можуть, а адже під пружною, еластичною, натягнутої шкірою нерівномірність розподілу жиру менш помітна.

Все що покращує стан шкіри - водні процедури, маски, масаж і пілінг, обгортання, нанесення крему - всі ці заходи, які ми із задоволенням виконуємо, щоб зберегти молодість і пружність шкіри, можна розцінювати і як виконання «антицелюлітної програми». І якщо перемогти целюліт практично неможливо, то взяти його під контроль цілком реально!
Автор: Ольга Травлеева


 Фітованни - кращий спосіб самолікування за бабусиними рецептами
 Ми, жінки 21 століття, звикли жити в активному ритмі і самостійно шукати шляхи вирішення власних проблем. Але новий стиль життя негативно позначається на нашому стані здоров'я. Тому ми постійно змушені вдаватися до різних способів боротьби зі стресом і швидкого оздоровлення організму.

Якось ми вже говорили про одне з ефективних сучасних методів, який дозволяє розслабитися після напруженого робочого дня, уникнути перевтоми, зібратися з думками і відігнати від себе негативні емоції. Йшлося про сучасних банних процедурах. Продовжуючи цю тему, варто згадати про багатовікові ефективних рецептах фітованни, про які рідко згадують сучасні винахідники дорогих пен і аромамасел.

Так, нашим прапрабабусі було відомо, що певні відвари цілющих трав заспокоюють нервову систему, живлять і омолоджують шкіру, стимулюють обмін речовин, допомагають у боротьбі з безсонням і зміцнюють організм. Але на цьому перелік їхніх достоїнств не закінчується.

 Фітованни - кращий спосіб самолікування за бабусиними рецептами
   Ознайомившись з властивостями деяких рослин, стає зрозуміло, що іноді можна заощадити на дорогих засобах і використовувати знання предків для своєї користі. Тому пропоную докладніше розглянути різновиди ванн з рослинними добавками і взяти на озброєння перевірені часом рецепти.

Фіторецепти для нормалізації сну і психічного стану організму
Як відомо, замінити будь заспокійливе і снодійне здатні відвари лаванди і валеріани, додані у воду для купання. Список рослин з аналогічною дією доповнюють ялина, меліса, ромашка. До того ж ванни з такими добавками впливають на всі системи органів, що робить їх корисними подвійно.

 Фітованни - кращий спосіб самолікування за бабусиними рецептами
 Наприклад, ванна з лаванди (для приготування якої потрібно всього лише закип'ятити кілька квіток цієї рослини, дати їм настоятися і додати відвар у воду) відганяє тривожні думки, знижує тиск, очищає і омолоджує шкіру. Описаними властивостями володіє також розчинений екстракт валеріани, який, до того ж, допомагає запобігти невроз, знімає спазми. Крім цього, валеріанові ванни рекомендується приймати при захворюваннях серцево-судинної системи (наприклад, при прискореному серцебитті і підвищеному артеріальному тиску), а також органів травного тракту.

 Фітованни - кращий спосіб самолікування за бабусиними рецептами
 Спектр впливу хвойних ванн ще більш великий. Так, їх рекомендують при депресіях і перевтомі. Крім цього, вони сприяють виведенню з організму шкідливих речовин і комплексному очищенню. А для приготування таких ванн можна використовувати і відвар звичайної ялинової хвої, і ефірне хвойне масло.

Кілька рецептів для поліпшення працездатності
Прекрасним засобом для усунення сонливості і отримання заряду енергії служить розмаринова ванна. Оскільки розмарин надає тонізуючу дію, стимулює роботу кровоносної системи, освіжає і бадьорить, відвар цієї рослини слід додавати в ранкову ванну. А для його приготування застосовуються листя. Аналогічним впливом має розмаринове масло (яке додається безпосередньо у воду для купання).

 Фітованни - кращий спосіб самолікування за бабусиними рецептами
 Тим, кого мучать напади мігрені, рекомендується додавати у ванну відвар з листя м'яти. А для зміцнення імунітету, загального оздоровлення організму і нормалізації його життєдіяльності варто чергувати такі ванни з медовими, до складу яких також може входити лавандова або розмаринове масло (для їх приготування склянку меду попередньо розчиняється в літрі молока, потім у цю суміш додається масло, після чого розчин виливається у воду для купання).

 Фітованни - кращий спосіб самолікування за бабусиними рецептами
 Ванни для боротьби з типовими недугами
Серед безлічі різновидів фітованни можна підібрати й такі, які допоможуть усунути певні захворювання на ранніх стадіях. Так, ефективно замінити антизастудних препарати, усунути кашель і запобігти розвитку грипу допоможуть ванни з евкаліптом і материнкою. Подібним спектром дії володіє і ромашка. До того ж ромашкові ванни варто приймати при симптомах алергії, гінекологічних захворюваннях у жінок, а також як засіб для якнайшвидшого загоєння ран і для збільшення еластичності шкіри.

 Фітованни - кращий спосіб самолікування за бабусиними рецептами
 Ванни з відваром шавлії служать прекрасним болезаспокійливу засобом. Зокрема, їх можна застосовувати у разі виникнення переломів та травм і при порушеннях функцій опорно-рухового апарату. Крім цього, варто пам'ятати про протизапальні властивості цієї рослини.

Також треба відзначити, що при хворобах м'язів і суглобів рекомендується приймати каштанові ванни. До речі, вони є незамінними при порушеннях периферичного кровообігу і роботи периферичної нервової системи та деяких шкірних хворобах.

 Фітованни - кращий спосіб самолікування за бабусиними рецептами
 Ванна як спосіб боротьби із зайвими кілограмами
Традиційно для схуднення застосовують згадані медові ванни й обгортання. Однак, напевно, далеко не всім відомо, що деякі рослини мають потогеннимі властивостями і здатні швидко очистити організм від непотрібних накопичених речовин.

Перш за все, до них відноситься липа. Липові ванни сприяють виведенню з організму надлишку рідини, підвищують пружність шкіри, тонізують її і усувають запальні процеси. А в якості сировини для таких ванн можна використовувати листя, квіти, нирки або кору липи. Крім цього, для боротьби з целюлітом іноді раціональніше додавати у воду для купання концентрат бурих водоростей (який, насамперед, відновлює мінеральний склад шкіри і сприяє нормалізації мікроциркуляції крові).

Загальні рекомендації по прийому фітованни
Наостанок потрібно згадати кілька важливих правил, що стосуються прийому ванн з рослинними добавками.

 Фітованни - кращий спосіб самолікування за бабусиними рецептами
 1. Вода для купання повинна бути середньої кімнатної температури (36-37 градусів). При цьому бажано, щоб навколишня обстановка сприяла розслабленню.

2. Перед прийомом оздоровчої ванни слід попередньо помитися під душем і змити макіяж.

3. Рекомендована частота прийому фітованни - приблизно раз на два дні. Тривалість процедури може складати від 8 до 20 хвилин (залежно від обраних компонентів). При цьому для досягнення ефекту необхідно прийняти не менше 10-15 процедур.

4. Фітованни протипоказані при цукровому діабеті, ішемічної хвороби серця III-IV ступеня, на певних стадіях гіпертонії, а також при гострих запальних процесах, алергії на певні їх інгредієнти і під час другого тижня вагітності.
Автор: Алла Пилипенко