Натурально і бюджетно: овочеві маски своїми руками
 Домашні маски завжди були найпопулярнішим і ефективним засобом по догляду за шкірою, не забули про них і зараз.

Натуральні маски для обличчя завжди свіжі, так як готуються на один раз, а відповідно, не містять консервантів, - це один з найефективніших засобів по догляду за шкірою обличчя, за умови їх регулярності. Натуральні маски очищають, живлять, зволожують, підвищують еластичність, підтягують шкіру і покращують колір обличчя.

Огіркові маски . Огіркові маски зволожують, пом'якшують і розгладжують нашу шкіру. Вони також володіють підтягуючим ефектом, що дуже корисно при в'янучої шкірі.

- Маска для сухої шкіри . Беремо 1 столову ложку натертого на тертці свіжого огірка і змішуємо з 1 столовою ложкою сметани. Перемішуємо. Накладаємо маску товстим шаром. Через 20 хвилин змиваємо маску ватним диском, змоченим у теплій воді.

- Маска для гарного кольору обличчя . Беремо 2 столові ложки сиру середньої жирності, 1 столову ложку молока, 1 чайну ложку оливкової олії, натертий на тертці свіжий огірок середнього розміру, ¼ чайної ложки дрібної кухонної солі.

 Натурально і бюджетно: овочеві маски своїми руками
 - Маска для жирної шкіри . Натираємо на тертці 1 свіжий огірок і змішуємо з 1 столовою ложкою білої глини. Розводимо масу до консистенції сметани мінеральною водою. Наносимо маску за допомогою кисті з урахуванням шкірних ліній. Через 15-20 хвилин змиваємо прохолодною водою.

- Ще одна маска для жирної шкіри . Для її приготування вам потрібно 2 столові ложки натертої м'якоті огірка і 1 збитий в піну яєчний білок. Інгредієнти добре перемішайте. Нанесіть склад на шкіру обличчя на 15-20 хвилин. Змийте прохолодною водою.

- Маска для в'янучої шкіри . Візьміть 1 натертий на тертці огірок і змішайте масу з 1 столовою ложкою рідкого меду. Нанесіть маску на обличчя на 10-15 хвилин. Змийте прохолодною водою.

 Натурально і бюджетно: овочеві маски своїми руками
 Картопляні маски . Маска з сирої або вареної картоплі легко справляється зі слідами втоми, вона розгладжує намітилися зморшки і пом'якшує шкіру.

- Маска для гарного кольору обличчя . Відваріть «у мундирі» середнього розміру картоплину. Ще теплу очистіть від шкірки і розімніть вилкою. Залийте теплим молоком, щоб вийшла пюреподібна маса. Накладіть картопляний склад на обличчя на 20-25 хвилин. Змийте прохолодною водою.

- Маска для в'янучої шкіри обличчя . Натріть на тертці 1 сиру картоплину, попередньо очищену від шкірки. Отриману масу покладіть на шар марлі і так накладіть на обличчя. Тримайте 15-20 хвилин. Змийте прохолодною водою.

- Ще одна маска для в'янучої шкіри.   Розімніть вилкою теплу варену картоплину, додайте 2 чайних ложки жирних вершків і 1 чайну ложку оливкової або мигдального масла. Нанесіть маску на шкіру обличчя на 15-20 хвилин. Змийте маску теплою водою.

 Натурально і бюджетно: овочеві маски своїми руками
 Томатні маски . Свіжі маски з помідорів здатні швидко привести нашу шкіру в порядок. Вони чудово тонізують, добре освіжають, підтягують і покращують колір обличчя.

- Маска для жирної шкіри . Перетворюємо в пюре за допомогою блендера 1 помідор середнього розміру. Додаємо до томатної масі 1 столову ложку вівсяної або рисової муки і 1 чайну ложку свіжовичавленого лимонного соку. Добре перемішуємо всі складові. Наносимо маску на обличчя за допомогою кисті і залишаємо на 15 хвилин. Змиваємо прохолодною водою.

- Зволожуюча маска . Розтираємо в блендері 1 невеликий помідор. Додаємо 1 столову ложку свіжого сиру середньої жирності, 1 столову ложку молока. Все добре перемішуємо і додаємо трохи дрібної кухонної солі. Наносимо склад на обличчя на 15-20 хвилин і змиваємо прохолодною водою.

- Маска для в'янучої шкіри.   Перетворюємо в пюре за допомогою блендера 1 помідор, як у першому рецепті. В отриману масу додаємо 1 столову ложку рідкого меду, 2 столові ложки розім'ятих виноградин і трохи мінеральної води, щоб отримати в результаті суміш з консистенцією сметани. Наносимо маску на обличчя на 10-15 хвилин. Знімаємо ватним тампоном.

- Маска для сухої або дуже обвітреної шкіри . За допомогою соковижималки потрібно вичавити сік з 1 помідора (сік в пакетах не підходить!). Далі змішуємо сік з 2 столовими ложками натурального йогурту. Наносимо маску на обличчя і тримаємо 15-20 хвилин. Змиваємо теплою водою.
Автор: Інна Сєдих


 Очищення шкіри обличчя
 Вік жінки - поняття відносне. В наших силах виглядати молодше своїх років, не докладаючи при цьому багато зусиль і коштів. Єдина умова - догляд за шкірою обличчя повинен бути регулярним і починатися ще у молодому віці. У цей час регенеративні здатності шкіри дуже високі, вона сама регулює процеси оновлення, які проявляються в активному відлущуванні її верхнього шару. Головне - змусити шкіру працювати в такому ж режимі і далі.

Сучасна індустрія краси пропонує безліч способів очищення обличчя. Вони можуть проводитися як самостійно жінками в домашніх умовах, так і фахівцями в салонах.

Домашні способи очищення обличчя

Найперший рівень очищення обличчя - це щоденне використання вранці і ввечері спеціальних засобів для умивання і зняття косметики . До них відносяться пінки і гелі для вмивання (більше підходять для жирної шкіри) і косметичне молочко (рекомендується для сухої і чутливої). При їх регулярному використанні ви очищаєте шкіру від продуктів життєдіяльності, вироблених нею за цілий день або протягом ночі, запобігаєте закупорку пір, прибираєте частину відмерлих клітин шкіри, активізуєте обмінні процеси в ній.

Наступний рівень - використання спеціальних скрабів і гоммажей , Очищувальних і пілінгових (отшелушивающих) масок. Перші містять дрібні тверді частинки, які при нанесенні їх на шкіру знімають з неї ороговілі частинки. Застосовувати їх при сухій і чутливій шкірі необхідно з великою обережністю, оскільки це може призвести до мікротравм.

Під час дії очищаючих масок   їх компоненти приводять до розбухання ороговілого шару шкіри і подальшого його видалення при знятті. Пілінгові маски піддають шкіру м'якою шліфовці, при цьому вони її очищають, розгладжують і полірують. В даний час дуже популярними стали пілінгові маски - плівки, які знімаються після висихання разом з ороговілими частинками шкіри. Всі перераховані засоби домашньої очищення обличчя необхідно застосовувати 2 рази на тиждень -для жирної шкіри, 1 раз на тиждень - для комбінованої і 1 раз на два тижні - для сухої і чутливої ​​шкіри.

Останнім часом все більше виробників косметичних засобів стали випускати двохетапні системи з проведення мікро - дермобразії в домашніх умовах . Склад такої системи може відрізнятися в залежності від виробника і від принципу дії на шкіру. Тепер ви самостійно можете проводити цю, колись суто салонну, процедуру очищення шкіри обличчя.

Від домашніх способів переходимо до салонним

У 70-80-і роки 20 століття в косметичних салонах найчастіше використовували механічне чищення   з використанням спеціального металевого приладу з дірочками, так званої ложки Уна. При її використанні відбувається витискування вмісту протоки сальної залози. Цей метод очищення обличчя досить травматичний. У деяких салонах даний метод використовується дотепер, але обов'язково доповнюється подальшими заспокійливими масками і дарсонвалем, які знижують негативні наслідки.

Салонна мікро - дермобразия очищає шкіру шляхом впливу на неї потоку кремнієвого піску. При цьому відбувається відлущування верхнього шару епідермісу. Але така процедура має протипоказання - її не можна робити при запаленнях на шкірі обличчя, особливо при вугрової висипки.

Хімічний салонний пілінг   - Це глибоке очищення шкіри за допомогою різних кислот. При цьому відбувається відлущування відразу декількох шарів відмерлих клітин і помітний омолоджуючий ефект. Потрібно враховувати, що дана процедура стоїть на кордоні косметології та медицини, і робити її потрібно тільки в салонах з хорошими фахівцями і репутацією, а ще краще - в клініках. Оскільки при неправильному підборі кислот або їх концентрації, може вийти дуже серйозний хімічний опік, який надалі потрібно буде лікувати вже лікарям опікового центру.

Більш щадна процедура очищення обличчя - вакуумна . Під час неї відбувається витягування забруднень з сальних проток негативним тиском. Робиться це за допомогою спеціального апарату. Протипоказаннями даної процедури є вугровий висип і розширені судини обличчя.

Для запаленої шкіри обличчя більше підходить лазерне очищення . В ході її знімається верхній шар епідермісу, і забираються запалення. Клітини шкіри як би «випаровуються» лазером.

Одна з найпопулярніших і безболісних процедур салонної очищення обличчя на сьогоднішній день - ультразвукове очищення . Виробляється вона за допомогою ультразвукових хвиль, які людина не відчуває, і які діють саме там, де необхідно прибрати забруднення. Така чистка не підходить тим, у кого на обличчі присутні вугри, зате підходить людям з дуже сухою і чутливою шкірою. Великим плюсом процедури є те, що вона добре зволожує шкіру і практично не має слідів після проведення.

Сучасний діапазон косметологічних послуг надає великий вибір способів очищення обличчя клієнтам салонів. Але робити цей вибір необхідно тільки після детальної консультації з грамотним фахівцем і враховуючи негативні наслідки різних методів, ймовірність яких існує завжди.
Автор: Наталя Біатова