Дезодорант своїми руками - це можливо?
 Напевно, серед наших читачок є великі прихильниці тільки рукодільної косметики. Ще б! Адже це така перевага: ніякої хімії, тільки природні компоненти і все найкраще. Найактивніші прихильниці всього натурального вже давно роблять для себе анти-age креми, лікувальні шампуні і навіть стайлінгові кошти. А як щодо дезодоранту?

Хочете гладку шкіру пахв і ефективний захист від поту? Ласкаво просимо в нашу віртуальну лабораторію краси, де ми з вами тестуємо все найновіше і цікаве з розряду Home-made. Сьогодні на черзі дезодорант своїми руками .

Дивно, існує близько тисячі різних рецептів домашніх дезодорантів. В якості складових використовуються такі продукти як масла (масло ши і масло какао) або бджолиний віск. Я розповім про те, що пробувала сама.

Чому знадобився Home-made дезодорант
Це питання мені задають багато. Дійсно, адже у продажу є багато приємних дезодорантів з маркуванням «natural». Але всі вони мають у складі алюміній. А шкода цього інгредієнта цілком серйозний: від передчасного старіння і зміни гормонального рівня до ризиків хвороби Альцгеймера і навіть раку. Останнім часом, правда, дезодоранти позбавляються від аллюминия в складі, але перелік хімікатів все одно насторожує.

Мій шлях до hand-made дезодоранту

1. Сода

Спочатку я спробувала замінити дезодорант дуже простим засобом. Можливо, найпростішим. Звичайною харчовою содою. Так, так, згадала, що десь читала про це. Так от, просто протерла пахви содою. Почався період тестування.

Живу я у власному будинку, тому шанс інтенсивного тестування представився після першого ж снігопаду, коли я вийшла помахати лопатою і почистити доріжки від снігу. Мені дуже швидко стало жарко, я відчула вологість на спині і під пахвами. Після роботи у дворі пішла у ванну. На мій подив, я не відчула ніякого запаху поту! Пот був, але неприємного запаху не було. Для початку непогано!

Кілька днів продовжувала експеримент. Ви знаєте, невеликий запах з'являвся тоді, коли на мені була надіта синтетика. Мінус був у тому, що сода кілька сушить шкіру, і хотілося б більш м'яких відчуттів пахвами, тому вирішила спробувати ще один рецепт.

 Дезодорант своїми руками - це можливо?
 2. Додаємо кукурудзяний крохмаль
Цей рецепт також украй простий. Треба змішати в рівних кількостях соду і кукурудзяний крохмаль. Знову мінімум витрат, і знову досить приємні відчуття. Насамперед, тому, що під пахвами було сухо. А наноситься як звичайна дитяча присипка. Однак, я прочитала, що кукурудзяний крохмаль може дратувати ніжну шкіру, і оскільки у мене шкіра чутлива, я вирішила не ризикувати і поекспериментувати ще трохи.

3. Додаємо масло кокоса
Кокосова олія має бактерицидні властивості і має приємний аромат, до того ж, натуральний продукт, саме такий, який потрібен в домашній косметиці. Рецепт дезодоранту такий: в рівних пропорціях харчова сода, кукурудзяний крохмаль і нерафінована кокосове масло. Конкретніше: 1/4 чашки соди, 1/4 чашки крохмалю, 5 чайних ложок кокосового масла. Спочатку змішати сипучі інгредієнти, після - кокосове масло (якщо не піддається, то трохи підтопити на водяній бані або в мікрохвильовці). Для аромату можна додати кілька крапель улюбленого ефірного масла.

Суміш виходить досить в'язка і густа. І руками наносити її на шкіру не завжди захочеться (наприклад, коли немає можливості вимити руки). Тому хороше рішення - використаний контейнер від дезодоранту-стіки.

 Дезодорант своїми руками - це можливо?


За допомогою ложки або виделки заповнюємо контейнер і формуємо верхню поверхню. Почекати, перш ніж використовувати, щоб маса добре «села» у контейнер і трималася довго.

 Дезодорант своїми руками - це можливо?


Плюси і мінуси домашнього дезодоранту
Отже, я користуюся своїм дезодорантом вже 2 місяці, і можу про дещо судити сама, а не тільки з блогів і статей. Спочатку про плюси:

+ Ніякого алюмінію, ніяких парабенів, ніяких шкідливих і незнайомих мені речовин більше не буде на моєму тілі. Особливу увагу хочу звернути вагітних і годуючих жінок, для них особливо важливо мати на шкірі безпечні продукти. Лікарі навіть радять на час вагітності відмовлятися від таких засобів як фарби для волосся, дезодоранти з алюмінієм, лаки для нігтів. А годують знають, як часто малюк обтикатиметься в пахву мамі, - тепер у малюків ніяких ризикованих контактів з токсичними хімікатами.
+ Від домашнього дезодорант не щипет шкіру, якщо наносити відразу після гоління пахв.
+ Приємний аромат, ефірні масла роблять свою добру справу, та й кокосове масло пахне дивовижно.

Варто сказати і про мінуси:
- Кокосове масло плавиться при високих температурах (60-70 градусів). У наших російських краях такі температури не зустрічаються, однак на відкритому сонці масло може почати підплавляється. Тому зберігати домашній дезодорант краще в холодильнику або подалі від відкритого сонця. На теплій шкірі домашній дезодорант лише трохи пом'якшується, це тільки полегшує нанесення.
- Складно в подорожах, якщо не зможете забезпечити правильний режим зберігання. На час подорожей я переходжу на дезодорант-присипку з крохмалю і соди.
- Перед тим, як надіти одяг, краще п'ять хвилин почекати, поки дезодорант вбереться, щоб не було плям на одязі. Але у мене поки плям не було.

Хочу також сказати, що за останні 2 місяці я все ж один раз покористувалася покупним антіперсперант. Це було в гостях. Відчуття моторошні. Шкіра вже відвикла від таких стресів: крім пощипування я відчула, що одяг до кінця дня знову стала пахнути потім, як раніше. І це, я думаю, результат дії хімікатів. Напевно, тіло вже відвикло від хімії, і ось така «агресія» з боку антіперсперант спровокувала більш рясні виділення потовими залозами.

Загалом, хочете вірте, хочете ні, але домашній дезодорант мене поки влаштовує, я відчуваю на собі тільки природні компоненти, і це дуже надихає!

Бонус: ще один рецепт домашнього дезодоранту
Цей рецепт пробувала моя подруга з США, і після успіху повністю перейшла на нього.

3 столові ложки олії ши
3 столові ложки соди випічки
2 столові ложки кукурудзяного крохмалю
2 столові ложки масла какао
2 краплі вітаміну Е в олії (якщо вітамін е в гранулах, то треба взяти дві штуки і проколів оболонку вилити масло)
Ефірне масло (вона використовувала масло іланг-іланг і масло апельсина)

 Дезодорант своїми руками - це можливо?


Змішуємо спочатку всі інгредієнти, крім масел. Потім додаємо масла і перемішуємо ще раз. Щоб їх усіх розтопити, достатньо трохи підігріти протягом 30 секунд в мікрохвильовці. Розміщуємо в контейнер і кладемо в холодильник. Використовувати такий кремовий дезодорант дуже легко: беремо невелику кількість завбільшки з горошину і втираємо в шкіру пахв. Якщо вийшла субстанція кілька для ваc твердоватим і погано втирається в шкіру, то можна додати при наступному виготовленні трохи гліцерину, це полегшить ковзання по шкірі. Зберігати домашній дезодорант можна 2-3 місяці.
Автор: Ольга Ларсен


 Доглянуті руки
 Навесні від авітамінозу страждає не тільки загальний стан організму, але і наші руки зокрема. Після того, як ми зняли рукавиці та рукавички, рукам слід приділити особливу увагу.

Фахівці рекомендують починати щоранку з масажу, розтираючи круговими рухами кожен палець, кисть, зап'ястя, лікоть, плече.

Те, що виконувати домашню роботу потрібно в рукавичках, знають усі, але не всі це роблять.
Тому якщо руки огрубіли, після закінчення роботи їх потрібно протерти ваткою, змоченою у воді з додаванням оцту. Або обполоснути у воді з оцтом - 1 ст. ложка на 1 літр води.

Сильно забруднені місця можна злегка потерти пемзою і відразу після миття змастити руки жирним кремом.

При роботі з водою   добре мати під руками захисний крем, наприклад, «Силіконовий» або будь-який інший. Нанесений на руки перед роботою, він буде захищати шкіру рук від впливу на неї мила, брудної води та інших шкідливих факторів. Щоб не пересушувати шкіру рук, потрібно намагатися, як можна рідше мити їх в гарячій воді.

А, от, теплі ванночки   рукам корисні. Наприклад, з квасцов - 20 гр. на 1 літр води. Зробити шкіру більш м'якою і еластичною допоможуть ванночки із соку квашеної капусти. Їх роблять протягом 10 хвилин 2 рази на тиждень. А, от ванночку з відвару картоплі можна робити через день. Після чого руки потрібно змастити жирним кремом і надіти на ніч бавовняні рукавички.

Дрібні садна на руках найкраще змащувати перекисом водню. Якщо садна глибокі, то допоможе ванночка їх крохмалю - 2 ст. ложки на 1 літр води.

Якщо руки червоніють , Їм допоможуть контрастні ванночки. В одну ємність наливається гаряча вода, до іншої - холодна. Спочатку руки опускають в гарячу воду, потім в холодну, і так 10-15 разів. Закінчують процедуру холодною ванночкою.

 Доглянуті руки
 Для загрубілі шкіри   корисні ванночки з злегка підігрітого рослинного масла. Надлишки масла промокають серветкою, і теж не завадить надіти на ніч рукавички. Добре пом'якшує шкіру лимонний сік, змішаний з яєчним білком. Така маска наноситься на 10 хвилин і змивається водою кімнатної температури. Для пом'якшення шкіри рук змішують в рівних частинах одеколон, краще потрійний, туалетне молочко і лимонний сік. Цю суміш втирають в шкіру рук перед сном протягом декількох днів.

Маски для рук:

- Маска для попередження в'янення рук
Взяти по 1 чайної ложки липового цвіту, квіток ромашки аптечної, шавлії, перемішати, залити 1 літром окропу, настояти півгодини. Додати щіпку чайної соди, розмішати і опустити в рідину руки на 15 хвилин, після чого витерти і змастити жирним кремом.

 Доглянуті руки
 - Маска для омолодження рук
Змішати 2 ст. ложки жирних вершків, 1 чайну ложку меду і 2 ст. ложки огіркового соку, добре перемішати і втерти в шкіру рук на 20 хвилин. Змити водою кімнатної температури і змастити кремом для рук.

При пітливості рук   застосовують п'ятихвилинні ванночки з додаванням оцту - 2 чайні ложки на літр води. Або з суміші настою кропиви і шавлії. 1ст. ложку кропиви, 1 ложку шавлії перемішати і залити 1 літром води на півгодини, процідити, остудити до теплого стану і зробити десятихвилинну ванночку. Ці ванночки ще і зміцнюють шкіру, роблять її більш молодою.

Якщо грубіє шкіра на ліктях , То під час душу її слід розтирати щіткою або мочалкою, а потім змащувати жирним кремом.

У шаруються нігті   на ніч втирають трохи тепле рослинне масло, а вранці лимонний сік.

Великою підмогою в збереженні молодості рук буде щоденна гімнастика   для них. Згинати й розгинати кисті рук, повільно стискати кисті в кулак і розслабляти, кругові рухи кистями і потряхивание ними. При бажанні можна скласти цілий комплекс вправ і виконувати кожне по 10-15 разів.

Якщо задуматися, то наші руки - це просто диво природи, скільки справ ми ними переробляємо! Ми ними обіймаємо улюблених, пестимо дітей і домашніх улюбленців. І щоб вони служили нам вірою і правдою, залишаючись при цьому молодими і красивими, ми не повинні забувати про них і доглядати за ними, навіть тоді, коли як би колись і лінь. Тим більше що відхід можна поєднати з переглядом телепередач або бесідою з членами сім'ї.
Автор: Наталя Алексєєва