Перевірте, наскільки ефективний ваш сонцезахисний крем
 Дні стають більш сонячними і спекотними. І сонцезахисний крем тепер - засіб must-have для косметички. У вас, звичайно, воно є. Або ви вже поспішайте до магазину, щоб його купити. Але варто знати, наскільки ефективно засіб, яким ви збираєтеся користуватися для захисту від сонця.

Отже, проведемо перевірку своїх сонцезахисних кремів, щоб вирішити, чи можна на них покластися цього літа.

Як ви знаєте, сонцезахисний крем повинен захищати від двох видів шкідливих променів: UVA і UVB. UVB призводять до засмаги, сонячних опіків і взагалі викликають негайне і видиме пошкодження епідермісу (верхнього шару шкіри). UVA-промені мають здатність проникати глибоко в шкіру, впливають на дерму і виявляють свою дію протягом більш тривалого терміну. Це означає, що пошкодження шкіри після впливу UVA не відразу видно, з'являються набагато пізніше, але є основною причиною фотостаріння.

Фільтр SPF захищає від UVB-променів, а від UVA захищають фільтри IPD або PPD.

 Перевірте, наскільки ефективний ваш сонцезахисний крем


З урахуванням цього, ми готові допомогти вам перевірити своє сонцезахисний засіб. Для цього достатньо відповісти на сім найбільш головних питань .

1. Чи пропонує ваш засіб широкий спектр захисту?
Як визначити, чи захищає ваш крем від двох видів променів: UVA і UVB? Фраза «крем з SPF» - це ще не все. Слід упевнитися, що в складі є інгредієнти, стійкі при фотовоздействіі. Шукайте такі назви в списку інгредієнтів: оксид цинку (Zinc Oxide), Tinosorb S + Tinosorb M, XL + Mexoryl Mexoryl SX. Засоби нового покоління пропонують і такий фільтр як Mexoplex Helioplex - якщо він є, то захист у крему вичерпна.

2. Чи захистить вас сонцезахисний засіб від опіків?

Це важливо знати, якщо ви припускаєте довгий час бути під відкритими сонячними променями. Для таких ситуацій слід купити сонцезахисний крем з показником SPF не менше 50, і містить один з активних інгредієнтів, перерахованих вище. Можна також порадити сонцезахисний крем з маркуванням «для занять спортом на відкритому повітрі», а також водонепроникний крем (він, як правило, більш стійкий).

3. Чи захищає ваш засіб від UVA-променів?

Навіть якщо ви будете весь день уникати сонця, ваша шкіра все ще схильна до впливу підступних UVA-променів. Пошкодження від них не з'являються негайно. Тому варто перевіряти свою шкіру регулярно на предмет появи нових плям і міні-опіків. Як правило, шкідливий вплив UVA проявляється через день. Якщо ви бачите, що, незважаючи на застосування крему, на шкірі з'являються нові почервоніння (і це відбувається через день після перебування на повітрі), - швидше за все, вам потрібно йти в магазин за новим кремом, ваш не справляється зі шкідливими UVA-променями.

 Перевірте, наскільки ефективний ваш сонцезахисний крем


4. Не минув термін придатності сонцезахисного крему?

Більшість сонцезахисних кремів мають пристойний термін придатності - до 3 років! Однак це означає, що засіб не змінює своїх властивостей, поки упаковці не роздрукували. Якщо ви вже почали користуватися кремом (наприклад, минулого літа або в минулому сезоні), то такий крем ефективний тільки протягом року після того, як його роздрукували.

5. Чи правильно ви зберігаєте сонцезахисний крем?

Ви правильно робите, якщо берете сонцезахисний крем з собою при виході з будинку на природу, на пляж, на відкрите сонце. Адже шар крему потрібно постійно оновлювати. Але неприємність трапляється тоді, коли тюбик крему тривалий час залишається під відкритими променями сонця: на пляжі, в автомобілі. У цьому випадку крем може змінити дію активних інгредієнтів, які пошкоджуються через теплового впливу. Тому, стежте, щоб крем завжди був всередині косметички і по можливості лежав у тіні.

 Перевірте, наскільки ефективний ваш сонцезахисний крем


6. Який номер SPF вибирати?

Вибирайте препарати з позначенням фільтрів SPF відповідно до прийнятих стандартів. Вони передбачають чотири ступені сонячної захисту:

- Дуже висока   ступінь захисту - фактор 50+. Такі кошти потрібні в тропіках і екваторіальних країнах.

- Високий ступінь   - 50, 30. Ці продукти знадобляться на відпочинку біля води, в горах, на морі.

- Середній ступінь   - Фактори 25, 20, 15. Якщо ви проводите літо в місті, а також в умовах лісу середньої смуги, то досить середньої захисту.

- Низька   - Фактори 10, 8, 6. Продукти з таким показником призначені для тих, хто круглий день проводить у приміщенні. На продукти з низькою і середнім ступенем захисту можна переходити через 5 днів постійного застосування засобів з високим ступенем захисту.

 Перевірте, наскільки ефективний ваш сонцезахисний крем


Після 35 років шкіра слабкіше захищається від сонця, тому захищайте її препаратами з високою і дуже високим ступенем.

Після купання ступінь захисту SPF в водостійких препаратах знижується на 50%. Фільтр SPF 50+ перетворюється на SPF 25, а 30 - в 15.

7. Який номер PPD повинен бути?

Ступінь фільтра PPD (або IPD), що захищає від UVA-променів, повинна становити 1/3 від показника SPF захисту.
Автор: Юлія Шестакова


 Весна прийшла! Готуємо ніжки до шортів і босоніжкам
 Нарешті, довгоочікуване тепло, - воно не просто увійшло, а буквально увірвалося в наше життя! Геть шапки, пальто, куртки, а скоро і до колгот дійде черга ... Не настільки актуальними стають вже джинси і брюки, і ось-ось настане пора коротких спідниць, шортів, сарафанів і босоніжок. Весна - пора, коли краса ніг стає не менш важлива, ніж краса особи. Після довгих місяців зими, коли природно було ховати ноги, як саму теплолюбних частина нашого тіла, під брюками, довгими утепленими спідницями, і т.п., ми нарешті можемо явити їх світові.

Природно, якщо взимку ви не лінувалися і підтримували стан ніг на належному рівні, то проблем у вас бути не повинно, але, поклавши руку на серце, зізнаємося, - мало хто, з жінок в холодну пору року виконує послідовно і регулярно весь комплекс рекомендованих заходів по догляду за ногами. Привести ноги в порядок нескладно і зайнятися потрібно цим прямо зараз. І тоді сезон босоніжок і коротких спідниць ми зустрінемо з гладкими, стрункими ніжками, доглянутими ступнями з м'якими пяточками і акуратним педикюром.

 Весна прийшла! Готуємо ніжки до шортів і босоніжкам


Приємні на дотик, красиві на вигляд: питання депіляції

Способів позбавлення від небажаного волосся існує багато, і який оберете ви, вирішувати тільки вам, адже головне, - це результат у вигляді гладкою, шовковистою шкіри.

Звичайно, якщо ми займаємося ніжками в домашніх умовах, то говорити доводиться тільки про депіляції, тобто, про процедури, за допомогою яких які прибирають лише зовнішню частину волоса, не зачіпаючи (або майже не зачіпаючи) цибулину. Кардинального вирішення проблеми - руйнування волосяної цибулини і повного припинення росту волосся досягти в домашніх умовах практично неможливо.

Найпростіші і доступні способи зробити ваші ніжки гладкими - це бритва, ваксинг (видалення волосся за допомогою воску) і хімічна депіляція з використанням крему-депілятор.

 Весна прийшла! Готуємо ніжки до шортів і босоніжкам


Висмикування   з використанням механічного епілятора, процедура болюча і чревата ускладненнями у вигляді подразнення на шкірі і врослого волосся. Правда і у цього методу є свої прихильниці, на увазі його простоти, а, використовуючи жорстку мочалку і скраб до і після процедури, можна уникнути появи врослого волосся.

Бритва   - Найдоступніший, простий і економічний спосіб, ось тільки займатися голінням доводиться часто.
 Весна прийшла! Готуємо ніжки до шортів і босоніжкам


Хімічна депіляція   - Безболісний і відносно недорогий метод позбавлення від небажаної рослинності на ногах. Якщо у вас немає алергії на компоненти крему - депілятора, ферменти якого буквально розчиняють ваше волосся, цей метод заслуговує на увагу. Правда, у випадку, коли волосся занадто грубі і товсті, крем може і не розчинити містяться в них білки до потрібного стану.

Воскова депіляція   (биоепиляция або ваксинг) - один з найбільш поширених способів боротьби із зайвими волоссям, він досить ефективний, відносно недорогий, дає непогані косметичні результати. Для ніг застосовують в основному теплий ваксинг (а є ще гарячий і холодний). Основа м'якого воску - суміш соснової смоли і размягчителей (бджолиного воску або меду). Технологія нескладна: на потрібні ділянки шкіри наноситься теплий віск, зверху покривається смужкою тканини. Через кілька секунд різким рухом знімають тканину разом з воском і волосками. Після цього шкіра обробляється спеціальними маслами та лосьйонами які уповільнюють ріст волосся і одночасно заспокоюють шкіру, роблять її ніжною і шовковистою.

 Весна прийшла! Готуємо ніжки до шортів і босоніжкам


При всій його простоті є у Ваксінг і суттєві мінуси: це значно виражена болючість, неможливість захопити короткі волоски. Ну а, крім того, воскова депіляція видаляє тонкі Пушкова волоски, які через роздратування цибулин можуть перетворитися на темні і жорсткі.

Ще один метод, яким можна користуватися в домашніх умовах - шугарінг (видалення волосся гарячим цукром). Процедура нагадує ваксинг: цукор розчиняють у воді з лимонним соком і кип'ятять до отримання в'язкого сиропу, з якого роблять кульку. Цей цукровий кулька швидко розкочують по шкірі, і здирають разом з волоссям в сторону протилежну їх зростанню. У результаті виходить виключно гладка, як у немовляти, шкіра. Метод теж болючий, і роздратування шкіри можливо, та й перш, ніж ви опануєте цим методом досконало, доведеться трохи поекспериментувати і потренуватися і з концентрацією сиропу і зі спритністю рухів.

Педикюр: лікуємо, доглядаємо, прикрашаємо

Доглянута і красива ступня - це запорука здоров'я, відмінного настрою, впевненості в собі. Розглянемо педикюр не просто як догляд за нігтями і покриття їх лаком, але в більш широкому плані. Саме слово "педикюр" складається з двох латинських коренів: pedis, що означає "ноги" і cure - "відхід". Догляд за ногами, догляд за ступнями починаємо з гігієнічних заходів:

Очищення   - Не просто щовечірнє миття ніг з милом, а спеціальні теплі ванночки знімають втому, очищають шкіру, поліпшують кровообіг. Наповнювати їх слід теплою водою з особливим миючим і размягчающім складом: можна придбати готовий, а можна і приготувати самим, використовуючи розчин соди і настої ромашки, шавлії, кори дуба.

 Весна прийшла! Готуємо ніжки до шортів і босоніжкам


Дуже корисно додавати у воду настій лляного насіння або хвої з розрахунку 2 ст. ложки на 1 л окропу. Якщо є на шкірі тріщини і потертості, бажано додати у воду дезінфікуючі речовини - настоянку календули (1 ст. Ложка на 1 л води), подорожника або кропиву (2 ст. Ложки подрібненої трави на 1 л води), борну кислоту (1ч. Ложка на 1 л води). У ванночку можна додати екстракти чайного дерева, ялини, верби, і цим посилити її дезінфікуючий і бактерицидну дію. Додавання яблучного оцту сприяє розм'якшенню загрубілі шкіри. Можна також попарити ноги в несоленом відварі очищеної картоплі. Така процедура робить шкіру стоп м'якою і шовковистою.

  • Пілінг   - Видалення верхнього шару ороговілої шкіри і натоптишів.

Натоптиші це і є це спресовані мертві клітини шкіри наших ніг, яка не обсипалася і залишилася на місці, оскільки ми дуже багато часу проводимо у взутті, а вона часто не дуже зручна і якісна. Повна відсутність каблука, вузька взуття або завужені її кінці, незручні або занадто спекотні чоботи, жорсткі устілки також не приносять користі шкірі ніг. Все, що багаторазово завдає підошов механічні пошкодження - від натирань до регулярного або сильного тиску - є причиною появи натоптишів. Для їх видалення прекрасно підійде спеціальна косметична терка або пемза. Допоможуть і спеціальні скраби для пілінгу шкіри стоп, що включають пемзовая крихту, і натуральні скраби з абрикосових кісточок, зеленого чаю і листя шовковиці - вони очищають шкіру, не дратуючи її, а рослинні олії (оливкова, насіння дерева ши, насіння соняшнику) відмінно зволожують її , роблять гладкою і ніжною.

Харчування і масаж   - Після очищення стопи, а також проміжки між пальцями ретельно промокнём рушником. Тепер промассіруем стопи і пальчики ніг з будь-яким живильним кремом саме для ніг - вибір їх зараз воістину безмежний, а дія приблизно однакове - нормалізація кровообігу, дезодоруючий ефект, загоєння потертостей, пом'якшення і живлення шкіри. Використання для ніг залишків кремів для обличчя або рук - невірна тактика, у них різні спектри впливів.

 Весна прийшла! Готуємо ніжки до шортів і босоніжкам


Разів зо три на тиждень виконуйте повний масаж стоп з масажним маслом - це виключно корисна процедура не тільки для ніг, але і для всього організму, адже на поверхні стопи знаходиться дуже багато активних точок, які співвідносяться з хребтом і внутрішніми органами. Відмінне масло для масажу не складно приготувати самим будинку. Беремо 2 ч. Ложки базового масла (оливкова, соєва, рицинова, масло жожоба), додаємо 3 краплі ефірного масла лаванди, і по 1 краплі масел герані і ромашки. Змішуємо всі в одній ємності і використовуємо для масажу стоп.

А тепер займемося нігтями!

Видаливши з-під нігтів ороговілу шкіру і забруднення, їх слід підстригти і підпиляти косметичної пилкою. Притому, професіонали радять починати з куточка нігтя, щоб при поперечному надрізі нігтьова пластина не надломилася і не відкололася. Ніготь великого пальця залиште трохи довші, щоб покрити кінчик пальця. Якщо ніготь схильний вростати в шкіру - НЕ закругляйте нігті і стрижіть тільки по прямій лінії.

Важливий елемент педикюру - обробка кутикули, що виконує важливу функцію: захисту нігтьового ложа від впровадження хвороботворних бактерій. Так що обрізати її ми не будемо, а просто акуратно зрушимо до основи дерев'яною паличкою, попередньо завдавши на кутикулу спеціальний крем, що розчиняє її. Кутикула в цьому випадку не пошкоджується, а значить, відкритих воріт для інфекції не залишається, але стає тоншою і виглядає естетичніше.

 Весна прийшла! Готуємо ніжки до шортів і босоніжкам


Завершальна процедура роботи над нігтями - нанесення лаку. Плівка лаку на поверхні нігтя захищає його від бактерій і мікроушкоджень, тому нехтувати нею не слід. Лак краще вибирати не містить формальдегід та інші иссушающие компоненти. Такі лаки швидко адаптуються до навколишніх умов (вологості і температурі), тому тримаються довгий час. Наносьте лак широкими мазками від основи нігтя до краю, для зручності покладіть між пальцями ніг спеціальні роздільники або ватяні кульки. Для ніг переважно вибрати стриманий нейтральний відтінок, який надає нігтям доглянутий вигляд і, в той же час, поєднується з будь-якими аксесуарами і лаком на руках.

Любіть свої ніжки і не лінуйтеся доглядати за ними, регулярне використання процедур педикюру, своєчасна депіляція, дозволять без сорому виставляти ніжки напоказ в будь-який час року.
Автор: Ольга Травлеева