І настав жовтень ...
 Якось зовсім непомітно вислизнуло літо. І вересень помахав ручкою ... А шкіра у багатьох з нас за літній період стала суші, і таке враження, що прив'янули.

Фахівці радять обережно зняти сухі клітини з шкіри обличчя шар за шаром. Сонцезахисні креми замінити вітамінними. І до похолодання, вірніше до морозів, використовувати зволожуючі креми та емульсії.

Восени у багатьох з нас відбувається внутрішня розбалансування, погіршується настрій, ми швидше втомлюємося, гірше висипаємося. Є такі фахівці - хронології. Вони радять відмовитися від будильника і перед засинанням програмувати свій організм на пробудження в певний час.

При пробудженні вранці не слід різко підхоплюватися з ліжка, а, не кваплячись, сісти, потягнутися, помасажувати мочки вух, потерти долоню об долоню, позіхнути, зробити найпростішу ранкову зарядку і прийняти контрастний душ.

Після контрастного душу не тільки відлітають залишки сну, але і вся шкіра очищується природним шляхом.

 І настав жовтень ...
   Вмивати обличчя вранці і ввечері корисно мінеральною водою без газу. Днем слід зволожувати шкіру зовні, обприскуючи її з пулевізатора і приймаючи усередину не менше 1, 5 літрів води.

Вода, очищаючи організм зсередини, очищає і шкіру. Наприклад, йоги випивають склянку води відразу після пробудження і склянку води перед сном.

Перед сном можна випити теплий настій м'яти, це заспокоїть і допоможе добре спати. Днем не обов'язково пити відразу багато, можна поставити біля себе келих з водою і пити по ковточку.

Щоб зберегти молодим своє тіло, фахівці радять щогодини вставати, відриваючись від комп'ютера, і пройтися по офісу. Для рук зробити просту гімнастику у вигляді обертань кистей, стискання і разжіманія пальців. Якщо є можливість, під час роботи виймати ноги з взуття і перекочувати їх з п'ят на носок.

А ось регенерація шкіри, тобто її відновлення, припадає на нічні години. Недарма наші бабусі говорили, що «Краса приходить вночі». Сучасні фахівці з ними згодні - пік ділення клітин припадає на час з 22 години до півночі. Якщо не лягти спати хоча б до 23 годин, то краса не прийде ... Доведено науково, що якщо в цей час не спати, а, наприклад, дивитися телевізор, їсти, працювати, то процес оновлення шкіри відбуватиметься настільки слабо, що почнеться раннє старіння .

У темний час доби активізується бактеріальна флора, через пори виводяться токсини, шлаки, частина лікарських препаратів. А щоб позбутися відчуття «брудного особи» потрібно не їсти на ніч, особливо жирного, солоного, гострого. Дієтологи кажуть, що якщо перед сном сильно мучить голод, достатньо випити склянку теплої води з 1 чайною ложкою меду, склянку кефіру або з'їсти яблуко.

Перед сном, природно, потрібно добре очистити шкіру від макіяжу, поту, жиру, відшарувалися частинок шкіри і підживити особа нічним кремом. Крем фахівці рекомендують накладати тонким шаром. Надлишки крему потрібно зняти через 20-25 хвилин. Косметологи кажуть, що будь крем вбирається тільки перші десять хвилин. Якщо робити так день у день, то можна і в 50 років виглядати на 30.

 І настав жовтень ...
   Шанси виглядати добре довгі роки збільшує вечірній масаж стоп , Тому як на стопах знаходяться точки, впливаючи на які, можна впливати на весь організм.
- Перш, ніж приступити до масажу, потрібно сісти зручніше.
- Починають масаж з погладжування ступні від кінчиків пальців до щиколотки: вперед з натиском, тому легко і плавно.
- Кожен пальчик масажується окремо, знизуючи їх, легко рухаючи з боку в бік. Потім ступні потрібно потягнути на себе.
- Потім простукать несильно всю стопу ребром долоні знизу вгору.
- Круговими рухами рук помасажувати обидві бічні сторони стопи від пальців до щиколотки.
- Завершується масаж погладжуванням всієї стопи зверху вниз розкритими долонями, щоб м'язи розслабилися і заспокоїлися.
- На завершення можна налити на долоні трохи олії з додаванням 1-2 крапель чайного дерева і втерти в підошву, нігті. А на ніч надіти бавовняні шкарпетки.

Ці прості поради допоможуть будь-якій жінці відчувати себе бадьорою і красивою.
Автор: Наталя Алексєєва


 Оздоровчі ванни, їх історія і застосування
 Аспекти корисного впливу водних процедур були відомі ще в глибоку давнину. Так, наприклад, у Греції, Римі та інших державах з багатовіковою історією за багато століть до нашої ери споруджували чудові лазневі комплекси.

У той же час з'являлися перші аромаванни, які використовувалися для загального оздоровлення організму і боротьби зі стресом.

При цьому досягти чудодійного ефекту від таких процедур можна було завдяки дослідженню властивостей різних природних ароматних добавок.

 Оздоровчі ванни, їх історія і застосування


До того ж, в період появи перших медичних досягнень активно вивчалися особливості впливу на організм компонентів, які добувалися з морських глибин.

 Оздоровчі ванни, їх історія і застосування
 Згідно з історичними даними, одними з перших відчути на собі позитивний вплив заспокійливих і бадьорять пахощів в приміщеннях для прийняття водних процедур змогли мешканки Єгипту та країн Сходу.

 Оздоровчі ванни, їх історія і застосування
 Можливо, і сьогодні дивне вплив ванн з аромамаслами та іншими природними сумішами дозволяє азіатським красуням і африканкам залишатися загадковими, ніжними і надовго зберігати молодість і свіжість шкіри.

 Оздоровчі ванни, їх історія і застосування
 А для вишуканих японок купання у ванній завжди асоціювалося з традиційним ритуалом очищення (історія якого сягає в далеку історичну епоху). Ймовірно, цей ритуал допомагає їм зберігати спокій і залишатися внутрішньо врівноваженими.

Таким чином, в епоху зародження аква-очищення почалася історія прекрасної альтернативної методики профілактики і лікування цілого ряду захворювань - SPA-терапії. Плюс до всього, стародавні SPA-процедури лягли в основу сучасних, які можна відтворити в домашніх умовах.

Тому пропоную поговорити про доступні цілющих ваннах, здатних замінити дорогі курси профілактики фізичних і психічних недуг.

 Оздоровчі ванни, їх історія і застосування
 Молочно-медовий SPA-догляд за шкірою - «спадок» наших предків
Про те, що молоко містить практично всі необхідні організму амінокислоти, вуглеводи, жири, вітаміни і важливі мікроелементи, сьогодні знає кожен школяр. Але наші прапрабабусі могли б повідати і про інші корисні властивості цього продукту.

Завдяки наявності особливих речовин (емульгаторів), розчинена в теплій воді молоко здатне проникнути в глибокі шари шкіри, наситити її корисними елементами, які входять до його складу, і надати їй ніжний бархатисто-білий відтінок. Правда, за стародавніми повір'ями, раніше для купання використовувалося молоко ослиць, однак у наш час його можна замінити козячим або коров'ячим. А оптимальна концентрація молока, згідно з сучасними дослідженнями, становить 1-2 л на ванну води. Така процедура чудово підходить для власниць сухої і чутливої ​​шкіри. До того ж, при регулярному застосуванні вона надає омолоджуючу дію. А посилити чудодійний ефект допоможуть 3-4 ст. л. меду (розбавлені попередньо в молоці).

Іноді фармацевти рекомендують використовувати більш дешевий аналог - штучну порошкову сироватку або засоби з естракт рису, які створюють молочно-білу піну. Проте їх вплив не можна порівняти з натуральним коров'ячим або козячим молоком.

 Оздоровчі ванни, їх історія і застосування
 Ванни з додаванням ароматичних сумішей, солей і водоростей
Наукове вивчення банних процедур давнину разом з сучасними досягненнями відкривають перед нами нові можливості. Так, на прилавках аптек сьогодні з'являється безліч нових штучних аромадобавок для ванн (зокрема, масла, ароматизована морська сіль, кульки, які при розчиненні шиплять і створюють бульбашки, піни і гелі, які забарвлюють воду і піднімають настрій).

Такі концентрати успішно замінюють ті природні елементи, які застосовувалися для створення оздоровчого ефекту на зорі історії аромаванн. До того ж, зараз можна придбати і доступні компоненти на натуральній основі, які сприятливо впливають на весь організм.

Проникаючи крізь пори шкіри, ці речовини надають терапевтичний вплив на кровоносні і лімфатичні судини, а також стимулюють біохімічний процес омолодження. У той же час аромапари, які утворюються при їх розчиненні в теплій воді, позитивно впливають на органи дихання і почуття.

Так, ви можете підібрати добавки, які будуть викликати прекрасні асоціації, бадьорити, налаштовувати на робочий лад, або ж заспокійливі речовини для зняття стресу і розслаблення. Крім цього, деякі корисні компоненти можна застосовувати в комплексі з іншими (наприклад, суміш ароматизаторів з медом і вершками чудово розчиняється у воді і надає чудотворний вплив).

 Оздоровчі ванни, їх історія і застосування
 У деяких випадках аромадобавкі зараз також успішно замінюють морськими водоростями (змішуючи їх попередньо з морською сіллю). Такі ванни (які є основою курсу так званої таласотерапії, або «лікування морем») застосовуються, зокрема, в спеціалізованих профілакторіях і салонах краси як загальнозміцнюючі процедури.

Основна їх гідність полягає в тому, що вони стимулюють обмін речовин в клітинах, відновлюють структуру шкіри, насичують її вітамінно-мінеральними комплексами і заряджають корисними негативними іонами. А швидкий ефект пояснюється впливом добре вивчених речовин, які входять до складу морської води (калію, натрію, кальцію, йоду, брому і т. Д.).

До того ж, за медичними даними, 8-10 прийомів «морський» ванни виліковують від багатьох недуг. Однак приймати слід регулярно (приблизно раз на два дні), проконсультувавшись попередньо з лікарем.

 Оздоровчі ванни, їх історія і застосування
 Ванни з ... алкогольними напоями
Незважаючи на те, що зараз на кожному кроці говорять про шкоду спиртного, швидкому звиканні та інших побічних ефектах, не варто судити про алкогольні напої однозначно погано. Варто згадати, що ванни з вином або шампанським в різні часи вважалися не тільки привілеєм королів, але і прекрасним оздоровчим засобом.

Цілющий ефект досягається завдяки виникненню повітряних бульбашок, наповнених вуглекислим газом, які забезпечують оздоровчий гідромасаж. Він, у свою чергу, стимулює прискорення кровообігу і активізує діяльність імунної системи. Плюс до всього, екстракт шкірки винограду, який входить до складу натурального вина, є прекрасним антиоксидантом.

Алкогольні ванни дозволяють уникнути загострення простудних захворювань, передчасного старіння шкіри і запальних процесів.

До речі, для зняття запалення в суглобах ідеально підходять ванни з міцним коньяком. До того ж, вабливий аромат якісних спиртних напоїв здатний налаштувати на позитивний лад, пробудити приховані бажання і подарувати впевненість для досягнення заповітної мети.

 Оздоровчі ванни, їх історія і застосування
 Сучасна інтерпретація японської ванни офуро
Регулярно приймати очищувальну японську ванну у звичайних квартирах і будинках досить складно. Насамперед, тому, що в ритуалі обмивання японці використовують не європейські сталеві і чавунні ванні, а глибокі бочки з кедра або іншого дерева, які дозволяють зануритися до підборіддя, такі бочки наповнюють водою, нагрітою до температури 50 0С. Розташовують вони з видом на сад (оскільки споглядання об'єктів природи є важливою частиною всеочисній процедури).

Однак відтворити сучасну форму цього загадкового ритуалу може кожна європейка. Варто тільки пам'ятати, що наша шкіра не пристосована до занадто гарячій воді, тому температура повинна бути трохи нижче. А створити чудесний деревний аромат дозволять парфумовані свічки і масла. Крім цього, досягти ефекту максимальної релаксації допоможуть також букети або пелюстки живих квітів, приглушене світло і легка музика.

 Оздоровчі ванни, їх історія і застосування
 Для того, щоб очистити душу і тіло, за японською традицією, слід звільнити розум (тобто залишити все думки) і зосередитися на диханні (дихати треба повільно і рівно). При цьому слід знати, що використання спеціальних миючих засобів не входить в ритуал.

Така релаксирующая ванна рекомендується зайнятим жінкам (бізнес-леді, молодим мамам) і тим, хто займається творчістю. Адже саме в них найчастіше виникає потреба зупинити час і максимально розслабитися.
Автор: Алла Пилипенко