Маски і скраби для сухої шкіри
 Якщо наша шкіра хороша від природи, то ми приймаємо її як щось само собою зрозуміле. Але в неї є свої потреби. Особливо, якщо шкіра схильна до сухості.

Суха шкіра виглядає тьмяною через те, що не виділяється достатньої кількості шкірного сала. Для неї характерні свербіж, відчуття стягнутості, лущення. Тому потрібен ретельний догляд з обов'язковим очищенням, харчуванням і зволоженням.

Ось кілька порад, як доглядати за сухою шкірою. Отже, що ж вам потрібно робити:

1.   Не варто вмиватися часто з-під крана. Якщо шкіра дуже суха, то намагайтеся користуватися очищеною водою (можна купити в магазині) або кип'яченої. І ніколи не умивайтеся гарячою водою, також можна використовувати мінеральну.

2.   Незважаючи на те, що у вас суха шкіра, її треба ретельно очищати, масажувати і добре живити і зволожувати. Крім того, вона потребує додаткового захисту. Використовуючи під час вмивання просту воду і мило, ви не тільки змиваєте бруд, але і прибираєте природну захисну плівку з шкіри.

3.   Використовуйте нейтральний рН-засоби для очищення. Використовуйте засоби на основі крему. Ніколи не тріть свою шкіру з силою.

4.   Вибирайте крему з ланоліном, тому що вони дуже добре зволожують шкіру. Не шкодуйте крему.

5.   Влаштовуйте раз на тиждень собі парові ванночки з маслами ромашки, лаванди або перцевої м'яти. Масла можна замінити на трави. Робити цю процедуру потрібно 15 хвилин. Потім, щоб трохи освіжитися сполосніть обличчя трав'яним відваром.

А тепер пропоную маски для сухої шкіри , Які можна приготувати у себе вдома. Це недорогий спосіб привести себе в порядок.

Медова маска

Змішайте половину чайної ложки меду з яєчним жовтком і 1 чайною ложкою сухого молока. Залиште не 20 хвилин і змийте водою.

Огіркова маска

Натертий огірок добре тонізує шкіру, а також відмінно підходить для шкіри навколо очей. Така маска підтягне і освіжить вашу шкіру.

Огіркова маска-2

Очистіть огірок і подрібніть його в блендері і додайте 1 чайну ложку натурального йогурту (сметани або кислого молока). Нанесіть на обличчя і залиште на 20 хвилин.

Яєчна маска

Збийте 1 яйце. Потім додайте по 1 чайній ложці меду і соняшникової олії. І змийте через 20 хвилин теплою водою.

Бананова маска

Розімніть 2 середніх банана виделкою. Можна за бажанням додати мед. Пам'ятайте, що мед може викликати алергічну реакцію. Залиште маску на 10 хвилин, а потім змийте маску теплою водою.

Маска з кураги

Візьміть 1 чашку кураги. Залийте водою і дайте набрякнути. Потім подрібніть в блендері, комбайні або м'ясорубці. І змішайте з 2 чайними ложками сухого молока. Нанесіть на обличчя на 15 хвилин. Акуратно зніміть її за допомогою серветки.

Полунична маска

Розімніть жменю полуниці і змішайте з 1 чайною ложкою меду. Нанесіть на15 хвилин. Потім змийте водою.

Глиняна маска

Візьміть 1 чайну ложку глини, 1 яєчний жовток, 1 чайну ложку мигдалевого масла і 2 чайні ложки води. Змішайте всі інгредієнти і додайте пару крапель ефірного масла герані, троянди або ромашки. Нанесіть на 20 хвилин на обличчя і змийте теплою водою.

Глиняна маска-2

Візьміть 1 яєчний білок. Додайте в рівній кількості глину (переважніше білу або рожеву), кукурудзяну муку і вівсяну крупу. Добре переміщайте до утворення однорідної маси. Потім додайте 1 чайну ложку масло зародків пшениці. Можете додати масло ромашки, герані, троянди або інше. Все ще раз переміщайте і нанесіть на обличчя і шию до висихання. Потім змийте водою.

Примітка. Ефірні олії для сухої шкіри:   Ісопу, Лаванда, Пачулі, Іланг-іланг, Роза, Ромашка, Сандал, Герань.

Не забувайте очищати шкіру перед нанесенням маски. Для сухої шкіри необхідно робити маски не частіше 1 разу на тиждень. Щоб добре очистити шкіру скористайтеся одним з наведених нижче скрабів.

Мигдальний скраб

Візьміть 1 чайну ложку мигдалевого масла, 2 чайної ложки живильного крему. Змішайте і нанесіть на обличчя. Дайте підсохнути. Потім помасажуйте обличчя і змийте теплою водою. А потім сполосніть обличчя холодною.

Скраб

Змішайте рівну кількість соди і води. Нанесіть на шкіру і помасажуйте обличчя. Залиште на 2-3 хвилини. Змийте теплою водою. Відмінно допомагає при чорних точках.

Використовуючи ці нехитрі рецепти, ви зможете зробити свою шкіру більш здоровою і красивою. Пам'ятайте, суха шкіра вимагає дуже ретельного, і в той же час ніжного догляду. Сподіваюся, вам знадобляться ці рецепти. Будьте красиві!
Автор: Віра Карабутове


 SPA-педикюр «по-домашньому» Частина 2
 SPA-педикюр являє собою повний комплексний лікувально-оздоровчий догляд за ступнями ніг, що включає м'який пілінг, зволожуючу або живильну обгортання, а також рефлекторний самомасаж.

Основне призначення SPA-педикюру, неважливо, де він виконується: в елітному салоні або будинку, крім гігієнічних функцій - це «подорож в рай». Посилити відчуття блаженства релаксації від використання натуральних продуктів допомагає ще один прийом SPA - ароматерапія. Підберіть самі свою палітру ароматів, щоб отримати додатковий ефект від процедури. Так, масло лимона відмінно бадьорить, лаванда заспокоює, а пачулі або сандал викликають чуттєве насолоду.

Цікаво! Ходіть частіше босоніж - це освіжає, пом'якшує і регулює рівень вологості шкіри.

Гігієнічні процедури
Після того як ви провели 15-20 хвилин в пестячи ваші ноги ванночці, витерли їх гарненько рушником, настав час приступати до безпосередньо гігієнічних процедур.

• Коли шкіра ваших ніг розм'якшиться (ви це обов'язково відчуєте), обережними круговими рухами за допомогою натуральної пемзи або спеціальної терочке з поверхнею з наждачного паперу видаліть ущільнення шкіри навколо п'яти. Обов'язково приділіть увагу і подушечкам пальців, де ущільнення шкіри утворюються найшвидше.

• Обережно подрежьте нігті по прямій лінії на рівні верху подушечок пальців. В принципі підрізання нігтів або їх підпилювання краще здійснювати до ванночки. Проте зараз багато майстра практикують таку роботу з нігтями після їх розм'якшення, так як на ногах нігті набагато твердіше і з ними важче працювати.

• Нанесіть на кутикули мигдальне масло або масло чайного дерева. Через 5-7 хвилин обережно посуньте шкірні складки біля основи нігтя донизу за допомогою спеціальної палички з гумовим наконечником або палички з апельсинового дерева.

• Нанесіть на ступні та ікри крем з насиченою структурою або базове масло, наприклад кокосове.

• Змоченим у воді шматочком вати видаліть зайве масло з нігтів і впевніться що нігті абсолютно сухі.

• За допомогою спеціального «роздільник» розсуньте пальці.

• Акуратно нанесіть спеціальну основу під лак. Потім, починаючи з великого пальця, нанесіть безпосередньо сам лак. Краще, якщо це будуть два шари лаку, після чого нанесіть верхній шар закріплювача.

• Ватною паличкою, змоченою в рідині для зняття лаку, видаліть надлишки лаку з пальців.

 SPA-педикюр «по-домашньому» Частина 2
 Обгортання для ніжок

Якщо є бажання і час, то можна побалувати наші натруджені ніжки спеціальними обгортаннями, які допоможуть швидко привести ноги в порядок. Будь-яке обгортання має одну і ту ж технологію нанесення. На чисту суху шкіру наноситься приготовлена ​​суміш, потім це місце обмотується плівкою, наприклад харчової. Зверху одягаються теплі шкарпетки. Після завершення процедури необхідно ретельно змити склад з шкіри і нанести зволожуючий або живильний крем. Найкраще проводити обгортання після процедури пілінгу.

Важливо!   Суміш слід наносити на 20 - 30 хвилин. Повторювати 2 - 3 рази на тиждень.

• Взяти 2 столові ложки білої глини, додати 3 столові ложки кориці, кілька крапель апельсинового ефірного масла, потім вся суміш злегка розбавляється водою.

• Взяти 2 столові ложки оливкової або мигдального масла. Додати 3 краплі лимонного, 3 краплі олії ялівцю, 3 краплі лавандового ефірного масла. Акуратно перемішати.

• Візьміть 2 столові ложки сухого молока, додайте в нього 1 чайну ложку теплої води і 1 столову ложку рідкого меду. Розмішати, довівши до консистенції густої сметани.

Наші трудівниці-ніжки заслуговують, щоб за ними доглядали, берегли їх і плекали!
Автор: Інна Сєдих


 Рівень вологості
 Здавалося б, весна - привід виключно радісний: на небі світить сонечко, сніг майже розтанув, весело дзвенить крапель, пташки співають. Так, для душі все це, можливо, і добре, тільки от здоров'ям у міжсезоння, на жаль, не похвалитися. Колючий вітер, мороз і брак вітамінів зробили свою справу: висушені не тільки наша шкіра, але і весь організм, немов після довгого і виснажливого подорожі по пустелі. Ситуація, звичайно, неприємна, але в кожному разі виправна. Головне - не дати собі засохнути і подбати про належне зволоженні як зсередини, так і зовні.

Ніжні руки

Ні для кого не секрет, що руки - наша візитна картка. Але, на жаль, не у кожної з нас красиві, гладкі і доглянуті «візитки». У першу чергу, це обумовлено особливостями будови даної ділянки тіла. На відміну від обличчя, шкіра рук містить багато менше сальних залоз, а тому має тоншу і слабку гідроліпідну плівку, що захищає епідерміс від агресивних впливів навколишнього середовища. Крім того, в шкірі рук міститься мало вологи - майже в 5 разів менше, ніж у шкірі обличчя. Додамо сюди вплив миючих засобів та інші подразники - недивно, що наші ручки так часто відчувають «спрагу».

Втім, догляд за шкірою рук достатньо простий і не забирає багато часу - достатньо дотримуватися найелементарніші правила. По-перше, не нехтуйте господарськими рукавичками при виконанні робіт по дому: чи буде це прання, прибирання або миття посуду. У них же варто працювати і з землею, наприклад, пересаджуючи квіти в горщиках. По-друге, не забувайте правильно очищати руки. Це означає не тільки традиційне миття рук протягом дня, але і пілінг (видалення відмерлих клітинок) не менше 1 разу на тиждень. І, нарешті, найголовніше - вранці і ввечері обов'язково користуйтеся зволожуючим і живильним кремом для рук.

Результат очевидний

Якщо взимку основа догляду за шкірою обличчя - харчування, то навесні на перше місце виходить зволоження. І наше завдання полягає в тому, щоб підготуватися до теплої погоди, коли шкіра втрачає вологу, а разом з нею свої захисні властивості.

Слід звернути увагу на так звані крему «24 години зволоження». Діючи за принципом водяної мережі, вони «вловлюють» вологу з повітря і рівномірно доставляють її в кожну ділянку шкіри. Хорошою альтернативою крему можуть стати спеціальні сироватки або гелі. Адже, чим густіше консистенція крему, тим гірше його проникаючі здібності. А рідка невагома текстура сироватки або гелю миттєво вбирається, і всі необхідні речовини - вітаміни, мікроелементи або амінокислоти - потрапляють углиб шкіри. До складу найефективніших засобів входить гіалуронова кислота, яка помітно зволожує, пом'якшує шкіру і служить відмінною профілактикою старіння.

Тілу - час, а потісі - час

Звичайно, шкіра тіла більше всіх захищена від шкідливих зовнішніх впливів (пилу, вітру, перепадів температур), а, отже, від пересихання. Однак постійне тертя об одяг і додатково все та ж нестача вітамінів роблять наші ліктики грубими, плечі сухими, а коліна шорсткими. Тому тіло, як обличчя і руки, теж потребує зволоження.

Перш за все вам потрібно підібрати ефективне зволожуючий засіб для тіла. Добре, якщо такий крем або молочко містить масло ши, авокадо, каріте або мигдалю, які чудово зволожують шкіру, роблячи її гладкою і ніжною. Гліцерин, безумовно, також є необхідним компонентом зволожуючого засобу. Він, як і його близький родич - пропіленгліколь, створює на поверхні шкіри тонку плівку, тим самим, утримуючи вологу всередині і не дозволяючи їй випаровуватися. Ну а додатковим плюсом буде, якщо на етикетці крему ви знайдете напис «містить гіалуронову кислоту».

Зволожуючий засіб слід наносити після душу або прийняття ванни. Причому, вода не повинна бути занадто гарячою - довгі лазневі процедури позбавляють шкіру природних жирових речовин і висушують її. Найкраще, щоб вода була теплою, а процедура - короткою. Якщо ж ви ніяк не можете обійтися без млості у ванні, додавайте в воду не сіль або піну, а ефірні масла, які сприяють зволоженню шкіри і запобігають сухість. Справжнім гурманам радимо приймати ванну з рожевими пелюстками, які містять неймовірно корисне рожеве масло.

Очі на мокрому місці

Не дивно, що і нашим очках дісталося від весни і її вічних супутників: авітамінозу, вітру, сльоти .  Причому, страждає від спраги не тільки шкіра повік, а й самі оченята часто відчувають сухість, як ніби в них насипали піску або потрапила порошинка .  І, якщо в першому випадку досить очевидно, як побороти «посуху» (нанести зволожуючий крем для повік - і справа з кінцем), то в другому - все не так просто .  Щоб уникнути появи так званого синдрому «сухого ока», будуть потрібні якісно інші засоби по догляду за очима - гігієнічні блефарогелі, що дозволяють відразу «вбити двох зайців» .  Т . е .  вони володіють не тільки косметичними та гігієнічними, але й лікувальними властивостями .  Зокрема, вони ліквідують почервоніння і такі неприємні відчуття, як сухість і втому очей .  А, завдяки вмісту гіалуронової кислоти та екстракту Алое Віра, блефарогелі покращують структуру шкіри, підвищують її пружність і навіть прибирають дрібні зморшки .  Крім того, це гарна профілактика ячменів і таких неприємних запальних захворювань століття, як блефарити .

А наостанок ...

Як відомо, краса йде зсередини, тому крім виконання зовнішніх процедур необхідно подбати і про внутрішній стан нашого організму:

• В першу чергу, пийте більше рідини: приблизно 8-10 склянок на день.

• Включіть у свій раціон продукти, багаті вітамінами і амінокислотами, що поліпшить живлення і зволоження всього організму.

• Слідкуйте за вологістю повітря в приміщенні. Поставте в кімнаті таз з водою або горщики з зеленими рослинами - це допоможе організму відчувати себе комфортно. Також варто придбати (якщо є можливість) спеціальний зволожувач повітря, який підтримує оптимальний «клімат» в приміщенні.

• І, нарешті, постарайтеся закохатися! Адже це найдієвіший спосіб залишатися здоровою і привабливою. Навіть навесні.
Автор: Анастасія Майер