Глина, бруд, пісок - лікування і терапія. Частина перша
 Природа в первозданному вигляді підносить людині всілякі дари не тільки у вигляді продуктів рослинного і тваринного походження, але також у вигляді мають лікувальні властивості глини, бруду і піску.

Виявляється, що глина потрібна не тільки для виготовлення посуду і як будівельний матеріал ...   Діоскорид, давньогрецький лікар, вважав, що глина має чудодійну силу. Так, багато століть тому глину почали використовувати в лікувальних цілях: прикладали до хворого місця, приймали ванни і навіть пили, розводячи у воді. Ще з часів Клеопатри м'якість і бархатистість шкірі придавались за допомогою глиняних масок і ванн з додаванням лікарських трав, оливкової і ароматичних масел. Глинолікування, або болюсотерапія   використовується і сьогодні.

Показання:   атеросклероз, розсіяний склероз, туберкульоз, астенія, анемія, рак, старіння, вугрі, жирна шкіра, целюліт і багато іншого.

Глина має не тільки лікувальні властивості, але і дезинфікуючим і очищує ефектом. Досить обробити глиною гнійну рану, як вона заживе. Професор Лаборду після досліджень в 1928 році зробив висновок про те, що глина стерильна. Нам же, дивлячись на глину на дачній ділянці, в це повірити набагато складніше.

 Глина, бруд, пісок - лікування і терапія. Частина перша
 Види глини:   чорна, біла, блакитна, жовта, червона, зелена, рожева.

На сьогоднішній день в аптеках міста можна купити косметичну глину у вигляді порошку різного кольору. Її можна використовувати для масок на волосся, на шкіру обличчя і тіла. Чорна, жовта і блакитна глина дуже ефективна при нанесенні на ділянки тіла, уражені целюлітом, тому і використовується під час схуднення. Червона допоможе вирішити шкірні проблеми. Рожева глина сприяє поліпшенню роботи серця і кровоносних судин. Зелена містить багато срібла, тому і має бактерицидну ефектом. Біла глина, або каолін, поглинає отрути, токсини, шлаки, тому при внутрішньому застосуванні допомагає при розладі шлунково-кишкового тракту.

Багато сучасних SPA-салони пропонують для своїх клієнтів процедури з глиною. Але її лікувальний ефект перевірити дуже просто і в домашніх умовах (маски, обгортання, компреси, ванни).

Домашні SPA-процедури

- Ванна з глиною : Наповніть ванну водою в 36-37 градусів, розчиніть в ній 200-300 грам порошкоподібної глини білого, рожевого або блакитного кольору і, за бажанням, додайте ефірне масло або трав'яний відвар. Через 10-20 хвилин прийміть прохолодний душ. Такі ванни рекомендуються не частіше 2 разів на тиждень. Під час такої процедури поліпшується кровообіг і тонізується шкіра, знімається втома і стрес, посилюються захисні властивості організму, а при шкірних захворюваннях полегшується свербіж шкіри і знімається роздратування.

 Глина, бруд, пісок - лікування і терапія. Частина перша
 - Антицелюлітна ванна:   в наповненій водою ванній розведіть 100-200 грам чорної глини (чим темніше глина, тим краще вона спалює жир) і пориньте в неї на 30 хвилин.

Обгортання глиною
Головна мета обгортання - омолодження шкіри і всього організму, виведення токсинів і релаксація. Використання у цій процедурі чорної глини сприяє спалюванню жирових відкладень на проблемних ділянках тіла. Перед початком обгортання сполосніть під душем і зробіть масаж проблемної ділянки. Розведіть у фарфоровому або пластиковому посуді (не користуйтеся металевою) чорну глину з теплою водою до густої консистенції, не залишаючи грудок і сухих утворень, нанести на ділянки тіла на 20 хвилин, обернувши плівкою і зверху теплою тканиною. Змийте теплою водою і змастіть шкіру антицелюлітною кремом. Рекомендується 10 процедур через день.

 Глина, бруд, пісок - лікування і терапія. Частина перша
 Маски для обличчя
Маски звичайно накладаються на зволожену шкіру на певний час, або поки глина чи не перетвориться в суху кірку. Глина змивається теплою водою і, за бажанням, із застосуванням ганчірочки, змоченою в олії (наприклад, оливковій). Маски можна застосовувати і для жирної, і для сухої шкіри в залежності від компонентів маски і кольору самої глини.

Для жирної шкіри найчастіше використовується саме біла глина, але при цьому є один нюанс: виключити застосування білої глини людям з висипом вугрів і з проблемами кровоносних судин на носі і щоках.

- Проста маска для обличчя : У відварі з ромашки розведіть білу глину в пропорції 1: 1 і тонким шаром нанесіть на чисту шкіру, втираючи пальцями протягом трьох хвилин. Через 15 хвилин змийте теплою водою.

- Відбілююча маска : В огірковому соку розведіть 1 ст. ложку білої глини до утворення густої маси, додайте пару крапель соку лимона, потім нанесіть на 10 хвилин на шкіру і змийте прохолодною водою. Завдяки такій масці навіть ластовиння світлішають!

- Маска для жирної шкіри : 3 ст. ложки кефіру змішайте з 1 ст. ложкою білої глини і 1 ч. ложкою соку лимона, тонким шаром нанесіть на 10 хвилин на обличчя, потім змийте прохолодною водою.

Червона глина покращує кровообіг і насичує шкіру киснем, завдяки чому шкіра омолоджується і освіжається. Також властивості червоної глини допомагають у боротьбі з зневодненням шкіри, прищиками, запаленнями і почервоніннями на обличчі. Для волосся червону глину рекомендується приймати після фарбування і завивок, а також для зниження потовиділення шкіри голови.

- Поживна маска для обличчя : Розвести до густої маси червону глину з молоком або вершками плюс 1 курячий білок, потім нанести на шкіру на 15 хвилин і змити.

- Розгладжуюча маска : Розвести червону глину в трав'яному відварі, додати трохи соку лимона, нанести на шкіру на 10 хвилин і змити трав'яним відваром.

Вчені відзначають, що в глині ​​є мізерний відсоток радіоактивного елемента - радію, але замість шкоди він лише підсилює властивості знаходяться в глині ​​корисних елементів.

Далі буде…
Автор: Alesya Marchenko


 6 занять, які варто запланувати на кінець зими
 Якщо невгаваючі морози змушують тебе коротати вечори в чотирьох стінах, монотонність поступово переростає в депресію, провокує апатію і занепад сил. Можливо, тобі настав час згадати про приносять задоволення оздоровчі процедури ?!

Особливо ті, які допомагають не тільки зміцнити фізичне здоров'я, але й «пробудити» організм, відчути прилив свіжої енергії і перетворитися зовні.

Отже, для того, щоб життя знову почала набувати яскраві фарби - Не будемо чекати перших відлиг. Адже можна просто, зібравшись з силами, змусити себе відірватися від чашки чаю (і комп'ютера) і почати ... радіти зими (так само безпосередньо, як у дитинстві), складаючи на кожен день нові плани. І включаючи в них, звичайно ж, те, що корисно для організму.

Пропоную короткий перелік тих занять, які необхідні кожній з нас в останні тижні зимових морозів. Необхідні, перш за все, для того, щоб морально підготуватися до весняного пробудження природи.

 6 занять, які варто запланувати на кінець зими
 1. Загартовування
... В різних його проявах допомагає підвищити стійкість до простудних захворювань, підготувати організм до сезонних змін погоди. До того ж, деякі прийоми загартовування позитивно впливають на стан шкіри (дозволяючи зберегти її молодість) і дарують заряд позитивних емоцій.

Найбільш простим способом адаптації до низьких температур вважається звичайне провітрювання приміщень (яке, до речі, не буде зайвим навіть у морозні дні). Але створити ефект охолоджуючих повітряних ванн можна і за допомогою вентилятора. Застосовуючи останній метод загартовування, можна щодня знижувати температуру повітря на час процедур і збільшувати їх тривалість.

Оптимальна температура на початку такого циклу загартовування становить 21-22 ° С, а тривалість - 20 сек. Знижуючи щодня температуру на 1 ° С і збільшуючи тривалість прийому повітряної ванни на 20 сек., Можна досягти неймовірного ефекту - привчити себе не замерзати навіть у холоді.

Не менш результативно і загартовування водою (зокрема, такі його різновиди, як обтирання, обливання і контрастний душ). Душ, крім іншого, забезпечує чудодійний водний масаж. Його, як і інші водні процедури, рекомендується проводити вранці (по можливості - після короткої зарядки).

 6 занять, які варто запланувати на кінець зими
 Так, починати цикл прийомів холодного душу краще з температури 34-36 ° С, знижуючи її кожні 3-4 дні на 1 ° С. А якщо ви віддаєте перевагу контрастний вплив (чергування охолодження з підігрівом) - мінімальна температура при найпершій процедурі повинна становити 38 ° С. При цьому знижувати її поступово можна до 24 ° С. Зміна температур повинна відбуватися 3-4 рази. Максимальний температурний поріг і тривалість впливу низької і високої температур встановлюються в такому випадку індивідуально (залежно від відчуттів і стану організму під час процедури).

Посилити ефект контрастного душу можуть попередні контрастні обтирання. До того ж, обтирання корисні і самі по собі (оскільки вони підвищують опірність уразливих ділянок тіла до морозу). А успішно замінити їх здатні локальні охолоджуючі ванни (наприклад, для ніг).

Серед інших способів водного загартовування добре зарекомендували себе вмивання холодною водою, купання в басейнах з підігрівом (з попередньою розминкою), охолоджуючі полоскання горла.

 6 занять, які варто запланувати на кінець зими
 2. Кріотерапія
По суті, її можна вважати різновидом загартовування, яка полягає у впливі на організм наднизьких температур. Однак у той же час зараз кріотерапія являє собою окреме, добре розвинене напрям у медицині і косметології. Тому розібратися в аспектах її впливу на органи і специфіку застосування варто детальніше.

Так, до «побутовим» формам кріотерапії умовно можна віднести:

- Обтирання особи кубиками льоду, в тому числі і з відварів спеціальних трав (які підвищують еластичність шкіри, знімають припухлості, усувають наслідки алергічних реакцій, видаляють дрібні шрами і бадьорять);

- Обливання крижаною водою і купання в ополонці (до речі, відмічені як методи збереження молодості і привабливості ще в працях Гіппократа, Галена і Авіценни). Приступати до таких «зимовим» процедурам, природно, рекомендують, тільки проконсультувавшись попередньо з лікарем.

Велике поширення зараз отримала і "салонна» кріотерапія. У сучасних салонах краси вам можуть запропонувати:

- Кріомасаж для норамалізаціі роботи кровоносної системи;
- Кріопілінг (як альтернативний засіб поновлення шкірних покривів і боротьби зі зморшками, здатне замінити омолоджуючі ін'єкції і креми);
- Кріосауни (наповнені охолодженим рідким азотом), призначені для лікування цілої низки захворювань, у тому числі шкірних, усунення недоліків фігури і зайво повних, і худорлявих красунь.

Це цікаво
1. кріотерапія як способу омолодження віддають сьогодні перевагу навіть деякі російські зірки сильної статі. Так, Валерій Леонтьєв присвятив лікуванню холодом в комплексі з фітнесом майже цілий місяць. Ефект кріосауни відчув на собі одного разу і Борис Моїсеєв.

2. Думаєте, взимку кріотерапія недоречна? Німецький пастор Себастьян Кнайпа довів усім протилежне, коли повністю позбувся від важкої форми запалення легенів (після того, як занурився в цю пору року в крижані води Дунаю).

3. У нашій країні часто зустрічаються і так звані «фальшиві кріосауни і кріокабіни». Оскільки принцип охолодження в них відрізняється від оптимального (розробленого японцем Ямаучи), ефект від їх відвідування може виявитися протилежним очікуваному. Обережно рекомендують ставитися до кріокамеру, які потрібно відвідувати одягненими.


 6 занять, які варто запланувати на кінець зими
 3. Відвідування лазні
... В компанії з близькими подругами не тільки подарує кілька радісних годин, але також активізує захисні сили організму і прояснить розум. Перерахування корисних аспектів різних банних процедур (в традиційній російській парильні, екзотичної японської, римської, фінської) може затягнутися на кілька годин. Тому зупинимося тільки на тому, що:

- Під дією теплої пари і віників організм очищається від шкідливих шлаків і оновлюється;

- Багато лазні, крім іншого, забезпечують ефект ароматерапії (у російській, наприклад, він виникає за рахунок запаху натуральної деревини, в японській - завдяки спеціальним оліям).

Це цікаво
У російській народному фольклорі не раз згадується, що лазня може служити кращим місцем для примирення з чоловіком.


 6 занять, які варто запланувати на кінець зими
 4. Аромаванни
... Частково забезпечують ефект лазні і мають інші позитивні аспекти. Так, купання у ваннах з аромавеществ тонізують, зміцнюють імунітет, покращують шкірний метаболізм і кровопостачання органів, усувають ряд шкірних захворювань, недуг статевої системи, неврози і стрес.

Застосовувати ж для подібних процедур можна як спеціальні аптечні ароматичні засоби (солі, масла, хвою та ін.), Так і деякі їстівні добавки (мед, молоко, вершки, алкогольні напої). Єдине, про що радять пам'ятати косметологи, - зігріваючі гарячі ванни з хлорованою водою сушать шкіру, тому приймати їх можна не частіше одного разу на тиждень, зволожуючи шкіру після купання.

 6 занять, які варто запланувати на кінець зими
 5. Фітнес
... Успішно замінити який може плавання, аквааеробіка, заняття традиційними зимовими видами спорту і будь-які інші фізичні навантаження, що доставляють задоволення.

Особливо вони важливі зараз для тих, хто взимку вів пасивний спосіб життя. Адже, як відомо, саме в холодну пору року ми найчастіше набираємо зайву вагу (який, як наслідок, провокує комплекси, почуття незадоволеності, побічно призводить до перепадів настрою).

Який би різновид фізичних занять ви не вибрали, варто пам'ятати тільки, що:

- Дозовані навантаження дадуть максимальний ефект, якщо пам'ятати про постановку правильного дихання;
- Інтенсивної тренуванні завжди повинна передувати коротка підготовка м'язів (тобто розминка);
- Комплекс вправ ні в якому разі не можна різко переривати (так, якщо ви плануєте зробити тимчасову перерву - перед ним потрібно скорочувати кількість і тривалість вправ);
- Вправи повинні викликати почуття приємної втоми, але не перевтоми.

 6 занять, які варто запланувати на кінець зими
 6. Масаж обличчя
Навчитися йому можна самостійно, не вдаючись до допомоги косметологів. Так, найбільш проста різновид масажу для поліпшення кольору і стану шкіри обличчя (яка найбільше піддається впливу холоду) включає:

- 10 кругових рухів з'єднаними вказівними і середніми пальцями від скронь до центру лоба і в зворотному напрямку;
- 10 рухів цими ж пальцями від перенісся до кінчика носа;
- Комплекс погладжувань: 10 - по верхньому століттю - від центру до зовнішніх куточків очей, 10 аналогічних - по нижньому, 10 - від крил носа до вилиць, 10 - від підборіддя до скронь.
Автор: Алла Пилипенко