Профілактика зморшок
 Зморшки на обличчі - відбиток віку, і ніщо, за винятком пластичної хірургії, не в змозі зупинити дерматологічні годинник, але сповільнити їх хід можна.

Молода здорова шкіра - пружна і гладка, але з віком вона жовтіє, робиться сухою, шорсткою, втрачає свою еластичність, і на ній з'являються зморшки і складки. Освіта зморшок відбувається поступово: cначала вони з'являються на лобі, потім у напрямку від носа до підборіддя, у зовнішніх кутів очей і, нарешті, на шиї, переніссі, підборідді і верхній губі.

Зморшки є мітками зрілого віку, але іноді вони починають намічатися і в молодому .  Насамперед, вони викликані різними звичками, що викликають часте скорочення мімічних м'язів: зморщування чола, прикурювання ока, манера сміятися - у деяких людей сміх викликає різке скорочення всіх лицьових м'язів, утворилися під час сміху складки віялом розходяться по всьому обличчю .  Зморшки можуть з'явитися також при інтенсивному зниженні маси тіла, тривалому перебуванні в задушливих, задимлених приміщеннях, при курінні .  Передчасне поява зморшок спостерігається також при неправильному положенні голови під час сну .  Багато сплять, високо підкладаючи під голову подушки; голова при цьому схиляється на груди, а на шиї і підборідді утворюються зморшки .  Чималу роль у розвитку зморшок у молодих людей грають різні зовнішні впливи: тривале перебування на сонці і вітрі, температурні коливання повітря, його надлишкова сухість або вологість .

Серйозніше становище в тих випадках, коли зморшки відображають вікові зміни шкіри. Вже на третьому десятку років життя зморшки є наслідком розпочатого вікового в'янення шкіри. Між 30 і 40 роками кількість зморшок значно зростає і досягає максимуму до 55-60 років. Шкіра у літніх людей зазнає значних змін: вона втрачає свою щільність і пружність - внаслідок стоншування підшкірної жирової клітковини, переродження і загибелі еластичних волокон вона розтягується і опускається - при цьому різко виступають виличні кістки, чітко виявляються носогубні складки, збільшується обсяг підборіддя, шиї, потилиці .

Запобігти появі зморшок може правильний догляд за шкірою обличчя і своєчасні профілактичні заходи. Набагато легше попередити їх появу, ніж потім розгладжувати шкіру. Якщо починається різке окреслення зморшок на лобі, підборіддя складці, і шкіра стає трохи млявою, необхідно серйозно подумати про правильний догляд за обличчям.

Гарячі компреси

Для того, щоб робити гарячий компрес, складають у смугу шириною 20-25 см невеликий рушник або серветку, опускають її в гарячу воду, віджимають і потім накладають на обличчя. Середина компресу охоплює підборіддя знизу, а кінці накладаються на щоки, лоб і ніс (вільними залишають тільки рот і ніздрі). Припарку слід тримати на обличчі 2-3 хвилини, потім зняти і обтерти або облити обличчя холодною водою. Крім того, потрібно проводити обтирання особи холодним сольовим розчином (половина чайної ложки харчової солі на 1 склянку води). Якщо шкіра роздратована, то соляне обтирання не рекомендується.

Живильний крем

У профілактичному комплексі проти зморшок використання живильного крему обов'язково - він захищає шкіру від зовнішніх впливів середовища і живить шкіру корисними речовинами. Не слід виходити на вулицю, не змастивши обличчя кремом. Перед сном теж корисно наносити пітательнимй крем. До нього додається звичайна кухонна сіль - половину чайної ложки дрібно стовченої солі розтирають з вмістом однієї баночки крему. Крем накладають на обличчя, особливо на зморшки, і протягом 2-3 хвилин забивають його кінчиками пальців. Вранці обличчя доцільно обполоснути прохолодною водою, змастити кремом і припудрити. Коли починається утворення зморшок, рекомендується щодня злегка поколачивать кінчиками пальців особа протягом 5 хвилин. Це покращує кровообіг в шкірі і зміцнює її.

Реанімують маски

З великим успіхом при догляді за шкірою зі зморшками застосовуються маски, які перешкоджають їх утворенню та надають благотворну дію на шкіру.

Білково-лимонна.   Яєчний білок збивається в піну, до нього додають сік з половини лимона і сіль на кінчику ножа, всю суміш добре розмішують. Підходить для жирної шкіри.

Жовткова-масляна.   Яєчний жовток змішують з половиною чайної ложки камфорного або касторової олії. Підходить для сухої і нормальної шкіри.

Яєчно-толокняні.   До збитого яєчного білка або жовтка додається чайна ложка меду і одна столова ложка толокна. Підходить для будь-якого типу шкіри. Не рекомендується при купероз.
.
Жовткова-медова. Яєчний жовток розтирається з половиною чайної ложки меду і однією чайною ложкою гліцерину. Підходить для будь-якого типу шкіри. Не рекомендується при купероз.

Дріжджова.   20 - 25 г дріжджів розводять молоком або рослинним маслом до густоти сметани. Підходить для будь-якого типу шкіри.

Дріжджова кисла.   25 г дріжджів розводять водою до густоти сметани і дають постояти до бродіння. Підходить для будь-якого типу шкіри.

Подвійне підборіддя

При появі подвійного підборіддя, тонкою в'ялої шкіри і складок на шиї рекомендується, насамперед, зжити погану звичку притискати підборіддя до грудей. Набагато корисніше, та й гарніше, тримати голову злегка піднятою. Крім того, при щоденному догляді за обличчям потрібно 1-2 рази на день по 3-5 хвилин поплескувати шкіру підборіддя тильною стороною пальців або кінцем рушника, змоченого в сольовому розчині (1 чайна ложка солі на склянку води).

Однак, тільки правильний догляд за шкірою обличчя і профілактика недостатні для успішної ліквідації зморшок. Необхідно дбати про поліпшення загального стану здоров'я: встановити загальнозміцнюючий режим, дотримуватися певної дієти, займатися фізкультурою і гімнастикою всього тіла та обличчя.
Автор: Інна Сєдих


 Прищі на спині: рятуємося від бакне
 Термін «бакне» це комбінація з двох англійських слів «back» (спина) і «acne» (акне). І означає це слово прищі і акне, які з'являються на спині. Проблема ця не така рідкісна, і дуже неприємна, особливо в літній час. Давайте позбавлятися!

Бакне страждають не лише підлітки, а й дорослі. Причина, як правило, така ж, як і у випадку з прищами на обличчі, тобто гіперактивність сальних залоз на спині. Засоби лікування теж схожі, але є й особливі рекомендації. Дізнайтеся, як позбутися бакне.

1. Відлущування.   Не використовуйте грубі щітки, а помасажуйте спину губкою або мочалкою. Але не тріть надто сильно, так ви тільки збільшите роздратування на шкірі. Відлущування дозволить розкрити пори, очистити їх, адже часто причиною акне є закупорка пір.

2. Сонце.   Простий трюк допоможе підсушити прищі. Якщо проблема застала вас на курорті, або вам пощастило, і ви живете поряд з морем або басейном з морською водою, ця рада для вас. Ідіть на морський пляж, поринете в солону воду (щоб спина повністю занурилася). Потім сядьте під сонячні промені, щоб вони потрапляли на спину. Посидьте під ними 10-15 хвилин (максимум, щоб не отримати опік!). Повторіть процедуру кілька разів, і побачите гарні результати вже протягом перших двох днів.

3. Цинк. У деяких випадках цинк може стати ефективним засобом лікування бакне. Є два способи застосування цинку від прищів:

- Нанести цинк безпосередньо на шкіру. Для цього купите мазь або крем з 1, 2% ацетату цинку і 4% еритроміцину. І втирайте засіб в шкіру спини двічі на день. Крім мазі, іноді в аптеках продається цинк у вигляді капсул з гелем. Гель слід брати чистим пальцем або ватною паличкою і наносити безпосередньо на проблемні точки.

- Приймати цинк всередину як вітамінної добавки. Щодня потрібно від 25 до 45 мг (пиколинат цинку). Але не більше 50 мг - це може створити дефіцит міді в організмі, тому що великі дози цинку перешкоджають поглинанню міді.

 Прищі на спині: рятуємося від бакне


4. Скраб. Пілінг за допомогою скрабу видаляє мертві клітини, які скупчуються в порах. Створіть свій органічний скраб. Для цього вам буде потрібно 1 грейпфрут, білий цукор і морська сіль. Вичавити в миску 1 грейпфрут, додати півтори чашки цукру і пів склянки великої морської солі. Масажувати скрабом проблемні ділянки тіла.

5. Балан рН.   Це ще один спосіб позбутися від прищів, у тому числі на спині. Вчені встановили, що найбільш підходящим рівнем кислотності для здоров'я шкіри і бактеріальної флори можна назвати показник менше 5, в ідеалі - 4, 7. Застосування душа з милом може призвести до того, що рН шкіри буде вище 5. Це призводить до сухості, лущення, прищам, подразнень. Що робити:

- Використовуйте насадку для душу, яка відфільтровує хлор у воді.

- Зробіть спрей, що знижує рН шкіри. У пляшку з розпилювачем налийте фільтровану питну воду і яблучний оцет у співвідношенні 1: 1. Після душу і перед сном розпилюйте на шкіру цей склад, рН шкіри знизиться.

- Використовуйте мило і миючі засоби з маркуванням «сприяє балансу рН шкіри».

6. Саліцилова кислота.   Якщо ви користуєтеся миючим засобом з саліцилової кислотою, але не бачите результатів, - можливо, ви дієте невірним способом. Слід використовувати миючий засіб на безмасляної основі, з активним інгредієнтом 2% саліцилової кислотою. Сконцентруйтеся на ділянках з прищами, чекайте хвилину і тільки після цього обполіскуйте водою. Так кислота почне «працювати», і повністю позбавить шкіру від масел і скупчення сала в порах.

 Прищі на спині: рятуємося від бакне


7. Зволоження.   Навіть жирна шкіра, схильна до акне, потребує зволоження. Особливо після застосування саліцилової кислоти, бо вона сушить шкіру. Важливо тільки знайти потрібний засіб. Маркування повинна бути "не комедогенноє».

8. Лікувальна мазь.   Така мазь продається в аптеках, а застосовується точково, безпосередньо на прищ. Краще всього використовувати лікувальну мазь з 2, 5% перекису бензоїлу. Не слід використовувати засоби з 5% або 10% перекису бензоїлу, якщо у вас дуже чутлива шкіра, це призведе до подразнення.

9. Ретинол.   Креми з ретинолом теж полегшують стану акне, і бакне зокрема. Ретинол відлущує шкіру і запобігає утворенню прищів. Правда, робить шкіру чутливою до сонячних променів, тому застосовувати ретинол слід тільки на ніч і в тому випадку, якщо спина захищена від сонця.

10. AHA і BHA.   Альфа-гідроксильні кислоти відлущують мертву шкіру, яка закупорює пори і викликає прищі. Бета-гідроксильні кислоти борються з бактеріями, що викликають бакне. Скраб з AHA-кислотами слід застосовувати 3 рази на тиждень. Після душу шкіру спини зволожити, і обробити BHA-патчами.

Бонус.   Спробуйте місцеве застосування на прищі наступних продуктів: лимонний сік, сік помідора, масло чайного дерева. Вони підсушують прищі, мають антибактеріальну дію.


Догляд за шкірою, якщо ви страждаєте бакне

Допоможіть лікувальним засобам працювати ефективніше. Для цього вам доведеться переглянути деякі звички і спосіб життя. Ось, які чинники важливо передбачити:

- Носіть чистий бюстгальтер. Якщо є бакне, то білизну слід міняти частіше, краще після кожного використання, тобто кожен день. Бретельки бюстгальтера повинні бути добре підігнані за розміром, щоб не було тертя об шкіру і роздратування. Хороше рішення - бюстгальтер без бретелей, а можна спробувати і бюстгальтери без спинки. Слідкуйте також за чистотою мочалок та рушників.

 Прищі на спині: рятуємося від бакне


- Носіть вільний одяг, з натуральних тканин. Бавовна добре вбирає піт, а синтетика лише провокує зростання бактерій.

- Застосовуйте душ після будь фізичного навантаження, будь то фітнес або робота в городі. Пот слід змивати частіше, особливо влітку, щоб не бактерії не розвивалися, а пори не закупорювали.

- Ретельніше обполіскуйте тіло після ванни та душу. Дерматологи кажуть, що однією з причин бакне є ... кондиціонер або бальзам для волосся. Цей продукт добре виполіскують з волосся, а от про те, щоб змити зі спини, - не думають. Змивати кондиціонер з шкіри спини слід прохолодною водою. Інше рішення - застосовувати незмивний кондиціонер для волосся.

- Змініть пральний порошок. Це порада для власниць чутливої ​​шкіри. Можливо, ваш пральний порошок подразнює шкіру. Поміняйте його на інший, наприклад, порошок для дитячого одягу.

- Пийте 8 склянок води в день. Гарне зволоження зсередини гарантує, що шкіра не виділятиме масла, щоб заповнити недолік вологи.
Автор: Юлія Шестакова