Сама ніжна шкіра. Догляд за шкірою навколо очей
 Якщо очі - «дзеркало душі» і наше вікно у світ, то шкіра навколо очей - «непідкупний свідок» способу життя і віку.

Шкіра навколо очей ніжна і тонка - саме тут проявляються перші вікові зміни .  Шкіра втрачає свіжість, виникають припухлості і дрібні зморшки, набряки, темні кола .  На жаль, це природний процес, обумовлений самою структурою шкіри в цьому місці .  Тут майже немає підшкірного жиру і сальних залоз, майже відсутні м'язи, що підтримують пружність шкіри .  Волокна колагену (адже саме вони тримають структуру шкіри) навколо очей нагадують сіточку, яка розтягується у всіх напрямках, а м'яка підшкірна клітковина обумовлює схильність до набряклості .  Звичайно, ми не можемо змінити будову шкіри, але ми можемо доглядати за нею уважно і дбайливо .  І такий догляд напевно зможе відсунути небажані ознаки віку в віддалене майбутнє .  Адже, причиною таких проблем, як сухість, дрібні зморшки, набряки, кола, раздраженіяе шкіри, поряд з природними факторами, може бути невмілий, недбалий догляд за шкірою навколо очей або невдалий вибір косметичних засобів . 

• зволожує, живить, очищаємо

Щедра реклама, пропонуючи те чи інше новий засіб, багато чого нам обіцяє і в плані омолодження цієї особливої ​​області обличчя. Але не варто поспішати з вибором! Поспішні експерименти з чутливою шкірою навколо очей можуть обернутися серйозними естетичними і навіть офтальмологічними проблемами. Тому й до вибору косметики, і до догляду за цією областю особи потрібно ставитися особливо уважно. Який же косметиці варто віддавати перевагу?

  Звичайні креми, лосьйони і гелі для сухої шкіри в даному випадку мало підходять: до їх складу входять так звані «поширюються», «розтікаються» масла, які легко потрапляють в очі і викликають роздратування. Не варто застосовувати для догляду креми, що містять ланолін, так як він може викликати почервоніння і припухлість шкіри. Перед тим, як почати застосовувати новий засіб, потрібно обов'язково перевірити його на можливу алергічну реакцію. Але навіть, якщо засіб підходить за всіма параметрами, косметологи радять через чотири місяці змінити його на інше, щоб не спровокувати так звану «алергію звикання». До речі, більшість дорогих фмарок випускає спеціальні пробники, яких достатньо для одного-двох застосувань. Таким чином, перед тим, як купити вподобаний крем, ви зможете твердо переконатися, що він вам підходить і не викликає алергії.

  При виборі крему зверніть увагу, чи містить він такі влагонакопляющіе речовини, як ліпосоми, колаген та еластин. Біологічно активні речовини алантоїн і пантенол надають заспокійливу дію і теж корисні для чутливої ​​шкіри. Крем потрібно наносити, просуваючись легкими постукуваннями від зовнішнього краю століття до носа. Подібний спосіб нанесення оберігає шкіру від розтягування, стимулює кровообіг. Можна наносити на шкіру під очі лосьйони   (звичайно, без спирту) - вони легше вбираються шкірою, ніж крему, завдяки менш насиченому складу, розгладжують зморшки і надають шкірі блиск і рівний рельєф.

  Для ніжного, делікатного догляду за століттями і шкірою під очима дуже добре підходять спеціальні зволожуючі гелі.   Гелі особливо ефективні, якщо шкіра опухає, має підвищену чутливість, а також підходять власницям контактних лінз. Обережно треба підходити і до вибору декоративної косметики (туш для вій, тіні для повік) - користуватися тільки якісною косметикою, що не викликає алергії і почервоніння шкіри і очей.

  Особливе значення для збереження пружності і свіжості шкіри навколо очей має правильний демакіяж. Зазвичай для зняття макіяжу використовується спеціальні косметичне молочко, лосьйони або гелі, які проходять строгий офтальмологічний контроль. Ці засоби дозволяють легко видалити макіяж з чутливих ділянок шкіри навколо очей, не травмуючи їх і не залишаючи жирних слідів, найчастіше вони не тільки очищають шкіру, але і живлять її. Існують і спеціальні засоби для видалення водостійкої косметики, які, як правило, випускаються у вигляді гелів. Ватний тампон, або серветка на які ви наносите гель для зняття макіяжу, обов'язково повинні бути зволоженими.

  Найсучасніші засоби для видалення макіяжу з очей являють собою дві незмішувані рідини: верхня містить надлегкі масла, які видаляють водостійку косметику, нижня (що містить заспокійливі рослинні екстракти) знімає "звичайну" косметику, а заодно і роздратування повік.

• Боремося з проблемами

Приховати зморшки можна за допомогою активних концентратів, що впливають на вироблення колагену і нормалізують зміст гліканів - речовин, що заповнюють порожнечі між колагеновими волокнами. Іноді в них додають найдрібніші частинки пудри - правильно заломлює світло, вони роблять зморшки навколо очей менш помітними. Ці концентрати потрібно наносити вранці перед макіяжем і втирати легкими рухами.

Від передчасної появи зморшок навколо очей допоможе спеціальний масаж. Після вечірнього очищення шкіри кінчиками пальців, змоченими оливковою олією, слід злегка помасажувати круговий м'яз ока, від внутрішнього до зовнішнього кута, а потім немов пограти на фортепіано, на опущених століттях.

Нерідко, в результаті недосипання, перевтоми, авітамінозу під очима виникають темні кола, набряки .  Якщо у вас спостерігається така неприємність, в першу чергу потрібно виключити наявність проблем зі здоров'ям, особливо звернути увагу на стан нирок і серця .  Ну, а якщо зі здоров'ям все гаразд, - рецепт боротьби досить простий - скасування пізніх вечерь з рясним питтям, восьмигодинний сон в провітрюваному приміщенні на невеликий, зручній подушці, компреси з трав волошки, ромашки, шавлії, кропу, квіток липи .  Для зняття набряклості дуже корисно застосовувати охолоджені пакетики з чайною заваркою: достатньо вранці помістити пакетики з чаєм на очі на кілька хвилин - і ефект буде відразу помітний .  Рятують в таких випадках і особливі «крижані» маски .  Вони являють собою пластикові форми, наповнені гелем, і зберігаються в холодильниках, а придбати їх можна в аптеках .  Як і компреси з чаєм, ці маски накладають на очі і тримають кілька хвилин .

Картопляна маска   від набряклості. Ретельно вимитий картопля натирають на дрібній тертці, 2 ст. ложки маси кладуть на два шматочки марлі і прикладають до набряків на 10-15 хвилин. Після зняття маски наносять крем з вітамінами А і Е. Через 15-20 хвилин ватою, змоченою в холодному чаї, знімають залишки крему легкими натисками. Маски роблять 2 рази на день: вранці і ввечері.

Для маскування темних кіл під очима застосовують консілери (коректори для шкіри навколо очей). Консистенція у них більш ніжна і легка, а маскує здатність вище, ніж у тональних кремів. Консилер краще наносити на шар ліфтингової крему, який розгладить зморшки і зробить шкіру пружною.

Яблучний компрес від темних кіл.   Взяти соковите яблуко, відрізати дві тонкі часточки, покласти їх під очі і тримати 15-20 хвилин. Завдяки фруктової кислоті, шкіра під очима посвітлішає.

Компрес з настою свіжого листя берези.   Залити один стакан листя берези склянкою холодної води, настояти 8:00 і процідити. Робити компреси на область очей з отриманого настою.

Делікатна область навколо очей часом доставляє нам так багато клопоту і турбот, але нагородою за уважне і дбайливе ставлення буде сяючий погляд, гладка, ніжна шкіра!
Автор: Ольга Травлеева


 Водні процедури в домашніх акваторіях
 Водолікування було популярне у всі часи. Вода - це основа життя і природний фізичний фактор впливу на організм людини.

Ранок
Придбайте спеціальну насадку на душ, за допомогою якої можна регулювати напір води і товщину струменя. Найприємніша для тіла ранкова процедура - голчастий душ . Масажуйте тіло тонкими гарячими цівками по 10 хвилин щоранку. Така процедура поліпшить кровообіг, вирішить проблеми зі шкірою і підбадьорить вас.

Потрібно!   Обов'язково поставте фільтри на сантехніку. Так, мінеральні фільтри нейтралізують хлор і очищають воду від домішок.

День

Душ Шарко

Душ Шарко - прекрасний спосіб удосконалити свою фігуру. Душ - відмінний засіб боротьби з целюлітом і підшкірним жиром. Душ Шарко - це душ «ударного» типу зі зменшеною зоною впливу. У ньому працюють два струмені - гаряча вода (до сорока градусів) і холодна (двадцять градусів). Такий контраст і дає відмінний терапевтичний ефект - збільшується приплив крові до всіх органів, поліпшується робота судин. Подібну процедуру можна влаштувати будинку: зніміть насадку з душа і масажуйте проблемні зони струменем з напором. Головне не перестарайтеся, а то можуть з'явитися синяки.

 Водні процедури в домашніх акваторіях
 Один з різновидів душу Шарко - шотландський душ   - Це процедура з акцентом на контрастність. Використовуються два шланга з водою: один з гарячою, до 45 градусів, інший - з холодною, від 10 до 25. Будинку також можна використовувати контрастний душ. Однак не намагайтеся довести різницю температур відразу до максимуму, так як можна захворіти.

Водний фітнес

Водний фітнес - дуже цікаве і корисне заняття. Щоб провести тренування в ванною, необхідний гумовий килимок для того, щоб не посковзнутися, і гумова подушка під голову. Вода повинна бути не гаряча, але й не холодна.

Потрібно!   Використовуйте спеціальні пом'якшувальні засоби для ванни та душу, а також шампуні, які пом'якшують воду.

Приклади вправ
  • Сядьте у воду, витягнувши ноги вперед. Повільно піднімайте і опускайте їх.


  • Налийте у ванну прохолодної води до середини гомілки і крокуйте на місці, піднімаючи високо ноги.

Вправи у воді стимулюють кровообіг за рахунок масажного ефекту. Такий масаж призводить до розслаблення, знімає напругу і фізичний стрес.

Перед тренуваннями краще не їсти. І не перестарайтеся. Для початку буде достатньо і півгодини не найактивніших навантажень.

Вечір

Ванни

Вода - одне з головних засобів боротьби зі стресом. Згідно психологічним дослідженням заспокійливі ванни - найкращий спосіб розслабитися і заспокоїтися в кінці важкого дня.
  • Шавлія, ромашка і арніка заспокоюють шкіру, розмарин очищає пори. Квітки липи допомагають розслабитися.


  • Лимонна ванна відмінно тонізує. Вичавити сік з п'яти лимонів і вилити у ванну. Нарізати 1 апельсин і часточки також кинути у воду.

 Водні процедури в домашніх акваторіях


Гідромасаж

Гідромасаж вважається більш ефективним, ніж звичайний. Він розслабляє, покращує кровообіг і зовнішній вигляд шкіри. Цю процедуру можна здійснити будинку. Наберіть у ванну теплої води і киньте туди морську сіль. Зніміть насадку з душа і повільно масажуйте тіло під водою.

Важливо!   Холодна вода бадьорить, стимулює нервову систему, тонізує. Нейтральна вода заспокоює, знімає напругу, допомагає заснути. Тепла і гаряча вода розслабляє і заспокоює.

Після водних процедур завжди використовуйте пом'якшувальні і зволожуючі креми і лосьйони. Наносьте їх на злегка вологу шкіру масажними рухами. Це збереже природну вологу і охоронить шкіру від пересушування, а також захистить її від шкідливих домішок.
Автор: Інна Сєдих