Білосніжна усмішка - це не складно!
 Всі ми знаємо, як прикрашає обличчя відкрита, щира посмішка! Особа без посмішки може бути красивим, але його навряд чи назвеш привабливим. Саме посмішка народжує чарівність і харизму. Багато хто з нас не вміють відкрито посміхатися, бо соромляться своїх нерівних, жовтуватих зубів. А адже сьогодні не так вже важко стати володаркою ідеальної посмішки - рівною, білосніжною, що виблискує.

Чистимо до блиску?

Всі ми з дитинства запам'ятали - чистити зуби потрібно 2 рази на день, вранці і ввечері. І це вірно! Мінімум два рази, а краще після кожного прийому їжі. Наприклад, в Америці багато хто носить із собою маленькі щіточки і не вважають негожим почистити зуби після їжі, заглянувши на пару хвилин в туалетну кімнату.

Але треба сказати, що ідеально вичистити зуби може тільки лікар-гігієніст в стоматологічному кабінеті. Таких професійних методів чистки на спеціальному обладнанні не замінить жодна щітка, полоскання або зубна нитка. У кабінеті стоматолога можна видалити нальоти і зубний камінь, очистити міжзубні проміжки і зубодесневиє кишені, звільняючи порожнину рота не тільки від можливих джерел інфекції, але і від неприємного запаху. Адже його причина - мікроби, що живуть у важкодоступних для звичайної щітки місцях. Крім того, така ретельна чистка дає і прекрасний косметичний ефект - зуби стають помітно біліше.

Сучасні методи чищення нешкідливі для емалі і ясен. До речі, лікар навчить правильно доглядати за порожниною рота, підбере і потрібну пасту, і щітку, і кошти для полоскання з урахуванням індивідуальних особливостей, покаже, як правильно користуватися зубною ниткою. Відвідувати стоматологічний кабінет для чищення зубів і профілактичного огляду бажано раз на півроку.

Вибілювати не вредно?

Тут потрібно розрізняти гігієнічний відбілювання, коли з зуба знімається пігментований наліт, що утворився через погану гігієни порожнини рота, і хімічне відбілювання основної тканини зуба, дентину, захищеного напівпрозорої емаллю. Так от, щоб змінити колір зубів, а у багатьох він жовтуватий від природи, доводиться застосовувати активні хімічні речовини, які проникають через емаль крізь мікропори. Потім ці пори відновлюються, але не завжди, бувають і ускладнення, зокрема, гіперчутливість емалі. Та й тримається така «білизна» не дуже довго (рік - півроку), а ніж чаші проводити подібну процедуру, тим швидше зникає ефект. Пор в емалі стає все більше, через них в дентин проникають фарбувальні речовини з їжі, зуби з білих перетворюються на жовті й коричневі.

Що робити? Якщо емаль все ж пошкоджена, то, щоб її відновити, застосовується ремінералізующая терапія , Що включає аплікації спеціальних розчинів, які допомагають відновити поверхневий шар емалі і закрити мікропростори.

Є спеціальні заходи, що підтримують білизну зубів. Найчастіше стоматологи призначають пасти (гелі), що містять відбілюючий агент в низьких концентраціях.

Можна вибілювати зуби за допомогою спеціальних гелів, які поміщають в ковпачки (капи). Ці капи з гелем і надягають на зуби, Концентрація відбілюючих агентів в цьому випадку невисока, і вони не небезпечні для емалі і ясна. Сам процес може проходити в домашніх умовах.

Можна вибілювати зуби вдома за допомогою соди, але використовувати соду можна не частіше разу на тиждень, так як це високоабразівние речовина, яка може травмувати емаль. Вранці нанесіть невелику кількість зубної пасти на щітку, злегка доторкніться до харчовій соді і цим складом почистіть зуби. Зуби дійсно очистяться від нальоту і будуть блищати, але не перестарайтеся! Безпечніше користуватися пастами, що містять соду бікарбонат. У таких пастах частинки соди набагато меншого розміру, ніж звичайна харчова сода, і не так травмують емаль. Але й такими отбеливающими пастами можна користуватися не довше місяця, потім потрібно зробити перерву.

Реставруємо зуби

У наш час мало хто може похвалитися абсолютно здоровими зубками. Спосіб життя, стиль харчування, екологія - всі ці фактори діють на зуби руйнівно. Але наука не стоїть на місці, за допомогою сучасних пломбувальних матеріалів можна відновити навіть повністю зруйнований зуб. Якщо жувальні зуби досить просто відновити, щоб вони виконували свою функцію, то передні зуби обов'язково повинні бути красивими. І тут вже не обійтися без художньої реставрації . А вона, у свою чергу, вже неможлива без вінірів .

За допомогою вінірів можна не тільки відновити зруйновані зуби, але і змінити форму і колір здорових зубів. Вінір - це керамічна або композитна накладка, яка «приклеюється» на зовнішню поверхню зуба. Величезна перевага вінірів перед коронками в тому, що для їх установки не потрібно видаляти нерв і обточувати зуб.

До речі, саме винирами виблискують, посміхаючись, голлівудські та інші зірки. Коштують вініри, як мінімум, десять років.

Рівняйся, струнко!

Якщо вашу посмішку псує неправильний прикус або зуби стоять нерівно, не зневіряйтеся. Це можна виправити, притому практично в будь-якому віці!

Виходом може бути носіння брекетів , Зараз це навіть модно. Брекети - це ряд замків, з'єднаних дугою, які приклеюються за допомогою спеціального стоматологічного клею на зовнішню чи внутрішню поверхню зуба. Вирівнювання зубів за допомогою брекет-системи - досить тривалий процес. В середньому корекція прикусу брекетами займає півтора року. Після цього необхідно ще поносити спеціальні знімні пластини, що дозволяють закріпити результат.

Зараз клініки пропонують великий вибір брекет-систем: металеві, пластикові та прозорі (сапфірові), помітні і майже невидимі - лінгвальні, які встановлюються на язичної (внутрішньої) стороні зубів. У більшості випадків навіть металеві брекети, встановлені на нижній щелепі, залишаються практично непомітними. Але якщо ви соромитеся носити брекети, то і тут є вихід!

Сьогодні на зміну брекетам прийшла нова американська технологія Инвизилайн   (у перекладі з англійської - «невидимий»). Вона поєднує ортодонтию і новітні комп'ютерні 3D-технології. Суть методу в тому, що на зуби надаватися непомітна прозора каппа, що складається з чохольчиками, які точно відповідають формі і розміру зубів клієнта. У кожному маленькому ковпачку комп'ютерним способом закладено мікрорух, яке при постійному впливі призводить до того, що зуби переміщуються в потрібному напрямку. Лікування може тривати від 3 до 15 місяців. Вартість капп дорожче, ніж брекет-систем, але зате їх не треба приклеювати до зубної емалі і можна знімати під час їжі, до того ж вони практично непомітні для оточуючих за рахунок своєї високої прозорості. Носіння Инвизилайн можна поєднати і з відбілюванням. Відбілюючий гель, поміщений в капу, повільно виділяє кисень, роблячи зуби на кілька тонів світліше.

Прикрашаємо

Декорування зубів зовсім не новомодне явище. Ще індіанці майя обточували зуби, надаючи їм складну форму, і прикрашали зуби жадеітового вкладками. Ці стоматологічні процедури були суто косметичними, а не реставраційними. Стародавні японці гордо показували чорні зуби, а Майя виблискували прикрашеної жадеитом посмішкою. Так що можна сказати, в даний час зубні прикраси переживають своє друге народження.

Сьогодні стоматологи пропонують своїм пацієнтам величезний вибір прикрас: золоті накладки, інкрустації коштовними і напівкоштовними каменями, стразами Swarovski. Установка золотої прикраси або камінчика-страза займає небагато часу. Важливо правильно підібрати місце фіксації прикраси. Це залежить від посмішки. Зазвичай прикраси можуть триматися на зубах від 1-2 місяців до півроку.

Накладка приклеюється композитним цементом на поверхню зуба без порушення цілісності емалі, тобто без препарування (звичайно, якщо ви приклеюєте діамант, то краще все-таки трохи порушити емаль, ніж втратити камінчик). Процедура безболісна, і кваліфікований лікар виконає її за 15-20 хвилин. Видалити теж можна без праці.

Декілька порад

Зубна нитка

Користуйтеся зубною ниткою, щоб видаляти залишки їжі з міжзубних просторів, але робіть це обережно, щоб не травмувати ясна.

Після їжі

Якщо ви не маєте можливості почистити зуби - прополощіть рот або погризіть яблуко. Можна і жувальну гумку пожувати, але не довше 10 хвилин.

Зубна щітка

Звідти два зубні щітки: м'яку (ранкову) і щітку середньої жорсткості (на ніч).

Щоб зуби були здоровими

Рецепт полоскання: 1 чайна ложка спиртової настоянки прополісу і 2 чайних ложки настоянки лепехи. Щоб полоскання було щадним, додати дві столові ложки кип'яченої води. Аїр дезінфікує, знеболює, а прополіс, проникаючи в самі дрібні тріщинки, цементує і зміцнює зуби і зубну емаль.

Доглядайте за зубами правильно, вчасно усувайте недоліки і не приховуйте своєї посмішки. Вона прекрасна!
Автор: Ольга Травлеева


 Всесвітня повінь. Частина 1
 Настає літо - аврал для потових залоз. Потовиділення - природний і необхідний процес в нашому організмі. Спітнілі долоньки і пахви - нормальний фізіологічний процес, так баламутить не тільки юних дів!

У тілі людини 3-4 мільйони потових залоз, які діляться на два головних типи: еккрінових (екзокріновие) і апокріновие.

  Більшість складають еккрінових залози . Вони розташовані по всій поверхні тіла, але особливо багато їх на стопах, долонях, обличчі, в області грудей, спини і пахв. Еккрінових залози дуже активні, адже їх основне завдання - підтримати постійну температуру тіла ( термічне потовиділення ). Для цього вони виділяють прозору рідину без запаху, що допомагає охолоджувати організм шляхом випаровування. Наступні завдання еккрінових залоз: виводити шлаки (непотрібні продукти обміну) і зволожувати шкіру. Цікаво, що на долонях і підошвах процес потовиділення йде безперервно. На цих ділянках потовиділення не збільшується під впливом високої температури, зате легко посилюється під дією емоцій (психічне потовиділення).

  Саме ці залози - причина підвищеної пітливості (гіпергідрозу).

Апокрінових залоз   значно менше, і вони розташовані в паховій і пахвовій областях, в шкірі статевих органів і промежини, ареоле молочної залози.

  До настання статевого дозрівання апокріновие залози не функціонують. Ось чому у дітей не буває гідраденіти (гнійного запалення потових залоз), і здорові малюки добре пахнуть навіть при сильному потінні.

  Апокріновие залози виділяють абсолютно інший вид рідини. Сам піт не має запаху. Він стерильний і на 98% складається з води. Разом з водою потові залози виділяють продукти обміну, які розкладаються під дією мікроорганізмів, що і викликає випаровування пахучих речовин (метанолу, ацетону і т.д.). Саме піт апокрінових залоз при контакті з бактеріями стає джерелом запаху тіла.

  Ці залози визначають індивідуальний запах людини, яка є однією з головних причин у виборі своєї другої половинки. Вчені вважають, що неусвідомлена орієнтація по запаху допомагає визначити партнера з максимально відповідною генетикою.

  Впливає запаху поту партнера і на сексуальний потяг, збільшуючи або зменшуючи його. Тому, ці залози ще називають залозами статевого запаху, залозами, що виділяють феромони.

  До речі, запах чоловічого поту відрізняється від жіночого. На шкірі жінок переважають сапрофіти (мікроорганізми, що відносяться до кокової мікрофлорі), а на шкірі чоловіків - ліпофільні діфтероіди. І потіють чоловіки на 40-45% більше жінок.

У кожному разі, індивідуальний запах тіла потрібен.   Його аромат залежить від багатьох причин: хімічного складу секрету потових залоз, статі, віку, їжі, активності бактерій, що живуть на шкірі, стану нашого здоров'я, гормональних процесів. Наприклад, щомісячні гормональні коливання жіночого організму позначаються не тільки на самопочутті, настрої, але і на запаху тіла. У середині циклу (в період овуляції) запах поту стає більш вираженим через збільшення концентрації гормонів. Самою природою закладено залучати в цей період «особин» протилежної статі з метою продовження роду!

  Зміна запаху поту може свідчити про багато проблем в організмі. А досвідчений лікар навіть може поставити по запаху поту діагноз. Неприємний запах супроводжує деяких психічних хворих. Також запах може виникнути при екземі, оперізувальному герпесі, коросту, виразках. Неприємний запах поту здатний викликати хронічне подразнення, безсоння, депресію. Є навіть медичний термін «осмідроз» (неприємний запах). Осмідроз іноді спостерігається у молодих дівчат з порушенням менструального циклу. Іноді запах поту набуває запах сечі (урідроз) при захворюваннях нирок.

  Дуже часто неприємний запах поту свідчить про зашлакованості організму або про хвороби травлення, пов'язаних із застоєм їжі. Уникайте запорів, а якщо худнете, намагайтеся вживати в їжу клітковину, яка буде очищати кишечник.

  Гостра, пряна, копчена їжа споосбствует посиленню потовиділення і додає специфічний запах поту. Пахучі субстанції цибулі та часнику можуть виділятися з потом протягом декількох днів після їжі!

  Тому слід враховувати наявність спецій і прянощів в їжі, якщо ви плануєте провести час з коханою людиною або вам належить важлива нарада навіть через пару днів.

  Для годуючих грудьми жінок запах поту (тіла) - одна з головних причин відсутності апетиту у малюка. Різкий запах тіла може відбити бажання «їсти» у немовляти, тим більше, якщо запах поту «маскується» дезодорантом! Але про це трохи нижче.

  Останнім часом стали виділяти і змішані, апоеккріновие   залози. Ці залози утворюються в період статевого дозрівання через еккрінових залоз і перебувають вони в областях тіла, покритих волоссям (пахви, статеві органи і промежину).

  Всі види потових залоз активуються нервовою системою. Інтенсивність потовиділення залежить від температури (як зовнішньої, так і внутрішньої), виду одягу, фізичної активності і знову: харчування, статі, віку, здоров'я ...

  У нормі протягом доби людина виділяє 2-3 склянки поту, а в спеку і при фізичній активності цей процес збільшується і може досягати 5-8 літрів на добу! При цьому в інтенсивну роботу включаються всі потові залози, особливо тих областей організму, які відповідають за терморегуляцію (лоб, віскі, потилицю, шия, груди, спина, плечі і стегна).

Порушення природного потовиділення:

1. Ангідроз - повна відсутність потовиділення.

2. гіпогідроза - зниження активності потових залоз.

3. Гіпергідроз - підвищена пітливість.

  Всі ці стан неприємні і навіть небезпечні. Наприклад, ангидроз часто супроводжує рак легенів. Гіпергідроз, як правило, загрози життю не несе, але за підвищеним потовиділенням можуть ховатися діабет, туберкульоз, хвороби нервової або ендокринної систем.

  При даних проявах, а також, якщо у вас піт виділяється в прохолодному приміщенні або при низьких температурах; крім пітливості відзначається підвищення температури, запаморочення, прискорене серцебиття; піт має різне забарвлення, виступає у вигляді «солей», викликає роздратування шкіри, має неприємний запах, слід звертатися до лікаря.

  Лікар призначить комплексне лікування в залежності від першопричини порушення потовиділення. Для лікування підвищеної пітливості застосовуються мазі і креми, що містять формалін, сполуки алюмінію, цинку, тальк і т.д. При пітливості долонь і стоп широко використовується іонофорез з антіхолінергіческій препаратами. У деяких випадках лікарі можуть порекомендувати ін'єкції Ботокса (знижують пітливість у місці введення уколів) і, в крайньому випадку, навіть хірургічне лікування.
Автор: Маслова Валерія