|
Настають холоди, а це означає, що ми зустрічаємо сезон сухості і лущення (навіть у власниць жирної шкіри), почервоніння і сірого кольору обличчя. Всі ці проблеми можуть вас і не торкнутися, якщо ви вчасно перейдете на нові прийоми в догляді за собою.
Шкіра обличчя і тіла
Позбутися від сухості шкіри допоможуть масла. Наприклад, можна просто наносити кокосове масло перед кожним прийомом ванни. Для обличчя вибирайте масла, що не закупорюють пори шкіри. До таких відносяться: масло авокадо, примули, мигдальне масло.
На особливо сухі ділянки шкіри, особливо на ті, де утворюються тріщини (п'яти, лікті, коліна), - наносите більш густі масла і бальзами. Альтернатива - вазелін.
Замість мила (воно дуже лужну) можна очищати шкіру натуральним йогуртом або молоком. Якщо мила уникнути не вдається, то виберіть варіанти з зволожуючими інгредієнтами - на основі натуральних олій і гліцерину.
Не приймайте ванну з дуже гарячою водою. Замість цього потрібно використовувати теплу воду. Якщо є бажання пропотіти - для цього краще відвідувати лазню або сауну. Ванну можна збагачувати гліцерином і трав'яними маслами, такими як масло чайного дерева, це буде допомагати шкірі зберігати зволоженість. Витирайтеся насухо при виході з ванни або душу.
Вже можна переходити на жирний зволожуючий крем (на основі олії, а не води), хоча б на нічний час. У зволожуючих лосьйонах повинні міститися гліцерин, альфа гидрокислоти, сприяючі пом'якшенню шкіри.
Ефективними для холодної пори року тонікамі можна назвати ті, які містять ефірні олії, омолоджуючий вітамін Е. Правда, для жирної шкіри обличчя слід продовжувати використовувати матуючі та в'яжучі склади.
Любіть маски для обличчя? Продовжуйте їх наносити і взимку. Тільки краще не застосовуйте маски, що містять глину, цей інгредієнт як би «висмоктує» з шкіри натуральні масла, а взимку вони дуже необхідні нашій шкірі. Зверніть увагу на маски з молоком, кефіром, сметаною, оливковою олією, м'якоттю авокадо. Ці склади активізують вироблення колагену в шкірі.
Зволожувати шкіру можна і перед відлущуванням, тоді цей процес не буде зневоднювати, а шкіра після скрабу буде легко вбирати вологу. Для цього до складу скрабів можна вводити масла та інші зволожуючі компоненти.
Зволожуюча сироватка - ще один новий продукт, який може з'явитися у вас з настанням холодів. Вона доповнює зволожуючий крем, а не замінює його.
Нігті
У ході домашнього манікюру і педикюру додайте ще одну дію - зволожуйте кутикули за допомогою натуральних масел. Їх можна вмассіровать в вологу шкіру. Якщо немає масел - досить помасажувати пальці рук і ніг із зволожуючим кремом.
Якщо руки дуже сильно реагують на зниження температури - лущаться, тріскаються і ін. - Скористайтеся простим способом: на щоночі надягайте бавовняні рукавички, попередньо змастивши їх вазеліном, жирним кремом або маслами. Для ніг таким же рятівним рецептом є бавовняні шкарпетки.
Чим холодніше повітря, тим нігті стають більш крихкими. Тому варто зміцнювати їх за допомогою лікувальних ванночок і масел не рідше разу на тиждень.
Волосся
Підстрижіть волосся. Позбавтеся від кінчиків волосся, зіпсованих сонцем, хлорованої або морською водою. Осінь - прекрасний час, щоб почати живильний догляд за волоссям - це час масок і бальзамів для волосся. Маску глибокого кондиціонування наносите щотижня.
Правильний догляд за волоссям, який починається ранньою восени, - це запорука того, що вашим волоссям не загрожують зимові ушкодження у вигляді тонких і січеться волосся. І обов'язково захищайте волосся від перепадів температури. Це означає не тільки захист від гарячого фена, але й від холодного повітря вулиці - тому вже зараз купіть собі стильну косинку або шапочку.
Макіяж
Перейдіть на більш природні брови. Чи не вищипуйте в холодну пору волоски, краще укладайте їх за допомогою спеціальних косметичних восків для брів. А для пом'якшення натурального кольору брів - підфарбовуйте їх олівцем або тінями, які на тон світліше, ніж власний колір волосків.
У макіяжі настає пора пудрових текстур і мінеральних складів. Переходьте на мінеральну косметику, запечені тіні. Крім тонального крему, можна користуватися мінеральної пудрою, це зробить зовнішній вигляд шкіри бездоганним.
Помада, бальзам для губ, губна помада в зимовому варіанті - це склади, збагачені вітаміном Е, вони врятують від тріщин і сухості. Якщо губи дуже сохнуть, необхідно купити спеціальну мазь, що містить антибіотик.
Осінь - відмінний час для нового кольору волосся і нових фарб макіяжу. Адже змінюється освітлення, золотиста листя відкидає на шкіру приємні теплі відблиски. Додайте червоного і коричневого кольору в палітру для волосся та обличчя. Адже ще зовсім трохи, і ми перейдемо на холодні зимові відтінки.
живлення
Їжте більше соковитих фруктів і овочів, щоб заповнювати втрату вологи шкірою. Обов'язково ці страви збагачуйте оливковою олією.
Дієтологи радять восени провести невеликий детокс у вигляді овочевих або фруктових розвантажувальних днів. І тоді ви зустрінете нову сезонну їжу з підготовленим організмом.
|
Ми вважаємо, що антисептичні засоби для рук полегшують наше життя і оберігають від багатьох хвороб. Чи відповідає це дійсності? І не втрачаємо ми в гонитві за чистотою своє здоров'я?
Шкідливі бактерії і віруси оточують людину всюди. Вони прекрасно себе почувають на руках знайомого, прихворіла ГРВІ, на поручнях громадського транспорту і навіть на поверхні улюбленої пудри або губної помади. Їх присутність загрожує нам букетом різних захворювань, зіткнутися з якими нам, зі зрозумілих причин, не хочеться. У ролі панацеї від усіх бід виробники пропонують антисептики, але перш ніж купити чергове диво-засіб, вивчіть його склад і можливі побічні ефекти.
Склад і ефективність засобу
До складу гелів, спреїв чи антибактеріальних просочень для серветок входять такі речовини як
триклозан, хлоргексідінабіглюконат, триклокарбан, етиловий спирт, феноксіетанол парабени.
Співвідношення концентрації зазначених інгредієнтів в засобі визначає його ефективність.
Приміром, спирт в концентрації більше шістдесяти відсотків в середньому за тридцять секунд, що відповідає часу повного випаровування з шкіри рук, вбиває 99, 9% відомих мікробів серед яких віруси, грампозитивні і грамнегативні бактерії, грибки кандида.
А ось феноксіетанол ефективний тільки в ставлення пліснявих і дріжджоподібних грибків і деяких видів грамнегативних бактерій.
Нюанси застосування антисептичних засобів
Проблема: перевищення повноважень
На долонях людини, крім шкідливих бактерій, грибків та інших організмів, живуть так само ті, які утворять природну мікрофлору. Їх присутність нам не тільки корисно, але й життєво важливо. Антибактеріальні засоби не можуть діяти вибірково. Чи не розрізняючи корисні і шкідливі бактерії, вони знищують обидві категорії. Регулярне використання антисептиків порушує мікрофлору.
Проблема: зниження ефективності антибіотиків
Шкідливі бактерії виробляють імунітет до антисептичним засобам. З цієї причини, антибіотики пеніцилін, хлорамфеніколістрептоміцін, відкриті в середині двадцятого століття і які врятували мільйони людських життів, сьогодні мало ефективні. Близько 70% мікробів до зазначених відамантібіотіков стійкі.
Проблема: безпека
Багато компоненти, що захищають від бактерій і вірусів, самі представляють для нас небезпеку.
Так, феноксіетанол може бути провокатором блювання і діареї у грудних дітей. Це означає, що якщо мама скористається антибактеріальної серветкою, а потім візьме на руки малюка або поторкає його іграшку, якій він зазвичай грає, вона може передати йому достатню для погіршення здоров'я кількість феноксіетанолу.
Феноксіетанол, бензоат натрію та інші парабени з плином часу накопичуються в організмі, викликаючи алергічні реакції і провокуючи розвиток цукрового діабету. І навіть якщо ви будете уважно вивчати склад антисептичних засобів, уникаючи придбання продукції з парабенами в якості активних речовин, від наведених вище побічних ефектів ви застраховані все одно не будете. Такі парабени, як феноксіетанол і бензоат натрію можуть входити до складу продукції і в невеликих кількостях, в ролі «консервантів».
Щоденне застосування засобів з хлоргексидином, який позиціонуються як «щадний» антисептик може сприяти знебарвлення шкіри рук, появі свербежу, дерматиту та підвищення чутливості до ультрафіолету.
Проблема: перевищення допустимих норм
Щоб максимально убезпечити людину від побічної дії антибактеріальних засобів, у нашій країні створені спеціальні нормативні документи, мета яких - регулювати допустиму концентрацію кожного з антисептиків у продукції.
Так, вміст спирту в продукції не повинно перевищувати 68%.
Максимально допустима кількість бензоату натрію в засобі становить 700-1500 мг / л.
Концентрація парабенів повинна бути в межах 0, 4% від об'єму розчину.
Але не всі виробники випускають продукцію відповідно з нормативною базою. Складемо рейтинг перевірених засобів.
Sanitelle, антибактеріальний гель для рук
Діюча речовина - 66, 2% етиловий спирт. Містить зволожувачі - екстракт Алое Віра і вітамін Е. Пом'якшує шкіру рук, залишаючи після застосування відчуття свіжості.
Kleenex Protect, антибактеріальні вологі серветки
Активні речовини: бензалконію хлорид, бензоат натрію, метілізотіазолінон. Без вмісту спирту. Завдяки зволожувачів екстракту Алое Віра і маслу Ши доглядають за шкірою рук, не залишаючи липкості.
Aura, очищаючі серветки з антибактеріальним ефектом
Активні речовини: метилпарабен, феноксіетанол, етілпарабен, триклозан. Не містять спирту. Очищають і пом'якшують шкіру, забезпечуючи захист від шкідливих бактерій.
Salfeti, вологі очищаючі серветки
Діючі речовини: бензоат натрію і феноксіетанол. Зберігають природний РН-баланс шкіри, освіжають і надають відчуття чистоти.
Cleanberry, антибактеріальний гель для рук "Класик"
Діюча речовина: 67, 8% етиловий спирт. Застосовується для захисту шкіри рук від шкідливих бактерій. Нізкоаллергенних.
Чотири проблеми - одне рішення
Численні дослідження вчених говорять про те, що антибактеріальні засоби слід застосовувати з обережністю. Використовуйте антисептики лише у випадках гострої необхідності. В якості альтернативи застосовуйте звичайне мило.
«Хай живе мило запашне! »- Говорив Корній Чуковський і був абсолютно правий. Щоб бути здоровим достатньо мити руки під проточною водою із звичайним милом.
|
|
|
|
|
|