Сонце і я. Такі різні сонцезахисні засоби
 Не секрет, що косметикою з сонцезахисним фактором потрібно користуватися не тільки під час відпустки, перебуваючи в південних широтах, але й у повсякденному житті, бо ультрафіолет не дрімає! Але, як правило, про захисні креми, спреях і тому подібному згадують під час сезону відпусток. Сонцезахисні засоби досить різноманітні і за складом, і за ступенем захисту від випромінювання, але їх мета одна - запобігти негативний вплив сонячних променів.

Вибір захисту від сонця

Отже, в сонцезахисної косметиці використовуються хімічні, фізичні фільтри і їх різні комбінації, створені для посилення ефекту захисту від ультрафіолету.

Хімічні фільтри здатні поглинати   сонячне випромінювання за рахунок своєї хімічної структури, причому при використанні сучасних сполук у якості фільтрів відбувається поглинання ультрафіолету типів А і В.

Фізичні фільтри відображають і розсіюють   випромінювання. При застосуванні і тієї, і іншої групи сонячних фільтрів є свої тонкощі, які обумовлюють і ціну косметичних препаратів, і їх ефективність.

Сонцезахисні засоби розробляються (страшно подумати!) З 1891 року. Першими фільтрами були, звичайно ж, мінеральні фільтри. За минулий з тих пір час склади сонцезахисних засобів досягли досконалості. Сучасні засоби - найскладніші багатокомпонентні системи, що містять не тільки комбіновані фільтри, але і різні добавки, що підсилюють захисну дію.

Фізичні фільтри

Сьогодні найбільш широко застосовуються два фізичних фільтра - діоксид титану і оксид цинку . Найголовніше при технології виготовлення - те, що частинки цих речовин повинні бути строго певного розміру, інакше захисні властивості можуть змінитися. Приміром, при збільшенні розміру часток на шкірі проявляється «ефект білил», тобто засіб нерівномірно розподіляється по шкірі, в результаті чого засмага виходить «смужками».

Ще для удосконалення складів з мінеральними фільтрами на частинки речовин наносять спеціальні покриття, щоб вони не злипалися і не змінювали сонцезахисних властивостей. Для розширення діапазону відбиваного світла використовується комбінація діоксиду титану та оксиду цинку, так як перший більш активний щодо ультрафіолету В, а другий - у відношенні ультрафіолету А. Оксид цинку більш прозорий. Іноді, вкрай рідко, використовують ще одна речовина - оксид заліза . Він має цегляну забарвлення, тому використовується в малих концентраціях.

Хімічні фільтри

Хімічних фільтрів дуже багато. Але всіх їх можна розділити на кілька великих груп, так би мовити, по «хімічним походженням».

1. Похідні коричної кислоти або ціннамати.   Вони активні щодо ультрафіолету В. Найвідоміші і часто зустрічаються у складі вітчизняної та зарубіжної косметики - октокрилен і ЕМС (етілгексілметоксіціннамат). Зверніть увагу, що найбільші закордонні виробники воліють указувати в складі не хімічне, а торгова назва сонячних фільтрів, наприклад, Parsol або Nelitopan.

2. Похідні саліцилової кислоти, або саліцилати , Наприклад, октілсаліцілат, авобензон. Деякі з представників цієї групи активні щодо ультрафіолету А, деякі - у відношенні ультрафіолету В.

3. Бензофенон   - Найсучасніші сонячні фільтри, так як забезпечують захист від всіх типів ультрафіолету.

Принцип дії хімічних фільтрів інший, ніж у фізичних. Вони проникають в шкіру, їх молекули орієнтуються там певним чином і відбувається поглинання шкідливих променів.

Для складу сонцезахисного засобу важливо також утримання додаткових компонентів, які забезпечують опірність шкіри дії вільних радикалів або перешкоджають цьому процесу. Антиоксиданти , Що додаються в засоби сонячної захисту: аскорбінова кислота (вітамін С), токоферол (вітамін Е), коензим Q, екстракти календули, сосни, ялини, ялиці, модрини. Перераховані екстракти не тільки містять композиції природних антиоксидантів, але й мають самостійним светопоглощенієм.

Про що говорить SPF?

Ступінь захищеності шкіри за допомогою косметичного засобу залежить від величини захисного фактора SPF (число, що показує, у скільки разів послаблюється сонячна експозиція при використанні даного засобу) - чим він вищий, тим вище захисна здатність препарату.

Для розрахунку безпечного часу перебування на сонці необхідно помножити число SPF на час перебування на сонці до опіку для вашого типу шкіри.

На етикетках сонцезахисних засобів Ви можете зустріти чотири групи SPF за ступенем захисту: низька (SPF 2-5), середня (SPF 6-11), висока (SPF 12-19) і дуже висока (SPF 20 і більше).

Як правило, низьким ступенем захисту володіє зараз кожен щоденний крем, а більш високою - сонцезахисні засоби. Сонячна захист за допомогою хімічних фільтрів рекомендується людям, які не мають особливих проблем зі шкірою. Якщо ж в багажі у людини є дерматологічні відхилення, наприклад, схильність до утворення пігментних плям, то рекомендується використання тільки фізичних фільтрів. Для дітей також використовуйте сонцезахисні засоби, які екранують шкіру, а не поглинають випромінювання.

Медики рекомендують щодня захищати шкіру від шкідливого сонячного випромінювання, адже це є активною профілактикою старіння шкіри. Використання кремів з захисними фільтрами дозволяє уникнути неприємних наслідків засмаги. Особливо це важливо для людей зі світлою шкірою, дітей та людей, які мають у своєму багажі захворювання шкіри.

Поради щодо використання сонцезахисних засобів для відпочиваючих:

-   при активній інсоляції, особливо якщо у Вас світла шкіра, необхідно носити легкі натуральні тканини, добре закривають тіло. Такий одяг дозволить шкірі «відпочити» після активного засмаги на пляжі;

-   на відпочинку хороша капелюх з широкими полями;

-   сонцезахисний засіб необхідно наносити за 30 хвилин перед виходом, повторно - після купання;

-   не рекомендується використовувати будь-які сонцезахисні засоби для дітей першого півроку життя. Для їх захисту краще використовувати легку натуральний одяг;

-   не забувайте про сонцезахисні окуляри - ультрафіолет згубно діє на рогівку;

-   деякі лікарські засоби можуть провокувати фотоаллергіях, наприклад, багато антібіоткі, протизаплідні засоби;

-   такі поверхні, як пісок і цемент, відображають ультрафіолет, тобто Вам дістанеться підвищена дозування;

-   пам'ятайте, що факторами ризику для негативної дії ультрафіолету є: біла шкіра, світле волосся, схильність до утворення веснянок, тенденція легко обгорати, шкірні захворювання в сім'ї, тривале перебування на сонці протягом всього вашого життя, обгорання до «бульбашок» в дитинстві чи юнацтві ;

-   найкраще мати з собою засоби з різним фактором захисту, у тому числі і водостійкі (особливо це актуально для дітей);

-   термін придатності фотозахисні крему - півроку з моменту початку використання. Якщо крем змінює запах, текстуру або колір, його використовувати не можна;

-   при жирній шкірі потрібно використовувати сонцезахисні засоби з позначкою oil-free - без олії;

-   шкіра на обличчі значно ніжніша, тому фактор захисту кремів для обличчя повинен бути вище, ніж для тіла.
Автор: Ольга Зоріна


 Чудо-банки, або Антицелюлітний вакуумний (банковий) масаж в домашніх умовах
 Кілька років тому я вперше почула про вакуумному масажі по телебаченню: в передачі «Магазин на дивані» пропонувався прилад, який дозволяв робити це в домашніх умовах. Пізніше я знайшла в аптеці набір з двох банок. Він коштував у десять разів дешевше того приладу, про який йшла мова вище, і теж міг використовуватися для проведення вакуумного масажу, який крім того має антицелюлітний ефект.

Так як справа була незадовго до святкування Міжнародного жіночого дня 8 Березня, я вирішила зробити такі подарунки подругам і родичкам жіночої статі, скупивши всі набори банок в аптеках міста, а також і всі масла і креми для проведення антицелюлітного масажу. Всі дівчата і жінки, які отримали такі оригінальні подарунки, залишилися задоволені ними, хоча перед врученням презенту я попередила їх усіх, що ніякого натяку подарунок не містить.

Треба сказати, що будь-який масаж впливає на нервову систему шляхом механічного подразнення нервових закінчень шкіри, сухожиль, м'язів, зв'язок і стінок судин. Після чого викликані цим роздратуванням імпульси передаються в центральну нервову систему і досягають потрібної ділянки кори головного мозку. Таким чином, виникає реакція, яка викликає фізіологічні зміни в організмі - підвищення температури тіла, посилення припливу крові до місця дії.

 Чудо-банки, або Антицелюлітний вакуумний (банковий) масаж в домашніх умовах


Баночний (вакуумний) масаж
В основі дії баночного (або вакуумного) масажу лежить рефлекторний метод, який заснований на роздратуванні шкірних рецепторів за рахунок вакууму, що створилося в банку .  У результаті впливу банкового масажу поліпшується циркуляція крові, міжтканинної рідини і лімфи .  Крім того, в масажованих ділянці тіла посилюється не тільки шкірне дихання, але й обмін речовин (в цілому), а також усуваються явища застою .  В результаті після процедур шкіра стає пружною, підвищується її опірність до механічних і температурних факторів, поліпшується скорочувальна функція м'язів, підвищується їх еластичність і тонус .  При впливі вакуумної терапії відбувається виділення екстракту потових і сальних залоз, до складу яких (крім солей) входять: сечовина, ацетон і жовчні кислоти, речовини, які токсичні для організму (в певних концентраціях) .  Саме тому в кінцевому підсумку це дозволяє порівнювати метод банкового масажу з ефектом лазні . 

 Чудо-банки, або Антицелюлітний вакуумний (банковий) масаж в домашніх умовах


Антицелюлітний вакуумний (банковий) масаж
Вакуумний (банковий) антицелюлітний масаж застосовується активно в косметології з метою усунення ефекту «апельсинової кірки» і лікування локального целюліту на задній поверхні стегна, в області сідниць і зоні «галіфе» .  Сам масаж проводиться шляхом установки банки і її пересування по поверхні шкірі .  Розрідження, що створюється при вакуумному масажі, збільшує інтенсивність обміну речовин, підсилює постачання тканин киснем, покращує кровопостачання .  Даний ефект сприяє стимуляції лімфодренажа, зміцненню і оновленню шкіри, що в результаті призводить до усунення «апельсинової кірки» .  Більш того, при тривалому впливі банки виникає розрив рестрикцій (спайок) і вирівнюється підшкірна жирова клітковини .  Потрібно сказати, що подібний ефект буде в кілька разів сильніше, ніж при ручному масажі .  Крім того, під час впливу банкою викликається незначне розтягнення шкіри, що надає при фіброзному вигляді целюліту дуже корисний ефект .

 Чудо-банки, або Антицелюлітний вакуумний (банковий) масаж в домашніх умовах
 Методика проведення вакуумного антицелюлітного масажу

- Перед проведенням масажу потрібно розігріти шкіру стегон і сідниць, наприклад, в лазні або душі.

- Потім змастити попередньо прогріту шкіру антицелюлітною кремом, вазеліном, гелем або розігрітим рослинним маслом.

- Для того щоб поставити банку, необхідно сильно стиснути неї балон пальцями руки приблизно посередині, після чого щільно встановити підставу банки на шкіру, а потім відпустити її.

- Необхідно дозувати вакуум шляхом неповного стиснення банки, орієнтуючись на власні відчуттям.

- Виробляти по передній, задній і бічній поверхнях стегон і сідниць прямолінійні, кругові, зигзагоподібні руху, утримуючи, однак, не стискаючи балон банки.

- Проводити процедуру протягом п'яти - десяти хвилин до стійкої гіперемії (почервоніння шкірних покривів).

- Після проведення процедури банку необхідно зняти, стиснувши її балон пальцями руки.

 Чудо-банки, або Антицелюлітний вакуумний (банковий) масаж в домашніх умовах
 Процедури найкраще проводити щодня або ж через день. Найбільш ефективним є курс вакуумного масажу, якщо він (залежно від конкретного випадку) складається з десяти - двадцяти сеансів. Для збереження стійкого результату рекомендується проводити по два - чотири курси на рік, які будуть носити профілактичний характер і допомагати підтримувати досягнутий ефект.

Зверніть увагу на той факт, що не можна робити масаж при апендектомії і видаленням грижі. Крім того, не можна робити масаж на внутрішній поверхні стегна.

 Чудо-банки, або Антицелюлітний вакуумний (банковий) масаж в домашніх умовах
 Порядок роботи з банками
До і після процедури необхідно провести дезінфекцію банок. Для цього потрібно протерти їх два рази (з інтервалом в десять хвилин) серветкою з бязі або марлі, попередньо змоченою в трьохвідсотковий розчині перекису водню з додаванням 0, 5% миючого засобу, наприклад, «Лотос». Або ж для обробки можна використовувати одновідсотковий розчин хлораміну. Термін придатності банок вказаний на упаковці і складає не менше трьох років з дати виготовлення.

У висновку хотілося б звернути увагу на те, що на сьогоднішній день подібний масаж можна зробити також і в косметологічних центрах за допомогою спеціальних апаратів. Такі процедури можуть називати, наприклад, ролико-вакуумним або ж лімфо- дренажним масажем. І тільки ви можете обрати спосіб проведення процедури: в клініці (за гроші, за допомогою спеціального приладу) або ж (безкоштовно і самостійно) в домашніх умовах.
Автор: Стелла Аллатес