Гладкість - сестра таланту?
 Хто з нас не мріяв про гладких і доглянутих ніжках? І скільки разів ми думали про те, як було б чудово, якби волосся під пахвами не росли так швидко! Однак природа є природа - волосся росте, а нам, якщо ми хочемо виглядати привабливо і нікого не шокувати, потрібно і справді володіти незвичайними талантами! Адже доводиться не тільки підтримувати себе в порядному, «безволосу» стані в деяких місцях, але ще і намагатися зробити це без болю, роздратованою шкіри і врослих волосків!

Саме про це і поговоримо в статті. Які способи видалення волосся в домашніх умовах ми знаємо?

 Гладкість - сестра таланту?


Відразу слід попередити: під час процедури видалення волосся слід враховувати тип своєї шкіри . Крім того, універсального способи боротьби з волоссям на різних частинах тіла не існує. Іноді потрібно використовувати два, а то й три різні способи видалення волосся .

Гоління

Цей спосіб - найдревніший. І він і справді має серйозні плюси. По-перше, процедура ця абсолютно безболісна. По-друге, вона ідеальна для екстреної ситуації (особливо для зони пахв): раз - і готово! По-третє, гоління підходить для більшості зон, які ми голимо, крім особи. Не рекомендують також голити і зону бікіні.

 Гладкість - сестра таланту?


Проте є і не менш серйозний мінус: якщо починаєш голити - то робити це доведеться регулярно, в ідеалі - через кожні день-два . А надмірно суху шкіру взагалі голити не можна - можна травмувати її ще більше.

Правила гоління прості: ніколи не голити по сухому! Сьогодні продається безліч пінок та гелів спеціально для гоління - тому не катував свої ноги. Без піни буде не тільки значно довше, але і результат залишить очікувати кращого: бритва буде погано ковзати, а значить, може залишити небажані волоски. Після гоління бажано використовувати зволожуючий лосьйон.

Депіляційні креми (хімічна депіляція)

Спосіб депіляції кремом абсолютно безболісний - і в цьому його основна перевага. По своєму ефекту він попереду бритви, але значно відстає від воскових смужок. Чому попереду бритви? Справа в тому, що крем видаляє волосся не тільки на поверхні, але і на глибині 4 мм. Залежно від того, наскільки повільно ростуть волоски (це індивідуальна характеристика), настільки довго ноги будуть зберігати гладкість. Зазвичай це проміжок між 4 днями і 2 тижнями .

 Гладкість - сестра таланту?


Підібрати крем можна під свій тип шкіри. Використовувати депіляційним крем можна навіть для видалення волосків на обличчі і в ніжною зоні бікіні (тільки по зовнішній лінії). Пам'ятай, що перевищувати термін дії крему ні в якому разі не можна!

Після застосування засобу, на шкірі може залишитися невелика кількість волосків. У цьому випадку не потрібно відразу відкидати крем убік або намагатися провести депіляцію ще раз. Просто вищипаного їх пінцетом: волосся ще «не адаптовані» до нового способу видалення, через короткий час вони стануть більш тонкими і віддалятися будуть простіше.

 Гладкість - сестра таланту?


І, звичайно, як з будь-яким хімічним засобом, перед застосуванням крему вперше, проведи тест: нанеси трохи на тильну сторону долоні або згин ліктя і витримай вказане в інструкції час. Поспостерігай за реакцією - якщо шкіра почервоніла або стала свербіти, як би не було прикро, не використовуй цей спосіб видалення волосся.

Епіляція

Мова піде про домашніх електроепіляторов. Фактично епілятор являє собою механічне вищипування волосків, а тому така процедура дуже болюча.

 Гладкість - сестра таланту?


Виробники обіцяють, що волоски після такої процедури з'являться тільки через 2-3 тижні   - І це притягує багатьох. Тобі здається, що куш гарний і ти майже вирішила придбати епілятор? Почекай! Проведи маленький експеримент: візьми звичайний пінцет, яким вищипують брови, і спробуй почати виривати волоски на ногах. Якщо всього від пари-трійки волосків ти корчишся від болю і довго тримаєшся за «хворе» місце - то покупка явно не для тебе.

 Гладкість - сестра таланту?


Однак навіть якщо ти стійко витримуєш біль, то от проблеми врослого волосків уникнути швидше за все не вдасться. Тому, якщо вирішила користуватися епілятором, твоїми помічниками повинні стати частий пілінг і миття жорсткою мочалкою. І пам'ятай, що епілятори гарні тільки для ніг: зона пахв і бікіні занадто чутлива для такої процедури. А якщо ти вагітна, маєш шкірні захворювання або пошкодження або варикоз, то епіляція для тебе заборонена навіть для цієї зони!

Воскові смужки

Епіляція воском або спеціальними восковими смужками достатньо болюча, а крім того, вимагає деякого холоднокровності - адже смужку з воском потрібно дуже різко і одним рухом зірвати з певного місця. Правда, якщо будеш використовувати воскові смужки довго, то через деякий час волоски стануть рости більш тонкими та їх видалення буде приносити значно менше болю.

 Гладкість - сестра таланту?


Найчастіше воскові смужки виробники рекомендують добре зігріти в руках - тоді шкіра розпарюється і менш болісно «віддає» волоски. Розгладити ці смужки потрібно проти росту волосся. Потім витримати 10 секунд і зірвати смужку, другою рукою притримуючи кожу.Чтоби видалення волосся за допомогою воску переносилася легше - перед цим протри шкіру тоніком.

Плюс цієї процедури - в її рідкісному застосуванні, адже шкіра залишиться гладкою на 3-4 тижні , А також в її економічності: смужки можуть служити не один, а кілька разів. Ще одна маловідома функція воскових смужок - це їх своєрідний ефект скрабу: теплий віск видаляє не тільки волоски, але і верхній шар відмерлих клітин, роблячи шкіру м'якою і доглянутою. Щоб уникнути подразнення після процедури слід використовувати зволожуючий і заспокійливий крем. Деякі набори для видалення волосся містять такий крем в комплекті (наприклад, Veet).

 Гладкість - сестра таланту?


Як бачиш, якісно видалити волосся в домашніх умовах цілком реально - варто тільки захотіти. Ну і вибрати відповідний спосіб. Як це зробити? У цьому питанні однозначної поради немає. Кожна дівчина вирішує самостійно, що для неї важливіше: швидкість, безболісність або тривалість ефекту. Пробуй, експериментуй і дуже скоро зможеш знайти найбільш підходящий для тебе спосіб видалення волосся. А, можливо, ти вже визначилася? Тоді поділися з нами!
Автор: Яна Колосовська


 П'яти: доглядаємо і лікуємо
 «Душа йде в п'яти», «П'яти змастити скипидаром» ...
Навіть у Ахіллеса вразливою була тільки п'ята. Коротше, п'яти завжди чимало значили для людства.


У наших предків, наприклад, була чудова звичка - мити ноги вечорами . Люди вірили, що вода не тільки змиває бруд і втому, але і все наносне, непотрібне, а то й шкідливе, що трапилося за день. За старими повір'ями, якщо на ніч добре помити ноги, особливо п'яти, то стануть нестрашні наклепи, псування і просто чиїсь недобрі думки.

Власне, і сучасні лікарі кажуть, що тримати ноги в тазу з теплою водою по 10-15 хвилин увечері дуже корисно.

В давнину на Русі панам «чесали п'яти» кріпаки. Тобто, це був масаж ніг, після якого легше було заснути, і всьому організму була відчутна користь. Селянам «чесали п'яти» їхні діти. Звичайно, в сучасному світі кріпаків немає, а дітей експлуатувати совісно, ​​тому масаж п'ят і всієї ступні на ніч слід робити самим.

 П'яти: доглядаємо і лікуємо
   Ще в античні часи було відомо, що на ступні проектуються всі життєво важливі органи і системи організму. Корисно не просто робити масаж, але й втирати в чисті ступні будь-яке олію . Практично в будь-якій рослинній олії міститься вітамін Е, який є природним антиоксидантом і омолоджує шкіру. Для більшого ефекту в оливкова, соняшникова, лляне масло можна додати 1-2 краплі рожевого масла. Якщо робити цю процедуру постійно, що організм буде перебувати в тонусі. Під час зимових застуд, ходіння вірусів, схильності до всіляких грибків - масло чайного дерева. Тим, хто страждає від депресій, тривог, додавати краще масло жасмину. Для спокійного сну - масло лаванди. Перед ніччю любові - масло іланг-ілангу.

Багатьох, особливо влітку, мучать тріщини на п'ятах . При ходьбі відчувається біль. Відбувається це через незручного взуття, пітливості, сухості шкіри. Найгірше, що в тріщини потрапляють мікроби і загрожують різними захворюваннями. Щоб попередити утворення тріщин, потрібно носити зручне взуття, не приймати гарячу ванну і не мокнути у воді годинами і використовувати тільки м'яке мило. При сухій шкірі не тримати п'яти довго на сонці, наприклад, на пляжі.

Якщо ж тріщини на п'ятах вже утворилися, то їх потрібно лікувати. Народні засоби від тріщин:

- Знахарі рекомендують змішати 2 ст. ложки борошна і 1 ст. ложку меду, перемішати, замісити і сформувати коржик. Прибинтувати її на всю ніч до попередньо розпареним п'ятах. Зверху надіти бавовняні шкарпетки. І робити так щовечора перед сном, поки тріщини не загояться.

- Є й більш складний склад коржі. Змішують сік цибулі, алое, риб'ячий жир, і досипають стільки борошна, щоб замісити корж і покласти на тріщину на п'яті.

- П'яти лікують також за допомогою часнику. 2-3 зубчики часнику потовкти, змішати з 1ст ложкою меду і 1 десертною ложкою рослинного масла, перемішати і накласти кашку на вимиті, розпарені ноги, прибинтувати, надіти шкарпетки і залишити на всю ніч. Вранці вимити ноги в теплій воді і змастити жирним кремом, надіти шкарпетки або панчохи х. / Б. І так до тих пір, поки тріщини не зникнуть.

- Якщо тріщини не дуже глибокі, то позбутися від них можна за допомогою обліпихової олії. Вимиті ноги щовечора змащувати масло обліпихи. А якщо є можливість, то наносити олію на тріщини і вдень.

- Якщо тріщини глибокі, то часник потрібно зварити в невеликій кількості молока, так, щоб воно тільки закривало зубчики, зняти з вогню, потовкти, додати трохи вершкового масла і прибинтувати на ніч до п'ят.

- В давнину для лікування тріщин часто використовували свиняче сало. Сало подрібнити і розтопити на чистій сковороді, змастити гарячим салом попередньо розпарені п'яти.

Якщо ж статися так, що народне лікування не допомагає, обов'язково потрібно звернутися до лікаря дерматолога.
Автор: Наталя Алексєєва