|
Ці вугри з'являються в самий невідповідний момент, і на видних місцях. Чи можливо це запобігти?
Відповідь на це питання знаходиться сам, як тільки ви дізнаєтеся, як з'являються вугри. А механізм гранично простий. Через гормонів або через занадто жирної шкіри порами виробляється надмірна кількість шкірного сала. Воно накопичується всередині пір, не піднімається на поверхню шкіри. Там же залишаються мертві клітини шкіри, які також не мають можливості піднятися над шкірою. Ця суміш шкірного сала і мертвих клітин залишається в порах, при контакті з повітрям окислюється, набуваючи чорний колір (звідси у вугрів чорні крапки в центрі).
Очевидно, що позбутися вугрів можна наступним чином: зменшити виділення зайвого жиру і ефективно видалити мертві клітини шкіри, що забивають пори.
План дій
- Мийте обличчя 2 рази на день
м'яким миючим засобом для видалення бруду, надлишків масел, косметики і всього іншого, що може перебувати на поверхні шкіри і забивати пори. Можна користуватися м'якою мочалкою для більш ефективного очищення від мертвих клітин.
- Не використовуйте мило, що містить бікарбонат натрію,
воно позбавляє шкіру білків і ліпідів, викликає роздратування і сухість, це призводить до того, що шкіра починає надлишково виробляти шкірне сало, заповнюючи втрачене зволоження.
- В якості отшелушивающего компонента використовуйте саліцилову кислоту
(вона повинна входити до складу ваших скрабів і очищувальних засобів). Саліцилова кислота має здатність проникати глибоко в пори і очищати їх, «працює» вона і на поверхні шкіри. Для кращих результатів і запобігання нових забруднень можна зробити і так, щоб саліцилова кислота якомога довше залишалася на поверхні шкіри, для цього підійдуть маски з саліцилової кислотою (наприклад, з аспірином), під час вмивання подовше масажуйте шкіру з очищаючим засобом, щоб саліцилова кислота не відразу змивалася.
- Уникайте скрабів з абразивними частинками.
Отшелушивающие кульки або пластинки можуть залишитися глибоко в порах і забити пори. Пілінг за допомогою жорстких абразивних засобів може бути для вугруватої шкіри занадто дратівливим, що призводить до зайвої виділенню шкірного сала (така захисна реакція шкіри). При цьому, скраби на основі саліцилової кислоти м'яко відлущують, не травмуючи шкіру.
- Уникайте важких жирних зволожуючих кремів.
Багато інгредієнти, що забезпечують густу консистенцію, - комедогенние, тобто забивають пори. Замість цього віддайте перевагу легким зволожуючим кремам з гелевою текстурою.
- Уникайте косметики з дратівливими інгредієнтами.
Як було сказано вище, це призводить до зайвого виділення сала. До таких інгредієнтам можна віднести такі компоненти як алкоголь, ментол, екстракт м'яти, екстракт лимона та інших цитрусових, парфумерні віддушки.
- Не використовуйте пластирі для очищення пір.
Для вугрів вони даремні і навіть шкідливі, оскільки відносяться до так званого фізичній очищенню пор (подібно абразивним частинкам), очищають пори тільки поверхово і приводять до виробництва зайвих масел.
- Чи не видавлюйте вугри!
Цим ви тільки відкриваєте пори, дозволяючи бактеріям поширюватися, викликаючи прищі і інфекції. Якщо дуже потрібно видалити вугри, можна використовувати (але не часто!) Спеціальний інструмент.
Перед використанням переконайтеся, що ваша шкіра чиста. Потім протягом декількох хвилин зігрійте шкіру теплим рушником, це пом'якшить шкіру. Помістіть інструмент для видавлювання вугрів на потрібне місце і злегка натисніть вниз. Якщо зробити це легко не виходить, то від такого методу слід відмовитися, ви тільки дарма пораните шкіру. Після закінчення процедури очистіть область шкіри антисептиком. Зрозуміло, що сам інструмент повинен бути стерильним.
- Зберіть надлишки масел з шкіри.
Використовуйте для цього промокальний папір, серветки. На шкірі не повинно бути надлишків масел, які засмічують пори. Глиняні маски ефективно усувають масла.
І головна порада: Будьте терплячі!
Перш ніж ви побачите перші результати, пройде не один тиждень. Очікування неприємно, але ваші старання і завзятість будуть винагороджені. Шкіра буде виглядати краще, а ви станете набагато впевненіше.
|
Вони починаються абсолютно несподівано, іноді кілька місяців про них не згадується, але, виявляється, вони нікуди не йдуть, з'являючись знов і знов. І тоді все починається заново: очищення, лікування, відмова від макіяжу ... Це гормональні вугри. Вони можуть застати нас і в 25 років, і в 40.
Я читала Форуми дівчат, які ділилися своїми враженнями. Багато писали, що ці вугри тримають їх в постійному страху, що з'являться в самий невідповідний момент. Одна жінка написала, що її життя буквально зупиняється, коли раптово виникають гормональні вугри, вона не виходить на вулицю, бере відгули на роботі ...
Муки мені знайомі. Не скажу, що мені вдалося повністю впоратися з проблемою, але я завжди у всеозброєнні, і можу дещо вам порадити.
Наша шкіра - відображення того, що відбувається всередині нас. Харчування, гормони, стрес - все це можна «прочитати» на шкірі. Тому не варто боротися з дефектами шкіри тільки зовні. Потрібен комплексний підхід.
Масла
Вітамін Е, кокосове масло, масло жожоба, масло чайного дерева - це справжні диво-масла для шкіри з вуграми. Їх слід використовувати зовнішньо, тобто безпосередньо на шкіру. Я наношу їх ватним тампоном на ніч. Масло вбирається в шкіру за ніч, коли шкіра відновлюється. Не бійтеся масел! І ця порада особливо важливий для жирної шкіри, як не дивно. Її не можна занадто пересушувати, недолік масла на шкірі - це сигнал для шкіри виробляти ще більше шкірного сала, і тоді жирна шкіра стає ще жирної, і процес виробництва шкірних масел приборкати складно. Взагалі, масла використовувалися впродовж століть, масляні рецепти передаються з покоління в покоління, недооцінювати масла не треба. Їх користь для нігтів і волосся не викликає сумнівів, правда? Але для шкіри ми чомусь рідко вдаємося до масел, а даремно.
- Кокосова олія. Зволожує, загоює, відновлює, пом'якшує шкіру, за рахунок лауриновой кислоти, що входить до складу, вона допомагає вирівняти текстуру шкіри, робить шкіру гладкою, бореться з вільними радикалами.
- Масло чайного дерева. Природний антисептик, скорочує почервоніння і роздратування.
- Масло жожоба. Впливає на поверхню шкіри, регулює виробництво шкірних масел.
Гормони
Якщо основна проблема гормональних вугрів - це гормональний дисбаланс, то перше, що потрібно робити - це привести рівень гормонів в порядок. Якщо у вас не регулярний менструальний цикл, то це перший симптом, що з гормонами щось не те. Один з найлегших способів нормалізації - гормональні контрацептиви. Є також спеціальні добавки, що регулюють рівень гормонів. Але всі їх варто використовувати тільки після консультації з лікарем, самолікуванням краще не займатися!
Я багато читала на Форумах відгуків про добавки, які містять екстракт ягід Авраамова дерева. Екстракт з плодів Авраамового дерева використовується як нормалізатора вироблення жіночих статевих гормонів. Дівчата пишуть, що всього за 2 тижні завдяки таким добавкам, приводили в порядок свої гормони. Є й інші варіанти добавок, заснованих на натуральній сировині (шавлія, червона щітка і т.п.), можна вибрати щось для себе.
Корисні вітаміни для шкіри
Риб'ячий жир і будь омега-3 кислоти, вітаміни групи В, цинк і фолієва кислота - речовини, що поліпшують стан шкіри. Можливо, це нелегко - стежити за тим, щоб всі ці речовини присутні в раціоні. Тому можна скористатися готовими вітамінними комплексами. Мені подобається приймати вітаміни, разом з ними можна випивати достатньо води, запиваючи витамінку великою кількістю рідини.
Що стосується омега-3, то ці кислоти можна знайти у волоських горіхах, соєвих бобах, гарбузі, рибі і лляному насіння.
Шкідливі для шкіри продукти
Цю трійцю варто запам'ятати. Три продукту, що заважають здоров'ю шкіри і провокують появу вугрів:
- Кофеїн. Він зневоднює організм, а волога потрібна нам постійно.
- Молоко. Воно збільшує виробництво шкірного сала. При цьому йогурт корисний для шкіри, тому що містить пробіотики і легше засвоюється.
- Штучні підсолоджувачі і рафінований цукор. У них немає поживних речовин. Це все одно, що зберігати сміття в своєму організмі, а це сміття вийде через шкіру, а також вплине на рівень цукру в крові. Замість цього вибираємо природний неочищений цукор (свіжий мед, нерафінований коричневий цукор).
Що пити
Під забороною коров'яче молоко. В якості альтернативи можна використовувати мигдальне або кокосове молоко. Вода - ось, що обов'язково потрібно пити. Причому, багато. Від 8 склянок на день.
Яблучний оцет - ще одна проста корисність, яка допомагає при гормональному акне. Яблучний оцет є антисептиком, який працює у багатьох відношеннях, він збагачений хорошими для нас вітамінами і мінералами, покращує кровообіг, очищає організм (завдяки вмісту бета-каротину бореться з вільними радикалами), допомагає спалювати калорії і покращує обмін речовин, а також очищає акне. Яблучний оцет допомагає збалансувати Ph організму. Головне питання - як його приймати? Ви можете почати з 1 столової ложки на добу. Для цього розбавте це кількість у воді в співвідношенні 1: 3. Яблучний оцет можна застосовувати і зовнішньо. Він очищає пори, оживляє колір обличчя.
Що є
Зміна харчових звичок дає суттєвий результат, якщо ви боретеся з гормональними вуграми. Я не закликаю до вегетаріанства і повної відмови від м'яса, але все-таки спробуйте не робити м'ясні продукти центральними у своєму харчуванні. Замість цього переходьте на фрукти, овочі і зернові. Це і енергія на цілий день, і відмінне травлення.
Косметичні засоби
Для шкіри з акне обов'язково особливу увагу приділяти очищенню. Цьому сприяють відразу три обов'язкових продукту: антибактеріальний засіб для вмивання, скраб і тонік. Крім цього, підберіть до типу своєї шкіри: зволожуючий крем, нічний крем та коректори.
Для очищення обличчя я використовую лінію «Чайне дерево» від The Body Shop. Потім - щоденний скраб з саліцилової кислотою, без абразивних частинок. І тонік для обличчя з вітаміном С, без ароматів і фарбників, тонік врівноважує природну вологість, захищає від вільних радикалів.
Ось мій раціон для шкіри:
- Очищення і тонік - 2 рази на день, вранці і ввечері.
- Після ранкового вмивання - зволожуючий крем, після вечірнього - масло на ніч.
- Скраб - через день, або щодня.
Сподіваюся, мій досвід допоможе і вам впоратися з проблемою гормональних вугрів.
Автор: Ваша Тамара Василівна
|
|
|
|
|
|
|