|
Начебто ми не носимо влітку важкої взуття, бігаємо в легенях босоніжках, увечері надягаємо човники, якщо йдемо на побачення, в кафе або в театр. І, тим не менш, у багатьох ноги потіють.
А це не тільки неприємний запах, спітнілі ноги легше розтираються взуттям і доставляють масу незручностей. Що робити, якщо дезодоранти для ніг не рятують?
- Фахівці рекомендують вранці вимити ноги холодною водою, добре витерти, пересипати дитячим тальком і надіти панчохи.
- При пітливості ніг можна насипати в панчохи або следки перед тим, як їх надіти, трохи цукрової пудри. Або пересипати між пальцями картопляним крохмалем.
- За радянських часів, коли всі засоби по догляду були в дефіциті, розмелювали в порошок кристали борної кислоти і посипали ними між пальцями й підошви ніг. Увечері ноги мили теплою водою з милом. Іноді борну кислоту змішували з найпростішої порошкової пудрою в пропорції 1: 1. Це засіб використовували і для інших потеющіх місць, так як воно добре прибирає запах.
- Наші бабусі насипали в шкарпетки порошок квасцов. При сильній пітливості брали палені галун на кінчику ножа, розводили в склянці гарячої води, добре розмішували, мачали в них бинти і обмотували ноги.
- Від пітливості ніг допомагають
ванни з листя горобини
Жменя листя заварити 1 літром окропу, настояти півгодини під кришкою, процідити, додати теплої води і занурити ноги у ванночку на 15-20 хвилин, після миття з дитячим або дігтярним милом.
- Точно так само робиться
ванночка з дубової кори
2 ст. ложки подрібненої кори заварюють 1, 5 літрами гарячої води і настоюють близько години. Або 50 гр. дубової кори залити 1 літром окропу і варити на повільному вогні протягом півгодини. Ванночки з дубової кори вважаються мало не найефективнішим засобом від пітливості ніг. Народна медицина рекомендує подрібнити до стану порошку трохи дубової кори і насипати в шкарпетки або следки перед тим, як їх надягати. Робити так 2-3 тижні.
- Ефективно також обмивання ніг вранці і ввечері солоною водою, а якщо є можливість, то і вдень. 1 чайну ложку морської або звичайної солі розчинити в 1 склянці гарячої води, остудити і обмити розчином ноги.
- Хорошим засобом є і
чайна сода
Ванночки з її додаванням не тільки позбавляють від поту, вони ще й втому ніг знімають. Роблять їх на ніч. 1 ст. ложку чайної соди розчинити в 2 літрах теплої води, опустити ноги у ванночку на 15-20 хвилин. Витерти насухо, змастити олією і надіти бавовняні шкарпетки до ранку.
- Або обтирання розчином чайної соди
У склянці теплої води розчинити 1 чайну ложку соди, розмішати і обтерти рідиною ноги, намочити вату і покласти між пальців. Вранці ноги знову обмити содою з водою, добре витерти і надіти взуття.
- Якщо є можливість роздобути вівсяну солому або солому від ячменю, то можна зробити ванночки з неї. Заварити жменю подрібненої соломи 1 літром окропу, поварити хвилин 10, настоювати півгодини, процідити, додати води і опустити ноги в цю рідину на 15 хвилин. Перед ванночкою вимити ноги з дігтярним милом.
- Сільські травники рекомендують при сильному потінні ніг вимити їх на ніч з милом, витерти, обкласти ошпарені березовими листям, не туго забинтувати і залишити на ніч, вранці вимити прохолодною водою. Курс лікування 2-3 тижні. Пальці на ніч перекладають також травою пирію або листям подорожника.
- При загальній пітливості п'ють настій шавлії
1 чайну ложку заварити 1 склянкою окропу, настоювати 20 хвилин, процідити, вживати по 1/3 склянки 3 рази на день до їди.
- А ванночки з квіток ромашки не тільки позбавляють від запаху поту, але ще й роблять ноги м'якими, бархатистими. 20 гр. квіток ромашки залити 1 літром окропу в термосі і наполягати 40 хвилин, процідити. Курс лікування 1 місяць.
- Ванночка з льону зробить ноги гладкими і приємними на дотик. 2 ст. ложки лляного насіння залити 2 літрами окропу, настояти 2:00.
- Для освіження ніг, профілактики розширення вен заморозити відвари з волошки, м'яти, хвоща, ромашки і кубиками льоду протирати ноги.
- Після будь-яких водних процедур фахівці рекомендують добре витирати ноги, щоб уникнути грибкової інфекції.
І ще ноги потіють менше, якщо взуття провітрюється. Наприклад, на роботу можна йти в одних туфлях, а в офісі перевзуватися в іншу пару. Якщо є можливість, то сидячи за комп'ютером, взуття і зовсім знімати, поставивши ноги на підлогу або маленький килимок.
|
Хтось користується воскової епіляцією для видалення волосся з тіла, хтось ходить на лазер. Але про бритвені верстати ніхто не забуває, звертається до нього або постійно, або час від часу, в перервах між салонними процедурами. Тоді питання: А як правильно? На нього ми і постараємося відповісти в цій статті.
Бритву обов'язково беремо з собою в поїздки, відпустки, навряд чи хтось захоче возитися з воском в готелі, або витрачати дорогоцінні сонячні деньки на лазерну епіляцію. Тим більше, що адаптаційного періоду гоління не вимагає, хоч відразу на пляж.
Між іншим, гоління влітку відрізняється від зимового. Про це свідчать опитування. Наприклад, 28% читачок порталу Stylelist сказали, що взимку взагалі не заморочуються на гоління ніг. А ось влітку ми Збривайте кожен волосок і взагалі педантично ставимося до стану шкіри тіла.
Тоді саме час зробити це правильно, щоб не було порізів, сухості шкіри. Це додає впевненості в собі і сексуальності будь-якій жінці.
Перша порада ось який: якщо у вас занадто густа рослинність на тілі, то гоління, швидше за все, не найефективніший підхід. Краще звернутися в салон і спробувати самій воскове видалення волосся. А бритву використовувати як додаткову допомогу.
Якщо для ваших волосків більше підходить гоління, тоді почнемо наші прості рекомендації:
1. Перед голінням - відлущування
Шкіра на ногах, як правило, суха, на ній більше мертвих клітин. Для гоління це перешкода, волоски не видаляються під корінь. Тому почніть гоління ніг з відлущування. Не використовуйте грубі ексфоліанти, щоб не було мікро-ранок на шкірі, бритва тільки викличе їх роздратування. Відлущування потрібно і для того, щоб запобігти вростання волосся. Між іншим, це не така рідкісна проблема, порядку 60% жінок говорять, що мали врослі волоски після гоління.
2. Гоління - тільки на вологу шкіру
Голити ноги найкраще у ванній. І не тільки тому, що там ніхто не перешкодить настільки інтимного процесу. Перед голінням необхідно намочити шкіру, прийнявши душ або ванну протягом 10 хвилин. Шкіра пом'якшиться, фолікули будуть більш м'якими, волосся - податливими.
3. Використовуйте крем для гоління
Якщо не використовувати крем для гоління, це може викликати свербіж шкіри і додаткову сухість. У кремах для гоління є зволожуючі компоненти, і це допомагає уникнути подразнень. До того ж, в них є і антимікробні інгредієнти. Якщо немає крему для гоління, відмінна альтернатива - кондиціонер для волосся. Він полегшує гоління, робить волоски більш податливими, трохи пом'якшує і шкіру.
4. Зволоження після гоління
Бритва позбавляє шкіру природного покриву шкірними маслами. Після гоління потрібно обов'язково додатково зволожити шкіру. Це може бути дитяче масло або ваш улюблений зволожуючий крем. Можна скористатися і маслами для шкіри. Не витирайте ноги рушником після гоління і душа. Наносьте лосьйони і креми, поки шкіра волога, це дозволить зволожити шкіру більш ретельно.
5. Голити в правильному напрямку
На ногах волосся росте у напрямку вниз. Голити їх треба назустріч зростанню, тобто знизу вгору. Промивайте бритву після кожного руху. Чи не голіться тупими лезами, а також брудними. Це захистить вас від бактерій і подразнень.
6. Боротьба з подразненнями
У будь-якій аптеці можна купити заспокійливі свербіж і подразнення кошти, вони обов'язково повинні містити саліцилову кислоту. Ще один рятівник від подразнень - мазь гідрокортизон. Є заспокійливі засоби з соком алое. А ще - стежте за тим, щоб не голити одне і те ж місце двічі. Стежити за цим допомагає крем для гоління. Тоді ранок і порізів буде набагато менше.
|
|
|
|
|
|