Акне. Причини. Лікування. Секрети маскування
 Ви навіть не уявляєте, скільки людей в тій чи іншій мірі страждають від цього захворювання. Ступінь ураження може бути різною - від невеликої кількості на обличчі, до поширення по всьому тілу: на груди або спину. До сьогоднішнього дня достеменно невідомо, що ж все-таки є причиною появи акне, адже часом воно проявляється навіть у новонароджених!

Більшість лікарів все-таки схильні вважати основними винуватцями наступні факти:
  1. Стрес, який збільшує вироблення гормонів надниркових залоз.

  2. Зміна гормонального фону або гормональні сплески, наприклад, під час менструацій.

  3. Прийом анаболітіков.

  4. Бактерії.

  5. Підвищена активність сальних залоз.

  6. Зниження здатності шкіри до регенерації клітин.

  7. Прийом деяких ліків, які містять андрогени, барбитурат, літій і галоген.

  8. Спадковість.

Найчастіше звинувачують у всьому гормони, які змушують сальні залози працювати інтенсивніше, так, що шкіра не справляється з навантаженням, в результаті чого відбувається закупорка пір, а там і до запальних процесів недалеко.

Варіанти лікування

Часом, стикаючись з цією проблемою, важко зрозуміти, що робити. Адже далеко не завжди є можливість звернутися до косметолога, і не факт, що він виявиться професіоналом. Тому хотілося б розповісти про те, які варіанти лікування вугрового висипу бувають. Всі способи об'єднує те, на що вони спрямовані: знищити бактерію, яка викликає акне; зменшити вироблення шкірного сала; розкрити пори; зменшити кількість запалень.

Почнемо, мабуть, з того, що можна зробити в домашніх умовах.

1. Головне - завжди очищати шкіру.   Як би ви не втомилися, для вас це непорушне правило. Інакше на ранок ви будете самі себе лаяти. Але не варто при цьому використовувати занадто агресивні лосьйони, гелі і т.п. Замість того щоб боротися з бактеріями, вони будуть сушити шкіру, і в результаті може з'явитися подразнення. Більше того, використання таких косметичних засобів призведе до рецидиву. Тому краще використовувати продукти, які мають м'яку формулу, і не містять спирт.

2. Відлущування.   Краще використовувати для цих цілей рецептури, які включають альфа і бета оксикислоти (beta hydroxy acid (BHA) або alpha hydroxy acid (AHA)). Скраби теж добре видаляють відмерлі клітини, але врахуйте, що частинки повинні бути дрібними, щоб вони не пошкоджували шкіру. Пам'ятайте, що якщо є які-небудь запалення на шкірі, від скрабу краще відмовитися на якийсь час.

3. Знезараження. Для цих цілей, зазвичай використовується перекис бензоїлу (Benzoyl peroxide (BP)). Його основна дія направлено на знищення бактерій, які викликають акне. Крім того, він не так сильно сушить шкіру, як спирт. Гарне вплив на шкіру надає ефірну олію чайного дерева.

Не забувайте зрідка робити маски, які благотворно позначаться на вашій шкірі.

Якщо у вас слабка форма захворювання, то звичайно цілком достатньо догляду за шкірою в домашніх умовах. Але іноді доводитися звертатися до лікарні . Тому непогано було б знати, які процедури вас можуть очікувати там:

1. Лікування антибіотиками.   Як прийом всередину, так і для нанесення на шкіру. Зазвичай призначають перекис бензоїлу, кліндаміцин (Clindamycin), і еритроміцин (Erythromycin), хоча це далеко не все, що можуть прописати лікарі.

2. Гормональна терапія.   Це - процедура для жінок, так як деякі представниці страждають саме від акне, які з'являються через зміни гормонального фону. Найчастіше, призначають оральні контрацептиви, які містять багато жіночих гормонів або спіронолактон. Хочу зазначити, що ліки вказані в ознайомлювальних цілях. Не варто приймати всередину які б то не було препарати, не порадившись з лікарем.

3. Аккутан.   Це, за великим рахунком, вітамін А в капсульної формі. Він допомагає регулювати роботу сальних залоз. Однак у нього є серйозні побічні ефекти, тому самовільно приймати його не варто.

Крім відвідування дерматолога, ви можете сходити до косметолога . Сучасна індустрія краси теж може запропонувати деякі варіанти поліпшення стану шкіри (саме поліпшення, а не лікування):
  1. Це, звичайно ж, всілякі маски: кисневі, на основі глини, вітамінні і т.п.

  2.   Хімічний пілінг.

  3. Переливання крові.

  4. Хірургічне втручання, коли доводиться мати справу з дуже важкими формами.

  5. Лікування за допомогою лазера.

  6. За допомогою спеціальних ламп, які випромінюють блакитне світло.

Ви бачите, вибрати є з чого. Але що робити, якщо ви виявили у себе на обличчі прищик? Як нанести макіяж так, щоб і вугровий висип приховати, і не виглядати як людина в масці?

Камуфляж для акне

 Акне. Причини. Лікування. Секрети маскування
 Отже, якщо ви ставитеся до 90% жінок, які страждають від тієї або іншій мірі акне, тоді у вас завжди має бути наступне:

• Тонер, щоб була можливість підправити макіяж. Можна купити спеціальні маскуючі засоби, які вже містять ліки і підсушують інгредієнти. Крім того, краще, якщо вони будуть на водній основі.

• Зволожуючий засіб.

• Краплі для очей проти почервоніння. Вони допомагають зняти почервоніння на шкірі.

• Консилер. Якщо це не олівець, тоді спочатку потримаєте палець секунд 10 під холодною водою. Дайте йому висохнути. І тільки потім наносите його на обличчя.

• Пудра.

• Рум'яна.

Перед тим як наносити макіяж, ретельно вимийте руки і стежте за чистотою пензликів і спонжів. Важливо також, щоб косметика була непрострочена.

Будьте здорові!!!
Автор: Віра Карабутове


 Банні процедури для краси і здоров'я тіла
 Чи любите Ви ходити в лазню? Я просто обожнюю. Регулярно ми з подругами вибираємося в лазню або сауну. Це хороший спосіб відпочити від повсякденних турбот, розслабитися, поспілкуватися, а також позалицятися за своїм тілом і, навіть, схуднути!

Недарма лазня так цінується і настільки популярною у людей різного віку. Адже саме тут з організму легко виводяться шлаки і токсини, очищається шкіра, поліпшується кровообіг, обмін речовин. Баня благотворно впливає на нервову систему, судини, серце, м'язи і багато інших органів. Вона тренує терморегуляцію організму, тому любителі парної набагато рідше страждають простудними захворюваннями. Після її відвідин шкіра стає м'якою, еластичною, виникає відчуття легкості і заспокоєння.

Сподіваюся, я вас переконала в користі лазні для нашого здоров'я. Поговоримо тепер про деякі процедурах, які додатково допоможуть привести в порядок тіло, виведуть токсини, позбавлять від целюліту і навіть допоможуть схуднути.

Дуже популярні однокомпонентні скраби   з меду, кавової гущі або глини. Просто нанесіть ці продукти на тіло перед відвідуванням парної. Головне правило: у перший візит не варто використовувати ніяких спеціальних засобів. Тіло повинне нагрітися, пропаритися «до семи крапель поту», щоб відкрилися всі пори на шкірі. При виході з парної найкраще облити холодною водою.

А ось вже з другого заходу можна сміливо натирати себе всіма можливими засобами.
Скрабам бажано дати погрітися в парній перед нанесенням, так ви досягнете більшого ефекту.

 Банні процедури для краси і здоров'я тіла
 Мед   чудово виганяє піт з організму, виводить токсини, вітамінізує і зволожує шкіру. Для досягнення найкращого результату рекомендується змішувати його з сіллю.

Медово-соляної скраб
У керамічному посуді перемішайте мед з крупною сіллю. Можна брати суміш з собою в парну прямо в ній (якщо лазня у вас під рукою), а можна перекласти в зручну баночку з-під косметичних засобів. Ретельно намазуємо все тіло отриманим скрабом (уникаючи ніжних місць, звичайно ж!), Після цього не сидимо, а розтираємо, масажуючи себе для досягнення найкращого результату і видалення огрубілих клітин шкіри. Для цього добре підійдуть спеціальні щіточки, рукавиці, масажери, які ви можете придбати в магазині. Мед із сіллю добре стимулює потовиділення і продовжує свою дію навіть після виходу з парної, тому після його застосування бажано якийсь час не пити, щоб зайва рідина покинула організм.

До меду можна додати ефірні масла (5-10 крапель). Традиційно для лазні використовується масло ялівцю, ялиці, смереки, шавлії, апельсина, евкаліпта.

Скраби з меду і ефірних масел протипоказані при алергії на ці компоненти.

Медово-гірчичний скраб
Вам знадобляться морська сіль, мед, гірчиця і апельсинове масло. Змішайте сіль з медом. Додайте трохи гірчиці, щоб не палило тіло. Кілька крапель апельсинового масла додадуть вашому скрабу аромат, але не перестарайтеся, щоб не палило.


 Банні процедури для краси і здоров'я тіла
 Кава   також є чудовим скрабом. Вона глибоко проникає в пори шкіри, растопляет підшкірний жир. Саме тому є добрим антицелюлітним засобом. Бореться воно і з варикозним розширенням вен. Можна використовувати кавову гущу після ранкової кави, а можна взяти зерна і спеціально їх намолоти.

Сметанно-кавовий скраб
Кава крупного помелу змішайте зі свіжою сметаною. Можна додати кілька крапель ефірного масла. Нанесіть в парній на шкіру і грійтеся, скільки зможете витерпіти. Цей скраб не треба втирати, тому кави набагато грубіше, ніж мед, і здатне пошкодити шкіру. Після застосування змийте скраб теплою водою. Кавовий аромат заспокоїть нервову систему. Шкіра стане м'якою і шовковистою. Є протипоказання - підвищений артеріальний тиск.

Кавово-соляної скраб
2 чашки кавової гущі перемішайте з ½ склянки морської солі, 2/3 ст. ложки будь-якого масажного масла. Скраб готовий.


 Банні процедури для краси і здоров'я тіла
 Глина   косметична продається в аптеках. Вибір її дуже широкий. Глина розрізняється за кольором і за складом.

- Блакитна глина   містить повний комплекс необхідних для шкіри мікроелементів (залізо, фосфор, цинк, магній, алюміній, срібло і т.д.). Блакитна глина очищає і має протизапальну дію.

- Зелена глина   включає в себе марганець, кальцій, кобальт, фосфор та ін. мікроелементи. Вона є потужним антисептиком, вбиває бактерії і токсини. Живить, оновлює і омолоджує шкіру.

- Біла глина   очищає і підсушує, хороша для жирного типу шкіри.

- Червона глина   покращує кровообіг, забезпечує приплив крові. Рекомендується при алергії і нестачі заліза.

- Жовта глина   багата залізом і калієм. Хороша для тьмяної шкіри і при ознаках в'янення. Має тонізуючу, антицелюлітним і зволожуючу дію.

- Сіра глина   особливо рекомендується для зрілої шкіри. Зволожує і тонізує, хороша для сухого типу.

Зазвичай глину розводять теплою водою в пропорції один до одного і наносять на шкіру. Глина також входить до складу багатьох скрабів для тіла, деякі з них ви можете приготувати самостійно.

Чудо-скраб
У 100 г кавової гущі додаємо трохи будь-якого шампуню, 1 ст. ложку розтопленого меду (при алергії можна його замінити на рослинне масло), в якому треба розчинити попередньо 15-20 крапель ефірного масла (ялівець, бергамот, евкаліпт, апельсин, розмарин, кипарис, грейпфрут) і кілька столових ложок глини. Перемішуємо. Цей скраб видаляє старі, відмерлі клітини, бореться з целюлітом, поліпшує кровопостачання. Шкіра після застосування стає м'якою, ніжною, гладкою і дивовижно пахне.

Такі скраби можна придумувати самим, беручи за основу вже випробувані. Склад ви можете «підглянути» на готових косметичних засобах, а далі просто включайте фантазію і смак.

 Банні процедури для краси і здоров'я тіла
 У лазні використовують і трав'яні настої . Можна брати будь-які лікарські трави (конюшина, ромашка, кропива, календула і т.д.). Дуже гарні для парної настої з солодки і ламінарії. Перша трава чудово зволожує і тонізує шкіру, надає їй бархатистість і ніжність, друга - широко використовується для лікування целюліту.
Готуються відвари з будь-яких трав однаково: 2-3 чайні ложки сухого продукту заливаються 200 мл окропу і настоюють хвилин 10. Далі водою натирається обличчя, шия, груди. Сама ж трава наноситься на живіт, стегна, гомілки і спину.

Ось такі чудові способи побалувати свою шкіру під час відвідування лазні. Вибирайте на свій смак - і вперед, в парну! Рекомендується ходити в лазню до двох разів на тиждень. При регулярному відвідуванні Ви швидко відчуєте різницю. Легкого вам пара!
Автор: Наталія Романова