Чарівник Лимон
 Це цитрусове - не тільки хороша смакова і вітамінна добавка до страв, але і відмінний інгредієнт для багатьох косметичних продуктів. А в домашніх засобах часто взагалі робить чудеса. Але не тільки вітамін С привертає косметологів. Часто відбілюючі і дезінфікуючі властивості лимона нічим не заміниш.

Завдяки товстій шкірці в лимоні практично не втрачаються вітаміни, тому навіть взимку - це справжній фонтан свіжості та здоров'я. А рецепти, які ми зібрали, можливо, переконають вас почати вирощувати у себе на підвіконні лимонне деревце. Або купувати свіжі лимони якомога частіше.

Лимон для волосся

• Якщо у вас жирне волосся, або жирна шкіра голови, добре додавати сік лимона в ополіскувачі, це підсушить, але не пересушить.

• Якщо щодня протирати волосся «лимонної водою», то волосся буде легше укладатися. Як зробити лимонну воду: просто заваріть лимонну шкірку в окропі. Остудіть і втирайте у волосся і шкіру голови. Обполосніть, і стійка укладання забезпечена. Цим же складом можна впоратися і з лупою.

 Чарівник Лимон
 • Рецепт від Клаудії Шифер. А по-нашому «сонячне мелірування»: сік одного лимона змішуємо наполовину з горілкою і наносимо цей склад на окремі прядки. І відразу ж - на 10-15 хвилин під сонце. Освітлення буде виглядати природно і натурально.

• Рецепт від Дженіфер Аністон. Її волосся, між іншим, визнані кращими волоссям Голлівуду! Вона постійно ополіскує волосся соком лимона, звідси густота і шовковистість.

Лимон для рук і нігтів

 Чарівник Лимон
 • Ванночки для рук з лимонним соком або ефірною олією лимона зміцнюють і вибілюють нігті.

• При відсутності часу на приготування ванночки, нігті і ніг, і рук, можна просто протерти скибочкою лимона. Вони стануть міцними і блискучим.

• Багато жінок використовують такі швидкі ванночки для нігтів і кутикули: розрізати лимон навпіл і занурити пальчики в кожну половинку на кілька хвилин. Все!

Лимон для зубів і ясен

• Полоскання розчином лимонного соку освіжають і дезінфікують порожнину рота, надовго прибирають неприємний запах з рота. Крім того, таке полоскання - профілактика ангіни.

• Полоскання розчином лимонного соку може значно полегшити зубний біль, це важливо, якщо ви змушені чекати візиту до стоматолога.

• Для відбілювання зубів можна додавати краплі лимонного соку в зубну пасту. Крім того, така паста знизить кровоточивість ясен.

• Відбілювати зуби можна і безпосередньо протиранням скибочкою лимона або цедрою, за умови, що ваша емаль досить міцна.

Лимон для шкіри обличчя

 Чарівник Лимон
 • Додайте в денний крем кілька крапель лимонного соку або ефірного масла лимона і крем буде більш ефективний при боротьбі з акне і веснянками.

• Веснянки можна протирати свіжим соком лимона, або залишати на них на кілька хвилин скибочки лимона.

• Взагалі, використовуйте відбілюючі властивості лимона. Додавайте кілька крапель в лосьйони для зняття макіяжу - і шкіра буде рівною і чистою, а якщо додавати лимонний сік в денні креми - то можна досягти ще й матуючого ефекту.

• Лимон - справжня панацея для жирної і вугруватої шкіри. Якщо його вводити до складу масок або домашніх кремів - він буде значно стягувати пори, при цьому загоювати і дезінфікувати. Найпопулярніша і проста в'язка маска: один білок змішати з соком одного лимона, тримати 20 хвилин і змити. Хороша така маска не тільки при розширених порах і жирній шкірі, але і розгладжує зморшки.

Лимон для тіла і душі

• Якщо у вас підвищена пітливість, а також не вдається впоратися з неприємним запахом поту, протирайте періодично пахви скибочкою лимона. Робити це треба на чисту шкіру. Ні запаху, ні слідів на одязі!

• Відбілюючі властивості лимона добре застосовувати при пігментації шкіри. Всі стирається як гумкою.

• При сонячних опіках можна шкіру змастити розведеним лимонним соком. Сік лимона також непогано загоює різні ранки або порізи, так що непогано його мати постійно під руками.

• Чи приймаєте ванну? Використовуйте залишилася цедру лимона, сік, можна навіть м'якоть. Просто надішліть це все в гарячу ванну. Після такої процедури - відмінний настрій, тонус всього організму, свіжий аромат, а також матирующий ефект як від пудри для тіла.

 Чарівник Лимон
 • Чай з лимоном - прекрасний тонізуючий напій. Його сміливо можна назвати напоєм здоров'я, адже він здатний позбавити від головного болю, хороший напій для схуднення, полегшує больові відчуття, повністю тонізує. Чай з лимоном відмінний засіб підзарядити себе в середині дня і пожвавити мозкову діяльність.

• Рецепт Клеопатри: змащуйте шкіру оливковою олією, змішаним з декількома краплями лимонного соку. Це свого роду зволоження та матування шкіри.

• Лимоном можна протирати ороговілі місця шкіри (лікті, коліна, п'яти), і кажуть, вони стануть «як у немовляти».

• Мозолі теж можна вивести за допомогою лимона. Розпарює ноги, кладемо на мозоль скибочку лимона і одягаємо на ніч шкарпетки. Кілька таких процедур і мозолів - як не бувало!

 Чарівник Лимон
 • У спеку пийте лимонну воду з льодом - чудово тонізує і не дає «розм'якнути». Взагалі таку воду краще постійно мати в холодильнику, додавати, наприклад, в гарячий чай, щоб його остудити, «подзаряду» при цьому вітамінами і приємним ароматом.

Лимон для чистоти будинку

• Лимон здатний допомогти очистити кімнату від тютюнового диму і будь-якого іншого неприємного запаху. Просто залиште на ніч в кімнаті розрізаний лимон або ванночку з лимонним соком. Лимон вбере в себе всі сторонні запахи і наповнить кімнату приємним свіжим ароматом.

• Багатьом відомий рецепт, як позбутися запаху риби або овочів на руках, на ножах і обробних дошках на кухні. Просто протерти все часточкою лимона.

• Щоб позбутися неприємного запаху в холодильнику, після його миття залиште на ніч в ньому часточки лимона, запах - як не бувало! Протріть холодильник розчином лимонного соку, і це буде відмінною профілактикою від можливого неприємного запаху всередині.
Автор: Юлія Гнедина


 Нагінка
 Правильно мити голову - це ціла наука. А ще - запорука краси і здоров'я вашого волосся. Щоб надалі вражати оточуючих розкішними локонами, беріть на озброєння поради професіоналів. Фахівці Paul Mitchell діляться своїми секретами.

Чисто і часто

Частота миття голови - річ суто індивідуальна. Вона визначається типом шкіри голови, кліматичними умовами, способом життя і просто вашими звичками. Мешканкам мегаполісів, де повітря більш забруднений, мити голову доводиться частіше. Те ж саме відноситься до любительок рясного стайлінгу.

Існує думка, що сухе волосся вимагають очищення мало не раз на 10 днів, а жирні - практично щодня. Фахівці схильні не погоджуватися, тим більше що саме поєднання «жирне волосся», не зовсім коректно. Жирної може бути тільки   шкіра голови, що обумовлюється ступенем активності сальних залоз. Самі волосся по довжині - або нормальні, або сухі.

Взагалі, в даному питанні професіонали рекомендують керуватися власними відчуттями. Як тільки відчуваєте, що локони потребують очищення, так і діставайте з полички шампунь. На подруг орієнтуватися вже точно не треба. І ще. Після купання (у басейні, річці, море) мити голову потрібно завжди. Залишки хлору або морської солі для волосся згубні.

водний світ

 Нагінка
 Ще один важливий для волосся фактор - температура води, якою їх миють. Те, що гаряча вода краще очищає, - черговий міф. Високі температури лише підсилюють активність сальних залоз і, отже, призводять до швидкого забруднення коренів. Найкраще мити голову водою кімнатної температури, приємною для шкіри. Втім, при бажанні можете періодично влаштовувати волоссю контрастний душ. Така процедура добре стимулює кровообіг, покращує обмін речовин в шкірі голови і в перспективі стимулює ріст нового волосся. Починати радимо з невеликих коливань температур - з незвички так можна і застудитися.

Зверніть увагу і на якість води. Хлорована водопровідна не дуже-то корисна для волосся (так само як і для шкіри), тому по можливості встановіть будинку фільтри. Альтернатива - використовувати чисту питну або мінеральну воду (хоча це найдорожчий варіант). На крайній випадок підійде кип'ячена.

Всі на вибори

Грамотно підібрати шампунь, насправді, непросто. Найкраще це робити разом з фахівцем в салоні краси. Там же бажано і набувати косметику. Професійні засоби, представлені в салонах, куди як більш ефективні в справі догляду за волоссям - вони містять велику концентрацію активних компонентів, враховують індивідуальні особливості волосся, не тільки очищають, але і вирішують деякі специфічні проблеми. А щоб не розгубитися в наявному розмаїтті, корисно вивчити кілька правил:
  • зволожуючі   шампуні призначені для сухих, пористих волосся (від природи або стали такими в результаті зовнішніх впливів). Їх же рекомендується застосовувати в теплу пору року для нейтралізації ультрафіолетового опромінення. Подібні засоби звичайно містять морські водорості, амінокислоти, екстракти авапуі, алое вера. Якщо миєте голову щодня, вибирайте продукти з нейтральним ph (від 5.0 до 6.0).


  • шампуні для інтенсивного очищення   - Це якраз те, що підходить для жирної шкіри голови. Відмінно себе зарекомендували засоби з екстрактом лимона. Добре, якщо на додаток до нього до складу продукту входять натуральні масла, амінокислоти та інші зволожуючі і відновлюють компоненти (необхідні для кінчиків волосся). Однак не плутайте подібні шампуні з шампунями для глибокого очищення . Останні мають високий лужний ph (8.5 - 9.1) і використовуються раз на 3-4 тижні, незалежно від типу волосся.


  • об'емообразующіе шампуні   - Справжня знахідка для власниць тонкого волосся. Кращі - ті, що містять пантенол, молекули якого проникають в структуру волосся і заповнюють її зсередини. Загальний обсяг шевелюри таким способом можна збільшити на 10%. А ще пантенол чудово відновлює і зволожує.


  • для фарбованого волосся   фахівці рекомендують підбирати спеціальні засоби з відповідною позначкою. Подібні шампуні вбивають одразу двох зайців: по-перше, реабілітують волосся після хімічного впливу, а по-друге, продовжують життя вашому розкішному кольором. Потрібний ефект досягається, завдяки природним екстрактам (наприклад, соняшнику), маслу жожоба та інших складових. І, звичайно ж, хороший шампунь для фарбованого волосся повинен містити UV-фільтри.


  • а от розгладжують шампуні   створені спеціально для тих, чиє волосся в'ється і пушатся від природи. Їхнє головне завдання - приборкати непокірні локони, підвищити їх еластичність і надати шовковистість. Такі кошти можна чергувати з зволожуючими редукуючими продуктами, в залежності від потреб волосся. І, звичайно, для повноцінних результатів слід доповнити догляд належними кондиціонерами, масками і сироватками.

Автор: Ірина Тігліна