Не всі сонцезахисні креми однакові
 Так, вони можуть «працювати» абсолютно по-різному для різних типів шкіри. Виберіть той, який підійде саме вам.

Читаємо етикетки
Для початку слід знати, що сонцезахисні засоби поділяються на фізичні та хімічні. Фізичний блок - це той, який забезпечується такими компонентами як діоксид титану і оксид цинку. Ці складові працюють на поверхні шкіри, покриваючи її як би захисною плівкою, що відбиває і розсіює сонячне світло. Хімічні взаємодіють зі шкірою, саме тому їх слід застосовувати, принаймні, за 30 хвилин до виходу під відкрите сонце. До хімічних блокам відносяться авобензон (avobenzone, Parsol 1789) для захисту від UVA-променів, і октил саліцилат (octyl salicylate) і ціннамати (cinnamates) для захисту від UVB-променів.

Водостійкі сонцезахисні засоби, як правило, відрізняються більшою липкостью, це через компонентів, які допомагають не змивати засіб. Однак правило повторного нанесення засобу після кожного купання поширюється і на них.

Всі хороші сонцезахисні креми містять антиоксиданти, до них відносяться вітамін С, вітамін Е, зелений чай, екстракт виноградних кісточок. Вони захищають шкіру від руйнування і передчасного старіння, але не блокують сонячні промені!

 Не всі сонцезахисні креми однакові
 А тепер виберемо сонцезахисний крем, що підходить до свого типу шкіри:

Для світлої шкіри
Світла шкіра більш інших схильна до сонячних опіків, тому ступінь захисту для неї повинна бути високою, показник SPF вибирайте не менше 30. В якості активних інгредієнтів від сонячних променів - потрібен так званий фізичний бар'єр, це такі складові як діоксид титану (titanium dioxide) і оксид цинку (zinc oxide).

Для старіючої шкіри
Краще уточнити: у тому випадку, якщо ви користуєтеся антивіковими засобами з ретиноїдами (маються на увазі засоби типу Retin-A, Renova, креми з ретинолом, з вітаміном А). Ретинол - пілінговий компонент, після нього шкіра стає більш чутливою, незахищеною, сонячні промені в поєднанні з ретинолом - це велика шкода для шкіри. Тому креми з ретинолом - тільки нічні. А днем ​​таку шкіру, яка піддається впливу ретинолу, слід ретельно захищати від сонця. Для цього потрібен крем з показником SPF не менше 30, і з фізичними блоками (оксид цинку, діоксид титану), вони менш подразнюють шкіру, ніж хімічні блоки.

Для жирної шкіри
Краще підійдуть сонцезахисні креми (як і креми для засмаги) без масла, що не комедогенние і без ароматів. Спробуйте знайти кошти у вигляді гелів або спреїв, вони, як правило, легкі і нежирні, і не забивають пори.

Для чутливої ​​шкіри
Як було сказано вище, креми з фізичним захистом менш схильні дратувати шкіру, тому підійдуть креми з діоксидом титану або оксидом цинку.

 Не всі сонцезахисні креми однакові
 Для смаглявої шкіри
Вам можна сміливо використовувати креми на основі хімічних блоків, тому що фізичні (з діоксидом цинку і оксидом титану) будуть залишати на шкірі сірі або крейдяні розводи. За формою випуску - краще напівпрозорі гелі або спреї.

Для дитячої шкіри
Сонячний фільтр повинен бути SPF 25 і вище. Якщо дитина-алергік, вибирайте крем без ароматів. Для немовлят - кошти з фізичним блоком, для дітей старшого віку - з хімічними або змішаними фільтрами.
Автор: Василина Кузіна


 Чи можна позбутися від розтяжок?
 Ця проблема, мабуть, друга за значимістю після целюліту, яка хвилює велика кількість жінок по всьому світу. Чи можна щось зробити з цими неприємними дефектами шкіри, щоб не ходити на пляжі, прикриваючись парео або хусткою?

А чому вони взагалі з'являються?
Найчастіше розтяжки на шкірі з'являються в періоди посиленого росту шкірних та підшкірних тканин, це відбувається під час вагітності, статевого дозрівання, через раптове збільшення ваги або стероїдної терапії. Що стосується вагітності, то близько 90% вагітних стикаються з розтяжками! Розтяжки, правда, можуть зменшуватися і зникати після того, як вагу після пологів нормалізується, але це відбувається далеко не у всіх. А фахівці кажуть, що навіть у цьому випадку розтяжки повністю не зникають. До можливих причин появи розтяжок відносять і такі хвороби як анорексія, туберкульоз і хвороба Кушинга.

Схильність до появи розтяжок визначається генетикою. А найбільше поширені місця для їх появи - це стегна, плечі, сідниці, груди, живіт. У районах появи розтяжок, як правило, менше колагену, фібронектину фібриліну і еластину, які є важливими компонентами шкіри.

Як вони виглядають?
Нові, які щойно з'явилися розтяжки зазвичай виглядають рожевими, іноді вони викликають свербіж і мають деякий рельєф (це так звані «червоні стрії»). Потім розтяжки темніють і ростуть, через деякий час стають білими і повністю занурюються в поверхню шкіри, стають трохи схожими на шрам (це «стрії Альба»). По суті, розтяжки - це травми в глибоких шарах шкіри, тому часто поверхневі препарати не допомагають позбутися від них.

Як будемо лікувати?
Які ж існують методи лікування. Природно, нас цікавлять найефективніші. Правда полягає в тому, що поки не вироблено якогось одного способу, який би працював для всіх проявів розтяжок. Тому потрібно, як і в усьому, шукати свій шлях.

- Як правило, від розтяжок найлегше позбутися, коли вони свіжі і ще рожеві. Коли розтяжки стали білими, вони погано піддаються лікуванню. Тому частіше оглядайте своє тіло і не запускайте проблему, поки її ще легко вирішити.

 Чи можна позбутися від розтяжок?
   - Один з найбільш надійних методів лікування свіжих розтяжок - це крем з великим вмістом вітаміну А (Третиноин, Ретин-А). Його втирають в розтяжки, вітамін А стимулює ріст клітин шкіри і щойно з'явилися розтяжки йдуть. Однак для старих розтяжок цей крем практично нічого не може зробити.

 Чи можна позбутися від розтяжок?
 - Є й інші креми та мазі з природними екстрактами для того, щоб стимулювати зростання шкіри. Наприклад, Trofolastin (продається в аптеках і магазинах для майбутніх мам), з активним компонентом з центелли азіатської. Однак, знову слід попередити, що це ефективно тільки для дуже свіжих розтяжок.

- Існує ряд доказів, що гліколева кислота (вона входить до групи альфа-гидрокислоти) може стимулювати вироблення колагену і поліпшити зовнішній вигляд розтяжок.

- З доступних засобів - домашній оцет. Регулярно робіть протирання домашнім оцтом, або професійний пілінг 15-20% трихлороцтової кислотою (раз на місяць). Цей прийом значно покращує текстуру і колір розтяжок.

- Варто звернути увагу і на салонну допомога при розтяжках. Добре себе зарекомендували в лікуванні стрий такі як мікродермабразія, радіочастотна і лазерна терапія.

А чи можна попередити?
Від розтяжок складно позбутися. Так, може, можна попередити їх появу?

 Чи можна позбутися від розтяжок?
 - Здоровий глузд говорить про те, що добре зволожена шкіра менш схильна глибоким травм, якими є розтяжки. Досліджень на цей рахунок немає, але думається, не буде зайвим тримати шкіру в постійно зволоженому стані. Для цього допоможуть і горезвісні 8 склянок рідини в день, і масаж з маслами. Масло камелії в цьому сенсі найбільше підходить, оскільки ще й сприяє зростанню колагену в шкірі.

- Креми з гіалуроновою кислотою також допоможуть запобігти розтяжки. Цей компонент не тільки зволожує, але і робить шкіру більш еластичною.

 Чи можна позбутися від розтяжок?
 Чи допоможе камуфляж?
З усього вищесказаного можна зробити висновок, що боротьба з розтяжками - справа довга і не завжди успішне. І виникає логічне запитання: чи можна приховати розтяжки? Макіяжем, наприклад.

Так, засоби макіяжу можуть впоратися з деякими проявами розтяжок. І не смійтеся, що доведеться наносити декоративну косметику на ... сідниці. Між іншим, навіть такі зірки як Скарлетт Йохансон, Кейт Бекінсейл і Анджеліна Джолі зізнавалися у своїх інтерв'ю, що страждали розтяжками, і часом використовували косметику для того, щоб приховати стрії.

Найефективніший спосіб - це коректор або консилер. А от використовувати автозагар не рекомендується, він навпаки тільки перебільшує розтяжки, оскільки ляже по-різному на шкіру між розтяжками і на самі шрами.

Згладити нерівності шкіри від розтяжок допоможе активне щоденне зволоження шкіри.

І, між іншим, не забувайте про вправи. Якщо вам вдається працювати над своїми м'язами і тримати шкіру пружною, то розтяжки будуть менш помітними.
Автор: Василина Кузіна