|
Власницям жирної шкіри легше пережити зимові холоди, а ось влітку вона нерідко приносить прикрощі. По-перше, блищить, по-друге, вона майже завжди пориста, і пори влітку часто забиваються пилом і брудом.
Тому жирну шкіру влітку доводиться мити з милом. Краще, звичайно вибрати рідке мило. Вода повинна бути м'якою, кімнатної температури, краще кип'ячена. Гарячою водою вмиватися не слід, оскільки це призводить до посилення виділення шкірного сала.
Холодна вода, навпаки звужує пори. Жирній шкірі корисні контрастні вмивання і компреси.
- Кращий
пілінг
для неї буде з морської солі. 1 чайну ложку солі змішати з невеликою кількістю оливкової олії і за допомогою тампона круговими рухами обережно очистити шкіру. Після чого вмитися і нанести зволожуючий крем.
- Або такий
рецепт
: 2 ст. ложки підігрітих вершків, 1 ст. л. меду, 3-4 ст. ложки мелених вівсяних пластівців, 2 краплі ефірного масла розмарину. Все ретельно перемішати і нанести круговими рухами на обличчя. Змити спочатку теплою водою. Потім вмиватися прохолодною або мінеральною водою без газу.
- Забруднену жирну шкіру, покриту чорними крапками, очищають
сіллю, змішаної з чайною содою
. Для цього ватний тампон, змочений в мильній піні, умочують в суміш і протягом хвилини розтирають забруднені місця круговими рухами. Потім умиваються прохолодною кип'яченою водою і протирають обличчя настойкою евкаліпта (продають в аптеці), розведеною у воді 1 частина евкаліпта, п'ять частою води.
- Якщо на шкірі багато вугрів, то рекомендується протирати її
настоянкою календули
. ½ чайна ложка на ½ склянки кип'яченої води.
- Жирну шкіру корисно протирати молочною сироваткою, а також водою, підкисленою соком лимона, журавлини.
- Для знежирення ділянок, що містять найбільшу кількість шкірного сала, використовують борний спирт.
- Приносить відчутну користь і протирання натуральним виноградним вином, розведеним водою 1: 1.
- Увечері після очищення шкіру слід протирати маложирним кефіром. А після його висихання наносити вечірній крем.
- Для стягування пор шкіру протирають шматочком свіжого помідора.
- Хороший ефект дає
маска
з кислої капусти з додаванням кількох крапель олії. Якщо шкіра товста, то масло додавати не потрібно. Маску тримають 10-15 хвилин, потім вмиваються водою кімнатної температури.
Щодня можна використовувати
лосьйони з натуральних компонентів
.
-
З алое
. Очищені від колючок і нарізані листи алое укласти в півлітрову банку, щоб вони заповнили простір на два пальці, зверху налити горілку до половини банки. Наполягати 7 днів у темному місці. Процідити. Розводити необхідну для використання частина 1: 1 кип'яченою водою і протирати обличчя.
-
Трав'яний.
1 десертну ложку польового хвоща, 1 десертну ложку деревію, 1 десертну ложку кропиви дводомної залити 2 склянками окропу і кип'ятити 20 хвилин на повільному вогні. Наполягати 2:00. Процідити, додати 1ст. ложку спиртової аптечної настоянки календули. Протирати обличчя замість лосьйону.
- При розширених порах для стягування шкіри застосовують компрес з м'яти і ромашки.
Змішати 1ст. листя м'яти і 1ст. ложку ромашки аптечної, перемішати. Взяти 1ст. ложку суміші, завалити 1 склянкою окропу, настоювати 20 хвилин, процідити, змочити у відварі шматок махрового рушника і тримати на обличчі, поки не охолоне, протерти обличчя шматочком льоду і знову накласти гарячий компрес. Так 4-5 разів. Закінчити процедуру умиванням прохолодною водою.
У спеку, перш ніж нанести на шкіру живильний нічний крем її умивають підкисленою лимонним соком водою або підсоленій кухонною сіллю. Через 20-30 хвилин крем змити відваром ромашки або петрушки.
Днем жирну шкіру після нанесення крему слід припудрювати, щоб пил і бруд не забили пори.
|
Про користь умовно ми всі знаємо з раннього дитинства. На одному тільки «Мойдодирі» Корнія Чуковського виросло не одне покоління. Багато читали в юності Горького і пам'ятають, як його змушували мити вуха і шию.
Треба сказати, що у наших предків тяга до чистоти була в крові. На жаль, деякі звичаї і навички, сучасні батьки не завжди прищеплюють дітям. До речі, ті ж вуха.
У тибетській і корейській медицині масаж вух використовується як загальнозміцнюючий метод. В давнину на Русі вуха отримували свій масаж під час вмивання, після якого їх розтирали махровим рушником і отримували заряд бадьорості. Про це згадував у своїх щоденниках і Лев Миколайович Толстой.
На вусі знаходиться безліч активних точок, умиваючи і масажуючи їх, ми заряджаємося бадьорістю і силою на цілий день. Не менш корисно мити шию, адже уздовж шиї проходять сонні артерії.
Правила умовно
Особа також необхідно вмивати правильно, і тоді довгі роки можна обходитися без ботокса, ліфтинг-крему і кругових підтяжок обличчя.
Вмиватися слід тільки кип'яченою водою з додаванням на 1 літр однієї чайної ложки чайної соди або лимонного соку.
Умиватися потрібно два рази на день - вранці і ввечері. Це тільки, здається, що за ніч ми не встигли забруднитися. Насправді, навіть у самих чистих сучасних квартирах досить пилу. Вона присутня незримо навіть на постільній білизні. Вечірнє умивання не тільки видаляє пил і бруд, але і макіяж, який у жодному разі не можна залишати на обличчі до ранку.
Насамперед, потрібно дізнатися, яка у вас шкіра - жирна, нормальна, суха, комбінована - і потім приступати до догляду:
- Суху, нормальну шкіру, як правило, вранці умивають водою кімнатної температури без мила. З рідким милом її очищають, як правило, 1 раз на тиждень. Наприклад, під час банних процедур.
- Жирну шкіру доводиться мити з милом щодня. А вечорами очищати лосьйонами або камфорним спиртом. Жирну шкіру добре очищає сік, вичавлений з помідора.
- А для нормальної шкіри підійде відвар з трави материнки або липового цвіту. 1 ст. ложку залити 1 склянкою води, накрити зверху блюдцем і настоювати близько години. Остудити, процідити і вмиватися двічі на день.
Влітку нерідко хочеться вимити обличчя холодною водою, але робити це часто не варто, так як від холодної води звужуються судини, і порушується кровообіг. Гаряча вода розширює судини і сприяє появі зморшок.
Якщо шкіра роздратована і лущиться, то умити її вранці найкраще ромашковим чаєм або слабкою заваркою зеленого чаю.
Для пом'якшення шкіри вмиваються також молоком, наполовину розведеним кип'яченою водою.
Якщо з'явилися прищі, то потрібно змішати 1 чайну ложку березового соку з 3 ст. ложками кип'яченої води і протирати обличчя цим складом.
Якщо протирати шкіру спиртовою настоянкою березових бруньок, то зникнуть прищі і вугри. Зібрати нирки можна за містом, стовкти їх і 1 ст. ложку бруньок залити 50 мл горілки. Наполягати 7 днів у темному місці. Ту частину, що буде використана, розводити 1: 1 кип'яченою водою і протирати обличчя.
Добре очищає будь-яку шкіру настій з м'яти. 1 ст. ложку сухого листя м'яти подрібнити і залити 1 склянкою окропу, настоювати 40 хвилин, процідити, остудити і вмиватися. Цей же відвар можна залити у форму для кубиків льоду і протирати обличчя після вмивання ними.
Увечері можна змочити в цьому відварі шматочок махрового рушника. Накласти на обличчя і полежати хвилин 15. Умиватися після цієї процедури не потрібно до ранку.
Найважливіше ж полягає в постійності, тобто регулярного догляду.
А ще, якщо влітку вдасться поїхати за місто і там виявиться джерело або чистий колодязь, то корисно вмиватися цією водою і привести невеликий запас з собою, щоб можна було вдома її заморозити і продовжити курс цілющого вмивання.
|
Зараз у кожної жінки для очищення шкіри обличчя є великий вибір засобів: пінки, гелі, мила, лосьйони. Є ще скраби і різні ексфоліанти, навіть сухий спосіб очищення. А останнім часом користується популярністю масляний спосіб очищення. Чому зараз масла - переможці рейтингу найкращих продуктів для очищення шкіри?
Постараюся об'єктивно розглянути всі «за» і «проти» масляної очищення шкіри, тому що багато чого спробувала сама.
Перший досвід
Я заходжу у ванну і ... не включаю кран з водою. Замість цього я намазую на обличчя товстий шар масла, м'яко масажують шкіру, і тільки потім мені знадобиться вода. Але не для того, щоб обполоснути обличчя під струменем. Я змочую губку в теплій воді і дбайливо видаляю з лиця надлишки масла.
Це незвично. Особливо в перший раз. Особливо, якщо ви, так само як і я, насилу прокидаєтеся вранці, і тільки струмінь крижаної води може вас підбадьорити. Але після звикаєш. Адже результат щось вам сподобається. Ми отримуємо чисту шкіру і назавжди позбавляємося від таких неприємних відчуттів при умовно як сухість і стягнутість.
Чому це працює?
Очевидно, що наша шкіра постійно виділяє масла. Навіть дуже суха шкіра все одно не позбавлена шкірного сала і масел на поверхні. Вмиваючись водою, ми робимо велику помилку, адже масла і жири у воді не розчиняються. А якщо впливати на масло маслом, то його розчинити і забрати набагато простіше.
Умивання з водою (пінками і гелями) дійсно має ряд «мінусів». По-перше, всі пінні кошти виявляють у складі агресивні хімікати. По-друге, миття з водою не прибирає забруднюючи шкірне сало цілком, а лише частково, і в результаті - забівшіеся пори, чорні точки, роздратування.
Яке масло підійде?
Універсальним є касторове масло. Воно підходить для всіх типів шкіри. Крім того, воно володіє антибактеріальними властивостями. Але деякі жінки кажуть, що касторове масло не завжди ефективно, іноді воно не позбавляє від сухості. Тому варто робити індивідуальний склад з додаванням інших масел, залежно від запитів вашої шкіри.
Коротка підказка, які масла можна використовувати:
- Масло жожоба, воно підійде для всіх типів шкіри, а особливо бажано для шкіри, схильної до акне;
- Масло солодкого мигдалю, підходить для всіх типів шкіри, особливо для жирної;
- Масло виноградних кісточок, підходить для всіх типів шкіри, особливо для жирної;
- Масло авокадо, для сухої і старіючої шкіри;
- Масло насіння соняшнику, для всіх типів шкіри;
- Оливкова олія, для всіх типів шкіри;
- Масло абрикосових кісточок, для сухої, старіючої шкіри, а також для нормальної шкіри;
- Арганова масло, для всіх типів шкіри, особливо для в'янучої.
Арганова олія серед усіх перелічених є найдорожчим. Не раджу кокосове масло, так як воно є комедогенним, закупорює пори і посилює вугри, саме тому я не включила його до списку.
У яких співвідношеннях змішувати?
Перш ніж відповісти на це питання, зазначу, що готувати суміші для вмивання можна заздалегідь. І це певний плюс методу, масла в цілому зберігаються досить довго. Тому можете полюбилися пропорції змішувати в окрему пляшку і зберігати. Хоча я так не роблю, зізнаюся. Я змішую безпосередньо перед умиванням.
А тепер основні рецептури (нагадаю, основа завжди касторове масло):
- Для жирної шкіри:
2/3 касторової олії + 1/3 додаткового масла (наприклад, жожоба, мигдального, виноградного, оливкової), або перед кожним умиванням змішуйте 2 чайні ложки касторової олії і 1 чайну ложку додаткового масла.
- Для нормальної шкіри:
Кетамін і додаткове в пропорції 1: 1. (для одного вмивання достатньо 1, 5 чайної ложки касторової + 1, 5 чайної ложки додаткового).
- Для сухої шкіри:
1/3 касторової олії і 2/3 додаткового масла (наприклад, авокадо), або 2 чайні ложки додаткового масла і 1 чайна ложка касторової олії для одного вмивання.
Природно, з часом, ви будете змішувати потрібні масла на око. Моя улюблена суміш для вмивання така: 1 чайна ложка касторової олії, 1 чайна ложка масла авокадо і 1 чайна ложка масла жожоба. Це, як ви розумієте, для сухої шкіри.
Очищення маслом. Покрокова інструкція
Отже, ви вирішили спробувати. Варто запам'ятати прості кроки. Їх три.
1. Підготовка.
Змішуємо масла в обраних пропорціях (якщо ви не зробили цього заздалегідь в окрему пляшку). Приготуйте чисту ганчірочку, вона потрібна, якщо раптом з незвички ви завдасте занадто багато масла, і воно почне стікати. Увімкніть теплу воду, злегка намочіть обличчя, це потрібно, щоб шкіра трохи зігрілася. Макіяж попередньо можна не прибирати, він змиється разом з масляним умиванням.
2. Очищення.
Налийте масло в долоні, нанесіть на обличчя. М'яко масажуйте, просуваючись знизу вгору. Масаж повинен тривати 2 хвилини, потім залиште масло на обличчі приблизно на 30 секунд.
3. Обполіскуємо обличчя.
Відкрийте кран з гарячою водою. Вода повинна бути гаряче, ніж зазвичай ви використовуєте для вмивання. Але, звичайно, не обпалює. Знадобиться губка, змочуємо її в гарячій воді. Спочатку прикладаємо гарячу мочалку до обличчя і тримаємо секунд 10-15, зігріваючи шкіру. Потім поступово починаємо прибирати губкою масло з обличчя. Постійно промиваємо губку, забираючи нову проточну воду. Закінчуйте тоді, коли все масло забереться з поверхні шкіри.
От і все!
Ваша шкіра зараз очищена!
Як часто можна очищати шкіру маслом?
Частота, з якою ви будете використовувати очищення маслами, залежить від вас. Деякі роблять це кожен вечір. У мене немає такої відданості цьому методу, я використовую умивання маслами 2-3 рази на тиждень. Але дуже вдячна цьому методу, оскільки він мене привчив взагалі відмовитися від пінних засобів, що містять сульфати або сульфіди. Я тут же відчула, як шкіра стала більш сяючою і живий, не втрачаючи власного шару шкірного масла.
Плюси і мінуси масляного очищення
Я обіцяла бути неупередженою, тому давайте розберемо всі «за» і «проти» нового методу вмивання.
Плюси:
+ Цей метод працює для всіх типів шкіри, масляне очищення підходить для шкіри з акне, шкіра позбавляється від сухості і набуває сяйво і блиск.
+ Це натурально. Достатньо тільки купити в аптеці масла органічні, без добавок.
+ Крім очищення шкіри, цей спосіб працює і як демакіяж.
+ Необхідний шкірі шар власного масла залишається на обличчі, ми не позбавляємо шкіру власного захисного шару.
+ Відмінний спосіб для такого проблемного пори року як зима, а також для міжсезоння, коли складно підібрати відповідні засоби.
До плюсів я також можу віднести той факт, що зволожуючий крем мені тепер не потрібен, якщо я вмиваюся маслом. Правда, не можу сказати, що і вам він теж не буде потрібно, все залежить від типу шкіри. Але мені зараз досить нанести тільки трохи вітаміну Е в олії на шкіру навколо очей перед сном.
Мінуси:
- Вашій шкірі знадобиться тиждень або дві, щоб звикнути до нового режиму очищення.
- Цей спосіб більш трудомісткий, ніж використання звичайних покупних пінних засобів.
- Очищення маслами трохи дорожче.
- Вам знадобитися більше губок, мочалок та рушників, оскільки від масла ці предмети швидко приходять в непридатність.
Не переживайте, якщо вам відразу не сподобається новий метод очищення шкіри. Відчути всі переваги ви зможете тільки через пару тижнів. Але й від одного разу буде толк - шкіра зволожиться, заспокоїться, будуть нові відчуття - це завжди приємно.
|
|
|
|
|
|