Ох вже, це сонечко!
 Як ми його чекаємо навесні, і як воно іноді нас засмучує, якщо ми легковажно ставимося до його відкритим променям.

Сучасні дівчата не відмовляються від сонця. Це і потрібний нам вітамін D, і захист від депресій і поганого настрою. Легкий загар красивий і сексуальний. До того ж, хочеться продемонструвати свій новий купальник і походити босоніж. Але що робити, якщо вікенд на пленері обернувся сонячними опіками на шкірі? Вихід є!

- Зменшує запалення від засмаги вітамін Е. Додавайте вітаміну Е в креми і лосьйони для шкіри. Користуйтеся готовими покупними засобами, в яких є цей вітамін (креми, сироватки, бальзами).

- Пийте багато води, щоб уникнути зневоднення.

- Вживайте в їжу продукти з високим вмістом вітаміну С (цитрусові, полуниця, шпинат), бета-каротину (перець чилі, капуста, морква), вітаміну Е (горіхи, оливки) або лляне масло.

- Скибочки огірка допоможуть заспокоїти печіння.

- Прийміть прохолодний душ. На ділянках, де шкіра «горить», уникайте мила або гелів з сильними запахами і отдушками.

- Тримайте шкіру зволоженою. Спробуйте використовувати лосьйон з маслом ши або пальмовою олією для додаткового зволоження.

 Ох вже, це сонечко!
 - Засіб від дуже сильного опіку
Спочатку нанесіть шар соку алое. Потім - шар кокосового масла. Зверху - шар меду або прополісу. Залиште все на ніч. І вже на ранок прокинетеся зі здоровою шкірою.

- Зробіть такий домашній обприскувач для шкіри: у воду додайте трохи олії лаванди. Цю рідину вилийте в ємність з кришечкою-спреєм. Тримайте суміш у холодильнику. Протягом дня періодично обприскуйте тіло і обличчя, щоб заспокоїти шкіру від сонячного опіку.

- Ванна від опіку
Додайте у ванну з водою соду. Полежіть в такій ванні 15 хвилин. Коли вийдете, не витирайте шкіру, нехай вона висохне без рушника.

- Мед - відмінне природний засіб від почервоніння, подразнень і сухості шкіри. Намазуйте опіки медом. Додавайте мед (а також прополіс) у ванну, це значно прискорить одужання шкіри.

 Ох вже, це сонечко!
 - Зробіть заспокійливі кубики льоду. Із зеленого чаю, з соку алое, з скибочок свіжого огірка. Застосовуйте лід на опіки.

- Носіть вільний одяг. Після опіку шкіра загоюється і відновлюється, ростуть нові клітини, і тісний одяг може перешкодити цьому процесу. До того ж, шкіра повинна дихати і насичуватися киснем, який вона втратила через опіку.

- Алое - найкращий друг, коли шкіра роздратована від опіку. Сік алое можна застосовувати і як миттєву допомогу, і як довгострокове засіб. Можна додавати алое в зволожуючі креми, лосьйони і навіть в гель для душу.

- Кокосове масло - хороший засіб від опіків. Найефективніше серед інших масел.

 Ох вже, це сонечко!
 - Молочний компрес. Змочіть в молоці або кисляку серветку, покладіть на шкіру на півгодини. Не тріть шкіру! Після компресу просто промокніть шкіру чистою вологою тканиною.

- Домашній гель з лляного насіння
3 столові ложки лляного насіння кип'ятіть у двох склянках води протягом 15 хвилин. При охолодженні відвар загусне і прийме консистенцію гелю. Змочуйте серветку в цьому гелі і наносите на опіки. Ця процедура лікує і загоює шкіру, а також зволожує її.

Про те, що робити після опіку, - сподіваюся, зрозуміло. Але, може, варто не допускати ситуацій з пошкодженнями шкіри сонячними променями? Тоді знадобляться поради по профілактиці шкідливого впливу сонця:

- Якщо немає сонцезахисного крему, то підійдуть будь-які засоби, збагачені вітаміном Е. Він допомагає захистити від сонячних променів. Масло авокадо багате вітаміном Е. Можна просто намазати шкіру зрізом самого плоду авокадо. Якщо є вітамін Е в олії, додайте його в денний крем, допоможе не обгоріти.

- Якщо користуєтеся парфумом, то виключіть цитрусові запахи, в них містяться ефірні олії бергамоту, апельсина, лимона, лайма. Ці масла погано реагують на сонці, підсилюють його руйнівну дію на шкіру. Якщо не можете відмовитися від улюблених ароматів, то наносите на ті ділянки шкіри, які будуть точно закриті від сонця.

- Захищайтеся від відкритих променів сонця, особливо в середині дня. У тіні теж можна отримати опіки, пам'ятайте про це.

- Чи не поєднуйте автозагар і перебування на відкритому сонці.

- Не засмагати відразу після епіляції, пілінгів, будь-яких косметичних процедур, включаючи домашні (маски, ванночки і т.д.).
Автор: Ваша Тамара Василівна


 Чи боїшся ти дезодоранту?
 Важко собі уявити, але зовсім недавно світ обходився без дезодорантів і антиперспірантів. Пот був, а дезодорантів не було! Звичайно, з неприємним запахом боролися - різні ароматичні протирання, лосьйони, присипки та інші хитрощі були покликані усунути, заглушити, замаскувати неприємний запах. Але результативність цих коштів була невелика, запах залишався, на одязі в місцях інтенсивного потіння з'являлися стійкі жовті розводи. Наука наполегливо шукала причину різкого і неприємного запаху і шляхи вирішення проблеми.

І ось, нарешті, з'явилися перші справжні, ефективні дезодоранти, а потім і антиперспіранти. Виявилося, що неприємний запах дають продукти життєдіяльності мікроорганізмів, які посилено розмножуються на розм'якшеному під впливом поту кератині (кератин - білок, що міститься у верхньому шарі шкіри). Значить, щоб позбутися запаху, потрібно скоротити кількість бактерій, які проживають в місцях інтенсивного виділення поту. У дезодоруючі засоби стали вводити протибактерійні добавки. Ну, а антиперспіранти (наступний крок у вирішенні проблеми поту), крім протибактеріальних добавок, містять ще спеціальні компоненти (в основному солі алюмінію, цинку, цирконію), які звужують протоки потових залоз, блокуючи на деякий час їх діяльність.

Немає поту, немає середовища для розмноження бактерій, немає запаху - ось таке, можна сказати, кардинальне рішення. Але останнім часом все частіше з'являються повідомлення та публікації, в яких ставиться під сумнів безпеку для здоров'я сучасних засобів боротьби з потом і неприємним запахом.

 Чи боїшся ти дезодоранту?
 Чи небезпечний дезодорант, і якщо так - то чим?
Випускаються в даний час дезодоранти, і більшою мірою антиперспіранти, дійсно містять великий набір хімічних речовин, серед яких є й токсичні, здатні викликати алергічні реакції в організмі, подразнення на шкірі, підозрюються вони і в інших небажаних наслідки.

Наприклад, алюміній , Який відноситься до нейротоксин, в антіперсперант застосовується в основному у вигляді хлоргидрата алюмінію і ацетату алюмінію. Ці компоненти відмінно блокують потові залози, не даючи виділятися поту. Наскільки це корисно для організму - інше питання, але, застосовуючи антиперспіранти на обмеженій площі і строго відповідно до рекомендацій, помітний шкоду здоров'ю ми навряд чи завдамо. Правда, деякі наукові дослідження пов'язують використання солей алюмінію з розвитком старечого недоумства, порушень в роботі нирок і навіть з онкологічними захворюваннями. Але на противагу їм є роботи в цьому напрямку, які спростовують ці підозри. Так у 2002 році в Journal of the National Cancer Institute   були опубліковані результати масштабних досліджень, в яких брали участь 810 жінок з діагнозом рак грудей і 793 без онкологічних захворювань. Так от, ніякого зв'язку між застосуванням антиперспірантів або дезодорантів і збільшенням ризику захворювання на рак грудей в двох цих групах виявлено не було. Були й інші подібні дослідження.

 Чи боїшся ти дезодоранту?
   Тим не менш, хоча залежності між розвитком цих захворювань і застосуванням сполук алюмінію в антиперспирантах не доведене, багато провідних виробників засобів гігієни поступово від алюмінію відмовляються на користь з'єднань цирконію, які теоретично менш токсичні.

Другий, потенційно небезпечний компонент дезодорантів (антиперспірантів) - парабени . Парабени, володіючи бактерицидну і фунгіцидною властивостями, є ефективними консервантами і застосовуються в багатьох косметичних засобах, в тому числі і в дезодоруючих. До недавніх часів цей клас консервантів вважався абсолютно нешкідливим, але все змінилося, коли були опубліковані результати досліджень відомого мікробіолога Філіппи Дарбре зі Школи біологічних наук університету Рідінга у Великобританії. У ході експерименту були вивчені 160 зразків тканини молочної залози, отриманих після проведення операції мастектомії у 40 жінок із злоякісними пухлинами молочної залози, і в 99 відсотках зразків були виявлені парабени, притому їх ефірна форма. Під підозру відразу потрапили дезодоранти!

Правда, слід згадати, що в пухлинної тканини жінок, ніколи не користувалися дезодорантами-антиперспірантами, вчені також знайшли все ті ж, знайомі нам ефірні парабени. Це явище ще вимагає свого пояснення. Багато фахівців висловлюють припущення, що, можливо, не парабени викликають онкологічні захворювання, а вже утворилася пухлина має властивість накопичувати парабени. Якусь настороженість викликає той факт, що парабени за структурою нагадують естрогени і імовірно діють в організмі схожим способом, сприяючи при їх підвищеному вмісті розвитку пухлин. Але естрогенна активність парабенів дуже невелика, і навряд чи може викликати злоякісне зміна клітин.

Деякі побоювання викликає і пропіленгліколь , Постійний компонент дезодорантів і антиперспірантів, хороший зволожувач і провідник поживних речовин. Досить часто можна чути про його сильну подразнюючу дію на шкіру, але схоже, це явне перебільшення. У тих мінімальних концентраціях, в яких він входить в косметичну продукцію, і мови про негативну дію на шкіру не може бути. Дослідження також показали, що він не є канцерогеном.

 Чи боїшся ти дезодоранту?
 Розумне зерно
Що ж робити нам, споживачам, в умовах невизначеності та відсутності достовірного висновку - небезпечний чи ні дезодорант (антиперспірант)? Невже, заради збереження здоров'я, потрібно повертатися в часи «пахучих пахв» і зіпсованого одягу?

Думаю, ніякої особливої ​​необхідності в цьому немає! Звичайно, публікації про можливу шкоду дезодорантів викликають підозри і деякі побоювання. Але, по-перше, реальних підстав для страху немає, всі звинувачення дезодорантів на рівні гіпотез, а по-друге, є кілька способів знизити цю гіпотетичну небезпеку:

- Дотримуйтесь розумну помірність. Використовуйте дезодоранти (антиперспіранти) тоді, коли це дійсно потрібно, і в мінімально необхідних кількостях.

- Звертайте увагу на термін придатності кошти і герметичність упаковки. Чим менше термін придатності і чим вище герметичність, тим менше консервантів знаходиться в засобі.

- Вибираючи той чи інший засіб від поту, враховуйте особливості вашої шкіри і потовиділення. Так, спреї погано підходять людям з чутливою шкірою, адже вони містять досить велику концентрацію спирту, і можуть бути джерелом істотних неприємностей, від почервоніння шкіри до стійкого дерматиту. Антиперспіранти рекомендуються застосовувати тоді, коли потовиділення носить помірний характер, категорично не слід застосовувати їх в передбачувані періоди активного потіння (заняття спортом, відвідування сауни, інтенсивна фізична робота та ін.), Коли ніщо не повинно заважати вільному виходу рідини з пор!

- Наносити антиперспірант (дезодорант) завжди потрібно на повністю чисту суху шкіру, перед сном обов'язково змивайте засіб від поту, а також не наносите новий шар поверх старого.

 Чи боїшся ти дезодоранту?
   Ну, а якщо ви рішуче налаштовані проти засобів від поту, які пропонує нам косметична індустрія, ніщо не заважає вам зробити дезодорант своїми руками.

Альтернатива покупним дезодорантам
Зробити дезодорант своїми руками зовсім не так складно, як може здатися. Існує безліч рецептів, наприклад, такий:

Беремо 50 грам питної соди (натуральний дезодоратор), 50 грам кукурудзяного крохмалю (адсорбент), змішуємо, додаємо кілька крапель (5-10) підходящого ефірного масла. Щоб отримати твердий дезодорант, влийте в цю суміш 2 столові ложки підігрітого кокосового масла. Залиште дезодорант на пару днів для затвердіння.

Можна приготувати дезодорант на основі бджолиного воску.
Склад: бджолиний віск - 2 ст. л., оливкова олія - ​​2 ст. л., ефірна олія лаванди - 1 ч. л., ефірна олія розмарину - 1 ч. л. Розтоплюємо віск і перемішуємо з оливковою олією, додаємо ефірні масла. Заливаємо суміш у відповідну ємність і залишаємо для затвердіння

Зберігати такі тверді дезодоранти зручно в ємності від промислового дезодоранту.

 Чи боїшся ти дезодоранту?
   Ефірні масла, які мають властивість регулювати потовиділення і пригнічувати ріст бактерій: шавлія мускатний, герань, кипарис, мирра.

Відмінними протибактеріальними властивостями володіють також: чайне дерево, сандал, лаванда, пальмароза, монарда, ялівець, розмарин.

Як бачимо, якщо ви боїтеся користуватися готовими засобами, виготовлення дезодоранту своїми руками цілком вам під силу. Може, він буде не таким ефективним, але шкоди здоров'ю вже точно не принесе.

Хоча, думаю, зародження хвороб в організмі, особливо серйозних, має складний комплекс причин, і уникнення того чи іншого косметичного засобу навряд чи має таке вже велике значення!
Автор: Ольга Травлеева