Ефект банних процедур для здоров'я та краси
 Любить російський народ попаритися взимку в лазні, вибігти голяка на мороз і обтертися снігом. Особливі цінителі бань насолоджуються банним відпочинком протягом усього року, часом навіть щотижня. Для когось лазня - це одне з місць, де можна розслабитися в кінці робочого тижня і насолодитися дружнім спілкуванням за кухлем пива, для інших лазневі процедури - це додатковий спосіб подбати про здоров'я і красу свого тіла.

З латинської мови лазня перекладається як купання або приміщення, призначене для обмивання тіла водою. Купання та обливання водою в гігієнічних цілях було відомо нашим предкам ще на зорі цивілізації. Вже в Стародавній Греції велике значення приділялося банних процедур для омолодження тіла, після яких шкіра набувала здорову пружність і еластичність. Греки спочатку обливалися тільки холодною водою, але пізніше стали використовувати гарячу воду і пар від неї для досягнення 3 цілей: чистота шкіри, здоров'я тіла і бадьорість духу.

У Стародавньому Єгипті досягли успіхів у медицині лікарі досить часто призначали своїм пацієнтам спеціальні водні процедури, щоб вилікувати всілякі недуги. У Римі за грецьким зразком в той час масово будувалися терми з басейнами. Філософи того часу були впевнені, що відвідування лазень, застосування масажу і проходження дієтам здатні вилікувати будь-які хвороби, тому позбавляють хворих від ліні, відновлюють їх бадьорість духу і здорове мислення. Лікувальні масажі сприяли розслабленню м'язів і приведенню тіла в тонус.

Сьогодні в Італії, Швейцарії, Німеччини та Австрії можна оздоровитися в сучасних термах і термальних джерелах, хоча це задоволення зовсім не з дешевих.

Терми   являють собою кілька приміщень з різною вологістю і температурою повітря, а також мають басейни. Однак до термів є зауваження: перехід з одних температурних просторів в інші, в будь-якому випадку, надає навантаження на людський організм, тому перебування в таких лазнях бажано обмежити в межах 20-30-ти хвилин.

 Ефект банних процедур для здоров'я та краси
   У Середні століття багатьом країнам стали відомі фінські сауни , До цього використовувані тільки місцевим населенням Скандинавії. Сьогоднішні лазні істотно відрізняються від саун, хоча багато хто з нас можуть цьому розбіжності і не приділяти особливого значення.

Справжня російська лазня   передбачає два показники: високу вологість повітря і температуру 55-70 градусів, у фінській сауні само підтримується 100-градусна температура і низька вологість повітря (5-20%) і на додаток є басейн. Обидва місця сприяють надмірному потовиділенню, що важливо для виведення шлаків з організму, у тому числі важких елементів (наприклад, свинцю, міді, цинку), і для поліпшення обміну речовин, тому не дарма лазні та сауни вважаються корисними для бажаючих схуднути. Банні процедури стимулюють роботу сальних і потових залоз, сприяють очищенню шкіри від лусочок, а з ними і від шкідливих бактерій, що живуть на поверхні шкірного покриву.

Свій позитивний ефект роблять і турецькі лазні , Або, як інакше їх називають, хамами. Температурний режим хамам більш щадний, ніж у звичайної лазні або сауни, і коливається в діапазоні 30-55 градусів, тому турецькі лазні ідеальні для тих, хто важко переносить високу температуру. Процедура знаходження в турецькій лазні має свої етапи: парна - джакузі - парна і т.д., потім - миття під теплим душем з використанням губок і гелів для відлущування відмерлих частинок шкіри, і в кінцевому підсумку - масаж і обгортання. Відвідування хамама зніме втому, нормалізує сон, посприяє очищенню шкіри і всього організму, а в поєднанні з правильним харчуванням допоможе боротися із зайвою вагою.

 Ефект банних процедур для здоров'я та краси
 Якщо ви вирішили відвідати баню, оздоровити шкіру допоможуть різноманітні маски.

Маски для волосся:

- Змішуємо 1 жовток, 3 ст. ложки оливкової (або реп'яхової) масла і 3 ст. ложки меду. Через 20 хвилин змиваємо шампунем.

- Живильні маски для волосся стане суміш 2-х ч. Ложок оливкової олії, стільки ж касторової і стільки ж шампуню. Через годину волосся необхідно добре вимити.

- Масажуючими рухами втерти у волосся і шкіру голови кефір (або кисле) і на півгодини обернути голову рушником, після чого змити маску теплою водою.

 Ефект банних процедур для здоров'я та краси
 Маски для обличчя і тіла (нанести після виходу з парильної кімнати):

- Змішати рівну кількість вівсяних пластівців і сметани, нанести масажними рухами на шкіру обличчя і всього тіла на 15 хвилин, потім змити.

- Можна приготувати маску з хурми за східними мотивами, яка зволожить шкіру обличчя. 1 ст. ложку м'якоті змішати з 1 ч. ложкою меду, 1 ч. ложкою оливкової олії і яєчним жовтком, нанести на шкіру на 15 хвилин.

- Живильні маски стане наступний склад: 1 ч. Ложка соняшникової олії, 1 яєчний жовток і 1 ст. ложка пивних дріжджів. Змішати всі інгредієнти і нанести на обличчя на 15 хвилин.

- Антицелюлітний властивостями володіє мед, тому з нього рекомендується наступна маска для тіла: 1 ч. Ложка меду, 2 ч. Ложки будь-якого крему і 5 ст. ложок свіжовичавленого виноградного соку.

- Сметанно-сольова маска дуже проста. Досить змішати 250 грам сметани і стільки ж солі, масажними рухами нанести на тіло і через 15 хвилин змити теплою водою.

Залишається лише додати: «З легким паром! » .
Автор: Alesya Marchenko