Як засмагнути без сонця?
 За останні кілька десятиліть ми навчилися підробляти багато чого: шкіру, золото, дерево і багато іншого, в тому числі і засмагу. Зараз існує багато можливостей зі шляхетно-блідою дівиці перетворитися на засмаглу і відпочилу красуню. Благо арсенал засобів просто вражає: починаючи від солярію і закінчуючи таблетками для стимуляції засмаги. Так що вчимося імітувати ... загар.

Що потрібно знати, перш ніж почати?
Замислюючись про те, щоб обдурити всіх, треба продумати і врахувати всі моменти. Зрештою, ви ж не хочете стати в результаті жовтою або помаранчевої?

- Отже, для початку треба визначити свій тип шкіри. Це допоможе вибрати правильні засоби і правильний режим.

- По-друге, неважливо, чи будете ви ходити в солярій або використовувати засоби для автозагара, вам все одно треба регулярно отшелушивать і добре зволожувати шкіру.

- По-третє, підібрати підходящий засіб можна тільки емпіричним шляхом. Тому навіть якщо ви вивчили мільйон відгуків та рецензій, треба морально бути готовим до того, що результат може виявитися не тим, який ви очікуєте.

- Завжди наносите і використовуйте засоби згідно інструкції (все-таки не просто так її пишуть).

Засобів для засмаги
Умовно всі засоби можна розділити на: автозагар, бронзатор і активатор засмаги. Всі вони різні за своєю природою дії.

 Як засмагнути без сонця?
 Автозагар . Це слово у всіх на слуху. Полиці магазинів просто рясніють тюбиками і баночками, які обіцяють вам шикарний загар в одну мить. Косметична індустрія зробила крок далеко вперед, і вже такі засоби існують і в різних формах, і для різних відтінків шкіри.

В основі автозагара речовина - диоксиацетон (DHA), яке, вступаючи в реакцію з шкірою, змінює її відтінок. Ефект триває від 5 до 7 днів. Зазвичай на продукті пишуть, як часто треба підновляти засмагу.

Автозагари випускаються в декількох формах: спрей, мус, лосьйон. У кожного свої плюси і мінуси. Тому тут краще відштовхуватися від типу шкіри і своїх уподобань. Вважається, що спрей лягає рівніше, і дає кращий результат, ніж крем.
При нанесенні крему, мусу і лосьйону можна забувати про трьох важливих складових: рукавички, відлущування і зволоження. Інакше вам гарантовані: жовті долоні, нерівне нанесення і нерівний тон.

Якщо все-таки трапилася таке, що засіб було нанесено нерівно. Тоді одне з найкращих засобів - лимонний сік. Змішайте сік і воду в пропорції приблизно 2 до 1. І за допомогою шматка тканини або м'якою мочалки обробіть шкіру. Також добре прийняти душ і як слід потерти шкіру. Ці дії допоможуть вирівняти тон. Але до кінця він одразу не піде.

І, що важливо, не можна засмагати з нанесеним автозагаром. Желтеешь (перевірено).

 Як засмагнути без сонця?
 Бронзатор . Це знахідка для тих, хто боїться користуватися автозагаром, але хоче надати приємний відтінок шкірі до того, як загориться, і якомога довше підтримувати його після засмаги. Такі засоби дорожче, менш стійкі, але зате використовувати їх не так ризиковано. Випускаються як у формі пудри, так і у формі лосьйону.

Наносити такі засоби краще в рукавичках, масажними рухами. Якщо ви використовуєте крем, то після нанесення хвилин 10 не можна одягатися. Інакше весь крем виявиться на одязі. До речі, бронзатором здорово виділяти зону декольте, щоб візуально збільшити груди.

 Як засмагнути без сонця?
 Акселератор засмаги (підсилювач засмаги) . Вхідні до складу таких засобів компоненти стимулюють вироблення меланіну в організмі. Зазвичай використовуються для того, щоб швидше засмагнути в солярії. Але їх можна використовувати і як самостійний засіб. Багато такі продукти йдуть у поєднанні з бронзаторами. Що робить такі кошти просто безцінними.

Так що експериментуйте. Адже хто не ризикує ... той чекає, поки засмагне ... а це може зайняти багато часу. І пам'ятайте, що використовуючи засоби для створення ілюзії засмаги, головне не перестаратися і спробувати зберегти ілюзію природності.
Автор: Віра Карабутове


 Гарна засмага - home-made кошти
 Підготовка шкіри до традиційним літнім сонячним ваннам може здійснюватися кількома способами. При цьому добре розрекламовані кремові засоби для засмаги, про які йшла мова в минулий раз, мають масу переваг. Адже їх використання не займає багато часу.

А за рахунок того, що фармацевтичний ринок завжди дає можливість підібрати крем або скраб, відповідний «вимогам» жінки і її шкіри, подібні косметичні атрибути часто вважають незамінними. Але чи так це?

Сонячні ванни і народна косметологія
Насправді, здавна відомі рецепти засобів домашнього приготування, здатних замінити всі види активаторів засмаги та інших літніх косметичних атрибутів (які реалізуються в косметичних і аптечних мережах). А переваги їх над звичної для нас брендового SPF-косметикою, на мій погляд, великі. Адже приготовані власноруч масляні суміші (про які піде мова далі):

 Гарна засмага - home-made кошти
 - Не містять шкідливих хімічних добавок (за рахунок чого ймовірність виникнення алергічних реакцій при їх використанні низка);
- Природним чином утримують в шкірі вологу, необхідну для підтримки тонусу наших покривів і захисту їх від сухості і лущення;
- Відрізняються високою стійкістю (завдяки чому під час перебування на пляжі не вимагається наносити їх кілька разів);
- І володіють при цьому тими ж властивостями, що і їх фірмові «аналоги». Тобто забезпечують стійкий загар і ефективне відновлення клітин шкіри після відпочинку під палючим сонцем.

Тому пропоную докладніше зупинитися на їх рецептах і особливості використання.

Саморобні активатори засмаги   створюються в домашніх умовах на підставі так званих базових і ефірних масел. При цьому на 100 мл будь-якого базового, в якості якого може виступати масло:
- Календули;
- Авокадо;
- Кедра;
- Рису;
- Кунжуту;
- Жожоба;
- Оливи;
- Зародків пшениці;
- Макадамії;
- Шипшини або;
- Аргана

потрібно:
- 30 крапель олії насіння дикої моркви або
- 20 крапель насіння цієї моркви і 10 будь-якого іншого ефірного масла (зокрема, зеленої кави, мандарина або бергамота).

Етапи приготування суміші:
* Базове масло (або склад з декількох його різновидів) вливається в будь-яку ємність зі стінками з темного скла;
* До нього додається ефірне;
* Ємність закривається щільною кришкою;
* Суміш настоюється (якщо до її складу входить 2 компонента - 3 дні, якщо ж 3 і більше - 7 днів).

Аналогічним чином можна приготувати бальзам для засмаглої шкіри . У цьому випадку підходящими ефірними є масла:
- Кипариса;
- Троянди;
- Блакитний ромашки;
- Герані;
- Лаванди.

Крім цього, до складу можна додавати масло обліпихи, що забезпечує шкірі стійкий золотистий відтінок (з розрахунком ½ чайної ложки на 100 мл базового масла).

Процес змішування і настоювання масел здійснюється так само, як і в попередньому випадку.

 Гарна засмага - home-made кошти
 На підставі будь-якого з перерахованих базових масел можна також створити відлущуючий скраб . Один з найпростіших рецептів цього засобу включає морську сіль (знайти яку сьогодні можна практично в будь-якій аптеці).

Для його приготування сіль засипається в скляну ємність і заливається маслом (у розрахунку 100 г солі на 20 мл олії). При бажанні в суміш додається 10-15 крапель будь-якого з ефірних масел, використовуваних для приготування активатора засмаги. Після цього розчин закривається кришкою і збовтуються.

 Гарна засмага - home-made кошти
 Тонкощі використання народної SPF-косметики
Для досягнення оптимально ефекту соляної скраб рекомендується використовувати приблизно 1 раз на тиждень. При цьому проводити очищення їм шкіри в ідеалі слід ввечері.

Починати цю процедуру слід, зволоживши попередньо шкіру і завдавши невелику кількість скрабу на ліктьовий і колінний згини. На наступному етапі засіб рівномірно розподіляється по всьому тілу.

Змивати саморобний скраб радять під душем через 5-10 хв. після нанесення.

Масляний активатор засмаги наноситься на чисту шкіру приблизно за півгодини до виходу з дому. При цьому попередньо його рекомендують деякий час гріти в долонях. А відновлює бальзам використовується аналогічним чином після прийому вечірнього душу.

 Гарна засмага - home-made кошти
 Додаткові методики забезпечення гарної засмаги
Зробити відтінок засмаглої шкіри насиченим, природним і привабливим дозволяють натуральні цитрусові соки. І це - зовсім не народне повір'я, а науково обгрунтований факт.

Справа в тому, що свіжі 100 -% - і фреші з мандарина, апельсина, грейпфрута, а також розбавлені лимонні покращують роботу травної системи і (що важливо) печінки. А це сприяє попередженню появи пігментних плям і в цілому прекрасно відбивається на стані шкірних покривів.

До слова, цитрусові соки рекомендується включати в літній відпускний раціон і з інших причин. Крім іншого, ці доступні в теплу пору року фреші підвищують тонус організму, усувають наслідки його перевтоми, а також покращують увагу і зір.

Починати сокотерапію в ідеалі слід приблизно за 2-2, 5 тижні до початку прийому сонячних ванн.

 Гарна засмага - home-made кошти
 Якщо ж пляжний сезон в твоїх краях зараз у самому розпалі - тобі варто випробувати інший перевірений метод посилення вироблення в шкірі пігменту, відповідального за її колір (меланіну) - соляних ванн .

Для цього тобі знову-таки доведеться запастися морською сіллю (або використовувати сіль, заготовлену для описаного вище скрабу). І регулярно поповнювати холодильник натуральним (бажано домашнім) молоком.

Для підготовки однієї такої ванни тобі знадобиться склянка солі і 1 л молока. До слова, при систематичному прийомі ванн останній їх інгредієнт зрідка можна буде замінювати 1ст. ложкою рослинного масла.

Молоко рекомендується використовувати нагрітим до кімнатної температури. Сіль же слід розбавляти безпосередньо в ньому, і вливати в ванну готовий розчин. У випадку, якщо замість молока застосовується масло, його також необхідно спочатку змішувати з сіллю.

Приймати ванни з морською сіллю можна і безпосередньо перед виходом на пляж, і після прийому сонячних ванн. При цьому в першому випадку варто пам'ятати про сонцезахисний засіб, у другому - про відновлюючий крем або бальзам. Наносити обидва види SPF-засобів, само собою, потрібно після купання.

Примітка . Перед такими ваннами замість соляного скрабу можна використовувати хлібно-молочний. Для його приготування м'яка частина чорного хліба розмочується в молоці і збивається блендером. Це засіб домашнього приготування не тільки усуває омертвілі клітини шкіри, але і ідеально живить її.
Автор: Алла Пилипенко